- x
MEGANE 2 SEDAN DİNAMİK YORUMLAR
52 Cevap73812 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

56 Mesaj
16 Temmuz 2008; 20:24:53 

Arkadaşlar hiç hesapta yokken arabayı sattım.Megane 2 dinamik sedan düşünüyorum.Çok dolu olmasına rağmen fiyatları uygun.yalnız çok sorun çıkartıyor diye bir söylenti var.Ben megane2 kullanıcılarından yorum bekliyorum.Söylentilere kulak asayım mı?Ama jetta,focus 2 ghia daha iyi gibi yorum yapmayın lütfen çünkü 20000 ytl civarına 6 airbaglı full jetta, focus 2 ghia yok.

7077 Mesaj
16 Temmuz 2008; 21:01:20 

hoşuna gidiyorsa bak
her otomobile her şeyi diyorlar.

FIRE (Fully Integrated Robotized Engine)

157 Mesaj
16 Temmuz 2008; 21:22:34 

bi defa sıfır megane dinamik aldım 42000 km de sattım hiç sorun çıkarmadı.Şimdide 53000 km de dinamik paketli modelini aldım ağır bakımları yapılmış.3 aydır herhangi bir sorun çıkarmadı.Beğeniyorsan bakımlısını al.Arabayı kulanandan kullanana çok farkeder.Megane çok sattığı için problemde çok göze batıyor.Şimdiden hayırlı olsun.
quote:

Orjinalden alıntı: ozgurkso

Arkadaşlar hiç hesapta yokken arabayı sattım.Megane 2 dinamik sedan düşünüyorum.Çok dolu olmasına rağmen fiyatları uygun.yalnız çok sorun çıkartıyor diye bir söylenti var.Ben megane2 kullanıcılarından yorum bekliyorum.Söylentilere kulak asayım mı?Ama jetta,focus 2 ghia daha iyi gibi yorum yapmayın lütfen çünkü 20000 ytl civarına 6 airbaglı full jetta, focus 2 ghia yok.

452 Mesaj
16 Temmuz 2008; 23:36:38 

bence güzel albenisi olan bi arabadır

380 Mesaj
17 Temmuz 2008; 12:51:11 

arkadaşım sorun çıkartıyo falan bunlar yalan:) ben 1,5 sene önce 2005 megane aldım şu güne kadar sadece ateşleme bobinlerini değiştirdim onun dışında motor kapagını bile açmadım..arkadasımdada 2005 megane var oda aynı şekilde sadece bobin değiştirdi.gözün kapalı al o fiyat o kdar lüks donanımı ve güvenlik ekipmanı o kdar yüksek olan başka araba alamazsın.. meganeyi kötüleyen çok var heryerde sen kulak asma halt etmiş onlar

3868 Mesaj
18 Temmuz 2008; 14:23:21 

bundan onceki aracim accord'tu. megane I'de vardi eskiden. megane I'i begenmiyordum pek, ama bu arac cok daha iyi. accord'un motoru haric megane II'yi oldukca begeniyorum. sorunlari cikabilir ama bu her arac icin gecerli. arkadaslarimin da dedigi gibi temiz ve bakimli km.si ile oynanmamis bir arac ara bence.

3072 Mesaj
27 Temmuz 2008; 1:40:52 

Arkadaşlara katılıyorum..

Megane , Türkiye'de satılan en sorunsuz arabadır.

Ayrıca bu fiyata , bu kadar atak , bu kadar donanımlı , yol tutuşu , güvenliği , konforu bu kadar iyi başka bir araba bulamazsın..

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

1078 Mesaj
27 Temmuz 2008; 4:47:44 

Çok haklısınız.İnsanların kolayı bulunmuyor,Bmw-mercedes dahi olsa bir şey bulup kötü diyorlar.
quote:

Orjinalden alıntı: geremy

2012 Der Golf 1.6 Benziner 102PS Trendline 5-Gang

DH
Eski Üyelerin Mekanı...
2003 Üyesi.

KATHREIN UFS 913 TWİN HD PVR

1078 Mesaj
27 Temmuz 2008; 4:50:51 

Bu ateşleme bobinin fiyatı nedir acaba?kaça mal oldu bu arıza size.Kronik bir sorun olduğu aşikar.
quote:

Orjinalden alıntı: dogus_83

arkadaşım sorun çıkartıyo falan bunlar yalan:) ben 1,5 sene önce 2005 megane aldım şu güne kadar sadece ateşleme bobinlerini değiştirdim onun dışında motor kapagını bile açmadım..arkadasımdada 2005 megane var oda aynı şekilde sadece bobin değiştirdi.gözün kapalı al o fiyat o kdar lüks donanımı ve güvenlik ekipmanı o kdar yüksek olan başka araba alamazsın.. meganeyi kötüleyen çok var heryerde sen kulak asma halt etmiş onlar

2012 Der Golf 1.6 Benziner 102PS Trendline 5-Gang

DH
Eski Üyelerin Mekanı...
2003 Üyesi.

