AFT (AĞIZ YARASI) HASTALIĞINA İLAÇ NE ÖNERİRSİNİZ???
216 Cevap144852 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

145 Mesaj
15 Temmuz 2008; 14:33:58 

ağız içinde ufak 5-10 gün arası geçen yaralar için ilaç varmı.BIKTIM WALLA NE YEMEK YEDİRİYO NE KONUŞTURUYO

KIYAMET KOPAR ÇÖKER KARANLIK ALLAH AFFETMEZ ÇOK GÜNAH ALDIK SEVENLER AYRILMAZ BİR PLAN YAPTIK BÜTÜN ÇARŞI CEHENNEME KOMBİNE ALDIK

3052 Mesaj
15 Temmuz 2008; 14:38:04 

Eczanede mürekkep benzeri bir ilaç vardı. Küçükken kullanırdım.

http://www.youtube.com/watch?v=PurqTySJLmA

866 Mesaj
15 Temmuz 2008; 14:41:22 

kenakort-A...

The Slave Becomes The Master...

145 Mesaj
15 Temmuz 2008; 14:41:27 

Bunun bi ilacı olduğunu sanmıyorum sorduklarıma göre kendi kendine ğeçer deniyo

KIYAMET KOPAR ÇÖKER KARANLIK ALLAH AFFETMEZ ÇOK GÜNAH ALDIK SEVENLER AYRILMAZ BİR PLAN YAPTIK BÜTÜN ÇARŞI CEHENNEME KOMBİNE ALDIK

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Temmuz 2008; 14:42:38 

Farhex

145 Mesaj
15 Temmuz 2008; 14:47:12 

bunlar hap demi fısfıs fln diolardı

459 Mesaj
15 Temmuz 2008; 14:49:23 

karadut şurubu diye geçer. Eczanelerde satılmaz... eğer her zaman oluyosa bu aft, günde düzenli olarak 1 kaşık ağzında gezdirmen yeter...

145 Mesaj
15 Temmuz 2008; 14:51:49 

berbat bişi ya ağzım sızlıyo

0 Mesaj
15 Temmuz 2008; 14:53:12 

O fısfıslar işe yaramıyor. Japon yapıştırıcısı tüpüne benzer tüpte krem var. Adını hatırlamıyorum ama sorarsan eczaneci bilir. 2-3 günde geçirir...

Ö'lerimi kim çaldı?

1610 Mesaj
15 Temmuz 2008; 14:53:37 

kenakort al sarı sert bi krem yatarken sür sabah baya iyileşmiş oluyor

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

2266 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:05:05 

kardeş yayla dut unu bilirmisin.ama siyah olacak biraz ekşidir bu dut suyunu bulabilirsen ağız yarasına erimesine bir birdir bilginiz olsun selamlar.ben msj da ciddiyim

Sormaz Ki Bilsin,Sorsa Bilirdi;Bilmez Ki Sorsun,Bilse Sorardı

306 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:06:21 

tuz bas

ben öyle yapıyorum..

VAHŞİ DALGALAR VURUYOR SEKSİ BEDENİMİN SARP KAYALIKLARINA...

2922 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:13:10 

piraldyne biraz zıplatır ama olsun

Kocaeli Üniversitesi - İngiliz Dili ve Edebiyatı
Türkçe'ye Çevirdiğimiz Çizgi Romanlar

3105 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:14:00 

kara dut konusundaki önerileri ciddiye alabilirsin, televizyonda bir profesörden de aynı öneriyi duydum ayrıca eczanelerde pyralvex alıp sürebilirsin . gerçi bu biraz yakan bi ilaç ama çabuk geçirir,

not: eğer pyralvex almaya karar verirsen içinden çıkan çubuğu kullanma onun yerine kulak çubuğuyla sür yoksa aynı mikropları boşu boşuna tekrar ilacın içine sokarsın . neticede ilaç o bakterileri yok edecektir ama yine de daha steril olan kulak çubuğunu kullanmanı öneririm.

