- x
AYAK MANTARI NASIL GEÇER ??
61 Cevap282400 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1676 Mesaj
14 Temmuz 2008; 1:28:58 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

ya nasıl bişeydir bu ya insan kaşıdıkça zevke gelio..nasıl geçicek bu yaw önerebileceğiniz ilaç varmı?eczacıbaşının melhemini kullandım bi yararını görmedim.

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

135 Mesaj
14 Temmuz 2008; 12:19:24 

geçmiş olsun
--------------------------------
AYAK MANTARI

Atlet ayağı olarak da adlandırılan bu mantar infeksiyonu, vücudumuzda zaten bulunan mantarların uygun ortamda hızla çoğalıp infeksiyona neden olması ile karakterizedir. (özelikle ayak parmakları arasında) .Diğer mantar infeksiyonları ile birlikte görülebilir ve Tinea infeksiyonları içinde en yaygın olanıdır. Sıkı ayakkabılar giyilmesi, cildin uzun süre nemli kalması, çok terlemek, küçük cilt veya tırnak sıyrıkları riski artırır.

Bulaşıcıdır. Direkt temas ile veya ayakkabı, duş, havuz zeminlerinden geçebilir.
Ayak mantarını önlemek için dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir.

Duş ve yüzmeden sonra ayak temiz, serin ve kuru tutulmalıdır.
Ortak kullanılan duş veya havuz gibi yüksek yoğunlukta mantar sporları içerebilecek yüzeylerde yalın ayak yürümekten kaçınılmalıdır.
En azından günde 1 defa çoraplar değiştirilmelidir.
Eğer risk taşıyan ortamlarda bulunuyorsanız veya yatkın grup içindeyseniz antifungal bir ilaç veya pudra kullanılmalıdır.
Havadar ve tercihen deri gibi doğal materyallerden yapılmış ayakkabılar tercih edilmelidir. 1 gün arayla değiştirilen ayakkabılar aradaki günlerde kuruyacağından ayak mantarından korunmayı sağlayacak bir yol olabilir.

BELİRTİLER NELERDİR?

En yaygın belirti ayak parmakları arasındaki derinin yarılması, tabak tabaka ayrılması, soyulmasıdır. Enfeksiyonlu bölge genellikle kırmızı ve kaşıntılıdır. Enfeksiyonlu bölgede yanma, acıma hissedebilir. Kabarcık, kabuklanma ve sızıntı oluşabilir.

TANI VE TEDAVİSİ NASIL OLUR?

Çoğunlukla cildin görünümünden tanı konur ama eğer test yapılırsa şu şekilde gerçekleştirilir.
Cilt kültürü, Biyopsi örneğini mikroskobik inceleme veya kimyasal maddelerle yapılan testlerle tanı konulur. Tedavide kişisel bakım çok önemlidir. Ayaklar özelikle parmak araları temiz ve kuru tutulmalıdır. Ayaklar en az günde 2 defa olmak üzere su ve sabunla yıkanmalı ayrıca dikkatli şekilde kurulanmalıdır. Ayrıca deriye sürülen veya ağız yoluyla alınana ilaçlar tedavi sağlar. Şiddetli enfeksiyonlarda mantarlı bölgede oluşan ikincil bakteriyel enfeksiyonları önlemek için antibiyotik tedavisi de gerekebilir.
Ayak mantarı zor iyileşebilir ve tekrarlayabilir. Uzun süreli tedavi gerekebilir.

1676 Mesaj
14 Temmuz 2008; 14:31:19 

bunları biliyorum ama hangi ilaç iyi gelir eczaneden gidip alsak.şu ilacı kullanıpta bnm geçti diyen varmı ??

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

354 Mesaj
15 Temmuz 2008; 22:16:09 

Doktora niçin gitmediğini merak ediyorum doğrusu...Hatta eczahaneye dahi gitsen bir derece...Forumlarda böyle bir şeyin cevabını aramanda traji komik(bknz.Konu dışı bölümü)...

Edit:İlaç isimleri kaldırıldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBB -- 15 Temmuz 2008; 22:48:14 >

1078 Mesaj
16 Temmuz 2008; 5:08:30 

Belki bu site sorununuza bir nebzede olsa çözüm sağlayabilir.

http://www.uzmantv.com/mantar-nasil-tedavi-edilir
quote:

Orjinalden alıntı: groll

ya nasıl bişeydir bu ya insan kaşıdıkça zevke gelio..nasıl geçicek bu yaw önerebileceğiniz ilaç varmı?eczacıbaşının melhemini kullandım bi yararını görmedim.

