Şimdi Ara

## Nvidia'dan Yeni Mobil Kartlar; GeForce 9800M GTX ve Diğerleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia'dan Yeni Mobil Kartlar; GeForce 9800M GTX ve Diğerleri ##

GeForce 9500M ve 9600M serisi mobil grafik çözümlerini geçtiğimiz Haziran başında kullanıma sunan Nvidia, Intel'in yeni nesil mobil platformu Centrino 2'yi anons etmesine paralel olarak GeForce 9 serisi mobil grafik kartlarının tepe modellerini de duyurdu. Toplam 5 model lanse eden Nvidia'nın yeni mobil ekran kartları şu şekilde; GeForce 9700M GT, 9700M GTS, 9800M GTS, 9800M GT ve 9800M GTX.

Nvidia'nın GeForce 9x00M serisi yeni mobil grafik çözümleri DirectX 10 desteği ile gelmelerinin yanı sıra kullanım şekline göre daha yüksek performans veya daha uzun pil ömrü sağlayabilmek için Hybrid SLI teknolojisini de de destekliyorlar. Öte yandan MXM 3.0 spesifikasyonuyla da uyumlu olan yeni mobil grafik kartları yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyorlar.

Henüz detaylı özellikleri açıklanmayan yeni mobil grafik çözümleriyle ilgili olarak elde edilen bilgilere göre GeForce 9700M GT 32, GeForce 9700M GTS 48, GeForce 9800M GT ve GeForce 9800M GTS 64 serinin tepe modeli olan GeForce 9800M GTX ise 112 adet paralel işlem birimine sahip olacak. Ayrıca SLI desteğinin de söz konusu olması bekleniyor.

Belirttiğimiz üzere detaylı teknik özellikleri henüz tam olarak açıklanmayan yeni mobil kartların önümüzdeki günlerde özellikle Centrino 2 tabanlı yeni nesil dizüstü bilgisayarlarda kullanılması beklenirken rakip AMD-ATi'nin de dizüstü bilgisayarlar için Mobility Radeon HD 4800 serisi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu konuda detaylar geldikçe bildirmeye devam edeceğiz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Nobil kartlar için ne kadar ugraşsalarda masaüstüne bi türlü yetişemiyorlar.Haber için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: susi3506

Nobil kartlar için ne kadar ugraşsalarda masaüstüne bi türlü yetişemiyorlar.Haber için teşekkürler.

amaç masaüstüne yetişmek değil ki zaten.....taşınabilir bilgisayarlarda da oyun keyfini yaşatabilmek...tabi parası olanlara....
  • mobil pazarda çok iyi nvidia
  • nvidia bu ekran kartıyla valla çok iş yapar
  • 4800 ün mobil versiyonlarıyla kapışmasını merak ediyorum
  • Dizüstü oyun performansı...
  • laptopda crysis
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

4800 ün mobil versiyonlarıyla kapışmasını merak ediyorum

Ben de merak ediyorum wallahi. Puma'lara fena yarar bu 4800 serisi moiller.
  • Nvidia coştu ne ayak
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

laptopda crysis

• o k.. kadar yerde nasıl soğutacaklar acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sunaoğlu

o k.. kadar yerde nasıl soğutacaklar acaba

vardır bi bildikleri
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Ayrıca SLI desteğinin de söz konusu olması bekleniyor.

Laptop ta SLI?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bulut_Taciri

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Ayrıca SLI desteğinin de söz konusu olması bekleniyor.

Laptop ta SLI?

Şaşıracak ne var arkadaşım uzun süredir notebook'lar da SLI yapılıyordu. Şu anda en düşük Toshiba cosmio serisinde yapılıyor...

• quote:

Orjinalden alıntı: djisis

Şaşıracak ne var arkadaşım uzun süredir notebook'lar da SLI yapılıyordu. Şu anda en düşük Toshiba cosmio serisinde yapılıyor...

İlk defa duydum laptop ta SLI olayını. Yok demiyorum, ilk defa duydum o yüzden şaşırdım.
  • off laptopda 9800gtx sli
    ne manyak olur ya
  • ne demezsin ! 30 dakikada pil biter sen daha o bölümü geçemeden :)
    quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

off laptopda 9800gtx sli
    ne manyak olur ya

• bu haberi geçtiiimiz 2 ayın haberlerine bakarak değerlendirmek lazım..........

nvidia-via ortaklığı
    AMD 780GM ve puma kodlu yeni turionlar
    nvidia-intel tersleşmesi tam gaz
    via-s3 çalışmaları
    .......
    ......
    nividia-via yı sattı
    Centrino 2 lansmanı
    nvidia intelden lisans aldı

son olarak da bu======> en yeni intel mobil cpu ları nvidia nın en yeni grafik çözümleriyle güçlenecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: CavaLieR-G

quote:

Orjinalden alıntı: susi3506

Nobil kartlar için ne kadar ugraşsalarda masaüstüne bi türlü yetişemiyorlar.Haber için teşekkürler.

amaç masaüstüne yetişmek değil ki zaten.....taşınabilir bilgisayarlarda da oyun keyfini yaşatabilmek...tabi parası olanlara....

ewet aynen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.