KATHREIN UFS 913 TWİN HD PVR

316 Mesaj
27 Temmuz 2008; 9:51:12 

ARKADAŞLAR BU FİYATA BU ÖZEELİKLİSİ YOK FALAN DEMİŞLER. LAGUNA VAR YA. NERDEYSE MEGANEDEN DAHA UCUZ. sanırım nedenlerinden biri parçasının pahalı olmasıdır(parçasının çoğu bi önceki kasa mondeodan daha ucuz). bide ülkemizdeki hb arabaya duyulan ilgisizlikden de kaynaklanıyordur. yol tutuşu ve konforu eşdeğersiz. 2004 laguna II vardı 2005 de sattım paraya sıkışmıştım. şimdi ise 25.000 ytl ye 2006 model buldum bu olmasa da buna benzer bişey almayı düşünüyorum
------------
bu arada şikayetvar.com da en çok şikayet alan araba megane.mesela başka bi modelden 2 kat fazla şikayeti varsa o modelden en az 3 kat daha fazla satıldığı içindir. megane de alınır. parçası ucuzdur. peynir ekmek gibi satıldığı için pahalı birazda. lagunanın yanında megane almak BANA GÖRE para israfı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsa* -- 27 Temmuz 2008; 9:51:37 >

2010 Renault Megane II Sedan 1.6 16V
2010 Opel Corsa 1.3 CDTI Essentia

407 Mesaj
27 Temmuz 2008; 11:18:09 

Evet arkadaşlar bencede Laguna varken megane almak mantıksız gibi...2005 model tam donanım laguna 25000 tl civarı meganede buna yakın..ama satıma megane daha iyi geliyor.Karışık bi iş

2178 Mesaj
27 Temmuz 2008; 11:29:59 

quote:

Orjinalden alıntı: geremy

hoşuna gidiyorsa bak

Bu sözün ardından ne denilebilirki. Sen şu anda hangi arabayı sorsan illa ki birileri kötüleyecek

316 Mesaj
27 Temmuz 2008; 13:19:16 

quote:

Orjinalden alıntı: hay-bey

Evet arkadaşlar bencede Laguna varken megane almak mantıksız gibi...2005 model tam donanım laguna 25000 tl civarı meganede buna yakın..ama satıma megane daha iyi geliyor.Karışık bi iş

araba alırken tabiki herşeyini düşünmek gerekiyor ama satılma hızına göre karar değiştirmek de saçma bence. alıp-satarak para kazanıyorsanız yrı bi konu

2010 Renault Megane II Sedan 1.6 16V
2010 Opel Corsa 1.3 CDTI Essentia

1700 Mesaj
27 Temmuz 2008; 14:01:16 

quote:

Orjinalden alıntı: SYSTEMOFADOWN

Bu ateşleme bobinin fiyatı nedir acaba?kaça mal oldu bu arıza size.Kronik bir sorun olduğu aşikar.

http://forum.donanimhab...21511319/mpage_4/tm.htm adresinde fotoğrafları ve detaylı bilgileri var. Bu sorun Renault'un 1,4 16V ve 1,6 16V motorlarında ağırlıklı olarak yaşanıyor. Bobinin tanesi, 55-60 YTL civarında..

2003 Clio Symbol 1.4 16V 98 Hp Gümüş Gri Stil+Güvenlik Paketi

380 Mesaj
27 Temmuz 2008; 17:02:22 

quote:

Orjinalden alıntı: SYSTEMOFADOWN

valla 4 tanesinide değiştirdim ben orjinal aldım 240 ytl verdim

46 Mesaj
3 Ağustos 2008; 23:54:10 

2006 Kasımdan beri 2004 Megan II Dinamik en dolu olan modelini yani sunroof, cruise control vs vs. kullanıyorum. Servisl ziyaretlerinden başka bi sorun yaşamadım. Yakıtı ve performansı da makul. Aldığınız zaman memnun kalacağınız bi araç. Aracın görüntüsü, sürüşü performansı sizi yeterince tatmin edecektir. Ayrıca ileride satacağınız zaman günün koşuluna göre zarar etmeyeceğinizden de emn olabilirsiniz. Çünkü yıllardır Türkiyede en çok satan sedan Renault Megane Sedandır. Pişman olmayacaksınız.

