MEGANE 2 SEDAN YORUMLAR
80 Cevap23752 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

56 Mesaj
16 Temmuz 2008; 20:22:16 

Arkadaşlar hiç hesapta yokken arabayı sattım.Megane 2 dinamik sedan düşünüyorum.Çok dolu olmasına rağmen fiyatları uygun.yalnız çok sorun çıkartıyor diye bir söylenti var.Ben megane2 kullanıcılarından yorum bekliyorum.Söylentilere kulak asayım mı?Ama jetta,focus 2 ghia daha iyi gibi yorum yapmayın lütfen çünkü 20000 ytl civarına 6 airbaglı full jetta, focus 2 ghia yok.

4487 Mesaj
16 Temmuz 2008; 21:07:31 

20 Bin araca vericeksin...
Peki tamirine ne kadar vereceksin ?
Biraz daha fazla verip adam gibi arabaya binip sorunsuz veya en az sorunla kullansan senin için daha mı kötü olur ?
Garantili araçların sorun çıkarması bile insanın canını sıkarken siz nasıl göz göre göre garantisi bitmiş sorun çıkardığı kesinleşmiş araçları alabiliyosunuz bir anlam veremiyorum...

Hayırlı olsun.

553 Mesaj
16 Temmuz 2008; 21:50:11 

o fiyata megane en iyisidir.
söylentileri boşver.
şunu unutma: güzelin dedikodusu çok olur

56 Mesaj
16 Temmuz 2008; 22:40:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Erdm24

20 Bin araca vericeksin...
Peki tamirine ne kadar vereceksin ?
Biraz daha fazla verip adam gibi arabaya binip sorunsuz veya en az sorunla kullansan senin için daha mı kötü olur ?
Garantili araçların sorun çıkarması bile insanın canını sıkarken siz nasıl göz göre göre garantisi bitmiş sorun çıkardığı kesinleşmiş araçları alabiliyosunuz bir anlam veremiyorum...

Hayırlı olsun.

iyi ama biraz daha fazlanın sonu yok arkadaşım maksimum bütçem 20000 ytl civarı.

4487 Mesaj
16 Temmuz 2008; 23:44:07 

quote:

Orjinalden alıntı: ozgurkso

iyi ama biraz daha fazlanın sonu yok arkadaşım maksimum bütçem 20000 ytl civarı.

Benimde demek istediğim bu...
Araca Kasko vs. yaptıracaksan tamam , eğer yaptıramayacaksan sana çıkaracağı masraflarıda göz önünde bulundur...

10108 Mesaj
17 Temmuz 2008; 10:28:32 

Megane'ı hem kullandım,genellikle de yolcu koltuklarında oturdum.

Özellikle arka taraf bana alçak gibi geldi,1.89 luk boyumla arka koltuğa yaslanıp dik durmaya çalıştığımda kafam ya tavana sürttü ya da çok az bir boşluk kaldı,bu durumdan hiç hoşnut olmadım.

Ekonomik olduğu söyleniyor,söyleniyor dedim çünkü sürerken yol bilgisayarına bakmadım.

Ara hızlanmaları yavaş geldi bana.Sürdüğüm araç dizeldi belki dizele özel bir durumdu,pek sanmıyorum ama olsun

Benim size tavsiyem City ye bakmanız.20 bine bulabileceğinizi düşünüyorum 2.elini

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

670 Mesaj
17 Temmuz 2008; 12:52:37 

megane 2 sedanımız var evet güzel arac fakat cok arıza cıkartıyor. bu tüm meganlarda böyle olcak degil ama genel itibariyle o paraya alınabilecek en güzel araclardan biri.

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
24 gün 9 sa. 47 dk. kadarı kaldı.
17 Temmuz 2008; 13:16:26 

meganlar piyasanın en sorunlu araçlarından

kullanıp memnun kalan görmedim

kendimde defalarca bindim ve kullandım ancak en iyi bakılanı da en hor kullanılanı da döküldüğüne bizzat şahit oldum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Temmuz 2008; 13:18:44 

Meganı Salla Alfa Romeo Alabilirsen Al

Megan'ı fazla sevmiyorum

247 Mesaj
17 Temmuz 2008; 13:30:18 

quote:

Orjinalden alıntı: Erdm24

Benimde demek istediğim bu...
Araca Kasko vs. yaptıracaksan tamam , eğer yaptıramayacaksan sana çıkaracağı masraflarıda göz önünde bulundur...

Kasko yaptırınca arızanın parasını ödüyomuki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nazım19 -- 17 Temmuz 2008; 13:31:42 >

431 Mesaj
17 Temmuz 2008; 16:08:17 

quote:

Orjinalden alıntı: over and under

kendimde defalarca bindim ve kullandım ancak en iyi bakılanı da en hor kullanılanı da döküldüğüne bizzat şahit oldum

ben 2 yıldır kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım kesinlikle memnunum

7954 Mesaj
17 Temmuz 2008; 16:13:08 

şikayetvar.com

Badass Nova

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2008; 16:14:39 

Aman aman

Şirketimizde 2007 megane 1.5 DCI 100 var Düşman başına dıyorum.