2012 Der Golf 1.6 Benziner 102PS Trendline 5-Gang

DH
Eski Üyelerin Mekanı...
2003 Üyesi.

KATHREIN UFS 913 TWİN HD PVR

1676 Mesaj
16 Temmuz 2008; 13:53:39 

quote:

Belki bu site sorununuza bir nebzede olsa çözüm sağlayabilir.

http://www.uzmantv.com/mantar-nasil-tedavi-edilir

eyvallah saol..

1957 Mesaj
17 Temmuz 2008; 10:02:30 

bence ihmal etme kaşısdıkça yayılabilir. özellikle ayak mantarı çok inatçı oluyor. Tedavisi de uzun sürüyor. Bence bir an evvel git doktora (sağlık ocagı bile olabilir ) ve verilen krem ve hapları düzenli kullan.

485 Mesaj
17 Temmuz 2008; 12:28:17 

evet en azından bi sağlık ocağına görün tehlikeli olabilir

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Temmuz 2008; 3:30:51 

doktor şart

1609 Mesaj
20 Temmuz 2008; 13:48:32 

mantar bantları var denedinmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L4st -- 20 Temmuz 2008; 13:47:41 >

1676 Mesaj
20 Temmuz 2008; 14:59:44 

quote:

mantar bantları var denedinmi

yok denemedim geçiriyormu?eğer işe yarıycaksa ilacın ismini söyle gidip alıyım..

243 Mesaj
20 Temmuz 2008; 18:35:30 

Başkasının ayakkabısını giymemeye gayret edin.

Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.M.Kemal ATATÜRK.

0 Mesaj
26 Ekim 2010; 22:45:15 

TUZLU SU KÜRÜ BU HASTALIĞI GEÇİRİR. HER TİP MANTAR RAHATSIZLIĞINA İYİ GELİRMİ EMİN DEĞİLİM AMA ÇOK FAYDALI OLDUĞUNU VE İYİLEŞTİRDİĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİM. DENEYİN FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ.
AYAKLARINIZIN SIĞACAĞI KADAR BÜYÜKLÜKTE BİR KABA 2 LİTRE SU KOYUN VE %3-6 ORANINDA BULABİLİRSENİZ DOĞAL TUZ YOKSA SOFRA TUZU KOYARAK AYAKLARINIZI 15-20 DAKİKA BEKLETİN SONRA TUZUN ÇÖZDÜĞÜ ARTIK DERİYİ ELİNİZLE YADA POZA TAŞIYLA TEMİZLEYİN VE AYAKLARINIZI YIKAYIN BUNU HAFTADA 3 GÜN YAPIN 1 AY SONRA AYAKLARINIZ TERTEMİZ OLACAKTIR.
KREMLERİ VE BANTLARI BOŞVERİN BİR İŞE YARAMAZ ONLAR.

45 Mesaj
27 Ekim 2010; 3:29:14 

Ayak hep kuru tutulmalı ...Nibulen krem , Terbisil hap kullanın(3-4 ay)...günlük 15 mg çinko minerali alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astralle -- 27 Ekim 2010; 3:29:47 >

247 Mesaj
21 Mart 2011; 21:22:28 

ayak mantarı için kına iyi gelir diyorlar

934 Mesaj
3 Ağustos 2011; 5:05:07 

tuzlu su kuru gercekten benim de aklima yatti. sagolasin kardes. bu arada soyle 1 hafta kaplica tatili yapabilsem ah keske, en cok onun faydasi olur diyorlar. kukurtlu su yani. bir de onca yildir sapasaglamdi cildim, bu mantar ciktiktan sonra el derimde de soyulmalar basladi. umarim alakasi yoktur. hayirdir insallah.

Konu hortlatma üstadı

910 Mesaj
5 Ağustos 2011; 21:21:43 

Bendede vardı, denize gidip geri geldiğimizde geçmişti yani tuzlu su işe yarıyor.
Sizin geçtimi bilmiyorum ama geçmediyse halan ilacın ismini verebilirim, şuanda yazarımda nerde bilmiyorum :) ama lazımsa bulurum sorun değil mesajatın

Bilmek yetmez, uygulamalıyız
İstemek yetmez, yapmalıyız

21233 Mesaj
5 Ağustos 2011; 21:56:39 

0

Yağlı derim olduğundan belirli zamanlarda mantar illetini çekiyorum ve her defasında bu ilaçla kurtuluyorum.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

104 Mesaj
3 Eylül 2011; 14:14:06 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

0

Yağlı derim olduğundan belirli zamanlarda mantar illetini çekiyorum ve her defasında bu ilaçla kurtuluyorum.

evde bundan var etkili midir

10 Mesaj
4 Şubat 2012; 15:17:36 

http://www.hekimzade.tv...rlarindan-kurtuldu.html

birde bunu deneyin derim ben. Deneyen bir kişinin videosu var.

