Şimdi Ara

AFT (AĞIZ YARASI) HASTALIĞINA İLAÇ NE ÖNERİRSİNİZ??? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
272
Cevap
7
Favori
390.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yasar11732

arkadaşlar bu hastalık ciddi bir hastalığın belirtilerinden biri, uzun süre geçmez ise doktora gidin. Dermatoloji bölümününe/ otoimmün hastalıklar

Öncelikle şunu belirtelim aft ın ne sebeple çıktığı belirlenemedi. Haliyle şu hastalık bu hastalık diyemiyor doktorlar. Ama en çok şüphe ettikleri Behçet hastalığı. Kız kardeşimde bu hastalık çıktığı için ağzında da artık aft görülüyor. Biz ailecek muayene olduk kız kardeşim hariç kimsede Behçet yok. İlk mesajımda da uzun uzadıya anlattığım gibi araştırma hastanesinde 6 gün boyunca baştan aşağı muayene oldum ama bir çözüm bulamadılar. En sonunda stres deyip başlarından savdılar. Dermatolojiye de gittim merak etmeyin. Ama mantık şu: Sebebi bulunamayan bir hastalık strestendir.

• quote:

Orijinalden alıntı: orion1907

quote:

arkadaşlar bu hastalık ciddi bir hastalığın belirtilerinden biri, uzun süre geçmez ise doktora gidin. Dermatoloji bölümününe/ otoimmün hastalıklar

Öncelikle şunu belirtelim aft ın ne sebeple çıktığı belirlenemedi. Haliyle şu hastalık bu hastalık diyemiyor doktorlar. Ama en çok şüphe ettikleri Behçet hastalığı. Kız kardeşimde bu hastalık çıktığı için ağzında da artık aft görülüyor. Biz ailecek muayene olduk kız kardeşim hariç kimsede Behçet yok. İlk mesajımda da uzun uzadıya anlattığım gibi araştırma hastanesinde 6 gün boyunca baştan aşağı muayene oldum ama bir çözüm bulamadılar. En sonunda stres deyip başlarından savdılar. Dermatolojiye de gittim merak etmeyin. Ama mantık şu: Sebebi bulunamayan bir hastalık strestendir.

hangi hastane, araştırma hastanesi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: by_can35

quote:

Orijinalden alıntı: exchange

Tuzlu suyla bol bol gargara yapın... Biraz yakar ama geçmesinde fayda sağlar.

kesinlikle fayda saglıyorr birde cep (yemek) sodasını tozunu yaranın ustuıne basarsak yaranın geçtigini gorursunuz bizzat yapıyrum faydası var

Tuzlu su ve soda sadece aft yüzeyindeki diğer maddeleri temizliyor. bunu yaparkende verdiği acı sayesinde biraz kabarma görülüyor. bu kabarma beyaz renkte olduğu için siz iyileşiyor sanıyorsunuz. fakat aradan 10 dakika geçtikten sonra o beyazlığın kan kırmızısına döndüğünü ardından da fevkalede büyük bir acı hissettiğinizi görüyorsunuz. ben özellikle küçük dilimde ve boğazımda çıktığı zaman sodasız yemek yiyemiyorum. 1 yudum sodayı çalkalayarak yuttuktan sonra yaklaşık 5 kaşık yemeği ağrısız yiyebiliyorum. daha sonra tekrar bir yudum tekrar çalakaşık. bu şekilde yemeği bitiriyorum. bazen 2 şişe soda tükettiğim oluyor bir öğün yemekte.

sizin bahsettiğiniz olaylar benim bünyemde ters tepki yapıyor. ama sizde ve başkasında işe yarıyorsa gerçekten sevindim sizin adınıza. keşke bende bir tuzlu suyla bir sodayla bu kadar kolay tedavi edebilseydim kendimi. ama kesinlikle mutasyona uğramış bir hastalığa dönüştüğünü artık kabul ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

hangi hastane, araştırma hastanesi mi?

Evet Ankara Atatürk Eğitim ve Araştıma Hastanesinde 6 gün boyunca gitmediğim bölüm kalmadı malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: desing

yaklaşık 5 yıldır çekiyorum bende bu sorunu.en son olarak yurt dışında bulunan bir akrabam orada bir doktora sormuş.bunun bir bağışıklık sistemi hastalı olduğunu en büyük nedeninin stres olduğunu söyledi,çözüm için marketlerde bulunan nar eksisi sosunu önerdi.denedim gerçekten bu yaraya en iyi gelen madde bu ,artık ağzımda çıkacağıni fark ettiğim an hemen gargara yapıyorum ertesi gün geçiyor.benim çözüm böyle.bu arada yukarı da bulunan herseyi de denedim.en iyi etki nar,nar suyu ve nar ekşisinde.

