- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Amerikadan PS3 getirtmenin dezavantajları?
62 Cevap17149 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2276 Mesaj
14 Temmuz 2008; 15:29:52 

arkadaşlar Ps3 hakkında pek bir bilgim yok...
Amerikadan bir tanıdığıma getirtsem şu sorunlar doğabilir mi:
Garanti meselesi?
Türkiyedeki formatlara vs uyumsuzluğu gibi bir şey?
Yada başka ne gibi sounlar yaşayabilirim...

yardımcı olurmusunuz...

1161 Mesaj
14 Temmuz 2008; 15:35:39 

tr garantisine sokamassın bölge sorunu veya woltaj gibi bir sorunlar yaşamassın forumda coğu kişide yurt dışından gelme cihaz var saten

Siyah Sancaklılar.

2276 Mesaj
14 Temmuz 2008; 15:40:28 

sadece garantide sorun oluyo o zaman! Bi de pal/ntsc kavramları var. Türkiyede tercih edilen pal mi?

22402 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mRt_007
14 Temmuz 2008; 15:45:19 

Ülkemiz Pal sistem kullanır ve garanti dısında bir sorun yasamazsın ayrıca oyunlarda bolge kilidi yoktur

PSN: SaGe_DjAvuL

7269 Mesaj
14 Temmuz 2008; 15:46:15 

quote:

Orjinalden alıntı: erulu

arkadaşlar Ps3 hakkında pek bir bilgim yok...
Amerikadan bir tanıdığıma getirtsem şu sorunlar doğabilir mi:
Garanti meselesi?
Türkiyedeki formatlara vs uyumsuzluğu gibi bir şey?
Yada başka ne gibi sounlar yaşayabilirim...

yardımcı olurmusunuz...

Amerika'dan alırsan NTSC makina almıs olacaksın.
ntsc makinada orjinal taktıgın pal dvdler calısmaz. Blue-ray flimlerin "AllRegion" olduguna,
yani ABC olmasına yada ntsc olduguna dikkat edeceksin. Turkiye'dekiler ya pal ya AllRegion.
Oyunlarda ise hicbir problem yasamazsın, tum oyunlar RegionFree'dir.
Voltaj sorununa gelince, PS3 icin bir voltaj donusturucu almalısın. 110v'u 220v'ye ceviren.
ntsc makinaların Turkiye'ye uyumlu olduklarını soyluyorlar ama sadece ntsc-j Turkiye'ye
uyumlu ntsc-u'lar icin donusturucceye ihtiyacın var. Senin Amerika'dan alacagın makina'da
ntsc-u olacak.

"‎The unknown future rolls toward us. I face it, for the first time, with a sense of hope.
Because if a machine, a terminator, can learn the value of human life, maybe we can, too." -Sarah Connor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Temmuz 2008; 16:03:37 

Voltaj çeviriciye de gerek yok.Sadece fiş ucunu değiştiren aparat yetiyor.Universal PSU'su PS3'ün.

Ama PS3'ü bir UPS ile kullanmanızı öneririm.Standby'da da bırakmayın bence,malum voltaj dalgalanmaları zarar verebilir PS3'e...

4610 Mesaj
14 Temmuz 2008; 16:26:00 

Yanlış bilgi vermeyelin, NTSC-U cihazlar için voltaj dönüştürücüsüne kesinlikle gerek vardır, sadece NTSC-J olanlar için gerekmiyor. Bi arkadaş da bu forumdan NTSC-U makine için dönüştürücü gerekmiyor diye taktı prize PS3'ü makine direk yandı.

Konsol: PS3 Super Slim 500 GB PAL Oyunlar: GTA IV:CE, UC1, UC2, UC3 GOTY, GT5 AE
Heavy Rain, RDR GOTY, Mortal Kombat KE, TLOU PSN: mussa85
Otomobil: Toyota Avensis 1.6 Comfort

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2008; 16:32:46 

quote:

Orjinalden alıntı: MuSoniC

Yanlış bilgi vermeyelin, NTSC-U cihazlar için voltaj dönüştürücüsüne kesinlikle gerek vardır, sadece NTSC-J olanlar için gerekmiyor. Bi arkadaş da bu forumdan NTSC-U makine için dönüştürücü gerekmiyor diye taktı prize PS3'ü makine direk yandı.

