Şimdi Ara

ÖSS PUANLARI YANLIŞ HESAPLANMIŞ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
6.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kültür Dersanelerinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "2008 ÖSS sonuçları 12 Haziran 2008 Cumartesi günü saat 10:30�da basın toplantısı ile açıklandı. Öğrencilerin sınav sonuçlarını incelediğimizde beklemeli olanların diploma notlarından çok farklı ortaöğretim başarı puanlarına sahip oldukları dikkatimizi çekti. Bunların büyük bölümünün 100 tam puan aldıklarını gördük. İlk bakışta bunun normal bir değerlendirme olabileceğini düşünmemize rağmen, aynı okuldaki beklemeli birçok öğrencinin sonuçlarını incelediğimizde bunların büyük bir bölümünün yine aynı şekilde değerlendirildiğini ve ortaöğretim başarı puanının diploma notları farklı olmasına rağmen 100 tam puan olduğunu tespit ettik. Örnekleri elimizde bulunmaktadır" denildi.

"Diploma notları farklı olmasına rağmen üniversiteye yerleşmede kullanılan puan hesaplamasına doğrudan katkısı olan ortaöğretim başarı puanındaki bu durum binlerce gencin sıralamasını değiştirerek hayatını doğrudan etkilemektedir" diyen eğitim uzmanları, " Bu yıl beklemeli olarak sınava müracaat eden 59.925 adayın hesaplaması eğer bu yöntemle yapıldıysa bu, şu anda kamuoyuna açıklanan sıralamanın tamamen değişmesi anlamına gelecektir. Hak etmediği halde ortaöğretim başarı puanından 100 tam puan alan öğrenciler sıralamada önlere geçerek hak eden öğrencilerin yerini almış durumdadır. Yaptığımız çalışma ile Türkiye�nin her yerinden benzer örneklere rastladığımızı üzülerek belirtiyor, bu hatanın tüm beklemeli öğrencilerde yapılmamış olmasını umuyoruz. OBP hesaplamasında yapılan bu yanlışlık bir adayda bile olsa ÖSYM�yi bunu düzeltmeye davet ediyor, eğitimci kimliğimizle sorumluluğumuzu yerine getiriyor ve kamuoyu ile paylaşıyoruz"

(haber 7)

• Yani yok artıkkk...

Oha diyorum afedersiniz.

Bunu yaptılarsa ne diyeceğimi bilmiyorum...Niye bu kadar kötü geldi sıralama diye düşünüyordum.Demek bu yüzdenmiş.
  • İnşallah yoktur öyle bir durum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mizansen

İnşallah yoktur öyle bir durum.

Mesela 90 iken 100 gelse bu sıralamada 8-9 bin kişiye kadar oynar yanlış bilmiyorsam:(
  • doğruysa hiç şaşırmam
  • NAsıl ya anlamadım. Bazılarının ham puanına okul puanı olarak +100 mü eklemişler yani?
  • koskoca profesörler 1 sene boyunca bol hatalı soru hazırlarsa bunu da beklerim yani... bakalım daha neler olucak öss ile ilgili
  • 1 sene boyunca hazırladıkları 240 sorudan bir sürü hatalı soru çıkıyorsa buna da şaşırmam artık.
  • beklemeli diyor heralde alttan dersi olanlara okul puanı 100 puan gelmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: PaiMei

NAsıl ya anlamadım. Bazılarının ham puanına okul puanı olarak +100 mü eklemişler yani?

Evet...Hani 96 93 felan oluyorya.0.8 ile çarpılmamış halini doğrudan tam puan olacak almışlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Generalll

quote:

Orjinalden alıntı: PaiMei

NAsıl ya anlamadım. Bazılarının ham puanına okul puanı olarak +100 mü eklemişler yani?

Evet...Hani 96 93 felan oluyorya.0.8 ile çarpılmamış halini doğrudan tam puan olacak almışlar.

Yav yok artık ya, insanların hayatlarını karartıyorlar bu eğitim sistemiyle zaten. Bir de böyle abuk sabuk işler yapmazlar mı, ne desek boş!
  • bana önceki yıllar 59 puan geliyordu , bu yıl 50 gelmiş bende anlamadım neden öyle oldu

geçen yıl öss falanda girmedim halbuki
  • nasıl yani anlamadım benim ortaögretimim dgru geldi ama hesapldgmdan 9 10 puan aşagı geldi yani netlerimdende emindim acaba bunula ilgisi var mı
  • Buyrun ss:

O diploma notu nedir öyle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Generalll

Buyrun ss:

O diploma notu nedir öyle...

bunun gibi 59.000 aday warmş ya ne demek 59.000 dyor adamlar
  • Birşeyide doğru yap be OSYM
  • yuh diyorum başka birşey demiyorum.
  • bu ülkede herşey olur bunu bilir bunu söylerim
  • 59 bin kişinin ?
  • mesela düzeltldi diyelim en fazla kaç puan oynar ki yani fzla oynamaz bnce
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.