Şimdi Ara

ŞOK...!!! (ülke tv de atatürk ün öz oğlu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
10.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    atatürk ün evinde büyüyen ve atatürk e tıbatıp benzeyen oğlu nun resmi gösteriliyor ve ....
    şu anda izleyebilirsiniz...

• quote:

Orjinalden alıntı: bage

şu anda canlı yayında...
    atatürk ün evinde büyüyen ve atatürk e tıbatıp benzeyen oğlu nun resmi gösteriliyor ve ....
    şu anda izleyebilirsiniz...

KOLPA
  • zübeyde hanımın evinde kalmış...
    zübeyde hanımın ve atatürkün mirasından pay almış...
    ismini atatürk vermiş...
    resminide gösterdiler tıpatıp atatürk...
    10 yıl önce 90 yaşında vefat etmiş...
    resmini gösterdiler şok oldum...
    bence bu konu bomba...

ama şu an konudan uzaklaştılar...
  • Atatürk'ün "A" sını büyük yaz !
  • Atatürkün öz oğlu olduğunu nereden çıkardılar?

yeter artık rahat bırakın, biri çıkar masondu der, biri çıkar... tövbe tövbe katil olacağım. somut Atatürk bizi kurtaracak olan değil, arkasında bıraktığı ve 70 yıldır kararmayan aydınlık yol bizi kurtaracak olan. şöyle programlarda 1 kere onun açtığı yolda yürümek için kılavuz göremedim. havana su dövüyorsunuz helal
  • quote:

Orjinalden alıntı: lost.uur

Atatürk'ün "A" sını büyük yaz !

ayrıntılara takılmayalım...
    internetin kurallarını uyguluyoruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Biruni 3-4

Atatürkün öz oğlu olduğunu nereden çıkardılar?

yeter artık rahat bırakın, biri çıkar masondu der, biri çıkar... tövbe tövbe katil olacağım. somut Atatürk bizi kurtaracak olan değil, arkasında bıraktığı ve 70 yıldır kararmayan aydınlık yol bizi kurtaracak olan. şöyle programlarda 1 kere onun açtığı yolda yürümek için kılavuz göremedim. havana su dövüyorsunuz helal

• tatürk'ün manevi oğlu öldü bu hafta; ön­ceki gün sessiz sedasız toprağa verildi. 90 yaşındaydı. 90 yılın 22'sini Atatürk'le geçirmişti. Büyük bir tesadüf üzerine ku­rulan hayatı, ilginç serüvenler, müthiş ta­nıklıklar ve deşifre edilmemiş sırlarla doluydu. Hepsini beraberinde götürdü. Söylenen, M.Ke­mal'in O'nu Van'da görüp evlat edindiğiydi. Ça­nakkale zaferinden sonra 1916'da Doğu Cephe­si'ne tayin olan M.Kemal, orada karşılaştığı sefa­letten çok etkilenmiş ve öksüz çocuklardan biri­ni yoldaş olarak yanına almıştı.

8 yaşındaki o çocuğun adı Abdürrahim'di.

Ana babasının kim olduğunu bilmeden büyü­dü. M.Kemal O'nu İstanbul'a getirip Akaretler'de Zübeyde Hanım'ın yanına yerleştirdi. Zübeyde Hanım'ı anne, Makbule Hanım ile kendisinden 13 yaş büyük olan Fikriye Hanım'ı abla bildi.

1917'de Kemal Paşa'nın Suriye Cephesi'nde yakalandığı bir kum fırtınasında kör olduğu ha­beri gelince Zübeyde Hanım Abdürrahim'i kaptı­ğı gibi Halep'e koşmuştu. Neyse ki Paşa'nın göz­lerinin durumu o kadar ciddi değildi. O gezide Kemal Paşa, Abdürrahim'e bir yerel kıyafet diktirtti ve birlikte fotoğraf çektirdiler. M.Kemal'i, Arap giysileri içindeki bir çocukla gösteren ünlü fotoğraf işte böyle doğdu. Abdürrahim, ilkokulu İstanbul'da okudu. Savaşın en zorlu döneminde yine Mustafa Kemal'in yanında, bu kez Anka­ra'daydı. O yıllarda da Fikriye Hanım kendisini okula götürüp getiriyor, dersleriyle ilgileniyor, an­ne şevkati gösteriyordu.

Ancak 1923'te işler değişti. Önce Zübeyde Hanım kendisine 20 lira miras bırakarak vefat et­ti. Ardından M.Kemal, Latife Hanım'la evlendi. İz­mir'deki nikah töreninde artık 15 yaşında olan Abdürrahim de vardı. Nikah sonrası Kemal Paşa, O'nu kayınpederi Muammer Bey'e emanet etti. Latife Hanım O'nun Ankara'daki evine taşınır­ken, O da Latife Hanım'ın İzmir'deki evine yer­leşti. Bir süre İzmir'de okudu. Yazları Ankara'ya gelip Çankaya sırtlarında Latife Hanım'la at sür­dü. "Anne" saydığı Fikriye Hanım'ın ölüm habe­rini de İzmir'de aldı. 2 yıl sonra M.Kemal boşan­ma kararı alınca Latife Hanım'la yeniden yer de­ğiştirdiler: Latife Hanım İzmir'e, Abdürrahim An­kara'ya döndü.