MARİFET;İLTİFATA TABİİDİR...

300 Mesaj
5 Şubat 2012; 22:48:42 

tinactin sprey kırmızı olan (pudralı) gerçekten çok etkili tavsiye ederim...

http://www.tinactin.com/

LG PQ200R . AVR 255 , HKTS 9 , PS3 CFW
Sennheiser HD 202/ Egreat R6A II /General Mobile Discovery
AMD ATHLON 64 X2 DUAL 4400+ 2.3 GHZ, 2GB RAM, MSI NVIDIA 8600GT, SB AUDIGY 2
PARDUS 2011.2 - WINDOWS 7 64 ULT.

297 Mesaj
21 Mart 2012; 9:30:52 

bende çok dikkat ediyorum ama malesef tekrar tekrar çıkıyor. Aslında spora gidiyorum ve spordan sonra dus alıyorum ardından parmak aralarını kurutuyorum bazen pudra da sürüyorum yeni çorap giyiyorum ama gene çıkıyor gene çıkıyor. Sanıyorum ayakkabıdan. Çünkü sporda ve öncesinde sonrasında hep aynı ayakkabıyı giyiyorum. Belki spor yaparken farklı bi ayakkabı giymem gerek. Krem olarak troysd kullanıyorum. Biraz olsun geçiriyor tuzlu suyu da denemek lazım. Havalar da ısınıyor işimiz daha da zorlaşacak :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

May the Force be with you

717 Mesaj
21 Mart 2012; 13:40:48 

Eczanelerde satılan lamisil krem var alın kullanın. Bir kere sürme ile en azından 3-4 ay rahat edersiniz.(eğer çok sıkıntıda iseniz)

seyis 61

566 Mesaj
22 Mart 2012; 17:33:23 

bende de ayak mantarı var. kışın daha çok oluyorlar. yazın geçiyor.

tuzlu suyu denicem. İnşAllah faydalı olacaktır.

http://www.mestwebtasarim.com/

0 Mesaj
23 Mart 2012; 5:20:03 

mantar problemlerinin hepsi gerçekten çok uzun süreli tedavi gerektiren ve zor sonuç alınan sıkıntılar. Ayaklarda olanı ise spor yapanların neredeyse pek çoğunun başlıca ve kronik sorunu galiba ne yazık ki. Belirttiğiniz gibi ayaklarınızı her ne kadar kuruluyor olsanız veya her ne kadar ihtimam gösterseniz de mantarın yok olmasına yetmiyor. Ben bununla ilgili kalıcı çözüm sağlayan, çok iyi sonuç veren ve kimyasal olmayan bir ürün biliyorum. İş ve ticaret olarak yaptığım şirkete ait bir ürün olduğu için burada isimle bahsetmeyi etiksiz buluyorum. Ancak probleminize en iyi çözüm olabileceğine inandığım için deyinmeden de geçemedim. Aksi, tamamen umarsızlık ve duyarsızlık olurdu diye düşünüyorum. Hayatım boyunca insan olarak yapabileceğim doğru ve faydalı her şeyi, YAPMAM GEREKEN dir sorumluluğuna sahip olduğum için tesadüfen gözüme ilişen bu iletiye kayıtsız kalamadım. Şayet ilgilenir ve çözüm isterseniz, gerekirse e posta veya benzeri bir şekilde, onaylı özel ve sağlıklı olan bu ürünle ilgili size tabi ki bilgi verebilir ve yardımcı olabilirim. Saygılarımla

0 Mesaj
21 Nisan 2012; 1:43:12 

Arkadaşlar Öncelikle Ayak Mantarı İlaç İle Tedavide 3 Ay Gibi Bir Süre İçinde Geçmektedir.

Fakat Eğer Deniz Olan Bir Bölgede Oturuyorsanız Ayaklarınızı Denize Sokun Düzenli Olarak Kesin Sonuç Alacaksınız.
Yani Tuzlu Su Mantara Bir İlaç Diyebilirim.

1466 Mesaj
22 Nisan 2012; 12:50:06 

tirosid iyi gelmiyor

bana travazol iyi geldi.

bir de hergün ılık tuzlu suya ayaklarını sok iyi gelir.

0 Mesaj
23 Mayıs 2012; 23:26:21 

arkadaşlar size cevap verebilmek icin bu siteye üye oldum 2o sene dir cektiğimi bir ben bilirim kesin çözum NOVARTIS tek seferde bitiyor ALLAHIN izni ile besmele çekip sürün.ALLAHA emanet olun dua etmeyide unutmayın saygılar.

