- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Fotoğraflar Hafıza kartında ama göremiyorum acil yardım!!!
39 Cevap144643 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

257 Mesaj
18 Temmuz 2008; 3:05:20 

arkadaşlar casio marka makinamla fotograf çekimimi bitirdikten sonra 1 GB olan SD kartımı pc ye taktım fotoğrafları bilgisayara aktaracaktım.
SD kartta fotoğrafları gördüm bilgisayara attım sonra kartı makinadan çıkardım.
bilgisayardaki klasörde fotoğraflar görünmüyor kartı tekrar taktım onun içinde de fotograflar görünmüyor
kartı makinaya takıyorum orda da fotolar görünmüyor bu seferde hafıza dolu diyor
hafıza kartının 1 gb lik kısmı dolu olarak görünüyor ama içinde hiç birşey yok.
bu fotoğraflara ulaşmam için bana nasıl bi yöntem önerirsiniz acil yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar...

257 Mesaj
18 Temmuz 2008; 3:13:12 

arkadaşlar şimdi bi işlem yapınca gördüm dosyalar FILE0001.CHK FILE0002.CHK FILE0003.CHK ... diye sıralanıyordu. diğer resimler için de geçerli bu yani dosyaların ismi türü değişmiş ve görünmüyor.
bu sorunu halledersek sevinirim

4138 Mesaj
18 Temmuz 2008; 3:15:05 

VİRÜS gibi geldi bana, Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Gizli Dosya ve klasörleri Göster'i seçiniz ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) tiki kaldır, ikazları geç vs.. bak bakalım o aradığın dosyalar gizli halde duruyor mu?

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."

257 Mesaj
18 Temmuz 2008; 3:58:04 

[ÇÖZÜLDÜ]

nihat35 dediğini yaptım gizli bi klasör buldum içinde de benim dedigim .CFK uzantılı dosyalar vardı bunu JPG uzantılı hala getirince resimlerim göründü.

NOT:

uzantıları tek tek değiştirmek yerine vindowsu kullandım programsız :)

başlat > çalıştır > cmd [enter]

İlgili klasöre gelebilmek için konsol içine;

cd C:\Program Files\pcdekidosyayolunuyazın [enter]

Tüm xxx uzantılarını yyy yapmak için yine konsol içine;

ren *.xxx *.yyy [enter]

klasördeki dosyaların uzantıları hepsi değişiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.D.K -- 18 Temmuz 2008; 3:59:13 >

2 Mesaj
18 Kasım 2010; 9:45:42 

arkadaşlar dosya yolunu yazın demişsiniz dosya yolu nedir?

2 Mesaj
18 Kasım 2010; 9:51:30 

arkadaşlar benim telefonumda tüm herşey görünüyordu daha sonra ben telefonumun hafıza kartını bilgisayara taktım klasörler açılmadı sonra da bilgisayardan çıkarıp telefona taktım ama klasörler yerine başka şeyler çıktı onları açıncada "dosya biçimi desteklenmiyor" yazısı çıktı bu sorunun çözümünü bilen varsa cevap yazsın lütfen. aksi takdirde tüm kayıtlı şeyler gidicektir.

2 Mesaj
23 Kasım 2010; 16:13:32 

bir kaç hafta önce pc de virüs vardı telefon kartımdaki flash belleğimdeki bütün dosyaları exe uzantılı yaptı pc de dosyalar gözükmüyordu.format attım biçimlendirdim fln sorunu çözdüm ama fotoğraf makinesinin kartını bi arkadaşım pc sine taktı resimleri aldı geçen gün bende taktım ama virüs programı virüs bulundu kaldırıldı dedi.Şimdi fotoğraf makinesinin kartı dolu gözüküyor fotoğraf makinesinde resimler çıkıyor ama hiç bi pc de gözükmüyor.NASIL ÇÖZEBİLİRİM ACİL YARDIM!!!