Hayır herekmiyor.Amerika'dan alınmış PS3'ümü 1 ay kullandım voltaj çeviricisiz.Sadece fiş ucu çeviricisiyle.Çok da araştırdım alayım mı almayayım mı diye voltaj çeviriciyi.Hiç sorunsuz oynadım.

Ama güvenmek için siz yine de alın sonra senin yüzünden sorun oldu demeyin.

Bence o PS3te sorun vardır.PS^PSU'ları Universal.BTSC-U PS3 satanlar da gere yok diyor.

Ama yine de alın siz voltaj çevirici.

Yanlış bilgi vermiyorum.Sadece onu söyliyeyim. :)

134 Mesaj
14 Temmuz 2008; 17:07:03 

quote:

yanlış bilgi! forumu daha fazla araştırırsanız , çook sayıda kişinin direk fişe taktığını göreceksiniz
"bir arkadaş" la başlayan yorumlar yerine , "ben.." le başlayan yorumlar daha gerçekçidir

herhangi bir bilgisayar power kablosuyla direk takabilirsiniz , ben taktım yanmadı :)
ntsc-u benimkide , kuzey amerikadan geldi

ps3 voltaj birimi universal dır

sadece türkiyede voltaj dalgalanmaları ve kesintiler sebebiyle , risk almak istemiyorsanız
kesintisiz güç kaynağı almanızı öneririm (en ucuzundan bir UPS)

ek bilgi :
ps3 update sırasında arkadaki düğmeden kapatılsa bile kaldığı yerden devam ediyor

[font="Trebuchet MS"] PSN : siyaha

852 Mesaj
14 Temmuz 2008; 17:10:36 

bende ntsc-u var kasımdan beri sadece elektrik aparatı ile kullanıyorum amerikadan garantisiz ve süper çalışıyor

4610 Mesaj
14 Temmuz 2008; 17:36:07 

Bakın bu arkadaş öyle demiş. Sıkça sorulan sorular bölümünde 27. sayfada.

quote:

Orjinalden alıntı: KaReeM

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ!

Lütfen aşağıdaki bilgiyi güncelleyiniz arkadaşlar:

Soru; Yurtdışından Türkiye'de kullanmak için alacağım herhangi bir ps3'te voltaj sorunu yaşar mıyım?

Cevap Hayır, tüm ps3'ler uluslararası voltaj değerlerini destekleyebilen akım pinlerine sahiptirler ve direkt olarak TR'de 220v'ta çalışırlar...PAL olmayan makinelerde kutu veya konsol üzerine 100v yazmasına aldanmayınız her ps3 220v ile uyumluluk gösterir.

Bugün bu bilgiye dayanarak aradaki trafoyu çıkararak cihazı(üzerinde yazan 110V'a rağmen) doğrudan şebekeye (220V yani) bağladım. Sonuç elimde bozuk bir PS3. Üzerinden çıkan duman ve yanık diyot kokusu inanın çok hoş değil, tavsiye etmiyorum. Kesinlikle dönüştürücü kullanınız.

Konsol: PS3 Super Slim 500 GB PAL Oyunlar: GTA IV:CE, UC1, UC2, UC3 GOTY, GT5 AE
Heavy Rain, RDR GOTY, Mortal Kombat KE, TLOU PSN: mussa85
Otomobil: Toyota Avensis 1.6 Comfort

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
15 sa. 31 dk. kadarı kaldı.
14 Temmuz 2008; 18:18:33 

Lütfen tam olarak bilmediğiniz konularda kesin yargıyla konuşmayın, konu hakkında bilgisi olmayan bir çok kullanıcıyı yanlış şekilde yönlendirebileceğinizi unutmayın.

Şu ana kadar tüm bölge PS3 lerini kullandım, forumdada defalarca kez bu yönde soruları soruldu cevapladım, bir kez daha tekrar ediyorum,

.. PS3'ün KESİNLİKLE VOLTAJ ÇEVİRİCİYE İHTİYACI YOKTUR ..

Şu andada 60gb ntsc-u makine kullanıyorum, tek yaptığım şey ucuna bir fiş çevirici takıp, prize sokmak, hepsi bu. Bu Ntsc-U PS3'ü olan vede prize takınca yanan kişi çok başka bir sorundan dolayı problem yaşamıştır kesinlikle.

quote:

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2008; 19:14:53 

Doğru biliyormuşum demek ki.