299 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:14:20 

Tantum verde
spray yada gargarsını kullanabilirsin

ESKİSEHİRSPOR

145 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:15:53 

eywallah önerileriniz için

695 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:16:16 

Sigara külü bas dostum

1483 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:34:30 

ağzını tuzlu suyla çalkala dostum iyi gelecektir yakacak ama pes etme
bence her durumda ilaç kullanmamasın zamanın akışına bırak

PARAMEDİC

697 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:40:32 

karbonat

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Temmuz 2008; 13:40:40 

Kakaolu süt. Dene . Ben ameliyat oldum. Ağızdan verdiler nefesi yemek yiyemiyom şimdi sırf kakaolu süt içiyom iyi geliyor. Dene bi istersen

1188 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:55:38 

kenacort-a orabase.
fiyatı 2,88 ytl. reçetesiz alabilirsiniz

uygulamadan önce hafif karbonatlı tuzla ağzınızı çalkalayın.ilacı sürdükten sonra,yarım saat içinde bişi yemeyin. nolur nolmaz.

Yaşlı adam sinirlendi, "gelmesin zaten!"

471 Mesaj
16 Temmuz 2008; 15:13:13 

Eğer bunlar dilinizin üzerinde çıkıyorsa size ne pekmez ne karbonat ne tuz ne mürekkebin bir yararı olacaktır.
Bu yaralar ben de de çok sık çıkıyor. Özellikle ben dilimin üzerinde çıkan yaraları durmadan ısırdığım için daha kötü bir hal alıyor. Dediğim gibi eğer yaralar dilinizin üzerinde çıkıyorsa eğer şap kullanmalısınız. Baharatçı ve lokman hekimlerden temin edebilirsin. Aynı limon tuzuna benziyor ve sürdüğünüz yeri hafif kamaştırıyor ve acı hissetmyorsunuz yara sizi rahatsız etmiyor. Sürdükten 2 gün sonra yara geçiyor fakat acı çekmiyorsunuz . Yalnız aşırı derecede de kullanmamak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeSCeNT -- 16 Temmuz 2008; 15:14:22 >

1105 Mesaj
16 Temmuz 2008; 15:17:05 

geçmiş olsun,

nöbet şekeri isminde bi şeker var aktarlarda satılır birz zor erir bu şeker iyi gelir birde kara dut pekmezi yiyebilirsin.

Ne irfandır veren ahlâka yükseklik, ne
vicdandır;
Fazîlet hissi insanlarda Allah korkusundandır.

1112 Mesaj
16 Temmuz 2008; 15:24:01 

ben de ayda en az 1 kere oluyor. hiç bir ilaç yaramıyor doktor sresten falan diyor. babamda da oluyor ama onda baya çok oluyor.onun açıklaması sigarayı bıraktığı için yuaklaşık 3 yıl oldu. o günden beri oluoyor.her tavsiyei yapıyor. mürekkep gibi ilaç-dur-hap vs. işe yaramıyor
ben artık alıştım

1619 Mesaj
16 Temmuz 2008; 15:31:18 

benim başıma 2 kere gelmişti geçmiş olsun berbat bir işkence ama kenakort kullanmanı öneririm memnun kalırsın

Kuş gibi uçmaksa özgür olmak , biz ruhumuzu kuş yapar yine uçarız....
İstikbal Göklerdedir Göklerdeki Hava Aracı Senin Elinde....

637 Mesaj
13 Mart 2009; 14:18:10 

Artık dayanacak gücüm kalmadı,bitkin bir durumdayım,sanki 40 kişi birden bana çullanmış,yorgun hissediyorum. bunların hepsini deneyeceğim sırayla.Artık ne olursa olsun.

