Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 4870 X2 için Bazı Skor İddiaları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
4.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 4870 X2 için Bazı Skor İddiaları ##

AMD-ATi'nin merakla beklenen çift grafik işlemcili yeni ekran kartı Radeon HD 4870 X2, 12 Ağustos'da kullanıma sunulacak. R700 kod adıyla geliştirilen ve 55nm RV770XT gpu'sunun çiftine sahip olan Radeon HD 4870 X2 ile ilgili olarak bazı yeni test sonuçları ortaya çıktı. Önümüzdeki haftadan itibaren R700'e yönelik olarak detaylı test sonuçlarının yayınlanması beklenirken donanım konusunda özellikle Uzakdoğu'da popüler olan sitelerden OCWorkbench, Radeon HD 4870 X2 için bazı test sonuçlarını yayınladı.

Test sonuçlarına geçmeden önce R700'ün detaylarını hatırlamakta yarar var. 2x 256-bit bellek veri yoluna ve 2GB GDDR5 belleğe sahip olan R700, 1600x paralel işlem birimiyle de dikkat çekecek gibi görünüyor. 2.4TeraFLOP'luk hesaplama gücü ile AMD-ATi tarafından "en güçlü grafik kartı" sloganı ile anons edilmesi beklenen R700'ün saat hızları ise henüz açıklanmış değil.

Şimdi dilerseniz yayınlanan bazı test sonuçların bakalım;

- 3D Mark06: 19K
    - 3DMark Vantage: P12000
    - Crysis@1600x1200: 50 fps

Test sisteminde Intel'in 3.2GHz'de çalışan dört çekirdekli Core 2 Extreme 9770 işlemcisinin ve X48 yonga setinin kullanıldığı ifade ediliyor. Test sonuçları OCWorkbench tarafından yayınlandığı için dikkate alınabilir fakat ekran görüntüsü verilmediği için skorlara tedbirli yaklaşmakta da yarar var.

Skorlar için;
    http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?p=433771#post433771
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Q6600 ile iyi bir ikili olacağını tasavvur ediyorum.Yegane handikapı fiyat bahsi
  • Bence bu puan çıkarılabilincek en düşük puanlardan biri bence 29 k yakalanacagını düşünüyorum... Sadece kişisel fikrim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadtas

Bence bu puan çıkarılabilincek en düşük puanlardan biri bence 29 k yakalanacagını düşünüyorum... Sadece kişisel fikrim..

oha.gif
  • bu kart fiyasko olabilir belki..yani aklıllardaki beklenilen performansı vermeyebilir...
  • Çıkınca değerlendirmek daha iyi olacak sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bianconera

quote:

Bence bu puan çıkarılabilincek en düşük puanlardan biri bence 29 k yakalanacagını düşünüyorum... Sadece kişisel fikrim..

oha.gif

Görüceksin ;)
    Sadece tahmin ama buna yakın cıkacaktır.. Eminimki.. Haa tabi extreme overclock ile birlikte yoksa burdaki günlük değerlerle bunlar çıkmaz.. 5.2 ghz de rahat çıkacaktır bu skor rahat..
  • Almayı düşündüğüm tek kart ufukta daha güzel bi kart yok nvidia tarafında simdilik olsada 1000ytl vercek keriz yok
  • Canavar gibi kart, nvidianın bilmem kaç dolarlık kartlarından ne farkı varsa, fiyasko olcakmış, nividia da bu fiyat politikası olduktan sonra atı nın sırtı yere gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ring Master -- 12 Temmuz 2008; 20:22:23 >
  • quote:

quote:

quote:

oha.gif

Görüceksin ;)
    Sadece tahmin ama buna yakın cıkacaktır.. Eminimki.. Haa tabi extreme overclock ile birlikte yoksa burdaki günlük değerlerle bunlar çıkmaz.. 5.2 ghz de rahat çıkacaktır bu skor rahat..

29k az buz bir skor değil.Extreme OC ile anca alınır.Oda belki.
    Bu kartın def olarak ve önünün kapamayacak bir hızda işlemci ile birlikte 3DMark 2006'dan alacağı puan tahminimce 23k'yı geçmez

• Bi gelsin bakalım.Bu kesin olmayan haberleri de pek sevmiyorum ama yine de haber için teşekkürler.
  • Bu sefer ATİ sağlam geliyor,ateş olmayan yerde duman tütmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shadow_catcher

quote:

quote:

quote:

oha.gif

Görüceksin ;)

29k az buz bir skor değil.Extreme OC ile anca alınır.Oda belki.
    Bu kartın def olarak ve önünün kapamayacak bir hızda işlemci ile birlikte 3DMark 2006'dan alacağı puan tahminimce 23k'yı geçmez

Expender arkadaşımız 3 post önce test yapmış..06'dan 22 k almış q6700 ile 3919 mhzde ..4870x2 lerın 4870 cf den % 15 ila % 25 daha performanslı olacagını biliyoruz.. Üstüne performans farkını koyarsan zaten direk benim dediğim skor çıkıyor..E bu skoru birde 5200 mhzde qx9770 gibi bir işlemciyle aldığımızı düşünürsek gayet mantıklı gelicektir.. Ki 5800 e kadar yolu var mhz olarak..

• İşte dediğim gibi extrem oc ile ancak alınıyor.Herşeyin def olduğu bir sistemde önceki mesajda belirttiğim gibi 23k'yı geçmeyecektir.Şuanda üzerinde yorum yapılabilinecek tek şey default olan puanı.Kartın oc potansiyelini bilmediğimiz için kastırarak neler yapabileceğinide kestirmek çok kolay olmayacaktır.Ancak dediğiniz gibi QX9770 gibi üst seiye işlemcilerle neler yapabileceğini biraz kestirebiliriz.
  • Gelsin gelsin 4870 ucuzlasın.
  • Hiç bir sistem defaultta skor almıyor ki.. En basitinden 1 ghz hız aşırtıp, timinglerle oynayıp öyle alıyorlar.. Sonuçta işlemciye bakıyor.. Kesin olan tek bir şey var kart bomba gibi geliyor..Oc kapasitesi şu kapasitesi bu kapasitesi bilinmez ama cfden iyi performans ne demek.. Fps dalgalanmalarınıda önlediler.. Atinin direk donanma gemisi oldu.. :) İleride bir kart alıcaksam oda bu kart olucaktır hadı hayırlısı bakalım :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Déaron

Gelsin gelsin 4870 ucuzlasın.

Aynen kardeş bende senin gibi azcık ucuzlamasını ondan ziyade oc kapasitesi yüksek ve referans soğutucusu olmayan modelleri bekliyorum..Senin x1650 varmış benim x1600 artık değiştirme zamanı geldi
  • Evet 4870 ucuzlarsa 4850'yi satar ona geçerim
  • haber için teşekkürler
    ati fırtına gibi geliyorr
    bakalım zaman gösterecek ne kadar iddialı oldugunuu
  • valla fiyosko mu değil mi geldiğinde testleri görünce anlarız.....ama bi arkadaş ta demiş ateş olmayan yerden duman çıkmaz,tam culk diye yerini oturmuş kardeşim söz.....
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.