- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ERGENLİK DÖNEMİNDE BARFİKS BOY UZAMASINI ENGELLER Mİ?
46 Cevap27552 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

0 Mesaj
16 Temmuz 2008; 22:16:40 

Ciddi cevaplar verin lütfen. dalga geçmeyin.

0 Mesaj
16 Temmuz 2008; 22:18:55 

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Temmuz 2008; 22:21:38 

Yüzme hariç her türlü kas geliştirme hareketi ergenlikte boyu etkiler diye biliyorum.Boya gidecek besin kasa gidiyor.Dolayısıyla uzama engelleniyor.

0 Mesaj
16 Temmuz 2008; 22:23:21 

quote:

Orjinalden alıntı: games for windows

Yüzme hariç her türlü kas geliştirme hareketi ergenlikte boyu etkiler diye biliyorum.Boya gidecek besin kasa gidiyor.Dolayısıyla uzama engelleniyor.

Teşekkürler.

1 - 2 - 3 Diye uzadı artık bırakayım. Yaklaşık 1 - 2 Aydır hergün çekiyorum. Yani günde toplam 5 tane falan sakıncası olmuş mudur?

Uzaklaştırılmış
16 Temmuz 2008; 22:25:22 

quote:

Orjinalden alıntı: MuTHLu...

Teşekkürler.

1 - 2 - 3 Diye uzadı artık bırakayım. Yaklaşık 1 - 2 Aydır hergün çekiyorum. Yani günde toplam 5 tane falan sakıncası olmuş mudur?

Abartmadan yaparsan çok da sorun olmaz sanırsam.Günde 3,5 taneden zarar gelmez sanırsam.Bu arada beslenmene dikkat et.Bol bol proteinli yiyecekler ye ve içecekler iç.

Uzaklaştırılmış
16 Temmuz 2008; 22:26:19 

ya tam bilmiormda barfiks in boy uzattıgını duydum

5760 Mesaj
16 Temmuz 2008; 22:27:18 

ben günde en az 20 tane şınav çekiyorum bir katkısı oldu kaslar gelişti karın bölgeleri sertleşti..

0 Mesaj
16 Temmuz 2008; 22:29:13 

quote:

Orjinalden alıntı: games for windows

Abartmadan yaparsan çok da sorun olmaz sanırsam.Günde 3,5 taneden zarar gelmez sanırsam.Bu arada beslenmene dikkat et.Bol bol proteinli yiyecekler ye ve içecekler iç.

Teşekkürler. Mutfağa falan giderken aklıma geliyor öylesine çekiyorum. Barfiks yanlış anlaşılmasın.

Hergün süt içiyorum. Proteinli yiyecek derken?

@BaRo55

Bende şınav çekmeyi düşündüm ama mekik ve şınav engelliyormuş boyu ergenlikte.
18 Yaşımdan sonra yapmayı düşünüyorum onları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuTHLu... -- 16 Temmuz 2008; 22:29:02 >

Uzaklaştırılmış
16 Temmuz 2008; 22:31:01 

Arkadaşlar,ağırlık çalışın,barfiks çekin,şınav çekin,mekik çekin.Hepsinde de aynı.Beyne kasların kullanıldığını,dolayısıyla şimdiki gücünün yetmediğini ve gelişmesi gerektiği sinyalini gönderiyorsunuz.Beyinde mevcut besin ögelerini kaslara gönderiyor.Yani uzamaya göndereceğini kasa yolluyor.Nasıl olurda boya etkisi olmaz şimdi bunun ?

En iyisi ve sağlıklısı yüzmek.

4521 Mesaj
16 Temmuz 2008; 22:31:02 

Bizim öğretmen anlatmıştı.Onun boyu 1.80-1.85 arası birşey.O da küçükken kısaymış.Fazla değil ama normallerden biraz daha kısaymış.Sonra barfiks çeke çeke düzenli olarak böyle devam etmiş.Bana öyle demişti.Barfiks çek diye.Ama ben şnav çekiyorum her gün.Yaklaşık 40-50 arası.Bazen 30 oluyor.

Uzaklaştırılmış
16 Temmuz 2008; 22:31:03 

Hiç sorun olmuyor bende. 1.80 boy var üstelik yaş 14 . Şınav desem 5 tane ancak. Barfisk desem yarım çekebiliyorum . Ama güç bakımından güçlü oluyom nasıl oluyor. Yumruklarda felan

0 Mesaj
16 Temmuz 2008; 22:35:14 

Barfiks engellemiyor dimi eminsiniz. Sonra aynı boyda kalmayalım boyum 1.78 falandır hiç bakmadım.

