Şimdi Ara

iPhone'u 2.0 yapanlar 1.1.4'e Downgrade!!! Adım adım %100 çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
1
Favori
38.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • burada adim adim DOWNGRDE islemi var zamanim olmadigi icin cewiremedim
    EDiT 16 TEMMUZ 2008 YENi PROGRAM ETAP ETAP ViDEOSU VAR
    http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1536

ilk olarak pc nizdeki iTUNESi 7.7 ye update etmeyin eski versiyonlar 2.0 a update yapmiyor bunlari goz onune almamis ve yanlislikla 2.0 yapmisaniz eger uzulmeyin

1-oncelikle itunes 7.7 yi sisteminizden silin ve eski 7.5 iTUNES i yukleyin bunlari yaparken pc nizi yeniden baslatmayi unutmayin
    2-7.5 versiyona iPHONE'u DFU moduna alin
    3-RESTORE'yi calistirin
    4-1011, 1013, 1015.nolu hatalari alirsaniz normal sorun yok
    5-1601, 1602, 1600 nolu hatalarda basiniz dertte!!!
    6-yukaridaki hatalari alrsaniz RESTORE modundan cikip___winpwn(PC) or pwnage(MAC)_ ile RESTORE islemini yapin (Bu islem forumda detayli sekilde var)
    barbee nin linki
    http://forum.donanimhaber.com/m_22328992/tm.htm
    7-bu islem bitince iPHONE____ baseband 4.05.04_G from firmware v2.0.___ olacak

EDiT:iSLEMDE HATA OLURSA ZIPHONE 3.0 ile yada iLIBERTY ile ERASE BASEBAND SECENEGI ILE SILIN link buradahttp://rapidSSShare.com/files/119407675/_En__ZiPhone_patched_by_kIREmK_04.05.04_G.zip BASEBANDINIZ YENIDEN BASLATTIGINIZDA 04.03.13_G OLMASI LAZIM DAHA SONRA winpwn ile RESTORE ISLEMINI TAMAMLAYABILIRSINIZ DENEYENLARIN HEPSI BASARILI OLMUSLAR
    YaDA bu Nu DENEYIN %100 CALISIYOR

1. Put the iPhone in DFU mode.-DFU moduna alin iphone'u
    2. Restore in iTunes to 1.1.4.-ALT+RESTORE 1.1.4 yapin itunes kullanarak( 1.1.4 VERSIYONUNU internetten indirin)
    3. Received error 1015.-bu hatayi alacaksiniz
    4. Ran the modified version of ZiPhone with all 3 boxes checked.- ziphondaki 3 kutuyuda isaretleyin (YUKARIDAKI RAPID LINKINDEKI ZIPHONE VERSIYONU kullanin bu islem icin)
    5. Put the iPhone in restore mode.-iphone tekrar restore moduna alin
    6. Restore in ITunes to 1.1.4.. again... No errors this time.-bu sefer hata raporu vermeyecek
    7. Used the standard ZiPhone 3.0 to "Do it all".-sonrada normal ziphone ile DO IT ALL yapin
    8. It works!
    -calisiyor

8-04.04.05_G (1.1.4 baseband) a DOWNGRADE icin BOOTNEUTER i yukleyip 4.6 yi secip unlock yapin ( bu islemde forumda barbee nin yukaridaki linkinde mevcut )
    gecmis olsun:)

ozel uyari
    winpwn(PC) or pwnage(MAC) bu program RC1 FINAL DEGIL HATA VEREBILIYOR korkmaniza gerek yok donar kilitlenir tepki vermez ise zibrinin ZIPHONE 3.0 TEKRAR iPHONe'u tekrar unlock yapiyor hayata donduruyor

NOT
    OSX KULLANICILARI ICIN
    downgrade iTunes, asagidaki adimlari takip edin

Terminal YUKLEYIN VE asagidaki yazilanlari takip edin
    iTunesHelper
    sudo -s
    rm -r /Applications/iTunes.app
    rm -r /Library/Receipts/iTunesX.pkg
    rm ~/Library/Preferences/com.apple.iTunes*
    rm -r /Applications/iTunes.app
    rm -r /Library/Receipts/iTunesX.pkg
    rm ~/Library/Preferences/com.apple.iTunes*
    rm -r /System/Library/PrivateFrameworks/MobileDevice.framework
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• teşekkürler emeğine sağlık umarım işine yarayan birileri çıkar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: birumut

teşekkürler emeğine sağlık umarım işine yarayan birileri çıkar.

bencede !!!yakinda bazilari bu konuyu arayacak
  • kardeş itunes 7.7 ye yükledim. unistall yapmama rağmen 7.5 i tekrar yüklemiyo. Güncel sürümü var diyo.
  • bu teknik işe yaramıyor acaba başka ne şekilde düzeltebilirim?
  • Adım 1) İlk olarak iTunes 7.7 yi bilgisayarınızdan tamamen kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Adım 2) iTunes 7.5 ‘i bilgisayarınıza kurun ve tekrar bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Adım 3) Sonra iPhone’u DFU moda alın.

Adım 4) Sonra Restore diyin. Eğer restore sırasında hata mesajları alırsanız Shift Restore yapın. Shift restore yapacaksanız 1.1.4 ün restore dosyası bilgisayarınızda olmalı.

Israrla yüklemeyin

ALINTIDIR.
  • quote:

Adım 1) İlk olarak iTunes 7.7 yi bilgisayarınızdan tamamen kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Adım 2) iTunes 7.5 ‘i bilgisayarınıza kurun ve tekrar bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Adım 3) Sonra iPhone’u DFU moda alın.

