Şimdi Ara

## Asus'dan Fabrika Çıkışı Hız Aşırtmalı Radeon HD 4870 TOP Edition ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'dan Fabrika Çıkışı Hız Aşırtmalı Radeon HD 4870 TOP Edition ##

ATi tabanlı ekran kartı hazırlayan üretici firmalardan Radeon HD 4800 serisine yönelik olarak detayları farklılaştırılan model haberleri gelmeye devam ediyor. Donanım dünyasının lider oyuncularındann biri olan Tayvan merkezli Asus, endüstrinin GDDR5 bellek kullanan ilk grafik kartı olarak lanse edilen Radeon HD 4870'in saat hızları arttırılan "TOP" modelini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Grafik işlemcisi 815MHz'de, bellekleri ise 3700MHz'de çalışan (referans tasarımda saat hızları 750MHz/3600MHz idi) Asus'un yeni "TOP" modeli ATi'nin referans tasarımını esas alıyor ve standart soğutucu ile birlikte geliyor. Gelen bilgilere göre kartın grafik işlemcisi 865MHz'i, bellek saat hızlarıysa 3750MHz'e görebiliyor. 256-bit bellek veri yoluna ve 1GB GDDR5 belleğe sahip olan kartın 800x parlel işlem birimiyle geldiğini, DirectX 10.1 desteği sunduğu ayrıca çoklu ekran kartı kullanımına dönük olarak Crossfire X teknolojisi ile uyumlu olarak çalışabildiğini de belirtelim. Asus Radeon HD 4870 TOP Edition'ın Crossfire modunda çalışan çifti ile yapılan denemelerde 27.3k'lık 3DMark 06 skoruna ulaşıldı.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Performanslı bir kart olacak ama fiyatı tuzlu olur ne de olsa asusun ürünü.+ özel soğutma olmalıydı bence bu üründe.8800gt deki özel soğutması gayet başarılıydı asusun..
  • referans tasarım ve referans sogutucuyla gelecek olduktan sonra biz de o kadar hız aşırtabilirdik gibi geliyor bana
    niye fazla para ödeyelimki
    haber için teşekkürler
  • bellekler 3700
  • şimdiye kadar gördüğüm 4870 OC'li modeller beni hiç tatmin etmedi açıkçası. iceQ bekleyelim bakalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Murjuk

şimdiye kadar gördüğüm 4870 OC'li modeller beni hiç tatmin etmedi açıkçası. iceQ bekleyelim bakalım.

Aynen Şahsi fikrim bu forumdaki birçok gurunun bundan çok daha iyisini yapabilecek kapasiteye sahip olduğu yönünde Aynı şekilde IceQ bekleyenlerdenim, bir de 4870'te IceQ4 versiyonu kullanılacak diye birşey duydum, doğruysa hızaşırtmanın dibine vurulabilecek bir kart gelecek demektir.
  • Sevgili Mehmet kaç mhz olsa için rahat ederdi ?
  • harbi ya bendeki hd3850 war şükreiyoz adam ban diyo ilginç walla
  • bence puanı 4870 değilde qx9970 almış gibi duruyo
  • abi ben üstündeki kızı begendim cok cekıcı....

kım ne derse desın his derim başka bi şey demem...

bide üstündeki sogutucu alısık.. biraz sıra dısı olsa daha iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Assasin_creed

bence puanı 4870 değilde qx9970 almış gibi duruyo

+4870
  • hakatten :)
  • puan cidden güzel düşününki 32k puana 3870X2 den 2 tane ile ulaşılmıştı bu puanda pek yabana atılacak cinsten değil voltaj mod ile yakalayabilir düşüncesindeyim ama yeni rekorlar 4870X2 CF ile gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnseLmo82 -- 15 Temmuz 2008; 21:52:54 >
  • Asus yaptımı ne olursa olsun güzel oluyo. Bi LCD'Leri hariç.
  • asus hız aşırttırmamı görmemiş ne bendeki gigabyte ben oc de ne taklalar attırdım yakında Thermaltake Duorbum gelio onlada sınırları zorlicam
  • bklm performansı nası olcak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark alien -- 15 Temmuz 2008; 22:03:30 >
  • eğer dendiği gibi 865 i rahat görüyosa gpu hızı dikkat çekici olucaktır. fakat bellek hızı olarak vaadedilen rakam bana düşük geldi DH deki oc li 4870 810-4600 dü. ozmn bu kartta bellek hızlarını 4600 e çıkarılabilirmi? DH den bi arkadaş karttaki bellek hızına yapılan oc nin gpu hızına yapılan oc den çok daha az etki ettiğini asıl etkiyi gpu hızına yapılan oc nin yaptıını söylemişti sanırım o arkadaşta SAİDAKKAS yalışmıyım? eğer gerçekten bööleyse bu kartın gpu hızı DH deki oc li karttan 55 mhz yüksek. burdaki oc li 4870 video incelemede genelde GTX280 e eşdeğer bi karttı. o zmn bu kartta sitedeki oc li 4870 ile hemen hemen aynı erformansı gösterir ööle değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark alien -- 15 Temmuz 2008; 23:17:46 >
  • cahilliğimi mazur görün guru ne demek bi kaç kere daha gördüm
  • @fx57 sayın hocam 1 gb bellek demişşiniz ama kutusunda 512 mb yazıyor.Hangisi doğru ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 15 Temmuz 2008; 21:57:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: g4zm4n14

cahilliğimi mazur görün guru ne demek bi kaç kere daha gördüm

Guru=Pir
    İşinin ehli, ustası anlamında
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.