Ama içinizin rahat etmesi için çevirici kullanabilirsiniz....

3558 Mesaj
14 Temmuz 2008; 19:48:38 

Benim ps3 de ntsc-u, arkasında da 110v yazıyor..

1,5 yıldır kullanıyorum, direk prize bağlı.. Çevirici kullanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilsemo -- 14 Temmuz 2008; 19:50:01 >

3249 Mesaj
14 Temmuz 2008; 20:34:20 

16 ay önce getirttim amerikadan hiç bir sorun yok tek bi dezavantajı olabilir oda blu ray filmlerin bazılarında tr altyazı olmaması o kadar. ben çok emmenunum valla

PSN:kelto3

148 Mesaj
15 Temmuz 2008; 14:44:26 

arkadaslar ben de ntsc-u kullanıyorum. çeviriciyle birlikte aldım. çevirici kullanmadan açınca evin sigortası atıyor o nedenle çeviriciyle birlikte kullanıyorum.
benim ps3 hicbir diski görmüyor,blurayde sorun var sanırım. bazısı sony servisi yapıyor demiş. dogubankta da yapılıyormus ancak oraya guvenimiyorum.forumda bakırköyde tamir eden birini buldum.başka önerebileceginiz bir yer var mı teşekkür ederim.

2194 Mesaj
15 Temmuz 2008; 17:11:47 

110V'luk adaptöre dandik çevirici uç takmayı ve voltaj dönüştürücüsü mevzusunu gidip bir elektrikçiye sorun arkadaşlar. Gerek olmadığını öğreneceksiniz çok büyük ihtimalle . Zaten böyle birşey mümkün olmasaydı, o 1 liralık çeviricileri de yapmazlardı, en odun en basit dümdüz mantıkla...

Diğer arkadaşlara katılıyorum, kulaktan dolma bilgilerle veya tam olarak neyin sebep olduğunu bilmeden kesin yargıya varmayalım lütfen. Sonuçta ben dahil çoğu kişi forumlara bakarak bir sürü bilgi edinmeye çalışıyor, gerek elektronik, gerek başka şeyler hakkında. Ve işin komiği, etrafta bir sürü acayip yorum vs. görüyorsunuz. Burası için veya buradakileri tenzih ederek söyleyeceğim, gerçekten çok komik-alakasız-saçma yorumlar-bilgiler yazanlar oluyor. Bunları nasıl yazmışlar diye çok şaşırıyorum. Ve de kendinden o kadar emin yazıyor ki, siz kendi bildiklerinizi sorgulayıp ona inanır hale geliyorsunuz

Voltaj olayından neden etkilenmez derseniz, PS3'ün adaptörü zaten o dönüştürücü görevini yapıyor. Alete direk 110V veya 220V hiçbir zaman gitmiyor. Evinizdeki çoğu alette bu böyle. Tabi sırf PS3'ün adaptörü değil, her adaptör bunu yapmakla görevli. Adı üzerinde "Adaptör", gelen elektriği alete uygun şekilde adapte ediyor

Asıl olarak evlerin elektrik sistemleri, voltaj dalgalanmaları, topraklama (özellikle topraklama önemli) vs. gibi şeylere dikkat etmek lazım. Makinaları bozan bunlar. Arkadaşım kaç senedir Amerika'dan aldığı PS2'yi dandik fiş adaptörü ile kullanıyor. Aynı şekilde Iphone'u yine aynı dandik çevirici ile fişe takıp şarj ediyorum. Hangisi yandı? Olacak olan zararın zaten o anda olması lazım. Uzun vadede bozulması falan gibi bir durum da sözkonusu değil yani anlayacağınız...

672 Mesaj
18 Temmuz 2008; 1:28:54 

arkadaşım banada 7-8 gün içinde ameriakdan ps3 gelecek ben ona hiçbir aparat takmadan olduğu gibi kutudan çıkanlarla prize takarsam çalışırmı.