Adım 4) Sonra Restore diyin. Eğer restore sırasında hata mesajları alırsanız Shift Restore yapın. Shift restore yapacaksanız 1.1.4 ün restore dosyası bilgisayarınızda olmalı.

Israrla yüklemeyin

ALINTIDIR.

dediklerinizi yaptığımda "iphone couldnt be restored an unknown error occured(20)" diye bir hata mesajı alıyorum
  • işlem başlangıcı doğru ama bu kadar kısa ve kolay değil maalesef bugün 2 telefon geldi 2.0 geri çevirmek epey vaktimi aldı ..

eskiden yeniye biçok programı kullanmak gerekiyor ..

ben kendime özel bir yöntem geliştirdim bile :)
  • E tmm da nsl yaptığını bi anlatsan kardeş !
  • e yani ustat nasıl yapıldığını anlatır isen faydalanmış oluruz sizin içinde bir mahsuru yok ise ustat

quote:

Orjinalden alıntı: xendaba

işlem başlangıcı doğru ama bu kadar kısa ve kolay değil maalesef bugün 2 telefon geldi 2.0 geri çevirmek epey vaktimi aldı ..

• quote:

işlem başlangıcı doğru ama bu kadar kısa ve kolay değil maalesef bugün 2 telefon geldi 2.0 geri çevirmek epey vaktimi aldı ..

evet diğer arkadaslara katılıyorum yardımcı olursanız cok seviniriz
  • bende yaptim amaa kımse nasıl yapıldığını açiklamıyor bende açiklamıyacam ayıp olmasın ustalara
    ama unlock.....diye bir prg var onunla yapılıyor biraz karişik amaa bir tane yapınca basitleiyor iş her zamanki gibil korkacak birşey yok yanı versıyon düşuruyorsun olay bu..
  • konu okadar saçma bir hal almışki okadar olur yani birisi çıkmış ben yaptım diyor söylemem diyeri yok böyle arkadaş forumun amacını bilmiyorsunuz yahut dalga geçiyorsunuz bildiğiniz varsa paylaşırsanız iyi olur forumda mesajım olsun diyemi yazıyorsunuz bilmiyorumki.
  • aDIM ADIM ingilizcesi kavgaya gerek yok

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1504
  • quote:

konu okadar saçma bir hal almışki okadar olur yani birisi çıkmış ben yaptım diyor söylemem diyeri yok böyle arkadaş forumun amacını bilmiyorsunuz yahut dalga geçiyorsunuz bildiğiniz varsa paylaşırsanız iyi olur forumda mesajım olsun diyemi yazıyorsunuz bilmiyorumki.

dostum kimse buldum açıklamayacağım vs vs demiyor sadece haa kısaymış hemen çeviririm diye kimse update yapmasın demek istedim bu kadarı ile olmuyor die , gerçektende öle çok bilmeyen biri epey bir zorlanır hele önünde klavuz yoksa yapamaz kalır öyle.
    icalarified de yetersiz gibi duruyor açıklamada şayet oradakilerden tam olarak düzeltip kullanan varmı bilmiyorum.

pwening olmuyor çünkü baseband yüksek oldugundan :)

sadece biraz daha uzun oldugunu söledik suçumuz bu :D

• quote:

quote:

konu okadar saçma bir hal almışki okadar olur yani birisi çıkmış ben yaptım diyor söylemem diyeri yok böyle arkadaş forumun amacını bilmiyorsunuz yahut dalga geçiyorsunuz bildiğiniz varsa paylaşırsanız iyi olur forumda mesajım olsun diyemi yazıyorsunuz bilmiyorumki.

dostum kimse buldum açıklamayacağım vs vs demiyor sadece haa kısaymış hemen çeviririm diye kimse update yapmasın demek istedim bu kadarı ile olmuyor die , gerçektende öle çok bilmeyen biri epey bir zorlanır hele önünde klavuz yoksa yapamaz kalır öyle.
    icalarified de yetersiz gibi duruyor açıklamada şayet oradakilerden tam olarak düzeltip kullanan varmı bilmiyorum.

ustad kimse update yapmasın diyosun da biz ne olacagız telefona uzaktan mı bakacağız? Yardımcı olsan zarara girmessin heralde

• quote:

Orjinalden alıntı: peace_346

quote:

quote:

ustad kimse update yapmasın diyosun da biz ne olacagız telefona uzaktan mı bakacağız? Yardımcı olsan zarara girmessin heralde

uzulmeyin %100 sonuc veren versiyon ilk sayfada DEMURRO'nun topiginde var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aynali_16 -- 15 Temmuz 2008; 11:27:21 >

• ya benim iphone recovery mod mudur dfu mod mudur orda takılıyo her sefer
  • quote:

Orjinalden alıntı: peace_346

ya benim iphone recovery mod mudur dfu mod mudur orda takılıyo her sefer

IPhone'un DFU mode'da olduğunu anlamak için IPhone ekranının Siyah olması gerekmektedir.
    Eger siyah degilse ve semboller varsa iPhone RECOVERY MODE'ye gecmistir.

Ayrıca,eline sağlık demurro arkadaşım.
    Başlıktaki hatayı yapıp ta sıkıntıya düşen arkadaşlarımız için inşallah ilaç olur, işine yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha40n -- 15 Temmuz 2008; 15:26:51 >
  • ihtiyacı olanlara

Apple iTunes for Windows v7.6.2.9

http://rapid$hare.com/files/129918330/iTunes_PRO.rar

pro ozelligi denemedim, bilginize !!!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.