- x
Honda City nasıl bir arabadır
21 Cevap15741 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

34 Mesaj
9 Temmuz 2008; 15:26:31 

Kullanan var mı.iyi kötü yanları nedir tavsiye eder misiniz.

2613 Mesaj
9 Temmuz 2008; 15:27:17 

o arabaya o kadar para verilmez ne tasarım ne bişey var arabada albea 2 resmen başka bişey düşünmelisin..

220 Mesaj
9 Temmuz 2008; 15:29:19 

0

Tasarımının kötü olduğuna eminim.

1661 Mesaj
9 Temmuz 2008; 15:30:41 

Üretimden kaldırıldı..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Temmuz 2008; 15:30:52 

tipsiz

489 Mesaj
9 Temmuz 2008; 15:56:07 

fiat marka bir araba veya yüzyıl eski model ford falan alacağına bunu al tabi. honda bölümünde baya bir yazı var hakkında.

1754 Mesaj
9 Temmuz 2008; 16:01:50 

Araba sadece tasarım değildir.Bu araba o yüksek fiyatını hakedecek bir araba değil.Ama iyi bir aile arabası olabilir.Az yakıyor.Ayrıca konforlu,geniş ve kaliteli bir motoru var.

Uzaklaştırılmış
9 Temmuz 2008; 16:04:37 

İç dizaynı cok güzel dıs dizaynı bir o kadar kötü
8 köse arabı mı olur ya?

Buna bakıyorsan Lacetti ye bakmanı tavsiye ederim

1754 Mesaj
9 Temmuz 2008; 16:05:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Dallassimo

İç dizaynı cok güzel dıs dizaynı bir o kadar kötü
8 köse arabı mı olur ya?

Buna bakıyorsan Lacetti ye bakmanı tavsiye ederim

Evet lacetti bundan daha hoş bir araba

3696 Mesaj
9 Temmuz 2008; 16:06:19 

Ben binmiştim ve çok beğenmiştim .

Ama genede o kadar para verilecek bir araba değil .

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

Uzaklaştırılmış
9 Temmuz 2008; 16:12:57 

civic

1391 Mesaj
9 Temmuz 2008; 16:17:47 

Tasarım olarak iğrenç bir araba ama moturu az yakar bu arada konu yanlış yerde.

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

326 Mesaj
9 Temmuz 2008; 18:40:28 

Ben bu arabayı çok seviyorum. Size Honda City'mi alış hikayemi anlatayım:
İşyerime bi nakliye aracı gerekiyordu. Bizde külüstür bi Renault Toros vardı. Araba o kadar ilginç bişidi ki anlatamam. Çok komik arızalar yapardı. (Bkz. Frene basınca farların yanması )
Neyse tabi ben bu emektarı sattım. Dedim Kendime 0Km civic aldım bi de 0km nakliye aracı aliim tam olsun dedim. Başladım araştırmalara. Honda civic alırken bi gözümde Yeni corollalarda kalmıştı. Corolla alayım dedim ama nakliye aracı için fazla lüx ve pahalı geldi. Dedim Renault iyidir. İşte asıl olay burada başladı. Renault Clio sedanlara bi bakayım dedim. Aracın fiyatı 27.000YTL idi. Tek hava yastığı, Klima yok, kasetli teyp ve arka camlar elektrikli değil kollu. O araca o fiyatı yakıştıramadım. Bide o aralar reklamı vardı:Renault Clio: Konforu Alışkanlık yapar Belli Donanımlarından nasıl bir konforu olduğu
Neyse Renault Plazadan çıktım bi baktım karşıda civicimi aldığım Honda Efe plaza. Dedim bi de Hondalara bakayım belki işime yarayacak bi aracı vardır diye. Ordaki hanımlardan biri bana Bu anlattıklarınıza göre City almalısınız dedi. Tam neden diye soracaktım bagajı bi açtı...Abooww ve en donanımsız versiyonun(1.4 sport) özelliklerini Saydı. Birde baktım klima, 2 hava yastığı, radyo cd çalar elektrikli camlar vs. hepsi mevcut. Bide üstüne aracın fiyatı 25.000 demez mi!
Anında işi hallettik ve City'i aldım. tamam tipi pek hoş değil ama gerçekten herika bi araba. Çok az yakıyor. Torosa yük koyduğumuzda çok belirgin bi çekiş kaybı yaşanıyordu. Ama City'de kesinlikle böyle bişi olmadı 1.4 motoru olmasına rağmen. Konfor desen zaten mevcut. 0Km araba yani.
Yani dostum uzun lafın kısası sen bu arabayı al. Pişman olmayacaksın buna garanti verebilirim

Eğer tipi hoşunuza gitmiyorsa araç üzerine böyle bi çalışma yapılabilir.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murtilaf -- 9 Temmuz 2008; 18:44:25 >

HONDA CIVIC 1.6 ELEGANCE OTM.