7543 Mesaj
18 Temmuz 2008; 1:34:58 

quote:

Orjinalden alıntı: Sheva24

arkadaşım banada 7-8 gün içinde ameriakdan ps3 gelecek ben ona hiçbir aparat takmadan olduğu gibi kutudan çıkanlarla prize takarsam çalışırmı.

Yapman gereken bir fiş çeviricisi alıp öyle çalıştırmaktır onun haricinde voltaj çeviriciye vs. gerek yoktur.

Asus Z87-Pro || Intel Core i5-4670K @ 4.3GHz 1.210v - Noctua NH-D14 || 2x4GB G.Skill RipjawsX DDR3-2133MHz CL9-11-10-28 1.65v
4GB Gigabyte GeForce GTX 770 OC WindForce 3X (1228/7012) || 240GB Corsair Neutron GTX || 1TB Western Digital Blue WD10EZEX
Corsair Carbide 400R || 750W Corsair TX750M || 24" Asus VG248QE 144Hz || Logitech G510 || Logitech G400 || Edifier R1900TII
Nikon D7100 || AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR || Nikon ML-L3 || Benro A300FHD1 || Case Logic SLRC-201

672 Mesaj
18 Temmuz 2008; 1:36:52 

sağol sarppy tüm sorularıma hızır gibi yetişiyorsun walla.fiş çeviricisi nasıl bişey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheva24 -- 18 Temmuz 2008; 1:36:50 >

7543 Mesaj
18 Temmuz 2008; 11:20:48 

quote:

Orjinalden alıntı: Sheva24

sağol sarppy tüm sorularıma hızır gibi yetişiyorsun walla.fiş çeviricisi nasıl bişey

Linktekiler gibi bir şey alacaksın.

http://urun.gittigidiyo...APARAT_W0QQidZZ10248566

http://urun.gittigidiyo...-APARAT_W0QQidZZ7816571

Asus Z87-Pro || Intel Core i5-4670K @ 4.3GHz 1.210v - Noctua NH-D14 || 2x4GB G.Skill RipjawsX DDR3-2133MHz CL9-11-10-28 1.65v
4GB Gigabyte GeForce GTX 770 OC WindForce 3X (1228/7012) || 240GB Corsair Neutron GTX || 1TB Western Digital Blue WD10EZEX
Corsair Carbide 400R || 750W Corsair TX750M || 24" Asus VG248QE 144Hz || Logitech G510 || Logitech G400 || Edifier R1900TII
Nikon D7100 || AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR || Nikon ML-L3 || Benro A300FHD1 || Case Logic SLRC-201

2194 Mesaj
18 Temmuz 2008; 11:36:37 

Birçok elektrikçide mevcuttur, kolayca bulunabilir...

Yalnız 2 çeşidi var aslında ona dikkat etmek lazım. Bazıları 3'lü şekilde daha değişik oluyor. Bunlarda bildiğim kadarıyla iki adet dikey giriş olacak sadece.

672 Mesaj
18 Temmuz 2008; 11:55:53 

sağolun.abime şimdi sordum almış zaten.

148 Mesaj
18 Temmuz 2008; 19:29:28 

voltaj ceviriciye gerek olmadıgını bugun tamirciye gidince kendi gozlerimle gordum.

110 Mesaj
31 Ağustos 2009; 12:15:40 

Bende amerikadan ps3 almayı düşünüyorum forumda okuduğum kadarıyla oyunlarda sorun yok... Ama blu ray filmleri göstermiyormuş sanırım... Bu doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onrzr -- 31 Ağustos 2009; 12:16:03 >

220 Mesaj
31 Ağustos 2009; 12:36:57 

Eğer imkanın varsa Malezya'dan al.Orda fabrikası bulunduğu için fiyatlar çok makul seviyelere iniyor.Türkiye'de en ucuzu 1000 lira iken orada 500 liranın üstünde bulamazsın.Oyunlarda çok uygun fiyata ilk çıktığı zaman FIFA 09 48 TL 'idi.Türkiye'de ucuz yer ararsan gerçekten Prenses Store'u tavsiye ederim.İnternetten yaptığım karşılaştırma sonucu tüm mağazalardaki inFAMOUS 179 TL iken Prenses Store'da 79 lira.Aradaki 100 liralık farkla kendine bir oyun daha alırsın.Hatta 2 oyun bile alabilirsin.Dün Real'de gezerken gördüm.Mirrors Edge 150 TL!Prenses Store'da 39 TL.Aradaki bu farkları göze alarak oyun al.10 oyun alsan 10'undanda 100 liralık fark kazansan Türkiyeden 1 yurt dışından 2 PS3 almana yetecek bir kar yaparsın.