Kesin bişi yok mu.

@games for windows

Galiba sen haklısın 18'den sonra çekeyim barfiks falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuTHLu... -- 16 Temmuz 2008; 22:37:01 >

247 Mesaj
16 Temmuz 2008; 22:36:07 

quote:

Orjinalden alıntı: :::HeRo SoLdİeR:::

Hiç sorun olmuyor bende. 1.80 boy var üstelik yaş 14 . Şınav desem 5 tane ancak. Barfisk desem yarım çekebiliyorum . Ama güç bakımından güçlü oluyom nasıl oluyor. Yumruklarda felan

E zaten 14 yaşında 1.80 boyundaysan hafif kalıpta var ise güçlü olman çokta anormal bişey degil o durumda olman anormal.

Uzaklaştırılmış
16 Temmuz 2008; 22:40:45 

Barfiks Uzatıyor Bile

1340 Mesaj
16 Temmuz 2008; 22:55:37 

Bilmeden konuşmayalım.Neymiş boya gitcekten kasa gidiyormuş saçmalığa bakın.Basketbolcular küçüklükten beri hayvan gibi vücut çalışıyorlar ama maşallah 2 metre boyları var.Barfiks çekme boyu kısaltmaz da engellemez de, uzamasına yardımcı olur mu bilmiyorum.Boyun uzamasına olumlu etki eden bir hareket önereyim, barfiks demirinde asılı kal.Bu mükemmel şekilde boy uzatır.

0 Mesaj
16 Temmuz 2008; 23:13:28 

Teşekkürler.

97 Mesaj
14 Ekim 2008; 20:47:18 

quote:

Orjinalden alıntı: CatSK

Bilmeden konuşmayalım.Neymiş boya gitcekten kasa gidiyormuş saçmalığa bakın.Basketbolcular küçüklükten beri hayvan gibi vücut çalışıyorlar ama maşallah 2 metre boyları var.Barfiks çekme boyu kısaltmaz da engellemez de, uzamasına yardımcı olur mu bilmiyorum.Boyun uzamasına olumlu etki eden bir hareket önereyim, barfiks demirinde asılı kal.Bu mükemmel şekilde boy uzatır.

adamım sen doğru söylüyon bilmeden konuşuyolar profesyonel halter çalışmadıktan sonra boya bi etkisi olmaz, hatta vücut çalışmak kemik gelişmi sağlam yapı iyi görününüm için her zaman en iyisi vücut çalışanlar hem daha iyi gellişiyolar genelde hep böyle, ben vücut çalışmaya başladım hem daha iyi bi görünüme sahip oldum hem güçlendim hem de kemikler gelişti boyum uzadı, almanyaya gittiğimde ordaki herkesde dehşet vücut vardı hem de hepsi uzundu, hatta orada vücut çalışmaya küçük yaşlardan teşvik ediyolar, Türklerin boy ortalaması almanlara göre kısa ama ordaki Türk arkadaşlar benden uzun, tmm onlar daha farklı besleniyolar ama beslenmede onlardan kalır yanım yok benim yine de, onlar vücut çalıştıktan sonra sonra boy ve kalıp olarak hayvan gibi gelişmişler, yani ordaki herkes vücut çalışıyo ama hepsi uzun buna ne demeli, vücut çalışmak her zaman iyidir insan çok daha farklı görünüm kazanıyor ve kendini daha hissediyor tabi profesyonel ilaç kullanan gösterici vücutculardaki iyi değil görünümü, o adam para kazanmak için o yolu deneyip insan dışı bi görünüm elde ediyo o da iğrenç, dr. mehmet öz bile düzenli olarak günlük şınav çekin vücut çalışın diye öneride bulunuyor kendisi de eskiden beri yapıyomuş zaten

uA_Galatasaray - 1905

FC LAUFACH

6438 Mesaj
14 Ekim 2008; 20:50:10 

Tam tersine uzatır...