Guest bu mesajı paylaştı

1957 Mesaj
24 Mayıs 2012; 11:50:51 

novartis firmasının ismi , ilacın adını yazarsan daha açıklayıcı olur

0 Mesaj
28 Mayıs 2012; 14:46:38 

Ayak mantarları gerçekten zor tedavi edilen bir türdür.ama verilen ilacı gün ve kullanım seansı atlatmadan 20 gün boyunca kullanılırsa mutlaka tedavi edilir.ama bulaşıcı olduğundan kullandığımız ayakkabı ve çorapları da verilen solüsyon ile ıslatılıp dezenfekte edilmesi gerekmektedir.Bende yıllar önce askerlik görevinde iken yakalanmıştım .mesleğim .Kimyager olduğum ve bir sağlık merkezinde de çalıştığım için bende bazı araştırmalar yaptım ve tamamen tedavi eden bir solusyonu önce kendimde deneyerek ve en az 20 senedir de tanıdık eş ve dostlara tavsiye ettim.Ama artık benim de bu deneyimim ve bilgimin de parasal karşılığı olmalı diye düşünüyorum.20 tl ye yarım litrelik hazırladığım solüsyonu mail adresime adresinizi bırakırsanız size kargo ile ödemeli olarak gönderebilirim.eğer doğru kullanır ve tedaviden sonuç alamazsanız ücretiniz geri iade edilecektir.tedavi edilememesi mümkün değildir.bu sene enaz beş altı arkadaş ve duyan tanıdıkların ayak mantarı tarafımdan tedavi edildi.Bu solüsyon sadece AYAK MANTARLARI İÇİNDİR. Mail adresim : vedattek@yahoo.com
İsteyecek olan ilk kişiye bedava,reklammım olsun diye.daha sonra inşallah bu kişi diğer arkadaşlara metheder de ,daha iyi anlaşılır.Mesleğimi ortaya koyuyorum.
Bunu kullandıktan sonra mutlaka bana teşekkür edeceksiniz.Ama 20 gün hiç aksatmadan sabah akşam iki kez anlatacağım şekilde kullanın ve AYAK MANTARINA SON deyin. Yan tesiri kesinlikle yoktur ,güvenle kullanabilirsiniz.Cevaplarınızı bekliyorum,saygılarımla.

4 Mesaj
31 Mayıs 2012; 18:12:48 

babam 20 senedir bu ayak mantarıyla mücadele ediyor. özellikle denize giremiyor bu yüzden. çok zor bir hastalık

Siğiller hakkında blog sitem

27 Mesaj
29 Haziran 2012; 5:26:36 

Öncelikle Geçmiş olsun. Allah şifasını versin inşallah!

Arkadaşlar iyi misiniz ?
Herkesin bedensel yapısı farklıdır hakeza enfeksiyonları da... dolayısı ile oradan buradan duyumlarla sakın ola işe kalkışmayın. bana kalırsa bir cildiye uzmanına görünüp kültür testi yaptırın ( yada enfeksiyonu tanımlamak için ne testi gerekiyorsa ) bu sayede sorunun doğrudan kaynağına eğilip hangi ilaç en uygunuysa karar vermelerini kolaylaştırıp derdinizden bir an evvel kurtulmuş olursunuz. yani anlayacağınız bu sorunun çözümü bilgisayarımızdaki bir virusun çözümü için forumlarda medet aramaya benzemez. teknoloji meraklısı insanlar akıllı olurlar. lütfen mantıklı işler yapalım ve doktora gidelim. haydi en doğrusunu yapmaya....

DebrisRat

DebrisRat

----------------------------
DebrisRatDünyanın sonuna doğmuşum
Ya da ölmüşüm de haberim yok
İyi bilirdik derler elbet ardımdan
Bundan büyük bir yalan yok...

22 Mesaj
30 Haziran 2012; 22:20:38 

Arkadaşlar ayak ve tırnak mantarına kesin çözüm silverstatic gümüş çoraplar... Mantara neden olan bakterileri yok ettiğinden dolayı 3 ay gibi kısa bir sürede mantarın kesin tedavisine ulaşılıyor... Ayrıntılı bilgi için 0531 712 63 81 numarasını arayıp sipariş verebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilkihacker23 -- 14 Ağustos 2012; 18:46:33 >