667 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:21:06 

Hiç bir problem çıkacağını zannetmiyorum ben açıkcası garanti sorunu dışında.Zaten ps3 de çok bozulan (hiç bozulan demiyorum nazar değmesin diye. ) bir makina değil,benim ps3 ü xboxa tercih etmemin başında da bu geliyordu zaten.

2590 Mesaj
31 Ağustos 2009; 13:35:00 

Ben aldım kısacası bir dezavantajı YOK.

Çift lensli olduğu için Allah korusun bozulursa bile tamiri yapılıyor ve garantide günlerce beklemekten kurtuluyorsun. :)

Karaköy Zürafa Sokak % 89 oranında hisse sahibi.

672 Mesaj
31 Ağustos 2009; 14:01:00 

quote:

Orijinalden alıntı: MuSoniC

Yanılıyorsun 1 sene boyunca abd den gelen ntsc u makinayı 1 tllik fiş ucuyla kullandım hiçbir sorun çıkartmadan 1 ay öncede pcnin güç kablosunu taktım ondada çalıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheva24 -- 31 Ağustos 2009; 14:01:39 >

1409 Mesaj
31 Ağustos 2009; 14:10:52 

Bende Singapurdan aldım benim makine ntsc-j fiş çevirici takarak kullanıyorum 6 aydır tık yok inşallah olmazda. Sadece filmlerde kötü oluyor netten film indirip ntsc'ye çevirmekte zor olduğu için uğraşmıyorum, filmleri yurt dışından alıyorum. Garanti konusunda ise birtek Türkiye'de heralde internatinol garanti yok aynı şekilde PS3'ü uzakdoğudan alan kuzenim Almanya'da garantisinin geçerli olduğunu söylediğinde şok olmuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyofthegod -- 31 Ağustos 2009; 14:11:50 >

Psn : spyofthegod
Disk Oyunlar : MGS4/FFXIII/Uncharted: D.F./Uncharted 2: A.T./Heavy Rain/GOW3/SF4/SSF4/GT5P/GT5/Eye Pet/PES2009/NBA2009/Virtua Tennis 2009/Tekken 6/GTA IV
Psn Oyunlar : Bomberman Ultra/Hustle Kings/Flower/Peggle/MGS5GZ/LBP3

590 Mesaj
31 Ağustos 2009; 22:10:27 

Pal ntsc disinda bi sorun olmaz diyorum

bu hesap 2 kisi tarafindan kullanilmaktadir

5469 Mesaj
31 Ağustos 2009; 22:15:02 

E Xbox'ı yanan çok kişi var Ntsc-u çevirisiz taktığı için?

psn: ucannn (fifa 11 için: ucannn2) xbox live gamertag: maxkolesne06 -

1713 Mesaj
31 Ağustos 2009; 22:38:50 

Uzakdoğu'dan alınan cihazın garantisinin Almanya'da geçerli olması müthiş bir şeymiş gerçekten.Bu tip kolaylıklar Türkiye'ye herhalde 20 sene sonra gelir.

1792 Mesaj
1 Eylül 2009; 0:09:18 

daha pratik bi yol var ... cevirici yerine direk herhangi bi pc guc kablosu yada monitor guc kablosu kullanabilirsiniz bosuna cevirici almaya gerek yok... boylece tek kablo olmus olur kablo ucunda cevirici ile ugrasmamis olursunuz.... ben usa dan aldiim makinemi oyle kullaniyorum...

PS3 LG 47LM615s for entertaiment :) Note 3 for Communication ! EOS 1000D for photos Honda Civic HB 1.8 140HP for transportation :) lol thats all i have :)

70 Mesaj
1 Eylül 2009; 1:26:50 

Peki Türkiye'de All Region Blu ray filmler kolay bulunuyor mu? Yoksa Ntsc makine alıyorsan Blu ray i unut mu diyorsunuz?