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

3 Mesaj
19 Eylül 2010; 2:22:41 

aksine uzatır cok yararlı boy uzaması için barfiks,denedim ve gordum ;)yaklasık 1 senedir duzenli cekiyorum gunde 10 tane,hem kas ve vucut bakımından cok etkili 1 sende karın ve omuz kaslarım patlama yaptı super bir gorunum kazanıyorsun sana tavsiyem yapman..;)

4926 Mesaj
19 Eylül 2010; 2:28:52 

Sonuçta her aktivite için enerji gereklidir. Atıyorum 1000 kalorilik enerji harcayıp 800 kalorilik besin alırsanız dengesiz beslenme nedeniyle vücudunuz kayba uğrar. O yüzden spor yapan insanlar genelde sağlam yerler.

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

1607 Mesaj
19 Eylül 2010; 2:34:30 

boy çekmeyle yada itme ile uzayıp kısalsaydı enerjiyi topladığın sürece bişeyolmaz

3 aysonra olsada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Er.Ralp -- 19 Eylül 2010; 2:34:44 >

4926 Mesaj
19 Eylül 2010; 2:42:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Er.Ralp

boy çekmeyle yada itme ile uzayıp kısalsaydı enerjiyi topladığın sürece bişeyolmaz

3 aysonra olsada

Halter boyu kısaltır. Kısaltmadan ziyade uzamasını yavaşlatır.

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

693 Mesaj
19 Eylül 2010; 2:46:01 

2 senelik konu

1797 Mesaj
19 Eylül 2010; 2:51:20 

dahada uzatır diye biliyorum.

4 Mesaj
4 Aralık 2010; 23:33:54 

Hayır engellemez.Tam aksine destekler.Keşke barfiks çekecek bir yerim olsada sabah aksam 50 tane çeksem boyumun uzaması için.

27 Mesaj
12 Ocak 2011; 0:19:24 

1. ayakta dambıl çalışma ( en azından 20-21 yaşına kadar) 2. halter çalışma 3. squat çalışma bol bol süt iç kalsiyum olan her şeyi sömür ve protein tabi ki, barfiks boy uzatır, şınav yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem06100 -- 12 Ocak 2011; 0:20:27 >

the walking dead is dead

770 Mesaj
12 Ocak 2011; 0:24:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Patrioter

Kendini kaldıramıyorsun işte nasıl olması mı var? O yaşta o boy, kilo da varsa tamam zaten. Nasıl kaldıracak o kollar seni?

21 Mesaj
4 Mart 2012; 16:30:09 

kısaltma diye bir şey söz konusu olamaz.boyunu uzatır barfiks.

1869 Mesaj
4 Mart 2012; 16:32:25 

quote:

Orijinalden alıntı: MuTHLu...

Teşekkürler.

Yaklaşık 1 - 2 Aydır hergün çekiyorum

4905 Mesaj
4 Mart 2012; 16:34:48 

Barfiks kısaltmaz uzatır

Kural Disi Konu Destroyer
Yapboz bozuldu.

2102 Mesaj
4 Mart 2012; 16:36:34 

Omuriliğe baskı yapmayan her hareket boy uzamasına engel değildir. Bazıları yardımcı bile olur.
Squat ve çok ağır press(halter altına girme, bench press dahil değil) hareketleri omuriliğe baskı yapar. Barfiks engel olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevoluciónTR -- 4 Mart 2012; 16:38:48 >

534 Mesaj
4 Mart 2012; 16:37:03 

barfiks çektinten sonra 2-3 dakika asılı kalırsan boyunu durdurmayı bırak uzatmaya yardımcı olur, ergenlikte boyu iki şey durdurur, fazla mastırbas ve ağırlık çalışmaları.

AMD FX 8350 4.5 gHz /\ Sapphire HD7870XT /\ ASUS M5A97 EVO R2.0 /\ KINGSTON (3X4GB) HYPERX GENESIS XMP DDR3 1600MHZ /\ AEROCOOL PGS SERIES VX-E PRO 600W MidT ATX

Sağlığında nice ehli hünerin Bir tutam tuz yoktur aşına
Önce öldürüp açlıktan Sonra bir türbe dikerler başına

109 Mesaj
4 Mart 2012; 16:39:00 

quote:

Orijinalden alıntı: RevoluciónTR

Omuriliğe baskı yapmayan her hareket boy uzamasına engel değildir. Bazıları yardımcı bile olur.
Squat ve çok ağır press hareketleri omuriliğe baskı yapar. Barfiks engel olmaz.