1038 Mesaj
9 Temmuz 2008; 18:50:34 

Bende bayiye City almaya gidip Jazz'la dönenlerdenim,aracın dış görünüşü bana çok kötü gelmişti diğer özellikleri Jazz'la aynı zaten ufak tefek donanım farklılıkları var fakat bundan daha önemlisi yüksek hızlarda aracın yüksek olmasından dolayı yol tutuşun zayıf olması geliyor.
Sayın Murtilaf nakliye işinde kullanmak için City yerine Jazz'ı tercih etseydiniz bagaj hacmi ve kullanışlılık bakımından daha memnun kalırdınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERKAN BEY -- 9 Temmuz 2008; 18:50:50 >

Honda Jazz Joy+ Siyah__Philips 42PFL7433__Nokia Lumia 1020 Siyah__Sony DSC-WX7__Dell Inspıron 3521__Philips BDP5200 Bluray__İPad Mini 16Gb

3557 Mesaj
10 Temmuz 2008; 0:19:31 

15 gündür eşime alacağımız araba için hummalı bir araştırma içindeyiz. dolayısıyla bu fiyatlarda City kadar konfor, güvenlik ve yakıt tasarrufu sunan başka bir araç bulamadık.
grande punto :29 bin ytl
clio 1.2 : 30 bin ytl
poilo 1.4 : 29 bin ytl
Jazz: 28-31 bin ytl (kasımda yenileniyor)
linea: 32 bin ytl
corsa 1.2 : 29 bin ytl
corsa 1.4 : 32 bin ytl
yukarıda benzer araçların ortalama fiyatlarını verdim.bu fiyatlar otomatik vites içindir tabi. City ise full donanımlı 28.500 YTL.
bu şartlarda ben de City derim.

GALATASARAY MANCHESTER UNITED

Uzaklaştırılmış
10 Temmuz 2008; 13:38:15 

yakıt sarfiyatı ve sorunsuzluk açısından iyidir
ancak 90 km/h üzeri hızlarda güven vermiyor,savrulma eğilimi çok

326 Mesaj
10 Temmuz 2008; 14:59:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Powershot S2
yakıt sarfiyatı ve sorunsuzluk açısından iyidir
ancak 90 km/h üzeri hızlarda güven vermiyor,savrulma eğilimi çok

Haklısın. Sürat arabası değil zaten.(1.4 i-dci)
Hız da yapmak istenirse civic alınabilir.

Uzaklaştırılmış
10 Temmuz 2008; 17:10:43 

murtilaf'a
city'nin mazotlusu yok bildigim kadaıyla (i-dci yazmışsınız da)

vogue'ya:
28.000ytl verecek olsaydım bu araçlardan hiçbirisini almazdım, honda düşünülüyorsa 2. el temizinden bir civic alır keyfime bakardım

2321 Mesaj
10 Temmuz 2008; 17:20:04 

quote:

murtilaf'a

vogue'ya:
28.000ytl verecek olsaydım bu araçlardan hiçbirisini almazdım, honda düşünülüyorsa 2. el temizinden bir civic alır keyfime bakardım

bende şaşırdım valla . i-vtec yazacaktı aklı dizele kaydı galiba

The Power of Dreams Honda

2005 CİVİC LS,GÜMÜŞ GRİ " 1600 cc 110 hp "

326 Mesaj
10 Temmuz 2008; 18:29:49 

quote:

murtilaf'a

quote:

Orjinalden alıntı: night_33
bende şaşırdım valla . i-vtec yazacaktı aklı dizele kaydı galiba

Pardon Dostlar i-dsi yazıyormuş ben yanlış hatırlamışım
0

3557 Mesaj
10 Temmuz 2008; 19:13:13 

ben de Civic almayı isterdim eşime ama ikinci el Civicler minimum 30bin ytl'den başlıyor..ve yakıt tüketimi konusunda City kadar tasarruflu değiller..İkinci el Dream + biraz daha masraf yerine sıfır City + sıfır borç tercihini kullandık :)

quote:

murtilaf'a

vogue'ya:

GALATASARAY MANCHESTER UNITED

Uzaklaştırılmış
10 Temmuz 2008; 22:51:08 

yeni kasa olması şart değil,bir önceki kasadan pekala alınabilir:

http://www.sahibinden.c...44109WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...66004WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.c...33201WQQpXQQdisplayitem

Ama yok biz city isteriz derseniz de honda jazz'ı bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederim.Zira satmaya kalktıgınızda jazz'ı 1-2 ay içinde satabileceğinizi söyleyebilirim(hele otomatikse ve siyahsa 10-15 gün içinde alıcı bulur) ancak city için zaman aralıgı veremem

tercih sıralamam şöyle olurdu:
1-honda civic
2-honda jazz (bayan için alınacaksa jazz ilk sırada olurdu=sağlam,sorunsuz,ekonomik,iç genişliği devasa boyutlarda,2.eli iyi,kıvrak=dönüş çapında sınıfında 1.)
3-city almazdım,almış olanlar kızmasın:)

Bu arada savrulma olayı city'deki kadar olmasa da jazz için de geçerli.Yere çok sağlam basmıyor bu araçlar.Hız yapmamak lazım.Ama sakin kullanımda sorun yok

Düzeltme:ek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Powershot S2 -- 10 Temmuz 2008; 23:11:51 >
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Honda » Honda City nasıl bir arabadır
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406