3035 Mesaj
17 Temmuz 2008; 17:02:12 

Aynısından bizim şirkette de var ama biz memnunuz. Tüm bakımlarını yaptıroyoruz. 70000 km oldu. Ufak tefek bir iki şey dışında arızası olmadı...

quote:

Orjinalden alıntı: ATTRACTION

Aman aman

3252 Mesaj
17 Temmuz 2008; 17:31:57 

quote:

beyfendi sizdeki bu megane sevgisini anlamak mümkün değil.Bindiğinizi söylüyorsunuz neresi döküldü bizi tam olarak bir aydınlatın.Dayımın oğlunda var 45000 de tek sorunu bobinlerde oldu onun dışında en ufak bir sorunu olmadı.Meganenin başarısı sizin gibi wv fanatiklerine ağır geliyor hazmedemiyorsunuz.20000 ytl ye gidip golf 4 mü alsın ne alsın bi fikir verin allah aşkına

10108 Mesaj
17 Temmuz 2008; 18:22:13 

quote:

Orjinalden alıntı: fottili

beyfendi sizdeki bu megane sevgisini anlamak mümkün değil.Bindiğinizi söylüyorsunuz neresi döküldü bizi tam olarak bir aydınlatın.Dayımın oğlunda var 45000 de tek sorunu bobinlerde oldu onun dışında en ufak bir sorunu olmadı.Meganenin başarısı sizin gibi wv fanatiklerine ağır geliyor hazmedemiyorsunuz.20000 ytl ye gidip golf 4 mü alsın ne alsın bi fikir verin allah aşkına

marka fanatikliği yapmak konuyu açan arkadaşın kafasını karıştırır.
Evet,megane tutuluyor,çünkü alırken aynı donanımdaki diğer arçalara göre ucuz.
Amaaaaaaa;
sizin başınıza gelmemiş olabilir,ama çoğu ileride özellikle yüksek km. lerde arıza yapıyor.Sanayiyi gezin derim.

Son olarak eklemek istediğim,megane ile jettayı kıyaslarsak,hatta anket açsak sizce sonuç ne olur?

Ford Fiesta 1.5 TDCI

1531 Mesaj
17 Temmuz 2008; 20:08:42 

Çok komik yorumlar var. Genelde megane sahipleri 1-2 küçük arıza dışında arıza yapmadı pek gibi ilginç yorumlar yapıyorlar. Yepyeni araba nasıl bir kaç küçük arıza yapar yav? Benim araba 13 yaşında 14ünden gün aldı bi kaç küçük arızayı o yapıyor. Sebebi de 2 senedir arabanın sadece yağını ve lastiklerini değiştirip yaklaşık 40000 km yol yapmam. Megane ı bu şekilde kullanın sonra da çöpe atın gitsin. Dağılır çünkü Selamlar

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
17 Temmuz 2008; 20:23:02 

quote:

meganın nesini çekemeyeceğim afedersin ???

dönüp de bakmam bile

ucuz dizel motor ve şirket satışları başarı mı yani

sen jetta 1.6 dizel getir aynı fiyata bir tek megan alan kalacak mı bak bakalım

veya hadi yiğitliği elden bırakmayacağım diyorsan yukarıda deserthawk'ın dediği bir anket yap jetta mı megan mı alırsınız diye

geçin bunları ...

almanın kalitesi, konforu ve sağlamlığı yanında bunun ve replikalarının adı dahi geçmez

2403 Mesaj
17 Temmuz 2008; 20:33:06 

Yeni kasa daha sorunsuz gibi sanki. Eski kasayıda yeni kasayıda sürdüm. Yeni kasa biraz daha alınası. 20000 YTL'de alınmıyor işte. Bence Megane'dan vazgeçin.

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2008; 20:38:38 

quote:

Orjinalden alıntı: ATTRACTION

Aman aman

Bizim burdada 4 5 megane var aynı dertler var şoförler hiç memnun değil.

7831 Mesaj
17 Temmuz 2008; 20:55:47 

madem hepsi bu kadar sorunlu nasıl hala bu kadar satılıyor peki?

insanlar otomobil alırken hiç mi eşine dostuna sormuyor, fikir almıyor.

çok satan otomobilin arıza çıkaran örneği de çok olacaktır.

ben megane sedana sadece taksi de müşteri olarak 3-5 kere binmişimdir, bir de ilk çıktığında test sürüşü yapmıştım, motor olarak iyi , arka koltuk konforu olarak iyi ama sürücü bölümünü başarısız buluyorum, onun dışında sınıfının ortalama bir otomobili, teknik olarak bariz zayıf olduğu bir yanı yok.

9576 Mesaj
17 Temmuz 2008; 20:59:29 

Ben eski meganeII'imi anlatsam mı diye düşünüyorum. Beni anlatsınlar bilenler

Ayrıca yazı stilinizi birine benzettim umarım haksızımdır

431 Mesaj
17 Temmuz 2008; 23:58:39 

Valla şu bir gerçek bu güne kadar vw kadar kazık bir marka görmedim hem sıfırı pahalı hem 2.eli vw verilen o kadar paraya yazık vw alman alman diyorsunuz da asıl gerçek alman mercedes bmw dir gerisi yalandır,bir zamanlar bende arkadaşlarla birlikte bir transporter almıştım yaw 2 sene kullandık temiz bir şekilde fakat sürekli sorun çıkardı başımızı ağrıttı sattım kurtuldum hani nerde vw kalitesi,önceden megane 1 im vardı fazla yakıt tüketiyordu onun dışında hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdide megane 2 im var iyiki almışım parasını sonuna kadar hakediyor

2404 Mesaj
18 Temmuz 2008; 0:11:40 

MEGANE II = gariban işi

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

1531 Mesaj
18 Temmuz 2008; 14:50:15 

quote:

Orjinalden alıntı: snıper92

Valla şu bir gerçek bu güne kadar vw kadar kazık bir marka görmedim hem sıfırı pahalı hem 2.eli vw verilen o kadar paraya yazık vw alman alman diyorsunuz da asıl gerçek alman mercedes bmw dir gerisi yalandır,bir zamanlar bende arkadaşlarla birlikte bir transporter almıştım yaw 2 sene kullandık temiz bir şekilde fakat sürekli sorun çıkardı başımızı ağrıttı sattım kurtuldum hani nerde vw kalitesi,önceden megane 1 im vardı fazla yakıt tüketiyordu onun dışında hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdide megane 2 im var iyiki almışım parasını sonuna kadar hakediyor

Gerçek alman BMW ve Mercedes mi? Audi ne oluyor o zaman? ayrıca VW de iyi bir almandır. Hadi Opeli eleştirsen anlayacağım da... neyse opelciler kızmasın hemen. Hangi marka olursa olsun 2. el alırken yıpranmamış ve fazla km yapmamış olmasına dikkat etmek lazım. Veya hiç kullanulmamış olmasına... O zaman da çürür. Şimdi, senin daha önce aldığın Transporter'ı görmedik. Ama o araçları çoğunlukla esnaf kullanıyor ve çok Km yapıp hurdaya çıkınca satıyorlar genelde. Sana öylesi denk gelmiş olabilir. Neticede insan yapımı bu araçlar. Yalnız burada temel fark şu VW 500 000 km sorunsuz giderse Renault 150 000 - 200 000 km de havlu atar. Aradaki fark budur.

4115 Mesaj
18 Temmuz 2008; 15:05:50 

ortalık yine karışmış yine

431 Mesaj
18 Temmuz 2008; 15:11:47 

quote:

Orjinalden alıntı: bossbee

Gerçek alman BMW ve Mercedes mi? Audi ne oluyor o zaman? ayrıca VW de iyi bir almandır. Hadi Opeli eleştirsen anlayacağım da... neyse opelciler kızmasın hemen. Hangi marka olursa olsun 2. el alırken yıpranmamış ve fazla km yapmamış olmasına dikkat etmek lazım. Veya hiç kullanulmamış olmasına... O zaman da çürür. Şimdi, senin daha önce aldığın Transporter'ı görmedik. Ama o araçları çoğunlukla esnaf kullanıyor ve çok Km yapıp hurdaya çıkınca satıyorlar genelde. Sana öylesi denk gelmiş olabilir. Neticede insan yapımı bu araçlar. Yalnız burada temel fark şu VW 500 000 km sorunsuz giderse Renault 150 000 - 200 000 km de havlu atar. Aradaki fark budur.

O zaman arkadaşım renaultun şu kaç yıllık 12 lere ne demeli ne şartlar altında çalıştılar halen ayaktalar

3252 Mesaj
18 Temmuz 2008; 15:15:22 

quote:

meganın nesini çekemeyeceğim afedersin ???

dönüp de bakmam bile

ucuz dizel motor ve şirket satışları başarı mı yani

sen jetta 1.6 dizel getir aynı fiyata bir tek megan alan kalacak mı bak bakalım

veya hadi yiğitliği elden bırakmayacağım diyorsan yukarıda deserthawk'ın dediği bir anket yap jetta mı megan mı alırsınız diye

geçin bunları ...

almanın kalitesi, konforu ve sağlamlığı yanında bunun ve replikalarının adı dahi geçmez

anketi yapalım çoğu kişi belli klişelerden kurtulamadığı için jetta diyecektir.Ama bunun satış rakamlarına yansıması mümkün değil.Herkez alman olan vw kalitelidir diye tutturmuş ama artık millet uyanıyor çünkü kaliteli araba yapmak kimsenin tekelinde değil.Senin marka diye kale almadığın şirketler almış başını yürüyor.Ama sen ve senin gibiler takıntılarınızdan vazgeçmek istemiyorsunuz.Jetta madem o kadar araba satabilecek çıkarsın 1.6 dizel motor neden çıkarmıyor.Çıkarsada sonuç değişmiyecek.Sen ve senin gibiler ister kabul edin ister etmeyin megane kendi sınıfındaki tüm otomobilleri satış rakamlarında ezip geçmiştir.Ve bu 2009 yılında yeni kasayla devam edecek senin gibilerde ama jetta çok kaliteli diye kendinizi avutacaksınız.Bende jettaya ve golfe bindim nerdeymiş bu kadar kalite farkı anlayamıyorum inan sanki mercedesle renoyu kıyaslıyorsun.Ama önemli değil hazmettmeyi öğreneceksiniz.

1531 Mesaj
18 Temmuz 2008; 15:47:30 

quote:

O zaman arkadaşım renaultun şu kaç yıllık 12 lere ne demeli ne şartlar altında çalıştılar halen ayaktalar

Renault dan bir yetkiliye sormuşlar : "Türkiye de en çok satan arabanız R9, sırrı nedir acaba ?" diye. Yetkili cevaplamış; "Bilmiyoruz ama satıyor." Arkadaşım benim ilk arabam R9 Broadwaydi . Aldığımda ve sattığımda çok değerliydi. R9 lar R12 ler falan bu arabaların iyi olduğunu zannettiğimiz dönemde kimse Avrupa ya da Japon arabası alamıyordu ki. Bir kere fiyatları ve servis bakımları çok pahalıydı. Şimdi doların ve Euronun düşük olması sebebiyle biz de kaliteli markalara binebiliyoruz . Sonra ortalıkta gezen R9 ve R12 lere gelince; Arabalar direksiyon, dört tekerlek ve şaseden ibaret. Donanım yok ki neyi arıza yapsın ? Ha söyleyeyim be ne arızaları olduğunu ; Direksiyon körükleri takıldıktan 1 hafta sonra tekrar yırtılır. Tamamının karteri ya çatlak ya delik, ya da civatası bozuktur. Altlarında yağ lekesi olmaya R9 veya 12 var mı? Kaportaları ise hala çürüyüp dökülmediyse bizim mahir kaportacıların sayesindedir. Orası çürüdü hop yama yap, burası çürüdü kes yerine sac tak. Orjinal boyası beyaz dışına olanlar hep boyalıdır, güneş yanığı yüzünden. Yanlış mıyım? Yollarda gezen eski çoook araba var, kafanı takma sen. Renault ların çok olması, eskiden Türkiyede çok satılmasındandır. Anadolu da hala satılıyor çünkü köylüler tarlaya gidiyorlar. O yüzden para ediyor. Yani o modelleri araba diye nitelendirmek yanlış bence. Çünkü Anadolu da Tak-tak denen su motorundan bozma torna işi araçlar vardır ve trafikte resmi olarak görünmüyorlar, ama tarlada hep onlar kullanılıyor. Şİmdi bu onların Audiden dayanıklı olduğunu mu gösterir?

