Şimdi Ara

piller ve şarj cihazları..... (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
26.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Pazar günü teknosadan Vartanın 7-11 saat şarz süreli cihazını aldım, yanında da 4 adet 2100mAh lık pil verdi...Fiyatı 24,50 ytl...
  • Burası daha cok pil piyasasının nabzını tutar olmus!
    Pillerle ilgili bilgi weren yoq :(
    Neyse sorum su:
    Baska bir guvenilir foto forumda ni-cd pillerin dijital fotograf makinelerine
    takılmaması gerektiğini aksi taktirde makineyi bozabileceğini okumustum!
    Sebebini bilen yorum yapmak isteyen war mı?

Ayrıca 2300mAhGP pillerden cok memnunum ancak C.F.L piller ne yazık ki sarj aletinden
    neredeyse hic cıkmıyorlar!...
  • 35 YTL ye GP aldım ben de sirkeciden. 8 saatte şarj ediyo içinden 6 tane de 2500 mah pil çıktı. Aslında rapid2 alacaktım ama kalmamıştı ellerinde.
  • herkese selam ps2 uzaqktan kumandalı kumanda aldım air marka normal pille çok agır calısıyor, dedıklerıne gore 2500 m ah lık pil kullanınca çok iyi oluyormuş böyle bir gercek varsa benı aydınlatırmısınız

sımdıden ılgılenen ılgılenmeyen herkese tesekkur
  • arkadaşlar daha evvel kayıt olmuşum ama iki haftadır bu harika forumu keşfettim.. hepinize teşekkürler.

2-3 gün önce kodak c340 aldım. -forum tavsiyeleri ile - doğal olarak ram aldıktan sonra en büyük ihtiyaç pil.
    o konudaki yorumları da okudum ve bugün mecidiyeköy de biraz fiyat baktım.

nt mağazalarının kırtasiye bölümünde gp'lerin arasında aşağıdaki ürünü gördüm ama gelip size danışmadan alamadım. fiyatı 26-27 gibi birşeydi.
    ben gördüğümü hepsiburadadaki şu linkdeki alet olarak hatırlıyorum.
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81480&productid=bd30286
    (araç şarj kablosu ve normal fiş kablosu var, hızlı şarj (singapur malı))

ama nt.com.tr de şu var.. belki yanlış etiket vardı üstünde yada ben karıştırıyorum.
    http://www.nt.com.tr/urun.php?id=5710

daha sonra nt nin 10 mt. uzağındaki elektronik mağazasına gittim. orada da aynısına benzer 2200 x 4 pilli panther marka bir alet gördüm. o da kablolu ve hızlı şarj yapıyor. (nette bulamadım)
    görevliye fiyatını sordum 13 !!!!!!!!! ytl dedi. 2 pil fiyatına!! 4 pil de hediyeli!!
    "yanlış olmasın dedim" "kampanyada" dedi.

korktum alamadım. kalitesi ömrü vs. önemli değil zaten bedava! benim korkum makineye bir zarar verirmi?
    yani elimizde patlar mı? (hem mecaz hem gerçek anlamda)
  • Ni Cd piller yeterince yüksek akım veremezler, oysa ki zaman zaman 1A kadar akım çekebilen dijital makinelerimiz bu durumdan pek hoşlanmazlar, tam foto cekecekken, zoom yaparken vb. cart diye yeterli güç çekemeyen makine hem pilin aşırı ısınmasına ve sonuçta akma ve patlama ihtimaline; hem de kendi kendine misal zoom motorunun vb. mekanik aşınmasına neden olabilir.

Özellikle farklı tip ve dolulukta pil kullanmak tehlikeli olabilir zira yüksek akıma dayanamayan bir pil yüksek akım için yapılmıi bir pile ayak uyduramaz ve patlayabilir.

Bu yüzden teknolojinin bize hediyesi Li-Ion ve Ni-Mh piller hem yüksek akım verebilme hem de bu durumu pilin bitmesine dek sürdürebilme yeteneğine sahiptir, aşırı ısınmadıkları gibi, hemen de bitmezler.