1 Mesaj
28 Ekim 2011; 23:51:03 

arkadaşlar ben de casio marka exilim fotoğraf makinesini kullanıyorum aynı sorun bende de var.klasör seçeneklerinden gizli dosyaların gösterimi açık ama ortada resimler yok. recyler diye bir dosya var o da boş. nasıl ortaya çıkarıcam bu fotoğrafları bilen lütfen bir yardım etsin

2 Mesaj
16 Aralık 2011; 23:06:33 

merhaba arkadaslar benı hafıza kartım telefona taklı ıken herseyı goruyor ama kartı pc ye taktıgımda bazı verileri goremıyorum yardım edebılecek arkadaslara sımdıkten tesekurler

2291 Mesaj
16 Aralık 2011; 23:10:59 

quote:

Orijinalden alıntı: korsan2156

merhaba arkadaslar benı hafıza kartım telefona taklı ıken herseyı goruyor ama kartı pc ye taktıgımda bazı verileri goremıyorum yardım edebılecek arkadaslara sımdıkten tesekurler

klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster tikini tıkla. Az aşa in korunan dosya ve klasörleri göster tikinide işaretle dene bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

zalman z11, fsp epsilon 600w 80plus,MSI 760gm-e51, FX6100 3.3ghz, ASUS GTX660, kingston 8gb,corsair force 120gb sata3 SSD, WD500gb 16mb 7200rpm, 21.5 inch grundig

2 Mesaj
17 Aralık 2011; 22:07:44 

çok saolun dedıgınızı yaptım oldu problemım cozuldu tesekurler

2291 Mesaj
17 Aralık 2011; 22:19:09 

quote:

Orijinalden alıntı: korsan2156

çok saolun dedıgınızı yaptım oldu problemım cozuldu tesekurler

nedemek sevindim sorununun çözüldüğüne.
Ama arasıra telin hafıza kartını boşalt biçimlendir hem telefon verimi artar hem butür sıkıntılarla karşılaşmazsın

zalman z11, fsp epsilon 600w 80plus,MSI 760gm-e51, FX6100 3.3ghz, ASUS GTX660, kingston 8gb,corsair force 120gb sata3 SSD, WD500gb 16mb 7200rpm, 21.5 inch grundig

16180 Mesaj
9 Ocak 2012; 10:05:24 

arkadaşın e71indede aynı sorun oldu

evet korunan dosyaları göster yaptık oldu

bilgisayarda görünüyor

ama telefonda nasıl görünür hale getireceğiz acaba

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

1335 Mesaj
9 Ocak 2012; 12:03:10 

quote:

Orijinalden alıntı: A.D.K

[ÇÖZÜLDÜ]

nihat35 dediğini yaptım gizli bi klasör buldum içinde de benim dedigim .CFK uzantılı dosyalar vardı bunu JPG uzantılı hala getirince resimlerim göründü.

NOT:

uzantıları tek tek değiştirmek yerine vindowsu kullandım programsız :)

başlat > çalıştır > cmd [enter]

İlgili klasöre gelebilmek için konsol içine;

cd C:\Program Files\pcdekidosyayolunuyazın [enter]

Tüm xxx uzantılarını yyy yapmak için yine konsol içine;

ren *.xxx *.yyy [enter]

klasördeki dosyaların uzantıları hepsi değişiyor...

bunu arıyordum.. Eyvallah

Kimi gittiği yeri mutlu eder, kimi terkettiği yeri..

3 Mesaj
14 Ocak 2012; 15:55:19 

hafıza kartımı dijital fotoğraf makinem görüyor fotoğraflar onda çıkıyor fakat pc ye takktığımda içinde hiçbir dosya görünmüyor..... seçeneklerden gizli dosyaları göster diyorum onun dışında hiç bir eklenti yok.... acil yardımmmmmm lütfennnnnn......

seçenkler kısmında da sadece uzantıyı göster/gizle birde gizli dosyaları göster/gizle var başkada birşey yok....

bilgisayrım xp lütfen yardımm edin banaa bugün açmam gerekiyor bunlarıı :(

3 Mesaj
14 Ocak 2012; 16:20:57 

Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir.

3 Mesaj
14 Ocak 2012; 16:25:29 

quote:

Orijinalden alıntı: nihat35nihat

VİRÜS gibi geldi bana, Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Gizli Dosya ve klasörleri Göster'i seçiniz ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) tiki kaldır, ikazları geç vs.. bak bakalım o aradığın dosyalar gizli halde duruyor mu?

çoooooooook teşekkür ederimmmmmmmmmm gözümün önünde duruyormuş paylaşımın görmemişim çok saollll yardımın için çok işime yaradı artık açabiliyorum teşekkürler :) :)

34 Mesaj
18 Ocak 2012; 17:23:08 

quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster tikini tıkla. Az aşa in korunan dosya ve klasörleri göster tikinide işaretle dene bakalım

Çokk teşekkürler, dediğiniz gibi yaptım oldu, harikasınız...

