- x
yüz kızarması ve tedavisi
6 Cevap4145 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4425 Mesaj
14 Temmuz 2008; 16:53:13 

arkadaşlar yüz kızarmasının bildiğiniz bir tedavisi var mı? bazı durumlarda yüzüm kızarıyor ve ben bu durumu engellemek istiyorum. araştırdım biraz ve ets adında bir ameliyatın yüz kızarmasını yok ettiğini öğrendim. bu ameliyat iki koltukaltından yüze giden damarları ya yakarak ya klips takarak ya da o damarları kesip alarak yapılıyor. ameliyatın amacı aslında terlemeyi engellemek. zaten kızarmayı engellemesinin yanında yüzdeki terlemeyi de kesiyor. tek yan etkisi refleks terleme adında yüz hariç diğer yerlerin biraz daha terlemesi olabiliyormuş. ben bu ameliyatı olmayı düşünüyorum ayrıca eli yada herhangi bir yeri fazla terleyen şikayetçi arkadaşlara da bu ameliyatı bir araştırmalarını tavsiye ederim. şimdi sorularım şunlar. bu ameliyatı duyan var mı? yüz kızarmasının başka bilinen tedavisi var mı? eğer ki yüzüm terlemezse yüzümden kilo alır mıyım? düz mantıkla terleyerek kilo atılıyorsa terlemeyerek kilo alınır mı? kilo alımı derken yüzün şişmanlaması gibi. herhangi birinden bi fikriniz varsa yazarsanız memnun olurum.

1676 Mesaj
14 Temmuz 2008; 17:26:17 

hangi durumlarda yüzün kızarıyor?aynı anda heyecanlanma veya nefes darlığı çekiyosan bu sosyal fobiye işarettir ki sosyal-fobi nin sitesi var gir mutlaka yararı olur..ama durduk yer kızarıyosa o zaman fiziksel bişeydir doktora görün

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

4425 Mesaj
14 Temmuz 2008; 18:49:48 

quote:

Orjinalden alıntı: groll

hangi durumlarda yüzün kızarıyor?aynı anda heyecanlanma veya nefes darlığı çekiyosan bu sosyal fobiye işarettir ki sosyal-fobi nin sitesi var gir mutlaka yararı olur..ama durduk yer kızarıyosa o zaman fiziksel bişeydir doktora görün

yok heyecanlanma ve nefes darlığı çekmiyorum. ama pisikolojik olduğunu düşünüyorum. bunu geçirmek zor olabilir beyin bi kere şartlanmıştır diye düşünüyorum. ameliyatla kurtulmak kolay geliyor doğrusu.

485 Mesaj
17 Temmuz 2008; 12:43:59 

yüzünde önceden sivilce varmıydı yada çok güneşte duruncamı kızarıyor?

4425 Mesaj
17 Temmuz 2008; 18:20:03 

quote:

Orjinalden alıntı: 4anil

yüzünde önceden sivilce varmıydı yada çok güneşte duruncamı kızarıyor?

sivilce halen var ama eskisine oranla az. güneşte olsun olmasın kızarıyorum güneşle bir alakası yok.

1610 Mesaj
20 Temmuz 2008; 13:42:28 

birisi sana soru sorduğunda toplum içinde yüz kızarması olabilirmi
benimde doğarken yanaklarım kırmızıymış utandığımda halen yanaklarım kızarır asdasd

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Temmuz 2008; 15:10:53 

Benim bildiğim kadarıyla Yüz kızarması utangaç kişilerde meydana gelen bir durum çok mu utangaçsın
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » yüz kızarması ve tedavisi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.219