Kış günlerinin girmesi ve artık daha ucuza alabilmemizden dolayı nar tavsiyenize uyacağım. Son bir aydır özellikle küçük oğlum narı çok sevdiği için devamlı alıyoruz. bazen bende kendisine eşlik edip beraber yiyorum ama acaba faydası varmıdır diye hiç düşünmedim. bilgi için teşekkürler. denemeleri yapıp burada paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dezda

YA O KDR ÇOK SNİR OLUYOM Kİ ŞU YARAMA MAKASLA KESESİM GLİYOOO BAZENDE ALIYOM OKDR ACIO Kİİİ
    AMA EN İİİSİ GARGARA YAPIIINN[

aft bazen içe doğru (çukur) bir şekilde çıkmıyor bende. bazen uçuk gibi kabarık bir şekilde çıkıyor. birgün tepem attığında aynen sizin gibi düşünüp onu kopardım attım. aşırı bir kan kaybı ve çok fena bir acı hissinden sonra kesinlikle bu işe kalkışmadım. hatta dudağımın o kısmında bir parça iz kaldı. tavsiye etmiyorum.

• quote:

quote:

yaklaşık 5 yıldır çekiyorum bende bu sorunu.en son olarak yurt dışında bulunan bir akrabam orada bir doktora sormuş.bunun bir bağışıklık sistemi hastalı olduğunu en büyük nedeninin stres olduğunu söyledi,çözüm için marketlerde bulunan nar eksisi sosunu önerdi.denedim gerçekten bu yaraya en iyi gelen madde bu ,artık ağzımda çıkacağıni fark ettiğim an hemen gargara yapıyorum ertesi gün geçiyor.benim çözüm böyle.bu arada yukarı da bulunan herseyi de denedim.en iyi etki nar,nar suyu ve nar ekşisinde.

Kış günlerinin girmesi ve artık daha ucuza alabilmemizden dolayı nar tavsiyenize uyacağım. Son bir aydır özellikle küçük oğlum narı çok sevdiği için devamlı alıyoruz. bazen bende kendisine eşlik edip beraber yiyorum ama acaba faydası varmıdır diye hiç düşünmedim. bilgi için teşekkürler. denemeleri yapıp burada paylaşırım.

bence de kesin denemelisinız, birde google sorun narın temizleme özelliği bulunuyor.çok faydalı bir meyve,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• en yakın hocaya gidin ve muska yazdırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue051

en yakın hocaya gidin ve muska yazdırın

Babam hoca ve bu dediğinizi yıllar önce yaptırdım :D
    Malesef işe yaramıyor :D
    Nefesi kuvvetli değil belkide :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: virtue051

en yakın hocaya gidin ve muska yazdırın

Babam hoca ve bu dediğinizi yıllar önce yaptırdım :D
    Malesef işe yaramıyor :D
    Nefesi kuvvetli değil belkide :D

malzemeyi bol kullanırsa sorun olmaz
  • kenocort-a kullanın yeni çıktığınnda sabaha küçülmüş olduğunu farkedersiniz etkili bir ilaç tek kullanım yetiyor diğer yaralarda iyileşiyor kendiliğinden boğaz falan bu illet bende 20 senedir var her ay çıkıyordu son 1 senedir rahatım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozok6666

kenocort-a kullanın yeni çıktığınnda sabaha küçülmüş olduğunu farkedersiniz etkili bir ilaç tek kullanım yetiyor diğer yaralarda iyileşiyor kendiliğinden boğaz falan bu illet bende 20 senedir var her ay çıkıyordu son 1 senedir rahatım

2 tüp bitirdim bende fayda etmedi yinede teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

bence de kesin denemelisinız, birde google sorun narın temizleme özelliği bulunuyor.çok faydalı bir meyve,

@desing Tekrardan teşekkür ediyorum sana arkadaşım. Bu mesajı yazdığın gün sana cevap vermiştim. O günden beri akşam yemeğinden 1 saat sonra 1 adet nar yiyorum. Ama hergün değil. Bazen 2 bazen 3 gün arayla. O günden beri 1 tane bile aft çıkmadı ağzımda. Bulduğum zaman tüm salata türü yiyeceklerden tutunda, çiğköfteye kadar herşeye nar ekşisi katıyorum, nar çiçeği çayı aldım hem toz hemde tohum olarak, devamlı suretle onu kaynatıp şekersiz olarak içiyorum. Sanırım şu ana kadar çok faydalı geldi. Senin söylediğin gibi gargara yapma fırsatım olmadı :D çünkü çıkmıyor uzun zamandır. Umarım benim ilacımda bu olur birdaha çıkmaz. Sayende uzun süredir ilk defa bu kadar aftsız bir süre geçirdim. Tekrar teşekkürler.