Özellikle cokca ve ucuzca bulabileceğimiz Ni Mh piller Alkaline pillere göre bile gayet yüksek performans verirler. Ancak Ni Mh piller darbelere vb karşı daha hassastır ayrıca bu tip piller kullanılmadıklarında daha çabuk deşarj olurlar.

Hem çevreye pillerin verdiği inanılmaz zararı azaltmak için hem de cebimize bir yararı olsun diye şarjlı ve özellikle Ni Mh piller kullanmalıyız, unutmamalıyız ki sokakta 12 tanesi 1 YTL ye satılan pillerin bir tanesi 1000 metrekü suyu zehirleyebilir. Ayrıca biten ve ömrünü tamamlamış pilleri gelişigüzel çöpe atmayalım Aslında belediyelerin özel pil çöplükleri olması lazım ama Türkiye de var mı biliyorum yurtdışında 2-3 metrelik beton duvarlara sahip yeraltı depolarına atılıyor bitmiş piller adamlar hayatın kıymetini biliyor tabii. BEn şahsen kalın bi karton kutuda ve poşetin içinde saklıyorum bu pilleri bi gün o pil yoplama aracı görürsem vericem inşallah

Şahsen GP 2300mAh lik piller ve bunları 35 dk da şarj edebilen GP marka bir makine kullanıyorum, çok memnunum şiddetle tavsiye ederim.

Saglıcakla...
  • arkadaşlar HerkesGP POWERBANK RAPID-2 SARJ KiTi(4X2500 mAH AA PiL) mi diyor şimdi?
    Kodak CD33 içinde uygunmudur ? onu almayı dusunuyorumda..

KODAK 4x2500 Mah PİL ler nasil GP ile farkı varmı.?
    Yani makına kodak pili GP alsam nolur?

Fiyat olarak ikiside aynı. Marka farkı var.bunuda belirteyim.

unutmadan bi arkadas 45 YTL ye satılık yazıyor .Aşagıda 38 YTL
    http://www.bidolu.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=612933&aType=product&catId=4467

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 23 Şubat 2006 22:56:58 >
  • ben powerbank 4 aldım. şimdi araştırıyorum inşallah hızlı şarj özelliği vardır. 4 adet 2500 lük pille 39 ytl
  • arkadaşlar acil yardımınızı istiyorum. çarşıdan gp powerbank u-smart aldım hani şu yarım saatte şarj edenlerden. içinden 2500 mAh dört tane pil çıktı, şarj cihazına taktım kılavuzda 2500 pilleri 43 dakikada şarj edeceği yazıyordu, ama cihazı çalıştırdığımdan 8-10 dakika sonra ışıkları kırmızıdan yeşile döndü ki pillerin şarj olduğunu gösteriyordu bu yeşil renk. fotoğraf makinasına takınca 60-70 flaşsız fotoyla bitiyorlar, zannediyorum çok az. kutusunda zamanla şarj ede ede kapasitelerinin artacağı yazıyor ama 4-5 kere şarj ettim hala aynı. acaba pillerden mi yoksa şarj aletinden mi kaynaklanıyor olabilir.

Bu arada fişi taktığımda Fan çalışmaya başlamıştı, bunda bir gariplik yok ama dikkatimi çeken bir nokta oldu, cihaz kırmızı ışıkta iken çok az olarak cihazın fan sesi düzeyinde klik klik diye ses geliyor, hani gecenin sessizliğinde duvar saati bir ses çıkarır ya saniyeleri ilerlerken onun gibi, acaba bu normal mi, bilemiyorum yoksa elektronik pulse filan mı acaba. biri lütfen yardım etsin, beşte biri sürede şarjı kapatıyor ve çalışırken klik-klik ses geliyor çok inceden ve saniyede bir gibi geliyor. sizinkilerde de bu klikleme oluyor mu acaba ve neden çok erken kapatıyor şarjı. teşekkür ederim, lütfen yazın.
  • arkadaşlar bende uniross marka şarz aleti ve pilleri vardı ve piller malesef ömrünü bitirdi.