2728 Mesaj
13 Mart 2009; 15:10:05 

Kenekort A

2622 Mesaj
13 Mart 2009; 15:14:00 

Genelde bebeklerde olur sende nasıl oldu bu arada mürekkepe benzeyen ilaç var,geçmiş olsun çok pistir onun acısı

http://www.youtube.com/watch?v=SEtxc8PZ5WY&feature=feedlik
http://www.youtube.com/watch?v=WSy5RSdcbU8
http://www.youtube.com/watch?v=Vnzofi_QltI

3899 Mesaj
13 Mart 2009; 15:26:10 

5-6 ay önce bendede çıkmıştır berbat bişey geçmiş olsun.

eczaneden afta iyi gelebilecek bir gargara al onu kullan en azından 1 saat gibi rahatlatıyor yara olan kısım uyuşuyor ve hissetmiyorsun birşey

hiç konuşturtmuyor :) konuşamamak çok kötü

Left 4 Dead - SteamID: zaris

476 Mesaj
13 Mart 2009; 15:33:23 

nasıl bi yara dudagının içindemi beyazımsı bi yaramı

1870 Mesaj
14 Mart 2009; 22:27:54 

quote:

Orjinalden alıntı: splash17

nasıl bi yara dudagının içindemi beyazımsı bi yaramı

aynen öğle bende küçüklüğümden beri bu lanet şey çıkıyor annemde ve onun akrabalarında var bana da miras kaldı

azizim Çino.Tut ki sen bir sisesin,bir sarap sisesi.
Ve Aspirin Osman’in elindesin.Aspirinin zulmüne dayanamayip havaya uçtun.Artik benim için ölüsün Çino....

476 Mesaj
15 Mart 2009; 19:50:04 

quote:

Orjinalden alıntı: suÇ

aynen öğle bende küçüklüğümden beri bu lanet şey çıkıyor annemde ve onun akrabalarında var bana da miras kaldı

bu gargarayı kullan
http://www.farmacep.com...200/klorobengargara.jpg
kullanımı ise agzına bi ölçek al ağzının içinde yaraların üstünde iyice agzında çalkala biraz beklet acıyacaktır yaraların oldugu yer sonrasında tükür hepsini agzından ve agzını sakın yıkama suyla flan bikaç kez yap böyle hergün bikere yap geçer bikaçgün içinde bendede aynı problem vardı bu yöntemle kurtuldum

1870 Mesaj
15 Mart 2009; 22:28:46 

quote:

Orjinalden alıntı: splash17

bu gargarayı kullan
http://www.farmacep.com...200/klorobengargara.jpg
kullanımı ise agzına bi ölçek al ağzının içinde yaraların üstünde iyice agzında çalkala biraz beklet acıyacaktır yaraların oldugu yer sonrasında tükür hepsini agzından ve agzını sakın yıkama suyla flan bikaç kez yap böyle hergün bikere yap geçer bikaçgün içinde bendede aynı problem vardı bu yöntemle kurtuldum

önerin için teşekkür alıp kullanıyim

azizim Çino.Tut ki sen bir sisesin,bir sarap sisesi.
Ve Aspirin Osman’in elindesin.Aspirinin zulmüne dayanamayip havaya uçtun.Artik benim için ölüsün Çino....

476 Mesaj
16 Mart 2009; 0:11:04 

rica ederim dostum

13 Mesaj
1 Nisan 2009; 19:14:09 

cvp biraz geç oldu ama yinede yardımcı olacaksam şansımı denim:) protefix yara jeli kullan. eczanelerde bulabilirsin.tamamen bitkisel bi ürün. sürüncede yakmıyor diğerleri gibi. geçmiş olsun...

herşeyin yok oldugu anda bile bir ümit vardır...

10191 Mesaj
28 Nisan 2009; 16:21:54 

Kurtulmanın en güzel yolu, oksijenli su solüsyonuyla yaranın üstünü temizlemek. Ve kendi kendine iyileşmesini beklemek.