1990 Mesaj
18 Temmuz 2008; 17:59:37 

quote:

Renault dan bir yetkiliye sormuşlar : "Türkiye de en çok satan arabanız R9, sırrı nedir acaba ?" diye. Yetkili cevaplamış; "Bilmiyoruz ama satıyor." Arkadaşım benim ilk arabam R9 Broadwaydi . Aldığımda ve sattığımda çok değerliydi. R9 lar R12 ler falan bu arabaların iyi olduğunu zannettiğimiz dönemde kimse Avrupa ya da Japon arabası alamıyordu ki. Bir kere fiyatları ve servis bakımları çok pahalıydı. Şimdi doların ve Euronun düşük olması sebebiyle biz de kaliteli markalara binebiliyoruz . Sonra ortalıkta gezen R9 ve R12 lere gelince; Arabalar direksiyon, dört tekerlek ve şaseden ibaret. Donanım yok ki neyi arıza yapsın ? Ha söyleyeyim be ne arızaları olduğunu ; Direksiyon körükleri takıldıktan 1 hafta sonra tekrar yırtılır. Tamamının karteri ya çatlak ya delik, ya da civatası bozuktur. Altlarında yağ lekesi olmaya R9 veya 12 var mı? Kaportaları ise hala çürüyüp dökülmediyse bizim mahir kaportacıların sayesindedir. Orası çürüdü hop yama yap, burası çürüdü kes yerine sac tak. Orjinal boyası beyaz dışına olanlar hep boyalıdır, güneş yanığı yüzünden. Yanlış mıyım? Yollarda gezen eski çoook araba var, kafanı takma sen. Renault ların çok olması, eskiden Türkiyede çok satılmasındandır. Anadolu da hala satılıyor çünkü köylüler tarlaya gidiyorlar. O yüzden para ediyor. Yani o modelleri araba diye nitelendirmek yanlış bence. Çünkü Anadolu da Tak-tak denen su motorundan bozma torna işi araçlar vardır ve trafikte resmi olarak görünmüyorlar, ama tarlada hep onlar kullanılıyor. Şİmdi bu onların Audiden dayanıklı olduğunu mu gösterir?

Hislerime tercüman olmuşsunuz hocam

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
18 Temmuz 2008; 18:28:06 

quote:

anketi yapalım çoğu kişi belli klişelerden kurtulamadığı için jetta diyecektir.Ama bunun satış rakamlarına yansıması mümkün değil.Herkez alman olan vw kalitelidir diye tutturmuş ama artık millet uyanıyor çünkü kaliteli araba yapmak kimsenin tekelinde değil.Senin marka diye kale almadığın şirketler almış başını yürüyor.Ama sen ve senin gibiler takıntılarınızdan vazgeçmek istemiyorsunuz.Jetta madem o kadar araba satabilecek çıkarsın 1.6 dizel motor neden çıkarmıyor.Çıkarsada sonuç değişmiyecek.Sen ve senin gibiler ister kabul edin ister etmeyin megane kendi sınıfındaki tüm otomobilleri satış rakamlarında ezip geçmiştir.Ve bu 2009 yılında yeni kasayla devam edecek senin gibilerde ama jetta çok kaliteli diye kendinizi avutacaksınız.Bende jettaya ve golfe bindim nerdeymiş bu kadar kalite farkı anlayamıyorum inan sanki mercedesle renoyu kıyaslıyorsun.Ama önemli değil hazmettmeyi öğreneceksiniz.

C sınıfı anketi yapıldı merak etme megan auristen sonra sondan 2. oldu

klişeyle ne alakası var

adam kaliteyi ve sağlamlığı alıyor o paraya sorunu değil

2 gün sonra aldığı arabanın orasından burasından tıkırtı gelmesin istiyor

forumda açılan sürüyle megan aldım hata mı ettik şurasında arıza çıktı yok burasında v.s v.s

2. elde de satacağı araba peynir ekmek gibi gidiyor daha ne olsun bu nedenle gidip durumu iyi olan jetta alıyor

megan satışlarının çoğunluğu dizel model ve şirket satışları jetta satışlarında ise bu azınlığı oluşturuyor

heee meganı olup şundan biran önce kurtulsam da jetta alsam diye yanıp tutuşanları da bir kenara yazmak lazım

hadi olmadı sanayiye git ustalara sor, araba testlerine bak, v.s. hepsi de sana aradaki farkı fısıldar

french kiss'i bir kere alan son kere alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi over and under -- 18 Temmuz 2008; 18:28:30 >

10108 Mesaj
18 Temmuz 2008; 18:49:51 

Ne anlar Fransız araba yapmaktan,Alman ya da japon,gerisini takmam fazla.

