Şimdi Ara

## Sony Dünyanın İlk 16.4' Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sony Dünyanın İlk 16.4' Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu ##

## Sony Dünyanın İlk 16.4' Dizüstü Bilgisayarını Duyurdu ##

Intel'in yeni nesil mobil platformu Centrino 2 lanse etmesine paralel olarak dizüstü bilgisayar üreticileri yeni platformu baz alan ve iddialı özellikler ile gelen mobil çözümlerini arka arkaya anons ediyorlar. Japon elektronik devi Sony de VAIO serisi dizüstü bilgisayarlarını Centrino 2 platformu ekseninde güncelledi. Firmanın özellikle FZ serisi yerine konumlandırmayı planladığı FW serisi dahilinde farklı konfigürasyona sahip modeller başta kullanılan ekran olmak üzere özellik ve tasarım detaylarıyla dikkat çekecek gibi görünüyorlar. Dünyanın 16.4" ekranlı ilk dizüstü bilgisayarını duyurduğu iddia edilen Sony'nin yeni modeli 16:10 ekran ve 1600x900 çözünürlük desteği sunuyor. Ekran ve görüntü özellikleriyle çoklu ortam uygulamalarına yatkın olduğu anlaşılan VAIO FW serisi belirttiğimiz üzere Intel'in Centrino 2 platformunu esas alıyor ve standart model konfigürasyonunda 1066MHz FSB hızını destekleyen ve 2.226GHz'de görev yapan yeni Core 2 Duo P8400 işlemcisi kullanılıyor. 2GB DDR2 sistem belleğine ve Intel'in yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma sağlayabilen DirectX 10 destekli yeni entegre grafik işlemcisi GMA X4500HD'ye sahip olan FW serisinin tüm konfigürasyonlarında HDMI çıkışı, ExpressCard slotu ve 802.11n Wi-Fi özellikleri standart olarak geliyor. 1750$'dan başlayan fiyat tercih edilecek konfigürasyona göre değişikliklik gösterebiliyor zira opsiyon listesinde grafik kartı olarak Mobility Radeon HD 3000 serisi ve 4GB kapasiteli sistem belleği gibi opsiyonlar da yer alıyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 16:10 monitör 1600*1200 ilginç. 4:3 olabilir mi?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Sony'nin kaLitesine ztn dicek yok... Yeni dizüstü de harika. Ve iLkLere imza atmaya devam ediyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobo. -- 15 Temmuz 2008; 15:47:08 >
  • 17" olsaymıs dertleri ne annamadım
  • 16,4'' 1600*1200
  • http://img151.imageshack.us/my.php?image=vgnfw11zudn0.jpg

Beniim baktıklarım 1600*900 diyo ama anlayamadım. bi de bu ati ekran kartı crysis kaldırırmı onu merak ediyorum.
  • sony notebooklar gerçekten harika oluyor, ben sz serisi kullanıyorum, bir kere sony kullanınca bağımlı oluyorsunuz
  • Ekran çözünürlüğü 1600x900'dür
  • eğer bu ilkse acer 6920 nedir? ama başlık şu şekilde değişebilir :" sony'den dünyanın ilk 16.4" 'lik centrino 2'li dizüstüsü"
  • quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

eğer bu ilkse acer 6920 nedir? ama başlık şu şekilde değişebilir :" sony'den dünyanın ilk 16.4" 'lik centrino 2'li dizüstüsü"

o sanırım 16 idi.(yanlış hatırlamıyosam) bu 16.4
  • quote:

eğer bu ilkse acer 6920 nedir? ama başlık şu şekilde değişebilir :" sony'den dünyanın ilk 16.4" 'lik centrino 2'li dizüstüsü"

Acer'ın 6920 modeli 16.0" ekrana sahiptir
  • ben genede tercihimi apple laptoplardan yana kullanıyorum apple kulanınca vazgeçemiyorsun
  • yeni nesil vaio larda klavye tasarımları çok hoş
  • alet süper...
    tabi fx57 sende süpersin...
    herkese cevap hazır, hızına yetişmek zor....
  • 1600*900 ise 16:9 oranı oluyor
  • çok hoş bi cihaz olmuş ekranıda 15.4" i küçük 17" i büyük bulanlar için iyi bi seçim olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Acer'ın 6920 modeli 16.0" ekrana sahiptir

haklısın , aklımda yanlış kalmış.8920g nin 0,4 ile 6920g nin 16 sını birleştirmişim
  • çok şık birşey yapmış ama fiyatı biraz tuzludur herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Ekran çözünürlüğü 1600x900'dür

öle diyorda 16:10 çözünürlük deyince 1600x1000 oluyor demek istiyorlar galiba sanırsam ve yanılmazsam
  • klavye tasarımı mac book aire benziyor ama sony ne yapsa yakışır
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.