Alacagın tedavilerin hepsi, daha az acı çekeni sağlamak içindir :

Kenacort Orabase, Cankaid, CankerCover vb. : Uyku sırasında ağız yıkaması durdugundan, mikroplar yara bölgesinde çok cirit atmasınlar diye yaranın üstünü örter...
Piraldyne : Yaranın üstünü dezenfekte ettiği gibi bir süre oradaki sinir ucunu uyuşturur. (İlk etapta büyük bir yanma hissettirmesi e bundandır) Böylece 15 dakika boyunca rahat ymek yemeni sağlar...
Tuzlu su veya Tuz basmak : Tek amacı, Yarayı dezenfekte etmektir.
Yara iyileşmesini, vücut direncin iyi ise en fazla 2 gün kısaltır...

Korunmanın da en güzel yanı devamlı B grubu vitaminleri, özellikle de B12 almak.

Çünkü bu yaraları ortaokul ve lise zamanlarında ben de çok dökerdim. Hala arada çıkıyor. Bunun için B vitaminini eksik etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acharad -- 28 Nisan 2009; 16:22:03 >

Jews are hard to be taken in...PSA,Renault and Fiat Alliances are proof of that..

7 Mesaj
29 Mart 2010; 11:59:55 

oralmedic tek çözüm mutlaka deneyin arkadaşlar.....eczanelerde var ....

280 Mesaj
29 Mart 2010; 16:27:00 

isveç şurubu

propolis

denenmiştir

962 Mesaj
29 Mart 2010; 22:28:16 

Bu nalet olası oğlumun ağzında çıktı 1 yaşına girmek üzereyken.

Gece ateş belirtisi vardı. Gece ilerledikçe yükselmeye başladı. Acile attık kendimizi. Doktor baktı bir antibiyotik verdi birde Dolven verdi. Bişy demedi. Ertesi sabah çocuk doktorunda aldık soluğu. Baktı AFTÖZ dedi.

E napcaz dedik 10 günde iyileşir ilacı yok daha ateşi çıkmaz dedi. Ağustosun 15 iydi çok iyi hatırlıyorum.

Akşama çocuk ağzına biberon koymaz oldu gece yine acile ertesi sabah özel hastaneye ertesi gün başka özele sonra yine aynı çocuk doktoruna vs.. Hepsi ilacı yok vücüt yenecek dedi.

Çocuğu 5 gün zor besledik hatta besleyemedik eridi çocuk ağzı komple yara olmuştu. En sonunda hastaneye yatırdık. serum verdik yaz ayı çok sıcaktı sıvı eksikliğini tamamladık.

Ay çok acı çekmişti garibim. Ama dayandı en sonunda 8. günde hiç birşey kalmamıştı. Ağzına biberonu bile 1 ayda anca verdik. acısını 1 ayda anca unuttu yavrum. Biberon ağzını acıtıyordu. Aç olduğu için mecbur içmeye çalılşıyordu ağzındaki yaralardan canı yanıyordu.

İçemeyince aç kalıyordu ağzına değdirmeden çay kaşığı ile besleme çalıştık. Besleyemedik ağladı ağladı göğsümde uyudu uyandı ağladı ağladı

sırf ağlamasın diye arabayla gece boyu gezdirdim. Sabahları 6-7 arası uyuyordu. O uyurken sabah simitçi fırınından simit alıp deniz kenarında yiyordum. Uyurken ağzını kapatırsa çok canı yanıyordu ve yine ağlıyordu. Üzüntüden ben de aç kaldım annaesi de. Uykusuzluk daha fena. Nöbetleşe bakıyorduk ama nöbetçi olmayan da uyuyamıyordu ki.

Bu illete ilaç bulana tebrik kartı yollayacam.

Bazı ilaçlar var ama nafile. 8 gün zor geçti.

962 Mesaj
29 Mart 2010; 22:37:47 

Şimdi 2,5 yaşında. Baba gol yapalım demiyomu varya....

Bu akşam erken uyudu tepemde zıplayamadı özledim keratayı.....