350 Mesaj
4 Ağustos 2008; 0:37:05 

megane 2 dynimauqe kullandım,

yaklaşık 3 sene ama araba 75.000 km de :D

arabada sadece bir defa turbo hortumu patladı onu da garanti kapsamında yaptırdık. daha 2 sene dolmaıştı...

megane 2 2005 serisi(makyajlanmamıuş kasada) en büüyk ve herkesin şikayetci olduğu arka kapıalrdan 110 dan sonra rüzgar sesi gelmesidir.rüzgarın sesi geliyor ama içeri hava girişi yok;)

megane2 dynmque sürekli servis bakımını yaptırdık herhangi bir sorunu yok...Şikayetimizde yok....

jetta yı ve fokus u hiç bir zaman megan ile kıyaslamam nedne diyecek olrusanız fiyat/performans da megane dan yüksek sonuç veren araba yok içlerinde;

megane dynmique ; oto far, oto silecek var ve 40.000 trl civarıdnaydı biz alırken ve araba 95 kuruş yakıyordu km de

jetta ; oto far yok,oto silecke yok , ve 95 kuruştan daha fazla yaktığı kesin ; 43.000 ytl civarıydı ve dynmique o zaman en yükske donaıma sahip jetta nın 43.000 liği ise en düşük vers.

focus 'u zaten çok yakıyor diye hiç kaile bile almıyorum....focus zaten çok şiirlmiş bir araba,çok kaslı bir yapısı var tarzım değil:D

CeNGaVeR

İstanbul 7/24 Evde-iş yerinde Bİlgisayar teknik destek

9 Mesaj
3 Kasım 2009; 22:25:03 

ArkadaşLar Megane Çok Hassar Bir Arabadır Ben Yeni aLdım Bir Tane 2004 Dinamik FuLL + FuLL 69.000 Km De 20.000 miLyara Çok GüzeL Bir Araba Ama ParçaLarı Çok PahaLı Bişey 0LAcak Die Çok k0rkuy0rum :D:D

4053 Mesaj
4 Kasım 2009; 19:23:13 

quote:

Orijinalden alıntı: BuRoCkK StyLe

ArkadaşLar Megane Çok Hassar Bir Arabadır Ben Yeni aLdım Bir Tane 2004 Dinamik FuLL + FuLL 69.000 Km De 20.000 miLyara Çok GüzeL Bir Araba Ama ParçaLarı Çok PahaLı Bişey 0LAcak Die Çok k0rkuy0rum :D:D

hb olmalı heralde sedanını bu fiyata vermezler

3754 Mesaj
5 Kasım 2009; 0:05:28 

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

neden vermesinlerki 20 civarı gidiyo 2004 sedan dinamikler ederide bu zaten...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
Guest
5 Kasım 2009; 17:07:26 

quote:

Bizim öğretmen arkadaş satmayı düşünmüştü 2005 dynamque olanınıdan kırmızı 1.6 16v 50 binde orjinal ona bile 20 yi zor vermişlerdi ama satmadı kendisi 35 e almıştı sanırım edeceği fiyat bu aralıkta.Mesela focus sıfırı 40 bin tl 2006 sını 23 den fazlaya satmanız zor

4053 Mesaj
5 Kasım 2009; 18:08:35 

quote:

Orijinalden alıntı: sametadali

neden vermesinlerki 20 civarı gidiyo 2004 sedan dinamikler ederide bu zaten...

full+full dediği için demiştim normal dynamicleri o fiyattan verirler tabi

3754 Mesaj
5 Kasım 2009; 19:25:50 

quote:

full+full dediği için demiştim normal dynamicleri o fiyattan verirler tabi

zaten bu full+full meselesinide anlamış değilim hadi fulü anladıkta + sı ne oluyor dinamikler zaten meganların fullü en fazla ekstra cam tavan vardır...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4053 Mesaj
6 Kasım 2009; 13:57:16 

quote:

zaten bu full+full meselesinide anlamış değilim hadi fulü anladıkta + sı ne oluyor dinamikler zaten meganların fullü en fazla ekstra cam tavan vardır...

kardeş işte bilmediğin için konuşuyorsun full+full de dynamic modelinden extra olarak (mercekli xenon,hız sabitleyici ve sınırlayıcı,cam tavan,katlanır ayna,lastik basınç sensörü,6 lı cd changer,far yıkama,bluetooth ön hazırlığı,6 hoparlör) var ama herkes arabasına full+full dediği için sizde bunları farketmemiş olabilirsiniz yani arasında fiyat farkı olmasın mı?ayrıca ben ankaradayım ankara nın araçları istanbula göre pahalıdır birde boya falan derken araçların değeri düşüyor

2 Mesaj
6 Kasım 2009; 15:30:40 

yeni sıfır megane2 aldım 280 km yaptım 30 litre benzin harcamışım ( şehir içinde) km ye 300 kuruştan fazla yakması canımı biraz sıktı. nedeni ne olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.