1 Mesaj
25 Ocak 2012; 20:18:37 

ya arkdaşlar bendede sony cybershot var . fotoğraflar makinede görürken bilgisayarda görünmüyor .yardımcı olursanız iyi olur

966 Mesaj
22 Şubat 2012; 14:27:17 

bu forumu seviyorum :)))

38 Mesaj
25 Şubat 2012; 0:01:09 

Merhaba;
bendede 233x 8gb cf var. Resimlerimi makinada görüp bilgisayarda göremiyordum. Yukarıda anlatıldığı gibi yapınca resimlerim göründü. Soruna sonahad diye bir tür solucanın sebep olduğunu öğrendim. Bilgisayara bulaşan bu solucan bazı dosyaların gizlenmesini sağlıyor. SRT diye bir program ile temizlemeye çalıştım ancak sonuçtan emin değilim.

Mesele içmek yada içmemek değil,
Mesele içince küçülmemek, küçülünce içmemek...

144 Mesaj
1 Mart 2012; 23:03:27 

Aşağıda linkini verdiğim programı kart pc ye takılıyken çalıştırın. İşlem bitene kadar bilgisayara dokunmayın yeniden başlattığında bahsedilen solucanlar yeniden toprağın dibini boylayacak :) Programın adı combofix eğer linkten şüphe duyan varsa araştırsın yada başka bir linkten indirsin.

http://www.bleepingcomp...fix/how-to-use-combofix

Forumda çok değerli abi ve kardeşlerimle onlarca alışveriş yaptım. Üyeliğimin ilk zamanları referans alıyordum fakat artık pek önemsemiyorum. Önemli olduğunu düşünenlere forumdan çokça isim veririm beni sorup danışabilirsiniz. İşim ofisim bellidir herkese açıktır.

21 Mesaj
4 Mart 2012; 22:11:56 

meraba arkadaslar bendede sony dsc f707 var ilk taktıgımda baglantı kablosunu fotoları attım 2. de olmadı fotolar makinede var ama bilgisayarda bos olarak gözüküyor ne yapmalıyım ACİL CEVAP VERİRSENİZ tesekkürler :)

21 Mesaj
4 Mart 2012; 22:19:14 

yukardakılerı denedım yıne olmadıı

599 Mesaj
27 Mart 2012; 21:59:56 

quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

işe yarıyor Arkadaşım , teşekkur ederim ilk bunu denemenizi tavsiye ederim.

Efsane Kasa Modum için tıklayınız.

20 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:01:28 

Kesin Çözüm : Winrar kullanarak varolan tüm klasörlere erişebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz_35 -- 1 Nisan 2012; 12:02:31 >

1 Mesaj
9 Nisan 2012; 18:27:59 

Allah razı olsun büyük sevap aldınız pamplar.....

1 Mesaj
12 Haziran 2012; 9:44:59 

Arkadaşlar yeni üyeyim, çok moralim bozuk. benzer bir problemim var. ben telefonu pc ye takıp resim klasörünü ctrl x yaptım masa üstüne yapıştırdım . fakat klasörü açtım içi boş 0 bit. telefona baktım resimler hala boyut olarak duruyor fakat açılmıyor.hem pc de tel hafızasına baktığımda hem tel ekranında fotolar simgesele döndü yani. açmaya kalktığımda; windws foto görüntüleyicisi bu foyu açamıyor resim silinmiş yada kullanılmayan bir konumda olabilir diyor. resimleri kurtarmak için netteki yorumlardan yolaçıkıp telefonu birde başka bir pcye taktım bu sefer orda klasörde boş görünüyor boyut olarakta. tekrar ilk pcye taktım ordada boş. Sıfıra sıfır elde var sıfır kalakaldım. nereye gitti bu fotolar. onca foto silindimi yanii :(( anlamadımYardım lütfeeeenn.

