Şimdi Ara

## Aqua Computer'dan nForce 790i için Su Soğutma Bloğu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Aqua Computer'dan nForce 790i için Su Soğutma Bloğu ##

Nvidia'nın geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu nForce 790i yonga seti 100$+ üzerindeki maliyeti ile son dönemin en pahalı masaüstü yonga seti çözümü olmuştu. Intel işlemcileri, Triple SLI teknolojisi ile birlikte yüksek hız aşırtma denemelerinde kullanmak isteyenlere sunulan en güncel yonga seti çözümü olan nForce 790i'nin serin çalışmadığı da biliniyor.

Su soğutma çözümleri üzerine yoğunlaşan Almanya merkezli Aqua Computer firması, Nvidia'nın nForce 790i yonga setini kullanan referans tasarımlı anakartlar için yeni bir su soğutma bloğu hazırladı. Hem kuzey hemde güney köprülerini kapsayan blok yüksek ısı aktarımı için saf bakır yüzeye sahip. Düşük akım direnci dikkate alınarak optimize edilen ürün G1/4 konnektörlerine sahip.

ZOTAC, EVGA ve XFX gibi firmaların hazırladığı referans tasarımlı nForce 790i anakartlar ile kullanılabilecek yeni su soğutma bloğunun yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 50 Avro.

## Aqua Computer'dan nForce 790i için Su Soğutma Bloğu ##

• İşte buuu. Haber için saoL
  • guzel yapmışlar...

kuzey köprusünüde kaplıyo... saglam ve sık..... tam istenildigi gibiiiii
  • kesınlıkle hayır..artık toptan sıvı sogutma sıstemler gelıp malıyetler tırmanacak gıbı...
  • işlemciye rame güne kuzey köprülerine de gitse mütiş olrdu bence
  • tek blokla butun ısınan parçaları soğutur bunlar...Yeterki paradan haber verin siz ...

Kesinlikle çok hoş
  • gercekten harika bir ürün
    haber icin tesekkürler fx57.....
  • nvidia için kesimlikle gerekli bir ürün
  • şekli çok tuhaf duruyor
  • hele bi gelsin kesin alıyorum
  • ee mosfet soğutucuları nolacak? armut gibi kalacaklar öle
  • Aşırı orjinal bir duruşu var...
    Anakartla birlikte çok daha güzel durmuş.

Aqua'nın soğutucularına hastayım zaten...
  • eet soğutucu güzelde mosfetler nolacak ben taktım onlara stok soğutucua nb, sb ve 3 adet mosfet soğutucusu birbirine kaynakla durmakta
  • iyide zaten anakartı soğutan adam kuzey köprüsü ile güney köprüsünü soğutuyor, mosfetlerede ya ayrı blok yada sink alıyor, pasif ufak olanlardan. Ben hiç mosfet + kuzey/güney köprüleri yapışık bir soğutucuyu söküpte sadece kuzey köprüsü soğutan görmedim. Pasif soğutucu söken adam hepsini soğutur abi.

Bloğa gelince kesinlikle harika, keşke max. formula içinde olsa aynı sey.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coldf1re -- 20 Temmuz 2008; 7:05:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.