Şimdi Ara

## Cooler Master'dan Yeni Dizüstü Soğutucusu; NotePal D1 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Cooler Master'dan Yeni Dizüstü Soğutucusu; NotePal D1 ##

Hazırladığı soğutucular ile sektörün önde gelen oyuncularından biri olan soğutma teknolojileri profesyoneli Cooler Master dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı yeni soğutucusunu duyurdu. NotePal D1 adı verilen yeni soğutucu 12" ve 15" boyutundaki dizüstü bilgisayarlar ile kullanılabiliyor. 300 x 130 x 32mm boyutunda ve 440 gram ağırlığında olan yeni soğutucu 70mm'lik fan ile destekleniyor ve bu fan 2000rpm dönüş hızında 25.1CFM hava üfleyebilirken 21db'lik gürültü yaratıyor. 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan işlemcilerin kullanılmaya başlanması ile birlikte dizüstü bilgisayarlarda ısı sorununa yönelik kazanımlar elde edilmiş olsa da dizüstü bilgisayarınızı sürekli kullanıyor ve ısı sorunundan dert yanıyorsunuz mobil soğutma çözümlerini de dikkate alabilirsiniz.

• gerçekten etkili oluyormu bu laptop soğutucuları merak ediyorum
  • cok basit duruyor ama yaptıklarına göre vardır bi bildikleri galiba
  • yaz gunu laptopi kucakda kullanmak tam bir eziyete donuyor. hamama girmis gibi terletiyor. acaba bole bir seyin faydasi olurmu
  • arkadaslar ben bundan bır yıl oncesıne kadar bır adet tıtan marka cıft fanlı laptop sogutucu aldım.90 ytl de para verdım.ınanın o paranın hatırına 4-5 ay kullanabıldım ve kendımı avuttum.''sogutuyo ya sogutuyo dıye''.ancak gercegı soylemek gerekırse bırise yaradıgı soylenemez.en ıyı cozum klımalı bır ortamda kullanmak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkaura

yaz gunu laptopi kucakda kullanmak tam bir eziyete donuyor. hamama girmis gibi terletiyor. acaba bole bir seyin faydasi olurmu

insanın bacak ölçüleri küçülüo sauna belt gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: thack_can

quote:

yaz gunu laptopi kucakda kullanmak tam bir eziyete donuyor. hamama girmis gibi terletiyor. acaba bole bir seyin faydasi olurmu

• as
    quote:

Orjinalden alıntı: thack_can

quote:

süpersin abi ya hemen bi laptop alıyorum
  • bunlarda moda oldu bakalım tutacak mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

bunlarda moda oldu bakalım tutacak mı?

• en iyisi kucak kahvaltı şeylerinin üstüne koymak :D terletmiyo
  • arkadaşlar laptop u soğutmak için denemediğim bir tek bu kaldı hatta bi ara oyun oynucam diye bir kutuya 2 şişe buz koyup labtopu da üstüne koydum 20 dk sora buzlar eridi 40 dk sonundada makina kapandı şimdi hiç dokunmuyorum bile garantisinin bitmesini bekliyorum
  • Siz denemeyin ama arkadaşımın yöntemi şöyle , 4 adet havlu 4 adette yiyecek saklama poşeti alınıp havlular ıslatılıp biraz suyu sıkılıp poşetlere ayrı ayrı konuluyor ve deepfreezde donması bekleniyor , 1. aynen notebookun altına konuluyor o ısındıkça dolaptan yenisi getiriliyor eskiside aynen derin dondurucuya . Bu sirkulasyonla baya oyun oynanıyor :))
  • çok basit ve küçük
  • Aynı derdi bende çekiyorum. Olduğu yerde alev alev. Notebook soğutucusu yapanlar genelde alttan soğutma çözümü uyguluyorlar. Esasında notebook sıcağı gendelde arka panelde atıyor. Arka panelde havayı daha iyi çekmeyi sağlayacak bir yöntem bulsalar iyi olacak. GEçen notebooku ters çevirip klimanın altına koydum soğuk hava çeksin diye. Ama nafile soğumuyor.
  • Altına bi ızgara koyun hava alacak kadar tüksek tutun o zaten soğur .Olmadı o ızgaranın altına alırsınız bi 9-12 lik fan laptop buz gibi olur :)
  • yaa işlemcinini ordaa bi fan varr bidee duz ızgara alrındaa hava borsusu deliklii havayıı laptobunn pill sırt işlemci ram yerlerine dağtıyoo ama coller iyi thermaltake gibi olmasadaa coller iyi
  • 12cm lik fan kullanmaları ço daha yerinde olurdu.
  • Bunu almaya gereksinim duymamıza neden olacak kadar çok ısınan laptop var mı?
    Ve fiyatı hakkında bir bilgi var mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.