Artık üniversite çağındaydı. Kemal Paşa, "oğlu"nun kendisi gibi asker olmasını istemedi. "Artık harp zamanı geçti, şimdi iktisadiyatı ve fenni öğrenmeliyiz" dedi. Abdürrahim'i mühen­dislik eğitimi için Berlin Üniversitesi'ne yolladı. Abdürrahim, elektrik mühendisi olarak Türki­ye'ye dönüp Ankara Elektrik ve Havagazı İşletmesi'nde çalışmaya başladı. Yedeksubaylığını yaparken Dolmabahçe Sarayı'nda kaldı. Savarona yatının satın alınması görüşmelerinde tercü­manlık yaptı.

"Babası"ndan O'na Sadrazam Talat Paşa'nın "Çanakkale muzafferiyeti hatırası" olarak hediye ettiği iki halı ile Cumhuriyet'in 10. yılında İş Ban­kası tarafından armağan edilen bir otomobil kal­dı. Otomobili Anıtkabir Müzesi'ne hediye etti. Halıları unutulmaz bir dönemden kalan kutsal emanetler olarak evine serdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EskiyeNi -- 18 Temmuz 2008; 0:21:43 >

• quote:

quote:

Ne demek ayrıntı ayıptır bee

• ülke tv zaten ne olduğu belli kanal. Atatürk'e bağlanyor herşey artık amaç da Atatürk'ün saygınlığını yitirttirmek. ama biz varız merak etmesinler onun yolunda onun düşüncesinde ilerliyoruz bu yobazlara yem etmeyiz hiç birşeyi
  • net üzerinden izleyebileceğimiz bi adres falan var mı. valide açtırmıyor
  • Ülke Tv nedir ya Buda yeni Karalama Politakasımı ULU ÖNDERİN SAYGINLIGINI KİMSE YİTİRTEMEZ..

Zaten bu ara son moda Anti Atatürkcü olmak Televizyona cıkıp bir kadın Humeyni seviyorum Atatürk'ü sevmiyorum dedi Zaten cin'im geliyor böylelerine birde bunlar cıktı Ya Sev Ya terket böyle olucak ya bu kadar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Biruni 3-4

Atatürkün öz oğlu olduğunu nereden çıkardılar?

• Bu ne ya Başlık ne alaka
  • insan bi resim çekerde koyar
  • ülke tv nedir, ne değildir, sahibi kimdir, bilmiyorum ama böyle bir şey olabilir; yani mantıklı düşünüldüğünde. şimdiye kadar kimse tarafından bilinmemesinin ve gizli tutulmasının sebebi de Atatürk' ten sonra yeni lider olarak onun ön plana çıkartılmak istenmemesi olabilir. niye bu kadar tepki gösterdiniz anlayamadım. yok Atatürk' ü karalamak için filan demişsiniz de ne alaka çözemedim.

ayrıca Atatürk' ün hayatıyla ilgili gizli belgeleri hala açıklanmadı bunu da unutmayın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TriaThlon

ülke tv nedir, ne değildir, sahibi kimdir, bilmiyorum ama böyle bir şey olabilir; yani mantıklı düşünüldüğünde. şimdiye kadar kimse tarafından bilinmemesinin ve gizli tutulmasının sebebi de Atatürk' ten sonra yeni lider olarak onun ön plana çıkartılmak istenmemesi olabilir. niye bu kadar tepki gösterdiniz anlayamadım. yok Atatürk' ü karalamak için filan demişsiniz de ne alaka çözemedim.

ayrıca Atatürk' ün hayatıyla ilgili gizli belgeleri hala açıklanmadı bunu da unutmayın...

Atatürk'ün öz oğlu diyor başlıkta...

• quote:

quote:

İnternette böyle bir kural mı var?
    Varsa kim koymuş?
    Eğer böyle bir kural varsa ben Atatürk'ü "Atatürk" diye yazarsam kural hatası mı yapmış oluyorum yanlış mı?

• şurda konuşanların yarısından çoğu boş konuşmuş adam a' yı büyük yazsa ne olur küçük yazsa ne olur Atatürk değer mi kaybeder ismi mi kirlenir? Alın meclisteki pkklılar yemin de ettiler sürekli Atatürk' ten de bahsediyorlar ama ağızdan çıkanla gönülden geçen bir değil o yüzden bırakın a' yı küçük yazmış büyük yazmış muhabbetlerini insanın niyeti önemli
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.