190 Mesaj
30 Mart 2010; 11:55:32 

kloroben gargarayla gargara yapıldıktan sonra kenacort-a orobase krem ınce sekılde surulmesı bayagı fayda verır. kronık aftlar varsa b12 ve demır duzeylerının olculmesınde fayda var.

iPhone 3Gs 16gb Black,iPhone 4 16gb ,HP Pavilion dv6000, Samsung B750 LCD, Canon 550D & 18-55 IS - 55-250 Zoom Lensli Double Kit

1312 Mesaj
1 Nisan 2010; 10:07:28 

quote:

Orijinalden alıntı: 1999 Siena 16 16V

Bu nalet olası oğlumun ağzında çıktı 1 yaşına girmek üzereyken.

Gece ateş belirtisi vardı. Gece ilerledikçe yükselmeye başladı. Acile attık kendimizi. Doktor baktı bir antibiyotik verdi birde Dolven verdi. Bişy demedi. Ertesi sabah çocuk doktorunda aldık soluğu. Baktı AFTÖZ dedi.

E napcaz dedik 10 günde iyileşir ilacı yok daha ateşi çıkmaz dedi. Ağustosun 15 iydi çok iyi hatırlıyorum.

Akşama çocuk ağzına biberon koymaz oldu gece yine acile ertesi sabah özel hastaneye ertesi gün başka özele sonra yine aynı çocuk doktoruna vs.. Hepsi ilacı yok vücüt yenecek dedi.

Çocuğu 5 gün zor besledik hatta besleyemedik eridi çocuk ağzı komple yara olmuştu. En sonunda hastaneye yatırdık. serum verdik yaz ayı çok sıcaktı sıvı eksikliğini tamamladık.

Ay çok acı çekmişti garibim. Ama dayandı en sonunda 8. günde hiç birşey kalmamıştı. Ağzına biberonu bile 1 ayda anca verdik. acısını 1 ayda anca unuttu yavrum. Biberon ağzını acıtıyordu. Aç olduğu için mecbur içmeye çalılşıyordu ağzındaki yaralardan canı yanıyordu.

İçemeyince aç kalıyordu ağzına değdirmeden çay kaşığı ile besleme çalıştık. Besleyemedik ağladı ağladı göğsümde uyudu uyandı ağladı ağladı

sırf ağlamasın diye arabayla gece boyu gezdirdim. Sabahları 6-7 arası uyuyordu. O uyurken sabah simitçi fırınından simit alıp deniz kenarında yiyordum. Uyurken ağzını kapatırsa çok canı yanıyordu ve yine ağlıyordu. Üzüntüden ben de aç kaldım annaesi de. Uykusuzluk daha fena. Nöbetleşe bakıyorduk ama nöbetçi olmayan da uyuyamıyordu ki.

Bu illete ilaç bulana tebrik kartı yollayacam.

Bazı ilaçlar var ama nafile. 8 gün zor geçti.

--------off topic-----------

Bunu okuduktan sonra çocuk sahibi olup olmamayı tekrar gözden geçirecem...

--------off topic-----------

Aman MC Donalds'ta kızarmış patates yemeyin, benden söylemesi CANON EOS 600D | XBOX One | SAMSUNG GALAXY S2 | DREAMBOX 500 HD | LG 47LM600| INTEL HACKINTOSH MOUNTAIN LION 10.8.5: INTEL I5 1155PIN | Gigabyte Z77N-WIFI |

4268 Mesaj
26 Eylül 2010; 22:34:24 

Deneyimlerim yazim. Aft durumunda kullandığım beş yöntem var.

*Pyralvex
*Kenacort a
*Tuz basmak
*Gargara(ilaç)
*Gargara(tuzlu su).

Bu yöntem en hızlı iyileşme sağlayan "tuz basmak"... 2-3 gün içerisinde iltihabı yok ediyor.