802 Mesaj
6 Kasım 2009; 15:40:22 

quote:

Orijinalden alıntı: maliortakci

yeni sıfır megane2 aldım 280 km yaptım 30 litre benzin harcamışım ( şehir içinde) km ye 300 kuruştan fazla yakması canımı biraz sıktı. nedeni ne olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşım bizdede megane 2 1.6 var. fabrika verisi zaten 8,8 onu yakalamak zaten zor oluyor. şehiriçinde dur kalklarla 9,5 10litre oluyor . 9,5litre bile olsa 9,5X3,3(benzin fiyatı)=313,50eder ki normaldir. kardeşim benzin pahalı yapacak bişi yok

4053 Mesaj
6 Kasım 2009; 16:47:33 

quote:

Orijinalden alıntı: maliortakci

rodajda araç fazla yakar ama zaten normal yakıyor benzin pahalı araba yakacağını yakıyor

3754 Mesaj
6 Kasım 2009; 18:06:05 

quote:

kardeş işte bilmediğin için konuşuyorsun full+full de dynamic modelinden extra olarak (mercekli xenon,hız sabitleyici ve sınırlayıcı,cam tavan,katlanır ayna,lastik basınç sensörü,6 lı cd changer,far yıkama,bluetooth ön hazırlığı,6 hoparlör) var ama herkes arabasına full+full dediği için sizde bunları farketmemiş olabilirsiniz yani arasında fiyat farkı olmasın mı?ayrıca ben ankaradayım ankara nın araçları istanbula göre pahalıdır birde boya falan derken araçların değeri düşüyor

o dediğin özellikler 2004lerde yok diye biliyorum yanlış biliyomuşum heralde...dediğin gibi herkes full+full yazıyor sonuçta öyle bi donanım yok o dediklerinizin bir paket ismi vardır mutlaka...

4053 Mesaj
6 Kasım 2009; 18:35:03 

quote:

o dediğin özellikler 2004lerde yok diye biliyorum yanlış biliyomuşum heralde...dediğin gibi herkes full+full yazıyor sonuçta öyle bi donanım yok o dediklerinizin bir paket ismi vardır mutlaka...

öyle en baz modeline bile full+full yazıyorlar tam tersine 2004 te donanım gırtlağa kadardı 2004 ten sonrakilerde parçalardan kıstılar örneğin 2004 dynamiclerde atermik ön cam var fakat 2004 ten sonrakilere koymadılar ön camda dikiz aynasının orda ısı sensörü var onlar kalktı sonra. ilk başta satışı yakaladıktan sonra parçalardan çaldılar

3754 Mesaj
7 Kasım 2009; 0:25:52 

quote:

öyle en baz modeline bile full+full yazıyorlar tam tersine 2004 te donanım gırtlağa kadardı 2004 ten sonrakilerde parçalardan kıstılar örneğin 2004 dynamiclerde atermik ön cam var fakat 2004 ten sonrakilere koymadılar ön camda dikiz aynasının orda ısı sensörü var onlar kalktı sonra. ilk başta satışı yakaladıktan sonra parçalardan çaldılar

haklısın dostum eşek oldukça semer vuran çok oluyor...

1802 Mesaj
8 Kasım 2009; 20:04:48 

Acaba 2006 da çıkan makyajlı kasalarda tipik kronik sorunlar düzeltildi mi? Mesela ateşleme bobini yakmayan megan pek duymadım, bunun yanında elektronik sorunlardan da çok bahsediliyor. Ben expression modelini düşünüyorum 2006 23 civarı fiyatları var tiptronic. Şu anda 2002 model bi corsa kullanıyorum, 14 ay oldu en ufak sorun yaşamadım şimdi 8-9 üstüne koyup megan alıp sorun yaşarsak üzülürüz. Ancak fiyatı donanımı tipi (hb düşünüyorum), süspansiyon konforu cezbediyor. Kartlı sistem, bol kullanılmış elektronik aksamlar sorun çıkarır diye alamıyorum açıkçası. Yani adamlar ateşleme bobini gibi sorun çıkaran parçalar aşikar olduğu halde düzeltmiyorlarsa bu da biraz tuhaf.

Ayrıca merak ettiğim bir diğer konu da klima verimi. Mesela aracım 1.2 motor ve klimanın soğutması 35 derecede 2 dakika sürüyor, ancak meganların kullanıldıkça klimanın verimsizleştiğini okumuştum, özellikle kullanıcıların yorumları nedir?