• Bence ilaç aramadan önce ilk yapacağınız şey, ayrıntılı bir kan tahlili yaptırınız.

Aynı dertten o kadar çektim ki, kan tahlil sonucunda B12 eksikliğim olduğunu öğrendim,
    B12 iğnelerinden sonra ilk aydan itibaren etkisini gösterdi birdaha aft çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalgardiyan

tuz bas

ben öyle yapıyorum..

o acıyı çekmektense bu bile iyi yöntem.

• quote:

Orijinalden alıntı: grafiker78

Bence ilaç aramadan önce ilk yapacağınız şey, ayrıntılı bir kan tahlili yaptırınız.

Aynı dertten o kadar çektim ki, kan tahlil sonucunda B12 eksikliğim olduğunu öğrendim,
    B12 iğnelerinden sonra ilk aydan itibaren etkisini gösterdi birdaha aft çıkmadı.

ya bunu yazdıktan sonra b12 eksikliğini arastırdım, çoğu bende var. Sen özelemi gittin tahlil için?

B12 Eksikliği Belirtileri
    >• Yorgunluk
    • Çarpıntı
    • Nefes darlığı
    >• Baş ağrısı
    • Ağrılı ve kırmızı bir dil
    >• Bulanık görüş
    • Kilo kaybı
    >• Sinirsel problemler
    >• Unutkanlık
    >>>>>• Kulak çınlaması
    >• El ve ayakta karıncalanma
    >>>>>>>• Ağız içinde aft denilen ağrılı
    ülserler görülür.

'>' koyduklarım sorunlarımın dereceleri, gidiciyim ben galiba

edit: kan tahlili istiyorum demek yetiyormu, doktoramı derdimi anlatmam gerekiyor, öyleyse doktor hangi branştan olmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nburak.com -- 29 Şubat 2012; 16:01:18 >

• dahiliye olcak branjı.sana pm atcam bekle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FBurak.

quote:

Orijinalden alıntı: grafiker78

Bence ilaç aramadan önce ilk yapacağınız şey, ayrıntılı bir kan tahlili yaptırınız.

ya bunu yazdıktan sonra b12 eksikliğini arastırdım, çoğu bende var. Sen özelemi gittin tahlil için?

B12 Eksikliği Belirtileri
    >• Yorgunluk
    • Çarpıntı
    • Nefes darlığı
    >• Baş ağrısı
    • Ağrılı ve kırmızı bir dil
    >• Bulanık görüş
    • Kilo kaybı
    >• Sinirsel problemler
    >• Unutkanlık
    >>>>>• Kulak çınlaması
    >• El ve ayakta karıncalanma
    >>>>>>>• Ağız içinde aft denilen ağrılı
    ülserler görülür.

'>' koyduklarım sorunlarımın dereceleri, gidiciyim ben galiba

edit: kan tahlili istiyorum demek yetiyormu, doktoramı derdimi anlatmam gerekiyor, öyleyse doktor hangi branştan olmalı?

devlet hastaneleri veya araştırma hastalenelerinden birine gitmeniz yeterli.

- Dahiliye bölümüne başvuru yapıp, aft şikayetinizi dile getirip, kan tahlili isteyiniz; herşey sonuçlarda görünecektir.

• Çok fazla AFT problemi yaşayan biri değilim. Senede 2-3 defa ancak olur.

Eğer AFT oluşumunu takip eden evrede müdahele edemediyseniz ve AFT ağzınızda bir koloni kurmuş ve yakıcı acısıyla size karşı savaşa başlamışsa yapacak bir şey kalmıyor tek çare malesef Oralmedic. Firmaya teşekkür epostası bile gönderdim, fakat ücretinin biraz pahallı olduğunu, ihtiyacı olan hastaların daha rahat ulaşabilmeleri için daha makul bir seviyede satılmasını rica ettim. 3 tanesi 23 TL ( Mart 2012 - İST )