2946 Mesaj
28 Eylül 2010; 21:44:01 

bendede çıkıyor ve biri geçiyor biri başlıyor böle 1,5 ay sürdüğü oluyor

nemi yapıyorum bu ilaçların çoğunu kullandım hiç biri geçirmedi belki yapıdan yapıya fark ediyor ilaçlar çünkü ayn ı şekilde sorunu olanların bu ilçaların bazıları geçirdiğini biliyorum

ben yaralar çıkınca cebime pamuk alıyorum yaralar genelde dudak ve diş eti arasında oluyor bazen dil altında küçük pamuk koparıp yaranın üzerine koyuyorum (pamuk dil yada dudakla sıkışıyor) yara kuru kalınca kesinlikle acımıyor pamuk ıslanınca hemen değişitiriyorum.

yemek yiyeceğim zaman küçük çocukların diş çıkarırken kullandıkları bir ilaç var CALGEL yemeğe başlamadan onu yaraya sürüyoeum hemen uyuşuyor yemeği yiyene kadar idare ediyor.böylece yemeğide halletmiş oluyorum.

bunları yaparak geçirmeye çalışıyorum.

birçok ta bitkisel çözüm denedim dut pekmezi dediler maydonoz dediler falan hiç benim yaraları geçiren bir şey olmadı. yukardakileri uygulayarak acısını dindiriyorum geçmesini bekliyorum.

BİR KONTROL EDİN YARDIMINIZ DOKUNABİLİR

http://forum.donanimhaber.com/m_57537849/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57537849

4268 Mesaj
28 Eylül 2010; 23:24:52 

Tuz bastın mı, günde 4-5 sefer? Durumun baya fenaymış...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

401 Mesaj
28 Ekim 2010; 12:28:38 

Kenacort aga.. en başında sürmeye başlarsan acısız kurtarırsın =)

Siyah Yaşam Beyaz Ölüm

0 Mesaj
12 Aralık 2010; 12:19:16 

Ağız içinde, diş diplerinde ve boğaz kısmında meydana gelen içi sulu ve beyaz kabarcıkların, yüzeysel yaraların geneline verilen ad olarak bulabildim tanımını. Benim ağzımda sürekli çıkıyordu ve bir dünya bitkisel ürün kullandım ama geçiyor sonrada tekrar çıkıyordu. Bir siteden gördüğüm tarifleri denedim ve yaklaşık 1 buçuk haftadır ağzımda yara çıkmıyoru çok mutluyum. Benim sorunumu çeken arkadaşlar varsa ve yasakda değilse sitenin linkini verim bakın. Ben 7. tarifi kullandım ve sonuç aldım bilginiz olsun arkadaşlar. Hepinize geçmiş olsun şimdiden. Bu arada link vermek de bir sıkıntı yoktur inşallah çünkü yararlı bir bilgi olduğunu düşünüyorum.

"http://www.bitkiselkitap.com/a-dan-d-ye/agiz-yarasi.html"

440 Mesaj
23 Aralık 2010; 5:18:38 

quote:

Orijinalden alıntı: zoltan83
Kenacort aga.. en başında sürmeye başlarsan acısız kurtarırsın =)

ilk hissetiginizde surun,1kez bile surseniz daha az agri ile atlatiyorsunuz,olgunlasmadan surmekte cook fayda var,

0 Mesaj
3 Mayıs 2011; 12:08:53 

Aft için eczanelrde satılan aft bandı diye bir ürün var. 30 saniyede acıyı, 2-3 saatde de aftı yok ediyor. ağızda eriyen bir bant, mucize gibi bir ilaç, ben denedim menun kaldım.

4268 Mesaj
3 Mayıs 2011; 13:17:25 

quote:

Orijinalden alıntı: tirbijon

Aft için eczanelrde satılan aft bandı diye bir ürün var. 30 saniyede acıyı, 2-3 saatde de aftı yok ediyor. ağızda eriyen bir bant, mucize gibi bir ilaç, ben denedim menun kaldım.

