Şimdi Ara

## Albatron PCI Uyumlu GeForce 8600GT Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Albatron PCI Uyumlu GeForce 8600GT Modelini Duyurdu ##

ATi'nin Radeon HD 4800 serisi ve Nvidia'nın GeForce GTX 200 modellerinin konuşulduğu şu günlerde alternatif ekran kartları da duyurulmaya devame diyor. Geçtiğimiz gün haberini verdiğimiz HIS'ın Radeon HD 3650 tabanlı AGP ekran kartından sonra bugün de bir diğer donanım üreticisi Albatron'un GeForce 8600GT tabanlı PCI ekran kartı anons edildi. Firmanın mühendislik örneklerini geçtiğimiz ay Tayvan'da gerçekleştirilen Computex fuarında sergilediği yeni ekran kartı GeForce 8600GT'nin karakteristik özelliklerini taşırken PCI uyumlu olması ve düşük profilli form faktörü ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. 32 adet paralel işlem birimine ve 256MB belleğe sahip olan DirectX 10 destekli grafik kartı PureVideo HD teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma sağlarken sahip olduğu HDMI konnektörü üzerinden yeni nesil televizyon ve monitörler ile bağlantı kurulmasına da olanak tanıyor. PCI uyumlu olması nedeniyle daha çok güncelliğini yitirmek üzere olan bilgisayarların ve PCIe slotu olmayan entegre grafik işlemcili anakartların değerlendirilmesi için hazırlanan ekran kartının fiyatı hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Çok güzel bir haber Micro-ATX formuna çok güzel gider bence.
  • bugun biri soruyordu bunu bi görse bari
  • pci 8600 mü
  • Albatron markası,Asus,Msi,Gigabyte kadar kaliteli bir markadır

Ama, ülkemizde pek bulmak mümkün değil...Kıymeti bilinmiyor yani
    Üzücü bir durum
  • bugün hemen hemen her anakartta pcie yada eskilerde agp bulunmakta.. neden pci tercih edilmiş... ilginç eminim sınırlı sayıda üretilecektir...
  • teknik serivisler için ideal olabilir. AGP yada PCI-ex slotun arızalı olduğunu saptamada kullanabilirler.
  • vakti zamanında agp için dx10 kartlar çıkmayacak diyenlere kapak olsun hala pci ekran kartları üretiliyor.agp kullanımı çok azaldı ama 1-2 sene daha agp kartlar çıkmaya devam eder.onboarda vga lı kart alıp pci-e kart yuvadan mahrum olanların işine yarayabilir.
  • bunlardan bulan herhalde kendini şanslı sayacaktır
  • yahu ne 8600 u bari 8500 e fln yapın ne pcı ya bari pcı e 1x e yapn

ufak slotlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgacem

yahu ne 8600 u bari 8500 e fln yapın ne pcı ya bari pcı e 1x e yapn

ufak slotlar

nvidia nın elinde 1.5 milyon satılmayı beklenen sadece 8600gt vardı böğle farklı arayışlarla kaktırcak artık , üstelik hafta içi bicok (8600gt de dahil ) nin üretim hatasını kabul etti nasıl bi firma bu nvidia anlamıyorum ben
  • iLginç bir ürün oLmuş.Ama neden PCI BeLki atom işLemciLi boarLarda kuLLanıLabiLir. Çünkü onLarda Pcı-e sLotu yok
  • teknik serviste kontrol için 8600 1MB lık S3 Virge'le yapıyolar hala o işi....
  • Teknik servis için iyi olacaktır. Ancak ev kullanıcısı için son şans olacaktır bu. Bazı anakartların üzerinde o/b haricinde agp slotu yoktur. 8 mb o/b yerine PCI olursa tercih edenlerin sayısı biraz olsun artabilir. Ancak yine de çok satış olması beklenemez üretici firma tarafından..
  • herkes teknik servisde agp pci-e kontrol etmek için kullanılır yazmışda hiç kimse elinde mmx, p2 p3 sistemi olup anakartında agp slotu bulunmayanları söylememiş. mmx sisteme bunu takıp crysis oynamak mümkün değilmi şimdi bu kartla
  • albatron markası bunla birlikte bi polis verir harhalde tıkanan veri trafiiniii düzenlemek için
  • Arz talep meselesi.Birilerine lazım olur belki
  • ilk defa bu kadar büyük slot kaplayan ve fanı bulunan 8600gt sogutması görüyorum
  • Bir de benim s939'a işlemci çıksa.
    pci'nin grafik kart amaçlı kullanımının sona ermesinin üzerinden nerdeyse 10 yıl geçti ama hâlâ pci grafik kartı çıkarken, benim gibi s939 kullanıcıları sistem değişikliğine gitmek zorunda bırakılıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgaciik

teknik serviste kontrol için 8600 1MB lık S3 Virge'le yapıyolar hala o işi....

bende var s3 virge 1mb ram çipi ilavelide çipi nerden bulacaksın ama çok işe yarıyor x1900gt nini biosunu uçurdum onunla makinayı açıp x1900gt ye flashladım yeniden o olmasayı kart elimde kalırdı valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanchee -- 10 Temmuz 2008; 14:44:33 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.