Ama o paraya megane sınıfındaki en iyi donanımı sunuyor(kağıt üstünde )
bir de fazla yol yapmamak lazım,başınız ağrır sonra renault ve peugeot ile

Ford Fiesta 1.5 TDCI

1531 Mesaj
18 Temmuz 2008; 19:19:25 

Eurekaaa. Buldum Renaultun niye çok sattığını. Astsubay yeğenim söyledi onlarda İntranet mi ne bi şey varmış. Orduda subay-astsubayın kendi aralarında haberleşip ilan verdikleri. Orda dolu Laguna ve Megane var diyo. Tabi ya senelerdir Oyak-Renault ortaklığı ve Oyak mensuplarına yaptığı inanılmaz indirimlerle dünyayı sattı Renault. Tabi desteği alınca, normal kullanıcılara da zırt pırt kampanya yapıp satıyor. Hatırlayın en çok kampanyayı, en çok indirimi hangi firma yapıyor ? Tabi ki Renault. Bir ara Megane II lerin fiyatını 8bin YTL aşağı çekmemiş miydi? Madem bu fiyattan da kar ediyolar, niye pahalıya satıyolar ? VW, skoda hiç kampanya yapıyor mu? Tabi ya alın alın Renaultları güle güle kullanın.

1531 Mesaj
18 Temmuz 2008; 19:21:55 

quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

Sağol dostum. Arabadan anlayan arkadaşlar görmek güzel.

1531 Mesaj
18 Temmuz 2008; 19:26:41 

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sağol dostum arabadan anlayan arkadaşlar görmek güzel. Ama şunu da belirteyim. Arabanın iyisi aldığı paranın karşılığını verendir. Yani eğer 12-13 bine 2005-2006 Megane II 1.6 verirlerse alırız yani

1531 Mesaj
18 Temmuz 2008; 19:29:11 

quote:

Sağol dostum arabadan anlayan arkadaşlar görmek güzel. Ama şunu da belirteyim. Arabanın iyisi aldığı paranın karşılığını verendir. Yani eğer 12-13 bine 2005-2006 Megane II 1.6 verirlerse alırız yani

795 Mesaj
18 Temmuz 2008; 19:39:17 

kaç senedir ülkedeki en çok satılan binek araçlar arasında en üst sıralarda yer alan arabaya demediğiniz laf kalmamış.

insanlar herhalde hiç ama hiç araştırmadan körlemesine alıyor bu arabayı.

olric

431 Mesaj
18 Temmuz 2008; 20:23:49 

quote:

arkadaşım şunu öncelikle belirtmek isterimki o senin dediğin alman,japon araçlarını tarlaya renault 12 yerine bir sür bakiyim ne kadar dayanacak

daha sonra ise ülkemizde satılan vw in 0 ları ve 2. elleri ne kadarda pahalı o kadar edermi, gerçek bir alman varsa o da mercedes ve bmw dir,ve en son olarak megane yi bu kadar kötülemenizin altında kesin bir arkniyet var çünkü kötülenecek o kadar çok araba varki siz varsa yoksa meganı eleştiriyorsunuz

1531 Mesaj
18 Temmuz 2008; 20:41:32 

Allah allah. Arkadaşım öncelikle şunu belirteyim Megane düşmanlığım falan yok. Marka takıntım da... Megan la uğraştığım falan da yok. Tartışmanın uzamasının sebebi bana laf atmaları, benim de cevap vermem. Zaten hepimiz tartışarak ortak bir noktaya varmaya çalışmıyor muyuz? Yalnız hala Megane II ın fiyatını hakedeceğine inandıramadınız beni. Diğer markaları tartışmıyoruz ki burada. Başlık ne "MEGANE 2 SEDAN" değil mi? Onu tartışmıyor muyuz? Sonra tarla mevzuu komik oldu. Yani biz şimdi burda traktör markası mı tartışıyoruz? Sağlamlıktan kastınız eşek gibi kullanmaksa siz niye 20 000 verip Megane a ya da başka markalara biniyorsunuz? R12 alın o zaman, hem daha ucuz değil mi? Ya da R12 sağlam diye megane II yi de tarlaya sokar mısınız ? Hiç zannetmiyorum. Tarla mevzuunu önceki mesajımda açıklamıştım. Tak taklar en kaliteli araçlar, ya da bilyalı arabalar öyle mi? Tamam tamam kusura bakmayın, alınmayın da şaka yapıyorum. Aslında araba alırken heğimiz yaklaşık aynı beklentilerle yola çıkarız. Ancak şekillerine bakıp, daha önceki hatıralarımızda, hayalimizde şekillendirdiğimiz arabayı almaya çalışırız. Mesela ben yaklaşık 10 sene önce ilk arabamı almaya kalktığımda Tempra istemiştim. Dayım o zaman bana bu arabanın problemli olduğunu, uzak durmam gerektiğini söyledi. Ama ben rüyalarımda bile Tempra görüyordum, içine hiç binmemiştim. Dikkat edin, içine hiç binmediğim bir arabaya özlem duyuyordum. Bütün aşklar böyledir. Sonra geçer. Neyse iyi ki dayımı dinleyip Tempra değil, broadway almışım (o zaman). Ama her Tempra gördüğümde içim cız ediyordu. Körü körüne araba bağımlılığı böyle bir şeydir. Birisi Tempraya laf atsa kızıyordum. Bi alsam ocağıma incir ağacı dikilirdi. O zaman da tempranın ön takım arızası meşhurdu ama sahipleri kabul etmiyordu. Zaman kimi haklı çıkardı ?Gençlik işte. Neyse, tekrar söylüyorum. Uygun alınan, temiz olan her araba uygundur ve iyidir. Megan II ı daha ucuza satsınlar o zaman düşünebilirim. Ama el insaf Skoda Octavia ve Megane II yaklaşık aynı fiyat. İkisini de kullandım. Aynı fiyata skoda dururken nasıl Megane alayım ? Tabi en fazla 2 senede satarım. Olay bundan ibaret. Saygılar

1159 Mesaj
18 Temmuz 2008; 21:07:12 

Bir araba kötü olursa satılmaz.

