Şimdi Ara

Ford FOCUS 1.8TDCI sizce nasıl bir araç??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
51.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim ki 2004 model, 55 litre depo var. 3 çeyrekle 600 km gidiyor ankara' da ama daha çok eskişehir yolunda. Devirli kullanmayan, 2000 deviri aşmayan 1000 km ye yaklaşabilir. Epey atik bir araba 2000 le 2300 devir arası hızlanması gerçekten iyi turbosu iyi durumda olan 1.8 insanı ciddi etkiler(modeline göre... çift turbolu 190 beygir arabalarla kıyaslamıyorum ama yeni moel olmayan bir audi a6 ile 3-4 kmlik dik beytepe yokuşunda kapışıp beni geçemediğinide bilirim yada hızlı araba kullanan bir şöförün 2014 model 1.6 tdci geçtiğimi...). İç hacmi küçük. virajlarda savrulma eğilimi gösterir ve göt atmaya heveslenir ama bu sürüş eğilimi ile ilgili çünkü hızlanmayı seven biri iseniz bu modelle hızlanırsınız virajada öyle girersiniz. Motor kısmı ağır olduğundan arabanın şasi ise küçük olup yeni dengeleme güç dağıtım sistemleri olmadığından bir miktar dikkat etmek lazım bunula birlikte frenlemesi fena değildir. 2014 model focus 1.6 tdci dan daha iyi hızlanıyor hatta 1.6 yakalayamıyor pek. Tekerlerden ses alır bir miktar. 1. vites yok gibi ama dizel fordlarda hep aynı. Bunların ghia sı yok o yüzden ghia özellikleride yok! (yol bilgisayarı vs)
    Ama benim istediğim özelliklerin hepsini barındırıyor: şehir içi manevra için küçük ama minik te gözükmeyen, basmak istediğin zaman epey ciddi şaşırtan bir model...
    Enteresan bir özelliği var özellikle birinci viteste ayağınızı gazdan çekince hangi yokuş olursa olsun kendiliğinden çıkıyor stop etmiyor, bu da trafikte alışana kadar bir gariplik oluyor çünkü araba yavaşlamak yerine sabit bir hıza kendini getirip gitmeye devam ediyor!
    Spesifik bir soru varsa elimden geldiğince cevaplarım :)

• Denizli ile Ankara arasında 450 km yolu iki sefer mola ile 3 saat 15 dakika almış biri olarak yakıtının 25 litre olduğunu söylemek isterim.Sakin kullanımda ne yakar bilmiyorum ;) ama zaten sakin kullanılacak bir araba değil. Aracın bence en büyük eksisi fren pedalına yüksek hızlarda bastığınızda aracın duramamasıdır. Kliması manuel olmasına rağmen çok güzeldir. 1750d/dk da 90 km hız ile gidiyor
  • Hani derler ya müflis bakkal eski defterleri karıştırırmış. Artan 2. el oto fiyatlarından yılanlar da eski konuları hortlatıyor galiba :)
  • Amasyadan verilen yukarıdaki ilan sonucunda bir hortta benden.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ustun-otomotivden-ford-fokus-dizel-1.8-tdci-comfort-453012221/detay

Detaylı bilgi ve deneyim sahibi arkadaşlara iki sorum olacak.
    1. Bu araçlar 100 bg mi 115 bg mi
    2.170000 km de motor sıkıntı çıkarırmı.

Bir de bu araç ilan da 2 hava yastığı yazılmasına rağmen araçta 4 hava yastığı var.
    Araç comfort yazılmış comfortlarda bu jantlar ve digital klima yok.
    Bu araçta jant var hava yastığı var digital klima yok.
    Fiyat zaten yüksek te ederi nedir sizce.

• Konu bayadır hortlamamış, vakti geldi hortlatalım artık

Yakın bir arkadaşıma bakıyoruz bu araçtan. Var mı kullanan, al ya da alma diyen? 30-35 civarı şuan piyasası. Konudaki önceki yıllara ait fiyatları görünce üzülüyor insan ama her şeyin fiyatı arttı...

190 bin km civarında temiz gibi bir araç bulduk, arkadaşım binici. Aksilik olmazsa uzun süre binmek istiyor. Çok masraf çıkartır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: myd

Konu bayadır hortlamamış, vakti geldi hortlatalım artık

Yakın bir arkadaşıma bakıyoruz bu araçtan. Var mı kullanan, al ya da alma diyen? 30-35 civarı şuan piyasası. Konudaki önceki yıllara ait fiyatları görünce üzülüyor insan ama her şeyin fiyatı arttı...

190 bin km civarında temiz gibi bir araç bulduk, arkadaşım binici. Aksilik olmazsa uzun süre binmek istiyor. Çok masraf çıkartır mı?
    Ford Connectin üzerindeki motor değil mi bu 1.8 tdci ? eğer focus ile ilgili spesifik bir problem yoksa motor şanzıman iyidir.
  • oozgur16 kullanıcısına yanıt
    Aynen onun motoru varmış. Ama almaktan vazgeçti arkadaş. Araba kazalı çıktı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.