3 Mesaj
13 Eylül 2009; 22:30:25 

PC güç kablosu direkt Ps3 e bağlanabiliyor mu ve nasıl çevirici işi görüyor??? Teşekkür ederim
quote:

Orijinalden alıntı: eCCo

daha pratik bi yol var ... cevirici yerine direk herhangi bi pc guc kablosu yada monitor guc kablosu kullanabilirsiniz bosuna cevirici almaya gerek yok... boylece tek kablo olmus olur kablo ucunda cevirici ile ugrasmamis olursunuz.... ben usa dan aldiim makinemi oyle kullaniyorum...

975 Mesaj
13 Eylül 2009; 23:26:16 

quote:

Orijinalden alıntı: cwfhh

PC güç kablosu direkt Ps3 e bağlanabiliyor mu ve nasıl çevirici işi görüyor??? Teşekkür ederim

Çevirici işi görmüyor. PS3ün priz ucu uygun değil bizim prizlerimize normalde, pc ninki uygun olduğu için direkt takıyorsun

Eski kullanıcı adı: ceyhuntechno
PSN: ceyhun_tr

3 Mesaj
14 Eylül 2009; 1:06:06 

Peqi ama Volt olayı nasıl çözülecek??? usa'de 110 volt .... bu priz 220 voltu da 110 a cevirecek mi diye sordum???

2728 Mesaj
14 Eylül 2009; 1:08:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunc.

Çevirici işi görmüyor. PS3ün priz ucu uygun değil bizim prizlerimize normalde, pc ninki uygun olduğu için direkt takıyorsun

Evet aynen öyle.Ben bi ara ps3 power kablosunu bulamadım.Pc ninkini taktım oldu.Hatta lcd ekranada ps3 ün power kablosunu taktım da çalıştı.

8723 Mesaj
14 Eylül 2009; 1:21:41 

quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Lütfen tam olarak bilmediğiniz konularda kesin yargıyla konuşmayın, konu hakkında bilgisi olmayan bir çok kullanıcıyı yanlış şekilde yönlendirebileceğinizi unutmayın.

Şu ana kadar tüm bölge PS3 lerini kullandım, forumdada defalarca kez bu yönde soruları soruldu cevapladım, bir kez daha tekrar ediyorum,

.. PS3'ün KESİNLİKLE VOLTAJ ÇEVİRİCİYE İHTİYACI YOKTUR ..

Şu andada 60gb ntsc-u makine kullanıyorum, tek yaptığım şey ucuna bir fiş çevirici takıp, prize sokmak, hepsi bu. Bu Ntsc-U PS3'ü olan vede prize takınca yanan kişi çok başka bir sorundan dolayı problem yaşamıştır kesinlikle.

Bu çok önemli .bilerek alıntı yaptım çünkü çok sık bi şekilde ntsc-u ps3 ler için çeviriciye gerek varmı diye başlıklar açılıyo forumda ve bir çok kullanıcı evet gerek vardır gibi yanlış bilgilendirmede bulunuyo.bence bu yukarıdaki ibare ps3 rehberler kısmına eklensin ve kimsenin kafasında soru işareti kalmasın.

3058 Mesaj
14 Eylül 2009; 10:16:40 

quote:

Orijinalden alıntı: _2FAST4U_

Bu çok önemli .bilerek alıntı yaptım çünkü çok sık bi şekilde ntsc-u ps3 ler için çeviriciye gerek varmı diye başlıklar açılıyo forumda ve bir çok kullanıcı evet gerek vardır gibi yanlış bilgilendirmede bulunuyo.bence bu yukarıdaki ibare ps3 rehberler kısmına eklensin ve kimsenin kafasında soru işareti kalmasın.

1000 kez söyledik, 1001 kez söyleyelim, PS3lerin, SLIM farketmez, tüm PS3lerin PSU lari, POWER SUPPLY UNIT leri evrensel. sadece kablo ucu değiştiriyorsunuz o kadar.

her seyi anlamak her seyi bagislamaktir ve all those moments will be lost in time.
(next-gen cozumum: pal 60gb ps3 + ntsc-u elite xbox360, yasasin konsollarin kardesligi)
--- PSN: BWV1052 ----
ps3 sony turkiye garantili, elite 360 ise marmarali arkadasimizdan alinmistir.

