Şimdi Ara

## Galaxy Düşük Profilli GeForce 9600GT Modelini Kullanıma Sundu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Galaxy Düşük Profilli GeForce 9600GT Modelini Kullanıma Sundu ##

Hazırladığı ekran kartları ile dikkat çekmeyi başaran üreticilerden biri olan Galaxy, ilk detayları bir süre önce ortaya çıkan düşük profilli yeni ekran kartını duyurdu. GeForce 9600GT tabanlı olan dolayısıyla Nvidia'nın 65nm G94 gpu'sunu esas alan ekran kartı standart bir GeForce 9600GT modeline göre daha kompakt bir tasarıma sahip.

Özellikle çoklu ortam bilgisayarları için hazırlanan ekran kartı fanlı soğutucu kullanıyor. Düşük profilli yapısının bir götürüsü olarak tek bir DVI konnektörüyle gelen kart 256-bit bellek veri yolunu destekliyor ve 512MB GDDR3 bellek ile geliyor. 64 adet paralel işlem birimiyle donatılan Galaxy'nin yeni ekran kartı DirectX 10 ve PCIe 2.0 uyumluluğuna da sahip.

PureVideo HD teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen kartın grafik işlemcisi 650MHz'de, bellekleri ise 1800MHz'de görev yapıyor. 6-pin'lik tek güç girişine sahip olan Galaxy'nin düşük profilli yeni ekran kartı yurt dışında yaklaşık 120$ seviyesinden kullanıma sunulmuş durumda.

## Galaxy Düşük Profilli GeForce 9600GT Modelini Kullanıma Sundu ##
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Düşük profilli ekran kartlarının kralı. HTPC'lerin grafik yeteneneği epey artıyor. Fiyatı da güzel.
  • Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

64 adet paralel işlem birimiyle

• quote:

Orjinalden alıntı: tolgaciik

quote:

napsın adamlar standart 9600GT nin paralel işlem birimi sayısını artırıp düşük profilli kart diye mi satsınlar anlamadım şimdi. neyi banlıyosun??
  • Herkezin vardır bir bildiği,dışı forma içini sorma...kart ne o öyle 50 cm uzunluğunda.
  • quote:

quote:

hsayugdyasgd.....9600 gt bu...8600 gt nin 9xxx hali.....ki 8600gt de 32 tane , 9600gt de 64 adet paralel işlem birimi vardı nesi garip...zaten HTPC leri güçlendirmek için yapılmış banlama canım...
  • kac cm bu kart
  • Sıfırdan HTPC kuracaklar için düşünülebir bence.
  • Kartın üstündeki mavi fona dayalı kaplan resmi süper olmuş.

Param olsa sırf bu resim için kartı alırım vallaha
  • quote:

quote:

Asıl sana

Bilemeden , anlamdan her boka da moda oldu ...
  • bence fan tasarımı çok başarılı
  • quote:

Orjinalden alıntı: pEgaTR

quote:

quote:

Asıl sana

Lütfen Biraz daha saygı...

• quote:

Orjinalden alıntı: aQua~MaDooR`

quote:

Orjinalden alıntı: pEgaTR

quote:

quote:

Asıl sana

Lütfen Biraz daha saygı...

Dostum hangi saygıdan bahsediyoruz?

BAN diye post var yukarda...

Başka herhangi bir yazı , yorum , fikir , düşünce felan yok .. Sadece 4 kelime alıntının altına yazılan bir BAN var ...

Bunamı saygı göstereceğim sölermisin ? Bu tüpler yüzünden yorum bile yazmak istemiyo insanın canı ...

Ben oturacağım , kartın şurası şöyle olmuş , iyi düşünülmüş , gerekliydi zaten , haber için teşekkürler gibi şeyler düşünürken , adamın post unu gördüm , attı sigortalarım ..

Benmiyim saygısızlık eden ? Lütfen tüm aklı başında , sağlıklı düşünen arkadaşlar , böyle şeylere tepkisiz kaldıkça, azıyor bunun gibiler.. Ortalık Lamer doldu , iki kelime adam gibi bilgi alışverişinde bile bulunamıyorz forum ortamında...

BAN mış , beyinli ...

• quote:

Orjinalden alıntı: jnrgndz_798

kac cm bu kart

Tahminimce normal 9600GT boyunda. Ama daha ince olunca uzunmuş hissi veriyor. Ama önemli olan zaten işlevi ki galaxy gayet iyi düşünmüş bu çözümü.
  • aslında bana kalırsa feci halde ati 2600 ve 3600 serilerine benzemiş soğutucusu. tek slot ve de güccücük..:)
  • Bence mantıklı bir kart... az oyun oynayanlar için iyi bir secenek... Hem oyunda oynatır bu 512mb ddr3, 256bit GPU da güzel fiyatta iyi...
  • ben boyutu dıışında düşük bi profil göremedim

sadece pcb den tasarruf düşük profil sebebi mi acaba??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

ben boyutu dıışında düşük bi profil göremedim

sadece pcb den tasarruf düşük profil sebebi mi acaba??

evet aynen öyle ama mesele sadece pcb si değil. dikkat ettiysen pcb ye bağlı metal parça(kasaya monte için gerekli olan) da küçücük. normalde iki dvı bir de tv out çıkışı sığar oraya ama bunda sadece bir dvı ve bir tv out var. yani normal boyutlardaki kasalar için değil...
  • quote:

quote:

64 adet 1600 MHz paralel işlemcili. 96 adet 1188 MHz paralel işlemcili 8800 GTS G80'in paralel işlemci gücüne yakın.

Niye bunu söylediysem. Ne ifade ettiğinin bile bilincinde olmasanız gerek. "320" işlemci var diye 3870 falan alırsınız siz, 9600 GT yerine.

quote:

9600 gt bu...8600 gt nin 9xxx hali.....ki 8600gt de 32 tane , 9600gt de 64 adet paralel işlem birimi vardı nesi garip

9600 GT - 8600 GT/GTS özellik karşılaştırması için:http://forum.donanimhaber.com/m_24839645/mpage_1/key_//tm.htm#24842747

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 18 Temmuz 2008; 17:18:30 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.