Şimdi Ara

## Catalyst 8.7 Sürücüsü ile HD 3800+HD 4800 Kullanımı Mümkün Olabilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Catalyst 8.7 Sürücüsü ile HD 3800+HD 4800 Kullanımı Mümkün Olabilir ##

AMD-ATi geçtiğimiz Mart ayında kullanıma sunduğu Catalyst 8.3 sürücüsü ile birlikte kullanıcılara esnek kullanımı imkanı sunmuş ve HD 3800 çatısı altında kullanıma sunulan farklı kartların Crossfire modunda kullanılabilmesine olanak tanımıştı. Geçtiğimiz Haziran ayında anons edilen Radeon HD 4800 serisi ile birlikte yeni kartların Radeon HD 4800 serisi ile Crossifre modunda kullanılıp kullanılmayacağı sorusu da akıllara gelmşti. Yapılan ilk yorumlarda bunun mümkün olacağı ortaya atılmış olsa da devam eden süreçte malesef bu durumu doğrulayacak somut çalışmalar görememiştik. Gelen yeni bilgilere göre her ne kadar Catalyst 8.6 ve 8.7 beta sürücüleri HD 3800 ve HD 4800 serisi ekran kartlarının karma Crossfire yapılanması dahilinde birlikte kullanılmasına olanak tanıyor olmasa da ortaya atılan iddialara göre yayınlanacak resmi Catalyst 8.7 sürücüsü ile birlikte kullanıcılar HD 3800 ve 4800 serisi ekran kartlarını birlikte kullanabilecekler. AMD-ATi tarafından önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenen Catalyst 8.7 sürücüsünün ne gibi yenilikler ile geldiğini bekleyip göreceğiz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• beklenen oldu sonunda bi test gerekiyor ne kadar başarım artışı sağlanıyor net olarak
  • Aticiler sonunda muradına erdi desenize...Performans nasıl artacak bakalım.
  • iyi gelişme ama çift kart kullanımı ne kadar verimliki alalım
  • Bunun di$inda in$allah AGP kartlarin problemi de 8.7 surumu ile cozulur.
    problem silsilesi $eklinde cikan suruculer sayesinde agp kartimi 7.2 driveri ile kullaniyorum. Bir versiyona oyun patch i koyuyorlar, ama 1920*1080 cozunurluk vermemeye ba$liyor kart.
  • bnde x1950pro var satmayıp x38 alsam bide 4850 cf olur mu ?
  • Benim gibi 3870 sahibi olanlar için mükemmel bir haber Yine benim gibi 3870 sahibi olanlara da 4870 aldırabilmek için düşünülmüş hınzırca bir strateji

Şimdi ben 4870 alır ve 3870 ile CF yaparsam; masaüstünde sadece 3870, oyunda CF çalışsın şeklinde bir ayar çekip güç tasarrufu vs. yapabilir miyim acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: thack_can

bnde x1950pro var satmayıp x38 alsam bide 4850 cf olur mu ?

Zannetmem ...sadece 3800 ve 4800 arasında deniliyor zaten...ama 1950 yi satıp tek 4850 alsan yeterince işini görür
  • Her Driver güncellemesinde 3 4 fps artış oluyo oyunlarda bakalım 4870 de nekadar artış olcak bütün benchmarklarımı kayıt altında güncellemeden sora kıyaslastırcam
  • hybrid cf olayı çok cazip gelsede daha aynı kartla yapılan cf de bu kadar sorun varken hybrid i düşünemiyorum bile.
  • Her ne kadar esnek bir yapıda da olsa CF.HD3870 i nulunan bir kullanıcıs HD4870 takviyesi yaptığında, Fizik kurallarına göre büyük kart küçük karta göre ayak uydurmak zorunda kalacak.Yani HD4870 HD3870' e ayak uyduracak.bu da ister istemez performans düşüşüne sebebiyet verecek.Ancak başarım oranı ne kadar onu da tahmin etmek zor.Çünkü oyunlar anlamında CF ye destek veren oyunlarda başarım yükselecektir, ancak CF desteği olmayan birçok oyunda çok kötü sonuçları alacağı net.
  • ewt buyuk kucuge ayak uyduracagını dusunuyorum ve max. cıkcakları noktanın kucuk kartın 2 katı oldugu kanısındayım.1ı hızlı dıerı yavas calısma gıbı bı olay olamaz e 3870 de 4870 ın hızlarına cıkamıycagına gore bunu cf yaparsak 3870 ler cf yapmıs gıbı bı perfonmans beklıyorum
  • İşte bu süper oLmuş... Elinde 3870 oLanLar yanına bi tane daha 4870 aLarak performansı arttırabiLirLer.
  • 4870X2 ile crossfire da 8 gpu yu destekleyecekmi acaba
  • zor bi ihtimal bu. mimari olarak baya bi fark var benim bildiğim ve beraber çalışmaları zor ihtimal. çalışsalar bile verimi düşük olur bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: multeci

zor bi ihtimal bu. mimari olarak baya bi fark var benim bildiğim ve beraber çalışmaları zor ihtimal. çalışsalar bile verimi düşük olur bence.

Daha önceleri de FX'in haberinde söylendi, karma Crossfire olarak böyle bir ihtimâlin olması mümkün. Zaaten bu işin iki kart arasındaki mimariye değil, iki kartın da kendi serisiyle Crossfire olabilmesi( birbirine bağlanabilmesi için) yeterlidir. Zaten birbirlerine veri gönderiyorlar, kendilerğini değil. Mantık dışında birşey olmasa gerek bence.
  • Karma CF olsa nolur olmasa nolur... Aynı kart olmadıktan sonra verimli olmaz.
  • çok iyi haber
  • 3870 + 4870 ile 4870 cf arasında bi test yapsalar ne kadar fark olur merak ediorm
  • 3850 + 4850 de fena olmaz aslında.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.