1 hafta önce genel anestesi ile burun ameliyatı oldum, operasyondan 2 gün sonra sağ dudak içinde 3, sol bademcik arkasında (sayısını bilemiyorum), sağ bademcik yanak arası 1 tane, ve küçük dilimin üzerinde 3 tane olmak üzere AFT istilasına uğradım. Evet tahminleriniz doğru, 4.5 gündür sadece çorba ve sıvı gıdalar ile besleniyorum, telefonda konuşamıyorum ve boğazımı kesip rahatladığım rüyalar görüyorum ve doktoruma beni 1 hafta uyutacak bir ilaç vermesi için yalvarıyorum. 3. kutu Andorex gargarayı az önce bitirdim,1 yarım şişede kekik suyu, sürekli ağzımı uyuşturuyorum ve yutkunmadan nasıl yaşanabilir konusunda epey bir uzmanlaştım. Oralmedic ulaşılabilir yaralara tedavi oldu ama diğerleri için TIP çaresiz kaldı malesef. Doktorum bile bu kadar şiddetli bir AFT yarasına ilk kez karşılaştığını söyledi. Ameliyat sonrası ağız mukozası zarar gördükten sonra bu tür durumlar olabiliyormuş.

Bu hikayden çıkaracağınız ders. Eğer AFT sorunu yaşayan biriyseniz ve genel anestesi ile bir operasyon geçirecekseniz, doktorunuza bu durumu mutlaka bildirin, ağız mukozasını daha az tahriş edecek şekilde davranılsın veya olabiliyorsanız lokal anestezi ile olun ameliyatınızı. Herkeze AFT olmayan bir dünya dileğimle. Sağlıcakla arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: VinceLombardi

Çok fazla AFT problemi yaşayan biri değilim. Senede 2-3 defa ancak olur.

Eğer AFT oluşumunu takip eden evrede müdahele edemediyseniz ve AFT ağzınızda bir koloni kurmuş ve yakıcı acısıyla size karşı savaşa başlamışsa yapacak bir şey kalmıyor tek çare malesef Oralmedic. Firmaya teşekkür epostası bile gönderdim, fakat ücretinin biraz pahallı olduğunu, ihtiyacı olan hastaların daha rahat ulaşabilmeleri için daha makul bir seviyede satılmasını rica ettim. 3 tanesi 23 TL ( Mart 2012 - İST )

1 hafta önce genel anestesi ile burun ameliyatı oldum, operasyondan 2 gün sonra sağ dudak içinde 3, sol bademcik arkasında (sayısını bilemiyorum), sağ bademcik yanak arası 1 tane, ve küçük dilimin üzerinde 3 tane olmak üzere AFT istilasına uğradım. Evet tahminleriniz doğru, 4.5 gündür sadece çorba ve sıvı gıdalar ile besleniyorum, telefonda konuşamıyorum ve boğazımı kesip rahatladığım rüyalar görüyorum ve doktoruma beni 1 hafta uyutacak bir ilaç vermesi için yalvarıyorum. 3. kutu Andorex gargarayı az önce bitirdim,1 yarım şişede kekik suyu, sürekli ağzımı uyuşturuyorum ve yutkunmadan nasıl yaşanabilir konusunda epey bir uzmanlaştım. Oralmedic ulaşılabilir yaralara tedavi oldu ama diğerleri için TIP çaresiz kaldı malesef. Doktorum bile bu kadar şiddetli bir AFT yarasına ilk kez karşılaştığını söyledi. Ameliyat sonrası ağız mukozası zarar gördükten sonra bu tür durumlar olabiliyormuş.

Bu hikayden çıkaracağınız ders. Eğer AFT sorunu yaşayan biriyseniz ve genel anestesi ile bir operasyon geçirecekseniz, doktorunuza bu durumu mutlaka bildirin, ağız mukozasını daha az tahriş edecek şekilde davranılsın veya olabiliyorsanız lokal anestezi ile olun ameliyatınızı. Herkeze AFT olmayan bir dünya dileğimle. Sağlıcakla arkadaşlar.

Geçmiş olsun öncelikle.Aft denilen bu illeti Allah kimseye vermesin.Fakat çıktıktan sonra yapacak bir şey yok.Geçenlerde işyerimde şefimle konuşurken hastaneye kan vermeye gittiğimi ve ağzımda aft olduğu için veremediğimi söyledim ve bunu da öğrenmiş oldum.Şefim ise kullandığı UMCA adlı bir ilaçtan bahsetti ve onu kullandığından beri çok fazla sıkıntı yaşamadığını söyledi.Aynı ilacı eczaneden almayı düşünüyorum.Linkten inceleyebilirsiniz.

http://www.ilacpedia.com/prospektus/umca-solusyon
    http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=umca

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.