http://www.sahanefiyat.com/

0 Mesaj
17 Temmuz 2012; 17:36:35 

Ayak mantarı ile başı dertte olanlar için BASİT ,KESİN VE UCUZ bir çözüm. Burada forumda ayrıca çözümün ve tedavinin nasıl olduğunu ayrıca anlattım.İlaç firmalarına sygım var ama bu konuda yetersizler.Verilen ilaçlar genellikle kısa bir zaman için geçici çözümler.Ben ,bu hastalığı bir daha tekrarlatmayacak bir çözümden bahsediyorum.Deneyin,kaybetmezsiniz.Farkı göreceksiniz.GÜVENMİYORSANIZ , ÜCRETİNİ DE TEDAVİNİZ BİTTİKTEN SONRA GÖNDERİRSİNİZ.AMACIM SİZİ KANDIRMAK DEĞİL ,FAYDALI OLMAK . TEL:0532 381 69 62 MAIL: vedattek@yahoo.com

Vedat TEK,Kimyager

1 Mesaj
22 Ağustos 2012; 14:39:08 

Merhaba, 8 yıldır çektiğim ayak mantarımı içinde reishi mantarı olan sabunlarla 1 haftada geçirdim. Gerçekten mucizievi bir sabun şiddetle tavsiye ediyorum. Çevremde çok insana tavsiye ettim hepsi de çok memnun kaldılar. 2 gün içinde zaten ayağınızdaki değişikliği ve hücrelerinizin yenilendiğini hissediyorsunuz. şu sitede detaylı bilgi veriliyor. www.ayakmantaritedavisi.com

Saygılarımla...

125 Mesaj
25 Ağustos 2012; 14:16:49 

quote:

Orijinalden alıntı: vedattek

Ayak mantarları gerçekten zor tedavi edilen bir türdür.ama verilen ilacı gün ve kullanım seansı atlatmadan 20 gün boyunca kullanılırsa mutlaka tedavi edilir.ama bulaşıcı olduğundan kullandığımız ayakkabı ve çorapları da verilen solüsyon ile ıslatılıp dezenfekte edilmesi gerekmektedir.Bende yıllar önce askerlik görevinde iken yakalanmıştım .mesleğim .Kimyager olduğum ve bir sağlık merkezinde de çalıştığım için bende bazı araştırmalar yaptım ve tamamen tedavi eden bir solusyonu önce kendimde deneyerek ve en az 20 senedir de tanıdık eş ve dostlara tavsiye ettim.Ama artık benim de bu deneyimim ve bilgimin de parasal karşılığı olmalı diye düşünüyorum.20 tl ye yarım litrelik hazırladığım solüsyonu mail adresime adresinizi bırakırsanız size kargo ile ödemeli olarak gönderebilirim.eğer doğru kullanır ve tedaviden sonuç alamazsanız ücretiniz geri iade edilecektir.tedavi edilememesi mümkün değildir.bu sene enaz beş altı arkadaş ve duyan tanıdıkların ayak mantarı tarafımdan tedavi edildi.Bu solüsyon sadece AYAK MANTARLARI İÇİNDİR. Mail adresim : vedattek@yahoo.com
İsteyecek olan ilk kişiye bedava,reklammım olsun diye.daha sonra inşallah bu kişi diğer arkadaşlara metheder de ,daha iyi anlaşılır.Mesleğimi ortaya koyuyorum.
Bunu kullandıktan sonra mutlaka bana teşekkür edeceksiniz.Ama 20 gün hiç aksatmadan sabah akşam iki kez anlatacağım şekilde kullanın ve AYAK MANTARINA SON deyin. Yan tesiri kesinlikle yoktur ,güvenle kullanabilirsiniz.Cevaplarınızı bekliyorum,saygılarımla.

Hayranım böyle insanlara, her an ne satsam diye düşünüyorlar heralde, gerçekten iç dünyalarıonı merak ediyorum.

65 Mesaj
5 Kasım 2012; 22:15:28 

ayak mantarı için trosyd krem ve oceral syprey kullandım ve geçti. her akşam yatarken kremi mantarlı bölgeye sürüp, iyice yedirdikten sonra ince bir çorap giyip öyle yatıyordum (yatağa bulaşmasın diye). yaklaşık 2 tüp kremle geçiyor, bu da 1-1,5 ay demek. mantar inatçı sizin daha inatçı olmanız lazım, sektirmeden her gece her gece sürün, ben unutmamak için ilaçları masamın üstüne koydum. spreyi daha az kullandım açıkçası, onu da belki sabah güne başlarken ayağa sıkabilirsiniz.