Yani Megane hiçte kötü bir araç değil.

2011 Audi A3 1.6 Sportback

431 Mesaj
18 Temmuz 2008; 21:41:29 

quote:

Allah allah. Arkadaşım öncelikle şunu belirteyim Megane düşmanlığım falan yok. Marka takıntım da... Megan la uğraştığım falan da yok. Tartışmanın uzamasının sebebi bana laf atmaları, benim de cevap vermem. Zaten hepimiz tartışarak ortak bir noktaya varmaya çalışmıyor muyuz? Yalnız hala Megane II ın fiyatını hakedeceğine inandıramadınız beni. Diğer markaları tartışmıyoruz ki burada. Başlık ne "MEGANE 2 SEDAN" değil mi? Onu tartışmıyor muyuz? Sonra tarla mevzuu komik oldu. Yani biz şimdi burda traktör markası mı tartışıyoruz? Sağlamlıktan kastınız eşek gibi kullanmaksa siz niye 20 000 verip Megane a ya da başka markalara biniyorsunuz? R12 alın o zaman, hem daha ucuz değil mi? Ya da R12 sağlam diye megane II yi de tarlaya sokar mısınız ? Hiç zannetmiyorum. Tarla mevzuunu önceki mesajımda açıklamıştım. Tak taklar en kaliteli araçlar, ya da bilyalı arabalar öyle mi? Tamam tamam kusura bakmayın, alınmayın da şaka yapıyorum. Aslında araba alırken heğimiz yaklaşık aynı beklentilerle yola çıkarız. Ancak şekillerine bakıp, daha önceki hatıralarımızda, hayalimizde şekillendirdiğimiz arabayı almaya çalışırız. Mesela ben yaklaşık 10 sene önce ilk arabamı almaya kalktığımda Tempra istemiştim. Dayım o zaman bana bu arabanın problemli olduğunu, uzak durmam gerektiğini söyledi. Ama ben rüyalarımda bile Tempra görüyordum, içine hiç binmemiştim. Dikkat edin, içine hiç binmediğim bir arabaya özlem duyuyordum. Bütün aşklar böyledir. Sonra geçer. Neyse iyi ki dayımı dinleyip Tempra değil, broadway almışım (o zaman). Ama her Tempra gördüğümde içim cız ediyordu. Körü körüne araba bağımlılığı böyle bir şeydir. Birisi Tempraya laf atsa kızıyordum. Bi alsam ocağıma incir ağacı dikilirdi. O zaman da tempranın ön takım arızası meşhurdu ama sahipleri kabul etmiyordu. Zaman kimi haklı çıkardı ?Gençlik işte. Neyse, tekrar söylüyorum. Uygun alınan, temiz olan her araba uygundur ve iyidir. Megan II ı daha ucuza satsınlar o zaman düşünebilirim. Ama el insaf Skoda Octavia ve Megane II yaklaşık aynı fiyat. İkisini de kullandım. Aynı fiyata skoda dururken nasıl Megane alayım ? Tabi en fazla 2 senede satarım. Olay bundan ibaret. Saygılar

lafı fazla uzatmadan şöyle diyeyim elbette burada megane yi tartışıyoruz ama illaki biri çıkıp meganı eleştiriyor yaw arkadaş ben kaç tane megan alıp çok memnun olan ve hatta iyikide almışım diyen duydum lütfen artık meganın iyi bir araba olduğunu segmentinde önemli bir yere sahip olduğunu kabullenin.lütfen
adam meganı niye ucuza satsın bu ülkede renaultun yeri başkadır,gitsin skoda ucuza satsın hadi onu geçelim o zaman passat da ucuza satılsın d segmenti bir araç için niye türk milleti çuval dolusu para veriyor lütfen biraz objektif düşünelim.

10108 Mesaj
18 Temmuz 2008; 21:43:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Haketmedim

Bir araba kötü olursa satılmaz.

Yani Megane hiçte kötü bir araç değil.

karşılaştırmayı aynı segmentteki diğer araçlarla yapıyoruz.Megane iyi bir araba olabilir,az kullanan kişiler için.Ayrıca az paraya (rakiplerine oranla tabi ) daha çok donanım alabiliyorsunuz.Megane kötü bir araç,çünkü sık kullanımlarda sorunlar ortaya çıkıyor+sürüş zevki fazla yok.

İsteyen bana kızabilir ama japon veya almana binince heyecanlanıyorum,megane'da böyle bir şey olmuyor

Ford Fiesta 1.5 TDCI

616 Mesaj
18 Temmuz 2008; 23:26:22 

Beyler;bende Megane kullanıcısıyım hatta 3. Megan'ım,fanatiklik yapmıcam,her şeyine laf söylediniz ama motoruna laf söyletmem.Dizeli aldığımdan bu yana hem torku,hem de ekonomiyi keşfettim,millet 20 küsür krş.lar yakarken ben 15 krş.ların bile altında yakıyorumdum,bunuda bir kaç kez forumda belirtmiştim,eleştirelim ama lütfen kulaktan dolma olmasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salatan -- 18 Temmuz 2008; 23:27:30 >

Good drivers just drive !...