306 Mesaj
4 Mart 2012; 16:51:04 

o değilde bundan 4 yıl önce açılan konulara yapılan yorumlarla bugün yapılan yorumların farkını gördüm şu anda tamda burada

DİK DUR !

BU BİR UYARIDIR !

2834 Mesaj
4 Mart 2012; 16:54:30 

Barfix yerine bara asıl daha iyi genetiğin önüne geçmezsiniz ama duruş bozukluğu veya kamburluğunuz varsa olabildiğince çok faydalı bi harekettir misal 170 siniz ama duruş bozukluğu var bu hareketleri yaparak doğru boyunuza ulaşırsınız ama kemik uzaması olmaz.Esnetme hareketleri her zaman vücuda faydalı genetiği iyi biri belki bu yöntemlerle biraz daha uzayabilir veya tam ergenlik başında yapılan bi takım sporlar ben etkiler demiyorum etkileyebilir halbu ki genetiği kısa biri istediği sporu yapsın boyunu uzatamaz kısacası duruş bozukluğunuz varsa asıl boyunuzu ulaşırsınız ne basketbol ne yüzme boyu uzatır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 7 Eylül 2013; 13:35:53 >

1243 Mesaj
4 Mart 2012; 17:49:50 

Kendi vücut ağırlığınla yaptığın her şey senin zararına değil yararınadır .

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Psikoloji "16

315 Mesaj
13 Nisan 2012; 17:59:20 

14 yaşındayım boyum 174 kilom 69 - 72 arası azcık göbek var :D şınav çekmemın zararı olur mu ?

75 Mesaj
13 Nisan 2012; 18:45:56 

Ben boyu uzasın diye haftada 2-3 gün barfiks çekiyorum yanlışmı yapıyorum

Uzaklaştırılmış
13 Nisan 2012; 18:46:42 

quote:

Orijinalden alıntı: MuTHLu...

Ciddi cevaplar verin lütfen. dalga geçmeyin.

Niye engellesin ? Aksine 1-2 cm daha boy atarsın.

57 Mesaj
17 Nisan 2012; 2:49:54 

Beyler yas 14 168 falanim hergun 5 kg dambil calissam ve 20 mekik,20sinav ceksem uzamam dururmu??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

135 Mesaj
1 Temmuz 2012; 2:28:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Çitizen

citizende 14 yaşındaymış

neyse ben 15 yaşındayım

180 Mesaj
8 Haziran 2013; 12:08:54 

UPLAYAM BARİ.

Beyler BARFİKS - ŞINAV - MEKİK KISACA VUCUT AĞIRLIĞIYLA YAPILAN HİÇ BİR ÇALISMA BOY UZAMASINI ENGELLEMEZ. 3-4 KG LIK DAMBILLARLA YAPILAN HAREKETLER BİLE ASLA ETKİLEMEZ. O KISA GÖRÜNEN VUCUTLU ARKADASLAR BODY SALONUNA ERKEN YASTA GİDİP HALTERİN ALTINA GİRİYOR VE BU ÇOK KÜÇÜK YASTA BASLADIĞI İÇİN BOY UZAMASINI ENGELLİYOR AMA 8 YASINDA BİLE OLSAN HERGÜN MEKİK SINAV BARFİKS FELAN BOYUNUZU NE UZATIR NE KISALTIR. SACMALAMASYON HALK ARASI HUREFE BUNLAR. HERGÜN SINAV CEKİYORUM YAS 15 BOY 1.80 1 YILDIR YAPIYORUM BOYUM SIRF 6 AYDA 6 CM UZADI BU GENETİKTİR ENGELLEMEZ. NESE UPP

145 Mesaj
6 Eylül 2013; 9:07:03 

body ci bi abim var adam bu işinin okulunu okumuş biri barfiks boy uzamayı destekler dedi ve bi arkaaşım var babası 160 abisi 168 kendisi 2 yıldır barfiks çekiyo ve boyu 1.76

178 Mesaj
6 Eylül 2013; 9:53:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Dctr.Who

UPLAYAM BARİ.