Şimdi yukarıda anlattığım ayak derisi için, tırnağa gelince iş değişiyor. eğer bir tırnağınız mantar olmuş ve sararmış, pul pul olmuşsa, onu tedavi edemezsiniz, ancak tedaviyi sürekli sürekli uygulayıp arkadan gelecek taze tırnağın temiz çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Dolayısı ile tırnak için şunu yapmak lazım, kolonyalı mendil ile tırnağı silin, güzel bir tırnak törpüsü ile tırnağın yüzeyini mümkün olduğu kadar törpüleyin (sadece ucunu değil, tüm tırnağı, mantarlı bölgeyi) sonra yine kolonyalı mendil silin, yukardaki kremi ve spreyi (aynı anda değil tabi) uygulayın. tırnağın uzaması 6 ay sürdüğü için bunu haftada bir felan yapmanız lazım, ta ki temiz tırnak gelene kadar. uzun sürüyor ama kesinlikle düzeliyor.

ayrıca, günde bir çorap değiştirin, ayağınızı nemli ıslak bırakmayın (aptes felan alınca iyi kurulamak lazım), başkasının ayakkabısı, çorabı kesinlikle giyilmeyecek, mümkünse tedavinin ortalarında çorap ve ayakkabılarınızı çöpe atın ve yenisini alın.

bu kişiden kişiye bulaştığı için, evde yaşayan bir kişide varsa herkese bulaşacaktır, tedaviyi de hep beraber olmakta fayda var.

doktorunuza danışın, hastanede cildiye polikliğinde kısa bir muayene ile doktor size doğru ilaçları verir. özellikle tırnak mantarı için ağızdan alınan daha güçlü ilaçlar da var..

geçmiş olsun.

3152 Mesaj
26 Aralık 2012; 0:51:25 

Google da araştırma yaparken konuya rastladım, reklamcılar doluşmuşlar konuya

Bende de bu illet var, trosyd işe yaramadı...

916 Mesaj
24 Ocak 2013; 22:53:43 

Arkadaşlar bu illetin onlarca çeşidi var, tırnaklarda, parmak aralarında, ayak üstünden yukarı doğru sinek ısırığı gibi olanlar vs vs vs,

Doktora görünmeden ilaç kullanmayın, yan etkileri çok,

Askerde iken bir arkadaşım terliklerimi giyip duşa gitmiş bilmeden kullandım ve ilk önce sol ayağımda sinek ısırığı gibi kaşıntılı bir kızarıklık meydana geldi, daha sonra tüm ayak üstünü kapladı ve sonunda diğer ayağıma da sıçradı, revirde olduğum için kullanmadık ilaç, merhem vs kalmadı,

Bir süre sonra yukarı doğru çıkmaya başlayınca dr astğmene söyledim ve bana "zolax 150 mg 2 kapsül" ilaç verdi, birisini aldım ve diğerini de 1 hafta sonra aynı gün yutacaksın dedi. Ertesi gün kalktığımda her iki ayağımda da mantardan eser kalmamıştı, ama yine de 1 hatfa sonra diğer hapı da aldım, o yüzden bilmediğiniz sağdan soldan duyduğunuz ilaçları kullanmayın, 1 saatinizi ayırıp gidin doktora ve ne diyorsa onu kullanın,

Herkese geçmiş olsun

0 Mesaj
7 Şubat 2013; 21:53:34 

Ayak mantarı ile tırnak mantarını karıştırmanızı istemem. ayak mantarı tedavisi piyasadaki sprey ve kremlerle çok kolay geçmektedir. Bunun için piyasadaki her hangi bir ürünü denemizde fayda var. Fakat bu mantar tırnağa sıçramış ise ozaman ilaçlar hak getire, direk karaciğere vuruyor.Krem ya da sprey çaresiz kalıyor. Bu konuda bloklarda baya bi gezindim önüme sıradışı ve etkili bir çözüm sunan bitkisel olan şu adresi buldum .baya bir detay veriyor.
http://tirnakmantaribit...ak-mantar-tedavisi.html

0 Mesaj
4 Nisan 2013; 16:05:47 

Arkadaşlar ayak parmaklarındaki ve tırnaklarındaki mantara ve vücutdaki kaşıntıları kısa bir sürede geçiren tedavi eden acısu denilen bir kaynak suyu var.Bir çok hasta üzerinde denenmiş ve 1 ay sonunda iyileştiği görülmüştür.100 tl karşılığı 5lt su adresinize gönderirim.ilgilenenler olursa beni arasın 532 512 8399

4 Mesaj
13 Nisan 2013; 19:29:14 

MERABA ARKADAŞLAR AYAK MANTARI KAŞINMASI KONUSUNDA BENDE ÇOK ŞİKAYETÇİ OLDUM AMA ŞU ANDA Bİ PROBLEMİM KALMADI 3 AYLIK BİR KULLANIM SONUCU TAMAMI İLE SON BULMUŞTUR