Ve son olarak tiptronic vitesin durumu, sorun çıkarır mı, oldukça konforlu olduğunu okuyorum, yakıt haliyle tam otomatik olduğu için yüksek ama benim için önemli değil alırsam lpg düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n a v y_35 -- 8 Kasım 2009; 20:08:02 >

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC
Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!

10 Mesaj
27 Aralık 2010; 16:27:58 

ya arkadaşım megan filan alma bende megane 2 auth var bir halta yaramıyor verdiği arıza bunalıma soktu beni 2-3 bin tl ödedim çektiğim rezillik cabası alma arkadaş boş ver

1372 Mesaj
27 Aralık 2010; 17:56:39 

Megane sensör yığını bir araç. Beyinsel işlemlerin çoğu sensörler ile yürütülüyor ve bazı sensörlerdeki arızalar direk aracın servis lambasının yanmasına ve akabinde başka arızaları tetiklemesine yol açabiliyor. Sorunsuz araç yoktur. Bakımsız araç vardır. Çin malı bir araç bile sahibi düzgün kullandıktan sonra uzun zaman sorunsuz çalışabilir. Yapmanız gereken A dan Z ye baktırmak hatta ekspertiz raporu çıkarttırmak. Kıyın paraya alın bu raporu. İğneden ipliğe ne var ne yok söylesinler. Kafanız rahat olur. Megane güzel arabadır. Ama temiz bakılmışsa.

Olumsuz Alışverişler: Tesseract

4053 Mesaj
27 Aralık 2010; 18:10:07 

quote:

Orijinalden alıntı: sonterekeme

ya arkadaşım megan filan alma bende megane 2 auth var bir halta yaramıyor verdiği arıza bunalıma soktu beni 2-3 bin tl ödedim çektiğim rezillik cabası alma arkadaş boş ver

ben 4 senedir biniyorum 4 senede bakımına harcadığım para yetkili serviste maksimum 1000 liradır.ne masraf yaptınız ki o kadar?

4053 Mesaj
27 Aralık 2010; 18:21:02 

quote:

Orijinalden alıntı: sonterekeme

şimdi gördüm konu açmışsınız yanlış teşhis kurbanı olmuşsunuz geçmiş olsun
arkadaşın yazdığı yazı:

arkadaşlar megane 2 auth motor beyni bozuk olan varsa sakın gidip yaptırmaya çalışmayın ben karstayım aracıma atiker lpg taktırdım sorunlarım başladı bir milyar tüpe verdim bir milyarda tüpü söktürüp tamirine verdim. trabzonda sahtekar bir otomobil elektrik-elektronik ustası var ama ustalığı elektronik değil dolandırıcılık buraya yazıyorumki kimse banimle aynı hataya düşmesin şirketin adı" CEMAYTEM CAR ELEKTRONİK" tamir filan ettiği birşey yok servisinede sordum beyin tamirinin mümkün olmadığını söyledi ben adama 600 tl verdim bana bozuk bir beyin gönderdi bunu tak çalışır dedi taktım dha beter bağırıyor araba söktüm geri gönderdim bana senin araba bunuda bozmuş dedi ben senin beyni tamir edip gönderecem dedi istemediğim halde beyni tamir ettiğini idda ederek arabamın orijinal beynini geri gönderdi taktım yine aynı hiç bir fark yok tamir ettiği şey entegreleriymiş serviste böyle bir şeyin olamayacağını entegre bozuksa araba hiç çalışmaz dediler neyse para havaya gitti tüketiciyi koruma diye bir kurum var valiliğe bağlı malesef bir iş yapmıyor git asliye hukuk hakimiyle görüş diyor madem ona danışacaktım siz niye maaş alıyorsunuz yani ilk baştan iyice düşünün iki motor beyni parası çıktı cebimden asıl komik olan ise motor beyninde sorun yokmuş elektrik sorunu varmış 40 tl ya servisinde hallettiler boşuna 2 milyar harcadım aman dikkat servisten şaşmayın

9323 Mesaj
28 Aralık 2010; 23:44:58 

iyi de kaç sene olmuş başlık açılalı delinin biri bir kuyuya taş atmış

8 Kasım 2009..... Hayır anlamıyorum bu eski mesajı nasıl bulup mesaj yazıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyarif -- 28 Aralık 2010; 23:45:40 >