1 Mesaj
27 Ekim 2012; 21:29:02 

Yav Arkadaşlar ben fotoğraf makinesiyle foto çektim bi 90 tane felan neyse çıkarıyom hafıza kartını makineden takıyom kart okuyucuya takıyom bilgisayara görüyo okuyu ama içinde fotoğrafların bulunduğu klasör açılmıyor bilen lütfen sölesin klasöre tıkladığımda açılmıyor sanki hiç tıklanmıyomuş gibi ... bilen lütfen çok acil sölesin

49 Mesaj
11 Şubat 2013; 12:03:58 

Arkadaşlar Canon sx50 foto makinam war. pc den hafıza kartına resim atıp makinadan bakamıyorum resimler görünmüyor bir yardımcı olun lütfenn :(

181 Mesaj
11 Şubat 2013; 14:49:54 

quote:

Orijinalden alıntı: willrock35

Arkadaşlar Canon sx50 foto makinam war. pc den hafıza kartına resim atıp makinadan bakamıyorum resimler görünmüyor bir yardımcı olun lütfenn :(

virüsle ilgili olabilir, tarama yapmanı öneririm

4124 Mesaj
11 Şubat 2013; 16:46:27 

quote:

Orijinalden alıntı: willrock35

Daha evvel aynı işlemi yapabiliyor muydun?
Bilgisayardan SD belleğe rasgele atılan resimler fotoğraf makinasında görüntülenmiyor. Ancak makina çekilen fotoğrafları oluşturduğu bir klasöre depolar, o klasörün içine koyarsan görünür. Örneğin bende Panasonic var SD kart içinde DCIM ve 100_PANA diye iç içe iki klasör var, en içteki klasörün içine koyduğumda görünüyor, sen de makinanın çekip fotoğrafı koyduğu klasör yolunu takip edip, resimlerini oraya koyarsan görünür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 11 Şubat 2013; 16:47:57 >

Lütfen tanımadığınız kişilere hitaben yazdıgınız mesajlarınızda, Dostum, Dayı, Hacı, Reis gibi hitaplar kullanmayınız, Teşekkürler.

49 Mesaj
15 Şubat 2013; 18:54:15 

Arkadaşlar sorunu buldum makina isim sırasına göre ayarlıyor ımg_012 gibi bnde isimlerini bu şekilde yapıp atınca makinaya öyle gösteriyor. şimdilik böyle idare ediyorum :)

184 Mesaj
5 Mayıs 2013; 23:22:17 

arkadaşlar iyi akşamlar, bu konuda bende aynı sorunu yaşıyorum. forumda önerilen ne varsa denedim ancak başarılı olamadım. yardımcı olabilecek farklı bir önerisi olan var mıdır acaba?

senin baban bir kahramandı yavrum

11 Mesaj
3 Ağustos 2013; 12:42:40 

arkadaşlar micro sc kartınız yani fotğraf makinası vb. cihazlarda kullandığınız resimler pc veya laptop da gözükmüyorsa yapacağınız uygulama oldukça basit win 7 kullanıcıları olarak sağ üste arama bar ına *.* yazın ve karşınızda resimleriniz copy ve paste masautu veya herhangi bir klasöre

imza

1 Mesaj
25 Eylül 2013; 17:05:37 

kardeşim ben pek anlamadım bide telefondamı yapcaz yoksa pc demi yapcaz?

Bu mesajda bahsedilenler: nihat35nihat

4 Mesaj
7 Şubat 2014; 19:45:40 

neyleyim google'ı yandex'i sonuçlarda forum.donanimhaber.com yoksa eğer...
Aynı sorundan bende dertliydim...Tek seferde kesin çözüm...
Teşekkürler...

Bu mesajda bahsedilenler: nihat35nihat

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Şubat 2014; 20:11:22 

quote:

Orijinalden alıntı: nihat35nihat

[size=4]VİRÜS[/size] gibi geldi bana, Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Gizli Dosya ve klasörleri Göster'i seçiniz ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) tiki kaldır, ikazları geç vs.. bak bakalım o aradığın dosyalar gizli halde duruyor mu?

+1

1 Mesaj
5 Temmuz 2014; 14:32:18 

arkadaşlar ben tel hafıza kartını bilgisayara taktım ama içindekiler görülmüyo ayrıca MUSIC1 diye bir dosya var açıyorum aynı şeyler çıkıyo açıyorum aynı şeyler çıkıyo her açtığımda aynı şeyler çıkıyo ama içindeki resimlerimi falan göremiyorum ne yapmam gerekiyo acil yardımcı olursanız çok sevinirim..

849 Mesaj
2 Ekim 2014; 14:35:42 

kartta mahsur kalan fotolarınızı aşağıdaki programla pc ye aktarabilirsiniz.

https://www.mjm.co.uk/memory-cards/free-photo-recovery.html

ALFA ROMEO 156 TS RED
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Fotoğraflar Hafıza kartında ama göremiyorum acil yardım!!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.355