ŞİKAYETLERİM : YAZ KIŞ AYAKLARIM TERLİYORDU KİMSEYE OTURMAYA MİSAFİRLİĞE GİDEMİYORDUM AYAK KOKUSUNDAN AYAKLARIM ÇOK KAŞINIYORDU HELEDE YATAĞA GİRDİĞİM ZAMAN

FELAKET BİR KAŞINTI TUTUYORDU AYAKLARIMI KANATANA KADAR KAŞIYORDUM AYAĞIM AYAKKABININ İÇİNDE BİLE YANIYORDU VE KAŞINIYORDU AYAKKABIM VARKEN BİLE

KOKUYORDU YANIMDA KİMSE OTURMUYORDU BEN TER ATIYORDUM DURMADAN SİGARA YAKIYORDUM KOKUDAN KENDİM BİLE RAHATSIZ OLMAYA BAŞLAMIŞTIM İLACI KULLANDIM KISA ZAMANDA

YARARINI GÖRDÜM VE 3 AYDA TAMAMI İLE KESİLDİ ŞÜKÜR SİZE SÖYLEYECEĞİM KİŞİ BİTKİSEL İLAÇ İLE AYAKLARINIZI ESKİ SAĞLIĞINA KAVUŞTURACAKTIR EMİN OLUN

BU ARKADAŞ ÇİÇEK İŞİ İLE UĞRAŞIYORMUŞ İSTEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYIP KONU HAKKINDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ..

ARKADAŞIN İRTİBAT NUMARASI ARAYIN ALIN O İLACI İNANIN DEĞER ALMAYA MİSAFİRLİKTE RAHAT ZAMAN GEÇİRMEK EVDE RAHAT YATMAK OTURMAK İÇİN DEĞER BENCE

CEP NUMARASI : 0507 747 36 66

1018 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:27:22 

quote:

Orijinalden alıntı: groll

Mantar oluyoorsa ayaklarrını iyice kurula son giy çorabı geçer diye düşünüyorum Geçmiş Olsun

Guest bu mesajı paylaştı

Hayat sana limon verirse, mercimek çorbasına sıkarsın..

1676 Mesaj
15 Nisan 2013; 23:37:40 

quote:

Mantar oluyoorsa ayaklarrını iyice kurula son giy çorabı geçer diye düşünüyorum Geçmiş Olsun

5 yıl oldu dostum kendi kendine geçti şu anda birşey yok.

883 Mesaj
25 Mayıs 2013; 19:47:29 

KINA İYİ GELİR Mİ LA

Guest bu mesajı paylaştı

/center]

761 Mesaj
8 Haziran 2013; 10:16:26 

bende de görülmeye başladı ayaklarım soyulma oluyor ilklerde aldırmadım ama sürekli öyle. çorapsız gezmeyi seviyorum ondan oldu herhalde.

tuzlu su deneyen vamı veya deneyipte önerisi olan.

53 Mesaj
9 Temmuz 2013; 1:05:55 

ARKADAŞLAR ÇÖZÜM OLARAK TUZLU SU DA İYİ GELİYOR FAKAT TIRNAK MANTARI AYAK MANTARINA KESİN ÇÖZÜM ANNEM VE BABAM DENEDİ OLDU "TRAVAZOLKREM15G" DOKTOR TAVSİYESİDİR KONUYU AÇAN ARKADAŞ İÇİN GEÇ OLACAK BİRAZ AMA BU HASTALIĞA YAKALANAN DİĞER İNSANLARDA BELKİ FAYDALANABİLİR OKUDUKTAN SONRA BU KREMİ YATMADAN ÖNCE İYİCE SÜRÜP YEDİRİN SONRA HİÇBİRYERE BULAŞMIYACAK ŞEKİLDE SARGIBEZİ VEYA "TEMİZ" BİR ÇORAP ÇEKEREK YATIN AMA MUTLAKA YATARKEN SÜRÜN ÇOK KISA BİR SÜREDE FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ.
iYİ FORUMLAR...

594 Mesaj
16 Eylül 2013; 19:41:49 

Bende asker de yakalandım arada sırada tekrarlıyor TRAVAZOLKREM kullanmıştım ama daha sonra OCERAL l adında ilaç kullandım sprey ve krem ikisini bir arada kullanın kısa sürede gecirir.. ayak kuruluguda cok onemli sık sık ayakkabı değiştirin. .

Efsane Kasa Modum için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Eylül 2013; 19:57:23 

En hasta olduğum şeyde ayağında mantar olan adamın benden çorap istemesi. Başkalarının ayakkabılarını giymesi. Sakın halısahada falan başkasının ayakkabılarını giymeyin...