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

4 Mesaj
13 Mart 2011; 21:14:38 

1. Bende 2004 full+full var yani hız sabitleyici lastik sensörü zenon far açılır tavan vs.vs. bilen biliyor. aracı yeni aldım 58000 de. görenler sıfırmı aldın gibi yorumlar oldu. Araçla yaklaşık aldım alalı 3 ay oldu 500 km yol yaptım. araçım yollarda bulunan yamalara girdiğinde aracı zapt etmek zorlaşıyor. Halbuki ESP de var ama araç poposunu sağa sola atıyor. Servise gösterdim gözle ustalar baktılar ama herhangi bir problem olmadığını söylediler. Benim gibi megane 2 si olanlara sordum anlattığım problemi yaşamadıklarını herhangi bir atma olayının olmadığını söylediler. Şu an şaşırmış vaziyetteyim. Aracın bakımlarıda aracın cipli kartındaki bilgilere göre zamanından önce bizzat yetkili serviste benden önceki sahibi titizlikle yaptırmış. Araç 58000 olmasına rağmen 40000 de trigerini bile değiştirmiş. Bu konuda bana akıl verecek bilen bir arkadaş varsa bana tavsiyelerini ve bilgilerini benimle paylaşırsa sevinirim.

2. Birde aracta LPG yok Megane 2 lere en uyumlu ve en az yaktıran LPG Markası olarak hangisi bu konuda da bana taktıran arkadaşlardan olumlu olumsuz tavsiyelerini bekliyorum.

Bütün arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum.

4053 Mesaj
14 Mart 2011; 17:59:26 

quote:

Orijinalden alıntı: caspermaster

1. Bende 2004 full+full var yani hız sabitleyici lastik sensörü zenon far açılır tavan vs.vs. bilen biliyor. aracı yeni aldım 58000 de. görenler sıfırmı aldın gibi yorumlar oldu. Araçla yaklaşık aldım alalı 3 ay oldu 500 km yol yaptım. araçım yollarda bulunan yamalara girdiğinde aracı zapt etmek zorlaşıyor. Halbuki ESP de var ama araç poposunu sağa sola atıyor. Servise gösterdim gözle ustalar baktılar ama herhangi bir problem olmadığını söylediler. Benim gibi megane 2 si olanlara sordum anlattığım problemi yaşamadıklarını herhangi bir atma olayının olmadığını söylediler. Şu an şaşırmış vaziyetteyim. Aracın bakımlarıda aracın cipli kartındaki bilgilere göre zamanından önce bizzat yetkili serviste benden önceki sahibi titizlikle yaptırmış. Araç 58000 olmasına rağmen 40000 de trigerini bile değiştirmiş. Bu konuda bana akıl verecek bilen bir arkadaş varsa bana tavsiyelerini ve bilgilerini benimle paylaşırsa sevinirim.

2. Birde aracta LPG yok Megane 2 lere en uyumlu ve en az yaktıran LPG Markası olarak hangisi bu konuda da bana taktıran arkadaşlardan olumlu olumsuz tavsiyelerini bekliyorum.

öncelikle aracınız hayırlı olsun bende aynı araçtan 2007 den beri kullanıyorum çok memnunum inşallah sizde memnun kalırsınız.Türkiye ye gelen meganelarda esp mevcut değil bizim ülkeyi 2.sınıf ülke olarak gördükleri için bazı özellikleri çalmışlar mesela eller serbest özelliği,asr,navigasyon yurtdışındaki araçlarda var fakat Türkiyedekilerde yok varsa bile çok az modelde var.viraja çok sert girmedikçe atmaması gerekir benim aklıma hemen lastik havaları geliyor arkalara 29 önlere 32 basın büyük ihtimal düzelecek sonucu haberdar edersiniz.lpg konusundada bende bu aralar düşünüyorum teleflex markasını araştırın ben şu anda araştırıyorum kullanıcılarına soruyorum hiç memnun olmayan yok teleflex pahalı gelir derseniz brc öneririm

4 Mesaj
17 Mart 2011; 19:00:56 

Herkese Selamlarımı sunuyorum.

Mesajıma güzel fikirleriyle beni aydınlatan ''efsanea_06 '' rumuzlu beyfendiye teşekkür ederim. Lastik havalarını sizin dediğiniz gibi önler 29 arkaları 32 yaparak deneyeceğim ve size bilgi vereceğim.
Bana aynı meganı olan arkadaşım hemde devrem olan kişi BRC yi önerdi ancak bebekliğinden beri sanayide yetişen bir akrabam ise LAVATO'DAN şaşma eğer paran varsa PRİNS yada LELEFLEX GFİ (bunlar hollanda malıdır) taktır yoksa LAVATO dedi. Şu an ne yapacağımıda şaşırdım açıkcası.

9 Mesaj
9 Nisan 2011; 22:55:22 

arka kapı fıtılrının karısndakı bezımsı tazluk gıbı fıtıller var degıtırırsenız sorun gıder sanırım 15 mılyon cıvarında kulanıma baglı olarak yıpranınca ole yapıyo ...

cars forever...

