Şimdi Ara

## EVGA GeForce 9800GTX+ Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## EVGA GeForce 9800GTX+ Modelini Duyurdu ##

Nvidia'nın 55nm üretim teknolojisine geçiş yaptığı ilk modeli olan GeForce 9800GTX+ üreticiler arasında yaygınlaşıyor. 55nm G92b gpu'sunu kullanan GeForce 9800GTX+ için Nvidia'nın önde gelen iş ortaklarından biri olan EVGA da hazırladığı yeni ekran kartını duyurdu. 512-P3-N873-AR kod adına sahip olan yeni model hem tasarım hemde saat hızı anlamında Nvidia'nın referans modeline sadık kalıyor.

EVGA'nın GeForce 9800GTX+ modeli rakip üreticilerin benzer modellerinden soğutucu üzerinden kullanılan çıkartması ile ayrılıyor. 256-bit bellek veri yoluna sahip olan ekran kartı üzerinde 512MB GDDR3 bellek yer alıyor. 128 adet paralel işlem birimiyle donatılan EVGA GeForce 9800GTX+ çoklu ekran kartı kullanımı için SLI ve Triple SLI teknolokjilerini de desteklemekte.

Kartın saat hızlarına baktığımızda ise grafik işlemcisinin 738MHz'de, paralel işlem birimlerinin 1836MHz'de ve belleklerin ise 2200MHz'de çalıştığını görmekteyiz. DirectX 10 ve PCIe 2.0 uyumlu olan öte yandan yüksek tanımlı vidoelar için donanımsal hızlandırma da yapabilen kart CUDA ve PhysX teknolojilerine de destek vermekte. Ürünün fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 55nm den hız anlamında yararlanmışlar bakalım fiyat açısından nası bi fayda sağlayacak!!!
  • dun butun dunyada cikmayacak miydi bu kart?dun hindistanda cikmis finally! dalgadalgadalga.gif musonlar baslayinca diyorum dalgalar.

quote:

Finally the 9800gtx+ was launched today in India. Blsh70, how will it compete?

http://messages.finance.yahoo.com/Stocks_(A_to_Z)/Stocks_N/threadview?m=tm&bn=13029&tid=460380&mid=460380&tof=2&frt=2

• Evganın her zamanki durumuyla yine fiyat fazla olucaktır
  • bence bu kart üzerine pek yatırım yapılmaz
  • bence bu kart Türkiyede pek alınacak bir fiattan satmaz
  • Bu kart alınmaz yaaaaaa
  • 4850 gebertir bunları her türlü fiyat performans
  • evga bu kart 300 dolarda aşagı satmaz herhalde
  • Alınmaz bu kart fiyatıda en az 300-350$ dan aşagı değildir
  • quote:

Orjinalden alıntı: theyapici

4850 gebertir bunları her türlü fiyat performans

Orasi kesin
  • Türkiyede halen 500 dolara EVGA 9800GTX satılmakta.
  • dolara 1:1 cevrilip biraz farkla bile gelirse satilabilir. 178.5 euro

http://www.mix-computer.de/html/product/detail.html?artNo=JBXZKA
  • 4870 fiyatına gelirse iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

4870 fiyatına gelirse iyi

4850 için çıkmadımı bu kart , daha tr de 9800gtx lerin fiyatı düşmediki aalaala ,, nvidia nın bi bildigi var mı aceba
  • nasil dusmedi 435 ytl degil miydi daha dun gibi.simdi 317 ytl ve + si geldiginde daha da duser.hala 9600 3850 alan var tamam 4850 guzel de hic mi kulaklariniz cinlamiyor 2600 alan da var.ben 8500gt un yerine alacam sahsen biraz daha dustugunde.
  • walla konumda takip ediyorum hocam ama bakayım bi şimdi.
    ben 244$ diye biliyorum , ki 199$lık 4850 geçiyor.
    şimdi baktım 219$ a düşmüş..

bundan daha fazla da düşermi bilemiyorum
  • dusmesi lazim cunku avrupada 9800+ 178 eurodan cikiyor.dolar olarak cevriliyor benim bildigim ve biraz da masraf gumruk binse yeni stoga girenler uygun fiyatli olur.8800gt filan alinmaz durum boyleyken.artik mevcut stoklara bir ayar gecsinler de 3800-9600gt baslayarak cogu kisi 256bit'e gecsin, 9500gt cayda cira oynasin..vs
  • hayırlı olsun
    fiyatı uygun olursa alınır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.