Yok hocam, öyle bir şey...
Hadi 2-3 güb dersen anlayacağım...

251 Mesaj
3 Mayıs 2011; 19:01:11 

Yıllardır aft problemim var. Ufak tefekte degil çıkınca kca koca çıkıyor, konuşmaktan zorlanıyorum, su içerken bile işkence oluyor hayat. Abartısız 10 dan fazla ilac denemisimdir. Kenacort A dan, gargaalara koca karı ilaçlarına kadar. Hiçbirisi de doğru dürüst fayda etmedi. En son Oral Medic isimli ilacı denedim. Belki abartı gelecek ama ilacı kullanmadan 5 dk. Önce konusamazken ilaçtan 2 dakika sonra şarkı söylüyordum. Afflar için gördüğüm en etkili ilac. Yalnız kullanırken epey bir can yakıyor, asit bileşeninden olusan ilacı afta 5 sn. basarak yakıyorsunuz geriye hiç birsey kalmıyor. Dediğim gibi epe ycan yakıyor ve biraz pahalı ( ben aldığımda 3 kullanimligi 20 tl idi) ama günlerce çekilen o aft ağrısından da böylesi Cok daha iyi.

Yukarıda bir arkadas bir ilacın 2-3 saatte etki etmesine şaşırmış ya bu ilaçla 5 saniyede kurtuldum ben afttan :) Eger hayatınızı zindana çeviriyorsa bu sorun Oral medici deneyin derim. Yok Eger ufak tefekse Kenacort ve muadilleri idare edecektir sizi.

54 Mesaj
3 Mayıs 2011; 19:10:33 

karbonat ve tuz karışımı yapıyorum ancak bi işe yaramıyor ilaca başlıcam

4268 Mesaj
3 Mayıs 2011; 19:25:18 

quote:

Orijinalden alıntı: errgin

Yukarıda bir arkadas bir ilacın 2-3 saatte etki etmesine şaşırmış ya bu ilaçla 5 saniyede kurtuldum ben afttan :) Eger hayatınızı zindana çeviriyorsa bu sorun Oral medici deneyin derim. Yok Eger ufak tefekse Kenacort ve muadilleri idare edecektir sizi.

Dikkat edersen ilacın etkisini göstermesi değil aft'nin iyileşmesini kastettim orada.

251 Mesaj
3 Mayıs 2011; 19:58:33 

quote:

Orijinalden alıntı: teknikkonular

Dikkat edersen ilacın etkisini göstermesi değil aft'nin iyileşmesini kastettim orada.

Ben de onu demek istiyorum aslında. Sen 2-3 satte aftın iyileşmesine şaşırmışsın ama bu ilaçla 5 sn. içinde ağzımdaki aft tamamen iyileşmişti.

Sanırım sitedeki en ciddi aft problemini yaşayan kişiyimdir (benden daha fazlasını düşünemiyorum ) Ve bu ilaç benim için devrim gibi birşey. Yalnız üzerine basarak tekrar söylemek istiyorum, ilacın içinde 3 çeşit asit var, afta değdirdiğiniz anda tamamen yakarak aft ağrısını yok ediyor. Değdirdiğiniz 5 sn. içinde de göz karartacak kadar can yakıyor. O yüzden eğer aftınız ciddi şekilde hayatınızı olumsuz etkiliyorsa buna başvurun derim. Yoksa Kenacort, Tantum Verde vs ilaçlar deneyin.