9 Mesaj
9 Nisan 2011; 22:57:54 

quote:

bunu nerden cıkartıyosunuz dıger araclarla karıslastırmadınınz galına meganenın cogu turkıyede uretılıyo bursada ve tekırdagda fabrıkaları var meganenın prjınal maıs garantılı triger seti 130 mılyon gıbı komık bı rakam dıger markalrda bu paray fıltrlerı anca degısrsınız:D
quote:

quote:

quote:

quote:

cars forever...

9 Mesaj
9 Nisan 2011; 23:06:52 

quote:

Orijinalden alıntı: caspermaster

oncelıkle sunu belırtıyım megane 2 ler sınıfın en ustun yol tutuş ozelıgıne sahıptır pıyasadakı hıc bır arac vırajlara onun kadar satabılıze gıormez.şimdi gelelım sorununuza... aracınınzı lıfe ladırın ve arkadakı baglantı somunlarını gozden gecırn rot ayarına baktırın.... lastıklerınızede bakın.... ben 2005 dynmic avrupa versıyonunu kulanıyorum ranault fırmasını sundugu tum opsıyonlar aracımda mevcut ne focus ne golf gıremıyo ggırdıgım vırajaa..ayrıca sunu belırtıyım lıfe kaldırnca travez burcları z rotlarıve salncak burclarını baktırın ... eger onlarda bosluk varsaaa...kı cok fazla ebgebede kuanıldıysa olabılır buyuk ıhtımalle... on aksaların ılerı gerı oynamasını etkıler...buda aracın yol tutusunu bozar ama dedıgım parcalar zaten hepsının salıncak rot travez burcları komple degısse bıle 200 mılyon parca.....orneklendırmek ıcın bır resım koyuyorum...
resımdede goruldugu uzere ondekı bu bozukluk arka nın donus acısını bozdugundan yol tutusunu olumsuz yonde etkıler

0

Ekteki dosya (1)

cars forever...

89 Mesaj
15 Ekim 2011; 14:55:14 

1.6 cc 16v hakkında bilgisi olan var mı?

1 Mesaj
5 Ocak 2012; 23:33:47 

2004 ten beri Megane II kullanıyorum, daha önce de sonra da farklı arabalar kullandım ama megane kullanıken aldığım sürüş ve güvenlik keyfini hiç birinde yaşamadım. Bakım ve parça maliyetleri uzakdoğu arabalarının hepsinden daha ekonomik. Benzinli hali bile birçok 1.6 ve 1.4 motorlu araçlardan daha ekonomik. Megane II den inip Focusa bindiğinde attan inip eşeğe binmiş gibi olursun. Bir kere çok gürültülü bir araba, virajlardaki yol tutuşu ve 120 nin üzerindeki hızlarda Focus çok dengesiz kalıyor megane göre. Karşılaştırdığım araçlar 2004 megane II ile Focus 2011 dikkatinizi çekerim. Focus 15 gün boyunca Almanya ve Fransa yollarında kullandım. Megane II'yi ise Türkiyede halen zevkle kullanıyorum. Kronik denilebilecek bir sorunda yaşamadım. Ancak Bir model ne kadar çok satıyorsa o kadar çok memnun olanı da olur memnun olmayanı da.

1 Mesaj
18 Mayıs 2012; 14:35:48 

MEGANE 2 SEDAN 2007MODEL 1,5DCİ EN FULU OLAN PRİVİLAGE MODELİNİ KULLANIYORUM. HİÇBİR SORUN YAŞAMADIM ARABAM 120 000KM DE SIFIR ALDIGIM GUNDEN BERI LÜLEBURGAZ SANAYI SITESINDE YAGINI FILTRESINI DEGISTIRDIM. TRIGER BALATAALRI DA SANAYIDE DEGSITIRDIM. 1KEZ AKUSU BITTI. BUNUN DISINDA HICBIR VİDASI DAHI SÖKULMEDI. 2007DEN BERI HICBIR AMPULU PATLAMADI :)) TEK ŞİKAYETİM TURKIYE YOLLARINDA ÇOK KONFORLU VE HIC SORUN CIKARTMAMASI :p

46 Mesaj
19 Mayıs 2012; 20:27:12 

Bu sadece bir reklam iyi veya kötü olmakla ilgili değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4053 Mesaj
20 Mayıs 2012; 1:06:29 

quote:

Orijinalden alıntı: hk2922

Bu sadece bir reklam iyi veya kötü olmakla ilgili değil

burası reklam yeri mi?