3727 Mesaj
14 Eylül 2009; 11:37:16 

valla dezavantajı pek yok ama oyle bır avantajı varkı hepsıne bedel. eger tanıdıgın varsa 450 tl ye mal oluyo en guzel avantajı

Accuphase E-408 Entegre Amfi- Rotel Rsx 1562 Avr Sistem Değişikliği Sebebi İle Satılıktır.

472 Mesaj
26 Eylül 2009; 15:10:03 

Arkadaşlar ABD'den getirticem 1-2 güne sipariş vericem 300 dolardan daha ucuza bulma imkanı var mıdır? Ya da bizdeki gibi fiyat karşılaştırması yapan bir site var mıdır? Slim 120 alıcam. 1 tane de oyun alayım diyorum, Türkiyede az bulunan ve çok talep olan hangi oyun var, takas ederken zorlanmayacağım?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

73 Mesaj
1 Ekim 2009; 18:36:10 

quote:

Orijinalden alıntı: CAGLARRR

Arkadaşlar ABD'den getirticem 1-2 güne sipariş vericem 300 dolardan daha ucuza bulma imkanı var mıdır? Ya da bizdeki gibi fiyat karşılaştırması yapan bir site var mıdır? Slim 120 alıcam. 1 tane de oyun alayım diyorum, Türkiyede az bulunan ve çok talep olan hangi oyun var, takas ederken zorlanmayacağım?

Kanada'da biraz daha ucuz; orada da 345 KANADA dolari vergisi dahil...

73 Mesaj
1 Ekim 2009; 18:44:23 

bende burda ki yorumlara guvenip, direk fise taktim voltaj cevirisiz gayet normal bi sekilde calisti...(ancak arkadas xbox'ini direk takinca yakmis aleti)

181 Mesaj
2 Ekim 2009; 16:37:55 

slm arkadaşlar sizlerden bi konu hakkında yardımcı olmanızı istiyorum.forumlarda baktım bir cok acıklama var ama kesin bi cevap bulamadım.bugun amerikadan ps3 slim geldi ve bildiğiniz gibi 120 v amerikadaki voltaşlar .makinedede 120v 2.1 amper yazıyo acaba buna dönüştürücü lazım mı yok sa normal bi cevirici adaptör işimi görürmü.yardımcı olursanız cok sevinirim.

bu arada 3 tane servis ve sony muşteri hizmetlerinide aradım.onlarda mutlaka adaptör diy. ne yapıcağıma karar veremedim.şimdi makineyi elektiriğe bağlayıp ta yakarsam , kahrolurum arkadaşlar .lütfen zor zor bi makine alabildim ucuz diye abd den .ama şimdi kullanamıyorum.

psn/expesss

3 Mesaj
4 Ekim 2009; 10:12:52 

Dün teknosa da fark ettim yeni Ps3 Slim lerin Power Kablosu farklı. Yani PC power kablosu takamazsınız. Bildiğimiz normal bir Teyp fişi ile çalıştırılabilir. Yeni çıkan Ps3 Slim leri çalıştırmayı deneyen oldu mu arkadaşlar???

3825 Mesaj
4 Ekim 2009; 14:36:09 

quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

Amerika'dan alırsan NTSC makina almıs olacaksın.
ntsc makinada orjinal taktıgın pal dvdler calısmaz. Blue-ray flimlerin "AllRegion" olduguna,
yani ABC olmasına yada ntsc olduguna dikkat edeceksin. Turkiye'dekiler ya pal ya AllRegion.
Oyunlarda ise hicbir problem yasamazsın, tum oyunlar RegionFree'dir.
Voltaj sorununa gelince, PS3 icin bir voltaj donusturucu almalısın. 110v'u 220v'ye ceviren.
ntsc makinaların Turkiye'ye uyumlu olduklarını soyluyorlar ama sadece ntsc-j Turkiye'ye
uyumlu ntsc-u'lar icin donusturucceye ihtiyacın var. Senin Amerika'dan alacagın makina'da
ntsc-u olacak.

cok sağol arkadasım kafamdaki bazı soruları aydınlattın.bu dönüştürücelerden nerden bulabilirim? eminönü doğubankta bulabilir miyim?ve fiyatı ne kadar olur?