merak ettiğim şimdi her hangi bir şarzlı pil alsam 2300 mah yada 2500 mah falan acaba bir sorun olurmu uniross şarz aletine takıp doldursam falan

lütfen bu konuda bilginize ihtiyacım var..
  • Kullanabilirsin problem olmaz.
  • şarj cıhazında otomatık guc kesme ozellıgı varsa 2300 ve 2500 lukler tam sarj olmayabılır .yoksa uzun sure bekleterek sarj edebılırsın ama orjınalındekı verımı alamassın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g_a_ll_a_r_D_o -- 29 Ekim 2006; 14:02:52 >
  • valla hocam ben size isterseniz şarz aletindeki verileri vereyim.

input:220-240v -50/60hz 12W
    output: AA- 2x2.8V --- 285-320mA 0.896VA

eğer dediğini gibi verim alamayacaksam boş yere pil almayayım yeniden cihaz ve pil birlikte yenisini alayım.

quote:

Orjinalden alıntı: g_a_ll_a_r_D_o

şarj cıhazında otomatık guc kesme ozellıgı varsa 2300 ve 2500 lukler tam sarj olmayabılır .yoksa uzun sure bekleterek sarj edebılırsın ama orjınalındekı verımı alamassın

• yokmu bu konuda bilgisi olan.?
  • 2300 luk pıllerı doldurur bence.bende gp quık3 sarj cıhazı var 2500 luk 4 orjınal pılle paket olarak almıstım 4 ayda pıller ıflas ettı voltaj dengesızlıgınden.sımdı2 tane 2700 serıes(2600mah)aldım onları tam sarj ettı.ve pıller sonuna kadar bosaldı bu ıyı bı ozellık kodak c533 marka kameramla 1000 e yakın belkı daha fazla foto cektım pıl bıtıyor gostrgesı cıktıgı andan sora 50foto daha cektım anca bıttı ve bı daha acılmadı.yanı sonuna kadar tukendı.bendekı aletın voltajı ınput:100-240__ 50-60hz 8w output:5,6v360ma(AA), 2,8v160ma(AAA) benım sarj cıhazı bu verılerle 2600 mah pıllerı tıkabasa doldurdu senınkılrın degerlerı bıraz daha dusuk 2300 luklerın hakkından gelır bence
  • arkadaşlar, Ulus'ta 4 YTLye 2700luk GP piller satılıyor.
    Aynı piller teknosada 7.5YTL.
    Ulustaki pillere güvenilir mi? Yani taklit falan olabilir mi?
    Değilse 8 tane almayı düşünüyorum.
  • şu an GP nin 2700 lük pilleri var.ama 2500 den pek farkı yok gibi..
    quote:

Orjinalden alıntı: Y U S U F

Sony 2300 Quick Charger
    arkadaşlar izmir çankayadan sony2300 şarj cihazı aldım.satıcı 4 saatte şarj edeceğini söyledi fakat 45 dakikada şarj ışığı sönüyor ortalama 50 resim ve 8-9 dakika video kaydı yaptıktan sonra piller bitiyor.makinam canon a400 sizce bu değerler normalmi?birde şarj aletini 30ytl ye aldım normalde alet 80-90 ytl ye satılıyor acaba bozukmu orjinal kutusundan çıkardım.Pillerde problem olabilir diye GP nin 2300 mah pillerinden aldım sonuç tamamen aynı.
  • 3 sorundan bırı olabılır hangısı oldugu sana kalmıs 1:makınanın pıl yataklarında sorun olusmussa asırı tuketım yapabılır 2:pıl ve cıhaz sahte olabılır (ucuza almışsın turkıyede her şeyle karşılasılabılırsın) 3:elektırık pırızınde akım duzensızlıgı versa pıller tam sarj olmaz ve kısa devre yapabılır (benım basıma geldı :(yenı 2700 luk pıl aldım hepsı buradadan sorun yok su ana kadar) imkanın varsa yoğun akım gerekıren baska bı cıhazda dene pılleı
  • GP MINI POWERBANK QUICK ŞARJ CIHAZI 2x2500mAh PIL
    öneririm bende almayı düşünüyorum
  • juniorx hala bir cevap bekliyor musun_? Buna göre birşeyler yazacağım.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.