18 Mesaj
29 Mayıs 2012; 22:58:06 

iyi akşamlar arkadaşlar bende megan iki dinamik almayı düşünüyorum 2005 model 76 bin km de 3parca boya mevcut degişeni yokmuş yarın servise götürcem araabyı piyasası ne kadar bu araclar cam tavan hariç hemen hemen bütün özellıkler mevcut

59 Mesaj
29 Haziran 2012; 20:53:07 

hyundaı yeni i20 almayı planlıyordum ufak olduğu için kesin kararlı değilim ama bu aracı bana çok övdüler 2004 ve 2006 arası al diye fiyatıda çok uygun gördüğüm kadarı ile yakıtıda en fazla 0,280 krş yaktığını söylüyorlar bana baya cazip geldi geniş olması konforlu olması ve donanımlı olmasıda ayrı bi avantaj gibi duruyor. Sizce almalımıyım? birde uzman arkadaşlarımızın yorumlarını dinleyelim yakıtı nasıldır bilgi verirseniz sevinirim yalnız manuel vites olanlarınki tabi..

1589 Mesaj
30 Haziran 2012; 2:56:50 

benim araçta 2. el megane 2 2004 model , aldıktan 3 ay sonra açı kaydırıcı yani nam-ı değer VVT arızalandı bana 250 tlye maloldu triger seti ile birlikte , tabi triger garantiden değişti yeni değiştiği için bitek kasnak fiyatı verdim, tabi kullanılan yağ ne kadar ince olursa kasnak o kadar uzun ömürlü oluyor , bunuda unutmamak lazım , araca uygun en ince yağı kullanıyorum artık 5.30 luk

1.5 senedir kullanıyorum araç full+full olmasına ragmen maşallah daha baska sorun çıkmadı bunun dışında

Ama birde şunu ekliyeyim meganın en boşunada bindim ve benim arabam ile arasında dağlar kadar fark var ,

quote:

Orijinalden alıntı: jetkaptan

hyundaı yeni i20 almayı planlıyordum ufak olduğu için kesin kararlı değilim ama bu aracı bana çok övdüler 2004 ve 2006 arası al diye fiyatıda çok uygun gördüğüm kadarı ile yakıtıda en fazla 0,280 krş yaktığını söylüyorlar bana baya cazip geldi geniş olması konforlu olması ve donanımlı olmasıda ayrı bi avantaj gibi duruyor. Sizce almalımıyım? birde uzman arkadaşlarımızın yorumlarını dinleyelim yakıtı nasıldır bilgi verirseniz sevinirim yalnız manuel vites olanlarınki tabi..

Eğer aracı alacağın fiyata daha iyi bir alternatifin yoksa al tabi, ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı araçlarda fiyatına göre kaliteleri motor güçleri artıyor ,ama şunuda düşünmek gerek hyundailerin fiyatıda aldı başını gidiyor diğer markalar ile aralarında 3-4bin lira var 30-40 bini verdikten sonra 3-4 bin bence çok bişey değil hyundai almak yerine renault ford wv almak daha mantıklı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 30 Haziran 2012; 3:24:13 >

19 Mesaj
4 Temmuz 2012; 15:11:23 

arkadaşlar ben de yaklaşık 20-25gün önce 2006 megan dinamik aldım 23.300 tl araç 84.000 de aracın deposunu fulledim bursadan eskişehire 161 km yol yaptım ve eskişehirde tekrar fullediğimde 55 tl lik benzin aldım sonuç 341.6 krş çok değilmi senede 12.000km yapıyorum tüp taktırma için yorumlarınızı bekliyorum.Yorumlarnız için şimdiden teşekkür ederim. Bu arada benzini full den alıyorum bunun da bir etkisi olabilirmi acaba.

1 Mesaj
13 Aralık 2012; 19:27:01 

bende megan almayı dusunuyorum bu aralar ılllakı maddıyat kısıtlı oldugu ıcın arastırma ıcerısındeyım burda gordugum yorumların coguda olumlu cevremden aldıgım olumsuz yaklasımlar karsısında rahtalattılar. megana karsı asırı heves edıyorum fakat cevremden gelen elestırıler benı sogutuyo 1,5 2005 model bı megan buldum bu arac hakkında sızlerınde goruslerınızı almak ısterım
2005 dynamic modelı, cam tavan, lastık sensorlu zenon far felan var 1,5 dcı 170000 km de aracta tek parca boya 25000 tl de fıyatı

105 Mesaj
20 Aralık 2012; 12:43:37 

Dört senedir kullanıyorum bence güzel bir araç

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Renault » MEGANE 2 SEDAN DİNAMİK YORUMLAR
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.641