4313 Mesaj
18 Temmuz 2008; 23:51:34 

Bizdede megane 1 war kötü yanları uzun yol için çok konforlu diil kliması zayıf motor ii denebilir.

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi

291 Mesaj
19 Temmuz 2008; 0:22:13 

2007 model dci sedan meganim var. cok memnunum, aldigima bir an olsun pisman olmadim. su an 22.000 km deyim. 60 litrelik depo ile 1550 km yaptim, 1000 km si uzun yolda 96 cc ile 550 km si izmir sehir ici trafiginde(ki kanalet ve dogal gaz calismalari nedeniyle trafik altust olmus vaziyette-bilen bilir karsiyaka girne caddesinin gecen ayki halini...) merak edenler megane 2 basliginda birkac sayfa geriye baksin foto mevcut... sehir ici trafik sartlarinda ortalama surat 33 km iken 1100 km gordum.
abimde 1.8 tdci ford focus var(2006 model), gecen yaz beraber corumdan samsuna oradan da sinopa gittik, donuste farkli bir dag yolundan donduk. toplamda 270 km lik mesafe ama 6 saat civari suren, sag yolu demekten cekinmeyecegim bir yol. sonuc olarak abim megane'in konforuna hayran kaldi. hic yorulmadik dedi. eger arabanin limitlerini zorlamadan, virajlara deli gibi dalmadan konfora odakli bir yolculuksa amaciniz (araba kendiliginden ekonomiyi katiyor zaten) c sinigi araclar icinde megane ust siralara oynar...
renault servisleri hizmet acisindan bir numara benim nazarimda; hem saygi hem yardimci olmaya calismak husunda...
cok sorun cikariyormus megane 2 ler. evet dogrudur 2006 da makyaj oncesi modellerde bazi sıkıntılar oldugunu forumdan okuyorum. ancak gerek direksiyon kutusu olsun gerek kaliperler olsun gerekse bobinlerde olsun cogu arkadasin problemi garantiden halledildi... peki makyajli modellerden bir tane yaygin ariza soyleyin de bilelim.

dun aksam vaktim vardi toyota topigini okudum biraz, d4d basligindan bir sayfa ve yeni corolla basligindan bir sayfa(son sayfalar). sorunlu arac arayan o basliklara baksin(japon araba yapiyor diyenler), teferruata gerek gormuyorum.

554 Mesaj
19 Temmuz 2008; 0:34:02 

hissiz direksiyon
salıncak ve ön takım arızaları
durduk yere airbag ve servis ışıklarının yanması
ateşleme bobinleri arızası
cam indirme-kapama modüllerinde ve cam krikolarında arıza ve cam düşmeleri
sürekli gıcırdayan sunroof
soyulan kapı kolları ve iç kaplamalar
berbat bir yol tutuş, en küçük virajda arkadan kayma eğilimi

Renault teknolojik araba yapmaya kalkmasın
Kütük renault 12'lerle uğraşsın, yapabildiği tek sorunsuz araba o...

SHIFT_to one
2011 Note 1.5 Dci Tekna

10219 Mesaj
19 Temmuz 2008; 0:42:48 

Benim anlamadığım konunun yarısı neden yine vw iyidire gelmiş?..

611 Mesaj
19 Temmuz 2008; 1:26:19 

quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Hakkaten ya caktırmadan donup dolasıp woswos kokmuş burası.
Ne MEGANE alırım nede woswos ıkı markaylada ısım olmaz.
Aklıma geldı 2.0motor megane arkasında yarım saat yolculuk ettım cokda kotu degıl ıyı kacıyordu surseydım yorum yapardım arkada bukadar anlayabıldım

İlk sahıbı 2004 model 10 yıllık Palio 1.2 16v Go kullanıcısı (SATILDI) Peugeot 3008 2010 model 1.6VTİ LPG premıum kullanıcısı (HALEN)İlk sahıbı Peugeot 407 2006 model 1.6 HDI comfort kullanıcısı (AİLENİN)

1531 Mesaj
19 Temmuz 2008; 2:02:28 

quote:

Orjinalden alıntı: kayake

kaç senedir ülkedeki en çok satılan binek araçlar arasında en üst sıralarda yer alan arabaya demediğiniz laf kalmamış.

insanlar herhalde hiç ama hiç araştırmadan körlemesine alıyor bu arabayı.

En güzel yorum bu olmuş, çok güldüm. Hakkaten abartmışız. Megane II sahipleri kusura bakmasın. O kadar da rezil bir araba değil. Ancak parasını haketmediğini düşündüğümü yineleyeyim. Şahsi görüşüm tabi, kızmayın hemen. Saygılar

4313 Mesaj
19 Temmuz 2008; 3:26:25 

YOK ARKADAŞ BEN BİLDİĞİMDEN ŞAŞMAM RENAULT ,VW HEPSİ BOŞ WARSA YOKSA MERCEDES

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi

1878 Mesaj
19 Temmuz 2008; 4:06:01 

ikinci eli düşünürsek her zaman reno.
o paraya jettA YADA vectra ilınamadığına göre en ideali megane..

benim imkanım olsa ve de bu arabalar arasından tercih yapacak olsaydım megane alırdım...