Beyler BARFİKS - ŞINAV - MEKİK KISACA VUCUT AĞIRLIĞIYLA YAPILAN HİÇ BİR ÇALISMA BOY UZAMASINI ENGELLEMEZ. 3-4 KG LIK DAMBILLARLA YAPILAN HAREKETLER BİLE ASLA ETKİLEMEZ. O KISA GÖRÜNEN VUCUTLU ARKADASLAR BODY SALONUNA ERKEN YASTA GİDİP HALTERİN ALTINA GİRİYOR VE BU ÇOK KÜÇÜK YASTA BASLADIĞI İÇİN BOY UZAMASINI ENGELLİYOR AMA 8 YASINDA BİLE OLSAN HERGÜN MEKİK SINAV BARFİKS FELAN BOYUNUZU NE UZATIR NE KISALTIR. SACMALAMASYON HALK ARASI HUREFE BUNLAR. HERGÜN SINAV CEKİYORUM YAS 15 BOY 1.80 1 YILDIR YAPIYORUM BOYUM SIRF 6 AYDA 6 CM UZADI BU GENETİKTİR ENGELLEMEZ. NESE UPP

hocam ben 13 yaşında başladım haltere şimdi 17 yaşındayım.Başlarken 1.65'tim 185 im şimdi.Diğer arkadaşlarımdada oldu bu durum yani ağırlı kaldırmayla ilgisi olduğunu sanmıyorum.

Mecnun Bilseydi SEVGİSİNİ , Sevmezdi leyla zillisini.....

2834 Mesaj
6 Eylül 2013; 13:02:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Zaman46

hocam ben 13 yaşında başladım haltere şimdi 17 yaşındayım.Başlarken 1.65'tim 185 im şimdi.Diğer arkadaşlarımdada oldu bu durum yani ağırlı kaldırmayla ilgisi olduğunu sanmıyorum.

Güzel açıklamışsın millet sanıyor ki ağır kaldırınca boy uzaman duruyor yanlış özellikle body de bu halter sporu değil bahsedilen yaş aralığı 11-14 arası sanırım burda kilonuzun 2-3 katı veya çok yüksek ağırlıklar engeller press hareketleri kemik uzamalarında olumsuz rol oynar bu yaş aralığında boyunuz henüz oturmadıysa sadece temel hareketler yapılmalı bunun için programlar mevcut zaten şunuda göz önünde bulunduralım Arnold veya benzeri efsane olmuş genetik harikası herifler çok küçük yaşlarda başlamalarına rağmen çok uzun boylular burda ki olay genetiktir sporla bunun önüne geçemezsiniz kısa olan biri basketbol veya benzeriyle uzayamaz ama genetiği iyi olan biri uzayabilir.

Sende o dönemde başlamışsın haltere etkileyebilirdi boyunu ama genetiğin iyiymiş bide 20 cm az buçuk rakam değil.

178 Mesaj
6 Eylül 2013; 15:04:09 

quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Güzel açıklamışsın millet sanıyor ki ağır kaldırınca boy uzaman duruyor yanlış özellikle body de bu halter sporu değil bahsedilen yaş aralığı 11-14 arası sanırım burda kilonuzun 2-3 katı veya çok yüksek ağırlıklar engeller press hareketleri kemik uzamalarında olumsuz rol oynar bu yaş aralığında boyunuz henüz oturmadıysa sadece temel hareketler yapılmalı bunun için programlar mevcut zaten şunuda göz önünde bulunduralım Arnold veya benzeri efsane olmuş genetik harikası herifler çok küçük yaşlarda başlamalarına rağmen çok uzun boylular burda ki olay genetiktir sporla bunun önüne geçemezsiniz kısa olan biri basketbol veya benzeriyle uzayamaz ama genetiği iyi olan biri uzayabilir.

Sende o dönemde başlamışsın haltere etkileyebilirdi boyunu ama genetiğin iyiymiş bide 20 cm az buçuk rakam değil.

Halter yaptığım salondaki abilerim bile çok uzunlar.Bir tanesi 195 boyu.Bir tanesi ben 3.sınıftayken başladım diyor.Yani tamamen genetik

Mecnun Bilseydi SEVGİSİNİ , Sevmezdi leyla zillisini.....

274 Mesaj
7 Eylül 2013; 13:11:43 

Nizami bir şekilde 10 tane zorlanmadan barfiks çekebiliyorum.Yarış veya iddaa olunca 13 kız falan olursa etrafta 15 e çıkıyorum :D

Barfiks aksine boyu uzatır diye biliyorum.En azından herkes böyle söylüyor

Charles Spencer Chaplin
(1889-1977)
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » ERGENLİK DÖNEMİNDE BARFİKS BOY UZAMASINI ENGELLER Mİ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.578