Şimdi Ara

Ford FOCUS 1.8TDCI sizce nasıl bir araç???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
51.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şahane bir görüntüsü var ve performansı çok iyi ayrıca rahat araçdır. sürücüsünü yormaz.hele bide kül rengi alırsan tek geçerler aracını...

• quote:

Orijinalden alıntı: Aliderki

ben de var focus I ve gürültü alıyor içeriye ama yol bozuk ve tırtıklı ise tekerlekler de önemli fakat gürültü almasın diye kafayı yiyip bütün fitilleri destekleyen modifiye eden karoseri halıyla kaplatan altına pütür atan motor bloğunun arkasına isolasyon çeken vs yalnız bi boş vaktimde bi kısmını bende yapacam sanırım alet çok güzel ama bazı yollarda ve durumda kafa bırakmıyor

Aferin sana Alican!..

• Benim ki 2004 model, 55 litre depo var. 3 çeyrekle 600 km gidiyor ankara' da ama daha çok eskişehir yolunda. Devirli kullanmayan, 2000 deviri aşmayan 1000 km ye yaklaşabilir. Epey atik bir araba 2000 le 2300 devir arası hızlanması gerçekten iyi turbosu iyi durumda olan 1.8 insanı ciddi etkiler(modeline göre... çift turbolu 190 beygir arabalarla kıyaslamıyorum ama yeni moel olmayan bir audi a6 ile 3-4 kmlik dik beytepe yokuşunda kapışıp beni geçemediğinide bilirim yada hızlı araba kullanan bir şöförün 2014 model 1.6 tdci geçtiğimi...). İç hacmi küçük. virajlarda savrulma eğilimi gösterir ve göt atmaya heveslenir ama bu sürüş eğilimi ile ilgili çünkü hızlanmayı seven biri iseniz bu modelle hızlanırsınız virajada öyle girersiniz. Motor kısmı ağır olduğundan arabanın şasi ise küçük olup yeni dengeleme güç dağıtım sistemleri olmadığından bir miktar dikkat etmek lazım bunula birlikte frenlemesi fena değildir. 2014 model focus 1.6 tdci dan daha iyi hızlanıyor hatta 1.6 yakalayamıyor pek. Tekerlerden ses alır bir miktar. 1. vites yok gibi ama dizel fordlarda hep aynı. Bunların ghia sı yok o yüzden ghia özellikleride yok! (yol bilgisayarı vs)
    Ama benim istediğim özelliklerin hepsini barındırıyor: şehir içi manevra için küçük ama minik te gözükmeyen, basmak istediğin zaman epey ciddi şaşırtan bir model...
    Enteresan bir özelliği var özellikle birinci viteste ayağınızı gazdan çekince hangi yokuş olursa olsun kendiliğinden çıkıyor stop etmiyor, bu da trafikte alışana kadar bir gariplik oluyor çünkü araba yavaşlamak yerine sabit bir hıza kendini getirip gitmeye devam ediyor!
    Spesifik bir soru varsa elimden geldiğince cevaplarım :)

• Hani derler ya müflis bakkal eski defterleri karıştırırmış. Artan 2. el oto fiyatlarından yılanlar da eski konuları hortlatıyor galiba :)
  • Beyler fiestadan sonra Ford FOCUS 1.8 TDCI 5K HatchBack (eski kasa) alma kararını kıldık.Bende hemen bu işe kalkışmadan sizlerin fikirlerinizi almak istedim.Sizce nasıl bir araç.115HP Güç ve 250nm torka sahip.İçinizde 1.8tdci kullanan arkadaşlar varsa bu aracın olumlu ve olumsuz yönlerini ayrı yakıt tüketim değerlerini yazarsanız çok sevirinirim.Şimdiden ilginize teşekkür ediyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalet34 -- 4 Nisan 2005, 10:13:17 >

• quote:

Orjinalden alıntı: MiSoSiKiaN

dizel araba çok yakmaz az yakar

bence yanlış düşünüyosun 1,8 az motor değil
  • tamam az deil ama 1,6 benzinli kadar yakmaz en azından

zaten bende az yakar al demedim

imkanın varsa bekle 1,6 dizel al dedim

ama imkanın varsa mutlaka focus al
  • ee pardon ok oldu tamam o zaman
  • 1,8 TDCI Focus harika bir makina,
    Çok seri ve çok süratli. Bir kaç defa kapıştım.
    Öyle milletin dediği gibi devirli kullanırsan çok yakar. Dizel aracı devirli değil maksimum tork'u verdiği devirde yani 1500-3000 devir aralığında kullanacaksın.
    Doğru Seçim.
  • da ne kadar eco tartışılır işte dediğim gibi
  • Arkadaşlar bu tarzda 1.8 tdci 5k hatchback aracı olupta satan varsa haberim olsun.Temiz fazla km yapmamış
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayalet34

Arkadaşlar bu tarzda 1.8 tdci 5k hatchback aracı olupta satan varsa haberim olsun.Temiz fazla km yapmamış

Aynen arkadaşlar olupta satmak isteyen olursa haberim olsun. Renk falan da önemli değil. Hasarsız olsun 1,8 TDCI olsun.
  • bence fordun servislerinin pahalı oluşunu
    aracın vergilerinin yüksek oluşunu
    6 ayda bir ford servisine uğramak gerektiğini düşünerek almak lazım
    performansı çok iyi ama maalesef ford
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

bence fordun servislerinin pahalı oluşunu
    aracın vergilerinin yüksek oluşunu
    6 ayda bir ford servisine uğramak gerektiğini düşünerek almak lazım
    performansı çok iyi ama maalesef ford

6 ayda bir niye uğruyorsunki sergise.sadece ilk bakımı 6.ay veya 15000 de.hangisi önce gelirse.eğer 6. ayda 6000de ise bi sonraki bakım 21000 de olur.
  • benimde çok hoşuma giden ama çok pahalı bir modeldi focus 1.8 tdci benim baktığım sıralarda 36 milyar civarıydı.

madem bekledin beklemeye 1.6 tdci yeni kasasını al derim ben.

hem daha yeni bir model,hem vergisi daha düşük ayrıca daha teknolojik.
  • Bu aracın vergisi yuksek 2-3 ay daha bekleyip yeni kasanın 1.6 tcdi sini almanı oneririm!Performans olarak cok fark yok aralarında!Ayrıca 1.6 tcdi motor daha cok kullanıldıgından yedek parca daha kolay bulursun!Yakıt olarakda daha tasarruflu olur!
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayalet34

Beklemeden alması tamamda arabayı bulmak zor.Piyasada hep Comfort modelleri var.Bana HatchBack 5K Collection versiyonu lazım.Vallahi böyle giderse yaza kadar bekleyip 1.6 tdci ye kayacam.Ama benim aklım 1.8tdci de yine.Arkadaşlar lütfen aklınızda olsun 2003-2004-2005 model Forc FOCUS 1.8 TDCI 5K HatchBack model araç lazım tanıdıklarınız yada bildikleriniz varsa bu araçtan satan LÜTFEN HABERİM olsun.

**İŞTE BURDA ARADIĞIN ARAÇ TIKLA**

• focus 2003 ten sonra dizel üretilmemeye başladı bildiğim kadarı ile

yanılıyoda olabilirim ama biz 2004 focusu aldığımız zaman yoktu diye hatırlıyorum
  • abi şimdi bu arabanın motor sesi nedir bileniniz varmı kırkır kır bi ses varmı Minibüs gibi.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.