DH 2005 Üyesi

Uzaklaştırılmış
83 gün cezanın,
19 Temmuz 2008; 7:43:51 

quote:

Orjinalden alıntı: desiya

konuyu baştan sona okursan anlarsın ancak

929 Mesaj
19 Temmuz 2008; 10:18:24 

Ben 2008 model C4 sahibiyim , kardeşimde 2007 model Mazda3 var , iki aracada son derece hakimim , megane 2 ile 1 ay kadar önce marmaris yolculuğumuz oldu , araç 2007 model 45,000 km.de idi , objektif olmak gerekirse , megane2 donanım olarak ewt c sınıfındaki pek çk aracı yakalamış fakat sürüş dinamikleri ve malzeme kalitesi olarak malesef c segmenti bir araç tadı vermiyor. Bu anlamda malesef kalitesiz üretilmiş bir araç. Direksiyon hissiz , frenler durmayacak gibi , yol tutuş ortalamalarda , vites geçişleri ve vites yolu inanılmayacak kadar kötü , ikinci elde en çok değer kaybeden ve en çok satılan araba şu anda.
Bunların yanında 20,000 ytl gibi bir rakama alabileceğiniz en mantıklı seçim , bu fiatlarda c segmenti ve bu donanımda araç bulmanız imkansız. alacağanız aracın servis geçmişini iyice araştırın , servise hangi problemlerden gitmiş v.s. gibi , sorunlu bir araç almamak adına buna dikkat edebilirsizniz.
30,000 YTL gibi bir rakamdan bahsetseniz megane zaten düşünmezd,niz , ama bu rakama alınabilir bence.

61 Mesaj
19 Temmuz 2008; 10:22:47 

sıfır km olarak kesinlikle alınmaması gereken ve 2.elde gerçek değerini bulan türkiye şartlarına uygun araç ..

görmemişlerin beyninde çok büyüttüğü sonradan görmüşlerinde çok yerin dibine geçirdiği C orta sınıf sıradan bir araç

557 Mesaj
19 Temmuz 2008; 10:25:37 

+1

http://www.otoforum.org

11426 Mesaj
19 Temmuz 2008; 13:26:22 

quote:

Orjinalden alıntı: alo-santral

sıfır km olarak kesinlikle alınmaması gereken ve 2.elde gerçek değerini bulan türkiye şartlarına uygun araç ..

görmemişlerin beyninde çok büyüttüğü sonradan görmüşlerinde çok yerin dibine geçirdiği C orta sınıf sıradan bir araç

291 Mesaj
19 Temmuz 2008; 13:44:47 

quote:

Orjinalden alıntı: hunter26

Ben 2008 model C4 sahibiyim , kardeşimde 2007 model Mazda3 var , iki aracada son derece hakimim , megane 2 ile 1 ay kadar önce marmaris yolculuğumuz oldu , araç 2007 model 45,000 km.de idi , objektif olmak gerekirse , megane2 donanım olarak ewt c sınıfındaki pek çk aracı yakalamış fakat sürüş dinamikleri ve malzeme kalitesi olarak malesef c segmenti bir araç tadı vermiyor. Bu anlamda malesef kalitesiz üretilmiş bir araç. Direksiyon hissiz , frenler durmayacak gibi , yol tutuş ortalamalarda , vites geçişleri ve vites yolu inanılmayacak kadar kötü , ikinci elde en çok değer kaybeden ve en çok satılan araba şu anda.
Bunların yanında 20,000 ytl gibi bir rakama alabileceğiniz en mantıklı seçim , bu fiatlarda c segmenti ve bu donanımda araç bulmanız imkansız. alacağanız aracın servis geçmişini iyice araştırın , servise hangi problemlerden gitmiş v.s. gibi , sorunlu bir araç almamak adına buna dikkat edebilirsizniz.
30,000 YTL gibi bir rakamdan bahsetseniz megane zaten düşünmezd,niz , ama bu rakama alınabilir bence.

sen frenden anlamiyosun arkadasim. senin begenmedigin o frenler makyajsiz kasalarda sorunlu cikan kaliperlerden sonra direkmen laguna ekipmanlari ile degistirilmis aslinda d sinifina ait bir fren sistemidir tamamen... su forumda megane in fren basarisini kabul etmeyen kalmadi!.. 100-0 kac acaba megane in; bi de kendi arabanin degerlerine bak...
vites gecislerinde ve vites yollarinda hicbir sorun goremiyorum ben diger arabalara nazaran, acemiligin olsa gerek.
ikinci elde deger kaybediyor demissin, hangi araba kaybetmiyor ki? megane in en azindan alici kitlesi var, sıkıntı cekmeden satarsin. sen c4 une alici bulabilecek misin peki?

bu ulkede arabadan anlayan bi tek siz degilsiniz, megane kullanicilari da kendi kriterlerine gore bir karar vermisler, bu araba da turkiyede satis birinciligini kimseye kaptirmamis daha... filo milo alim diyenlere cevaben acaba bu sirket yoneticileri neden megane tercih ediyo kiralamak icin, ya da filo kiralayan firmalar neden megane tercih ediyor bir ogrensek...

926 Mesaj
19 Temmuz 2008; 13:52:34 

Megan iyidir. Kim ne derse desin. Özellikle şase çok etlidir ve sağlamdır zaten. Bana bu sınıfta bu kadar etli bir şase daha göstersinler bakalım. VW kullananlar çok övünüyorlar ama kusura bakmasınlar VW daha yeni yeni araçlarda bu kadar sağlam şase kullanmaya başladı. Meganın en büyük problemi hızlı aşınan iç aksamdır. Plastikler ses yapar ve döşeme hızlıca aşınır 2 yaşındaki bir Megan sanki 4 yaşında araç gibi görünür bazen. Bunun dışında çok arıza yaptığı ön takım bozduğu gibi şeyleri ben ne duydum nede gördüm. Elektronik aksamın bol olduğu üst versiyonlarda sensor arızaları olabiliyor ama bu kadar donanımlı tüm araçların hepsinde oluyor bunlar. Bence gönül rahatlığı ile alınıp binilecek iyi bir araçtır