- x
klimaya gaz basmak
10 Cevap6524 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

52 Mesaj
14 Temmuz 2008; 14:41:41 

arkadaşlar klimamım verimi düştü zannedersem gazı eksik elimdede montajdan kalma tüplü ve hortumlu 410 gaz var ne yapmam gerekiyor.(ayrıntılı açıklarmısınız)
cihaz mitsubishi elektric GC 25

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilo67 -- 14 Temmuz 2008; 16:07:27 >

383 Mesaj
14 Temmuz 2008; 15:40:23 

R410 gazlı ise klima gaz ilavesi olmaz.gaz boşaltılır,vakumdan sonra gremına göre gaz şarjı yapılır.gaz eksik se bir yerden kaçırmış olabiliri.onun için önce kaçak varmı yokmu diye bakın

Doğru sendeler eğilse bile yıkılmazlar.

38 Mesaj
20 Temmuz 2008; 20:20:43 

Arkadaşa katılıyorum R 410 gaz iki çeşit gazın eşit miktarda bileşiminden meydana gelmektedir. Kaçak olma durumunda gaz ilave edilmesi söz konusu değildir. Bu durumda gazın tamamen boşaltılıp iyi bir vakum işinden sonra ürün etiketinde belirtilmiş grama uygun gaz verilmesidir. Tabi en önemlisi kaçak yerinin tespit edilip sorunun giderilmesidir.

5308 Mesaj
21 Temmuz 2008; 18:23:08 

quote:

Orjinalden alıntı: yilo67

arkadaşlar klimamım verimi düştü zannedersem gazı eksik elimdede montajdan kalma tüplü ve hortumlu 410 gaz var ne yapmam gerekiyor.(ayrıntılı açıklarmısınız)
cihaz mitsubishi elektric GC 25

Teşekkürler.

Ya gaz tüpünü ve hortumu montaj yaparken mi unuttular merak ettim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

52 Mesaj
21 Temmuz 2008; 21:56:10 

hayır arkadaşım montajdan sonra verim alamayınca montajı yapan klimacı geçinen ustaya 2 kg gaz ve hortumu ben almıştım.sonradan gaz ilavesi yaptı 1 gün güzel randıman aldık fakat daha sonra verim iyice düştü.bende forum aracılığı ile elimde kalanı değerlindirmek istedim ama yukarda cevap veren arkadaşların sayesinde işi bilmeyen klimacıların eline düştüğümü geçte olsun anladım.

quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

Ya gaz tüpünü ve hortumu montaj yaparken mi unuttular merak ettim.

118 Mesaj
22 Temmuz 2008; 15:58:20 

R410 da gaz ilavesi olmaz gaz tamamen atılır ve yeni gaz doldurulur çünkü R410 gazı karışım bir gazdır gaz kaçtığında A maddesinden ne kadar kaçtı Bden ne kadar kaçtığı bilinmez o yüzden gaz boşaltılır ve yeniden doldurulur

GSM Onayı hatalı oldugu yeni hesap açtım yeni hesabım...
@goktug35

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Temmuz 2008; 20:52:13 

quote:

Orjinalden alıntı: göktuğ_ölmez

R410 da gaz ilavesi olmaz gaz tamamen atılır ve yeni gaz doldurulur çünkü R410 gazı karışım bir gazdır gaz kaçtığında A maddesinden ne kadar kaçtı Bden ne kadar kaçtığı bilinmez o yüzden gaz boşaltılır ve yeniden doldurulur

o zaman servisler hep kandırıyor insanları. geldiklerinde gaz boşaltımı yapmadan dolduruyorlar. nasıl oluyor??

38 Mesaj
23 Temmuz 2008; 2:31:52 

Bu sadece R 410 gazla çalışan klimalarda geçerli, diğer R 22 gazla çalışan klimalarda manometre ile ölçüm yapılarak kaçan miktara göre gaz ilavesi yapılır.Bu normaldir saygılar.

118 Mesaj
4 Ağustos 2008; 14:36:38 

r 22 gazda ne kadar eksikse o kadar gaz verilir ama mutemelen senin elinde r410 gaz kaldıysa enin klimaya da onu bastılarsa snin klima ayvayı yedi bence

@goktug35

52 Mesaj
5 Ağustos 2008; 10:37:39 

quote:

Orjinalden alıntı: göktuğ_ölmez

r 22 gazda ne kadar eksikse o kadar gaz verilir ama mutemelen senin elinde r410 gaz kaldıysa enin klimaya da onu bastılarsa snin klima ayvayı yedi bence

ayvayı yedi derken tesisatı kontrol edip yenilesek ve vakum yapıdıktan sonra yeniden 750 gr gaz verilse (dış ünitede 750 gr gaz yazıyor.) randımanlı çalışmaz mı veya ne yapmalıyız.

118 Mesaj
5 Ağustos 2008; 10:53:32 

tamamen vakum yapılıp tam gramajında gaz verilirse olur daha detaylı bilgi için verdiğim linki inceleyin
http://forum.donanimhaber.com/m_25253508/tm.htm

@goktug35
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.196