28 Mesaj
27 Ekim 2013; 13:44:51 

önceki yıl gg da bir antalyalı bir esnaftan m-stop diye bir spray almıştım. http://urun.gittigidiyo...op-ayak-spreyi-94352056 dışarı çıkarken çorap giymeden önce parmak aralarına ve çevresine sıkarak kullandım. Temel mantığı cildin ter gözeneklerini kapatarak mantarın temel sebeplerinden olan aşırı terlemeye bağlı nemli ortamı engellemek. Bu şekilde bir hafta da geçti. Ancak bu yaz yeniden nüksetti sprayi de bitirdiğim için tekrar almaya üşendim. Klasik deodorantlar aynı sonucu verirmi diye kullandım nispeten kuruluk yapıyorlar ama çözüm olmuyor.

0 Mesaj
27 Ekim 2013; 22:17:04 

aynısafa kremini kullanın etkisini göreceksiniz eczane yi yalayıp yutsanız da kurtulamazsınız sadece geçici bir rahatlama olur

367 Mesaj
28 Ekim 2013; 1:23:10 

basit bi cozumu var ! tuz golune git tuzla kapli golde ort 45 boyunca gez sonra cik ama ayaklarini yikama aksama kadar oyle kalsin. sonra mamtar gider.

0 Mesaj
1 Kasım 2013; 5:05:47 

arkadaşım sana teşekkür ederim harbiden ZOLAX çok iyi geldi ancak ayakları iyi kurulamak ve bana kalırsa eski çorap ve ayakkabıları tekrar giymemek gerekiyo giyince aynen kaşınmaya devam ediyor ...herkese geçmiş olsun

Bu mesajda bahsedilenler: bitanesi77

0 Mesaj
13 Kasım 2013; 21:13:40 

merhaba,

ayak mantarının geçmesi konusunda olan yazıları okudum.
hepsi geçici uygulamalara benziyor. Benim tavsiyem %100 garanti 20 günlük devamlı kullanım sonrası ayak mantarından eser kalmıyor.
bu konuda iletişime geçmek isteyenler;
alperenhan01@gmail.com adresinden bana ulaşabilirler.
iyi günler

109 Mesaj
20 Ocak 2014; 21:19:20 

5 seneden beri askerde olmaya başlayan ayak parmak aralarımdaki mantar devam ediyordu sonra Lamisil Once duydum 17 tl falan aldım kullandım 1 hafta içinde geçti. birşey kalmadı. fakat şöyle bir problem oldu. oda içten gelen hastalık ayak parmaklarına vuruyordu. şimdi krem bunu iyileştirdi ama içten gelen bu hastalık olduğu için illa çıkması gerek. bu yüzdende apış aramda patladı. yani mantar dediğiniz şeyi yüzeysel değil. karacigerden temizlemelisiniz. karaciger temizliği kesin çözüm inşaallah bilginiz olsun.

0 Mesaj
28 Ocak 2014; 18:37:37 

oncelıkle gecmıs olsun , bılgımız karbonatı marketten al bı legen suya 1 yemek kasıgı koy duzelene kadar devam et hıc bıseyle ugrasma doktor bı yakımdan duymustum :) @groll

Bu mesajda bahsedilenler: groll

126 Mesaj
27 Nisan 2014; 15:02:18 

karbonatlı su ve tuzlu suyun iyi gelme nedeni mantarların alkali ortamlarda üremesinin durmasıdır. mantarlar bakterilerden farklı olarak asidik ortamalrda üreyebilir ( ph 5.5) .
tuzlu su genelde nötr kabul edilirse de karbonatlı su alkalidir.

sağlıklı cildin ( tırnak dokusu da dahil ) ph derecesi 4.7 - 5.5 aralığındadır.

bununla beraber bu iş için en doğrusu bir cildiye uzmanıyla görüşmek . mantarın türünü bilmeden tedavi loto oynamak gibi bir şey.
uzman kişi tıp eğitiminin üstüne en az 5 sene sahasında çalışmıştır , yüzlerce benzer hastayı görmüştür.
doktordan şaşmayın.

49 Mesaj
5 Mayıs 2014; 12:47:58 

Bir süredir ayak mantarı için eva ayak sağlıgı merkezine gidiyorum. Nerede ise bişi kalmadı diyebilirim. Tavsiye ederim.

266 Mesaj
25 Haziran 2014; 12:33:10 

http://www.novartis.com...runler_otc_lamisil_once

Bu tek kullanımlık diyor arkadaşlar kullananız oldumu acaba ?

Dünyada En Zor Şey , İnsanın Kendisini Tanımasıdır !