Asus Gryphon Z87 / Intel 4790k 4.0Ghz / Kingston 8gb 1600Mhz / Seagate 1Tb / MSI Gtx 770 2Gb / Thermaltake Element T 700w / C.M Seidon 120v / Pionner Dvd Rw / Asus VG248QE 1MS 144HZ / SS Apex / Razer D.A.V.2 / SS Heat Orange / Bloody Mouse Pad

2182 Mesaj
4 Ekim 2009; 19:18:31 

quote:

Orijinalden alıntı: cwfhh

Dün teknosa da fark ettim yeni Ps3 Slim lerin Power Kablosu farklı. Yani PC power kablosu takamazsınız. Bildiğimiz normal bir Teyp fişi ile çalıştırılabilir. Yeni çıkan Ps3 Slim leri çalıştırmayı deneyen oldu mu arkadaşlar???

arkadaşım konuda senin sordukların yazıyor okusana biraz

Play Station 3 Slim 120 Gb Ntsc-U, Xbox 360 Pal, Lenovo Y560, Toshiba P300 26L, Samsung LG 42LW4500 Tv, Logitech Z5500, İphone 4 32 Gb, İpad2 16 Gb Wi-Fi, Nikon D300, Sigma 24-70 F2.8, Nikon 50mm F1.8, Sigma 70-300

2 Mesaj
14 Mart 2011; 17:18:38 

mrb arkadaslar.sızden bır konuda bılgı almak ıstıyorum.play statıon uma amerıkadan eye cam ve sarj cihazı aldıracagım da..turkıyede calısma ıhtımalı var degıl mı?bıldıgım kadarıyla eye cam usb gırıslı onda bır sıkıntı olmaz dıye dusunuyorum fakat sarj cıhazına bır donusturucu gerekecektır.degıl mı?

bır de voltajlar konusunda sıkıntıdan bahsetmıs arkadaslar..benım alacagım sonynın sarj aparatının voltaj gereksınımı hakkında bılgısı olan arkadaslar bana bılgı verebılırler mı ?
sımdıden cok cok tesekkur ederım mesajları beklemekteyım.
herkese sevgıler.

13 Mesaj
8 Ocak 2012; 19:57:51 

Arkadaşlar dün akşam ki araştırma ve okumalarım sonucu Amerikadan getirdiğim PS3'u bir cesaret fise taktım, bir problem olmadan çalıştı.
Bu arada araştırırken PS3'lerin hepsinin içinde universal power supply olmadığını öğrendim. Asıl mesele sizin elinizdeki PS3 hangi model serisinde. Benim elimdeki CECH-2501A. Bunun power supply'ı APS-270 model ve universal. Linkte adamlar PS3'lerin içindeki sırlar diye bir site yapmış. Sadece Power Supply değil diğer özelliklerinde modelden modele nasıl fark ettiğini anlatıyor.
Sanırım bu site elektrik uyuşması yaşayanların ve yaşamayanların sebebini açıklıyor.

http://www.edepot.com/p...3.html#PS3_Power_Supply

923 Mesaj
8 Ocak 2012; 20:49:38 

ps3 alıp ne yapcan kardeş ya bilgisayarını yükseltip tvye bağla oyna zevkli ouyor :D

4 Mesaj
27 Ocak 2012; 22:00:35 

Amerika dan kuzenim oyun getirse burda oyunları online oynayabilirmiyim yani? pal yada ntsc gibi kavramları pek bilmiyorum. oyuzden anlamadım. yalnızca Amerika dan gelen oyunları oynayabilirmiyim onu ogrenmek istiyorum.

1145 Mesaj
27 Ocak 2012; 22:21:22 

quote:

Orijinalden alıntı: nmbscn

Amerika dan kuzenim oyun getirse burda oyunları online oynayabilirmiyim yani? pal yada ntsc gibi kavramları pek bilmiyorum. oyuzden anlamadım. yalnızca Amerika dan gelen oyunları oynayabilirmiyim onu ogrenmek istiyorum.

oynarsın

4 Mesaj
27 Ocak 2012; 22:22:49 

quote:

Orijinalden alıntı: _rayman_

oynarsın

Tesekkur ederim. Ozaman ben sipariş veriyorum. Burda 1 oyun alıcagıma ordan 2 tane oyun getirtirim.

202 Mesaj
9 Mart 2012; 21:44:00