Ama dediğim gibi benim için bir mucizedir bu ilaç. Eczanelerde bulunuyor rahatlıkla. İncelemek isteyenler için sitesi de burası. http://www.casel.com/oralmedic

(şöyle bir düzeltme yapayım; iyileşmekten kastım konuşmayı su içmeyi yemek yemeyi engelleyen ağrının ortadan kalkması, yoksa yanan aft birkaç gün sonra yok olup gidiyor. Ama ortada acı sızı kalmıyor. Ben konuşup yemek yiyebiliyorsam iyileşmişim demektir, yoksa gerisi vücudun kendi bürokrasisi, beni ilgilendirmez )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi errgin -- 3 Mayıs 2011; 20:02:42 >

803 Mesaj
3 Mayıs 2011; 21:31:10 

Bu aftlar vitamin eksikliğinden çıkabilir, bazen nedensiz çıkabilir.
Dikkat edilmsei gereken:
Eğer ki birkaç haftada bir sık çıkıyorsa, peşpeşe birkaç tane birden, biri iyileşirken yenisi çıkıyorsa,
Genital bölgenizde benzer yaralardan çıkıyorsa (bunlarda iz kalabilir)

Bir yerinize iğne batınca ufak bir nokta yerine daha geniş bir kızarıklık, şişme, iyileşme alanı oluyorsa,
Eklemlerinizde ağrı, şişme vs. oluyorsa,
Ek olarak başka bir şikayetiniz varsa,
Öncelikle bir romatoloji uzmanı hekime, yoksa iç hastalıkları uzmanı hekime gitmenizi tavsiye ederim.

0 Mesaj
4 Mayıs 2011; 12:46:00 

quote:

Orijinalden alıntı: errgin

Yıllardır aft problemim var. Ufak tefekte degil çıkınca kca koca çıkıyor, konuşmaktan zorlanıyorum, su içerken bile işkence oluyor hayat. Abartısız 10 dan fazla ilac denemisimdir. Kenacort A dan, gargaalara koca karı ilaçlarına kadar. Hiçbirisi de doğru dürüst fayda etmedi. En son Oral Medic isimli ilacı denedim. Belki abartı gelecek ama ilacı kullanmadan 5 dk. Önce konusamazken ilaçtan 2 dakika sonra şarkı söylüyordum. Afflar için gördüğüm en etkili ilac. Yalnız kullanırken epey bir can yakıyor, asit bileşeninden olusan ilacı afta 5 sn. basarak yakıyorsunuz geriye hiç birsey kalmıyor. Dediğim gibi epe ycan yakıyor ve biraz pahalı ( ben aldığımda 3 kullanimligi 20 tl idi) ama günlerce çekilen o aft ağrısından da böylesi Cok daha iyi.

siz asitle ağzınızı yakmışsınız. o zaman direk kolonya bassanda aynı sonucu verecek. aft ı iyileştirmeden bahsediyorum ben. 30 saniye de acı falan kalmıyor. üstelik band şeklinde olduğundan dille de teması kesiyor be 2 saat gibi zamanda aft tamamen kayboluyor. Kullandıktan sonra bana hak vereceksiniz. Ben kullandım deneyimimi paylaştım sizinle. www.aftimvar.com da görebilirsiniz.

251 Mesaj
4 Mayıs 2011; 13:12:56 

Afflar için etki eden ilaçların mantığı aynı; actın uzerinde açıkta bulunan sinirler hava, tükürük, su vs maddelerle temas edince aft ağrısına yol acıyor. Benim bahsettiim oralmedic ya da senin bahsettigin bantlar bu sinirleri yakarak kapatarak disariyla temas etmesini onleyip ağrıyı kesiyor. Daha Sonrada aft birkaç gün icinde iyileşiyor. Demek istediğim ilac afti hemen iyileştirmez sadece ağrısını keser. Derideki açık yaranın kapanması birkaç gün sürer.

Onlarca ilac denedim en başarılısı oralmedic ti benim için ama bu bantları da not aldım Bugun ya da yarın alıp denerim. Tesekkurler.

1 Mesaj
23 Mayıs 2011; 18:42:37 

AFTER REMESENSE aft bantları var, hem kullanımı kolay ve pratik hemde kısa zamanda kurtuluyorsunuz ağız içi yaralarınızdan, şiddetle tavsiye ederim

77 Mesaj