Şimdi Ara

## 24'' Doublesight DS-24000 Studio; fotoğrafçılara özel LCD monitör ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## 24'' Doublesight DS-24000 Studio; fotoğrafçılara özel LCD monitör ##

## 24'' Doublesight DS-24000 Studio; fotoğrafçılara özel LCD monitör ##

LCD (Liquid Crystal Display) teknolojisi her ne kadar altın çağlarını yaşasa da fotoğrafçıların ve bilgisayarda AutoCAD, 3D Max, Photoshop gibi profesyonel yazılımlar kullananların CRT monitörlere doğru eğilimli olduklarını görmekteyiz. Bu durumun temel nedenini ise renk ve görüş açısı ile bağlantılı problemler oluşturmakta. Doublesight firması, kısa süre önce 24'' ekranlı DS-24000 Studio modelini Kore'de piyasaya sürdü. Samsung tarafından üretilen Super PVA panel kullanan DS-24000 ile görüntü kalitesine önem verenlerin hedef alındığını ifade edebiliriz. LCD'nin 1920x1200 piksellik çözünürlüğü onu özellikle filmler için ideal kılarken kullandığı S-PVA panel 16.7 milyon rengi görüntüleyebiliyor ve kullanıcıya 178 dereceye varan görüş açısı sağlıyor. 500 kandela gibi yüksek değerde parlaklık sunan LCD'nin kontrast oranı ise 1:1000. Ancak özel yöntemlerle bu değer 1:10.000'e kadar çıkabiliyor. Tepkime süresinin de 6 milisaniye olduğunu ekleyelim. LCD bağlantı seçenekleri açısından oldukça zengin. D-sub, DVI-D, HDMI, komponent, kompozit, SPDIF ve stereo bağlantıları unutulmamış. DS-24000'nin fiyat seviyesi ise şu an için bilinmiyor.

Kaynak: Doublesight
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• işte aradığım özelliklere yakın bir mönitör. 17'' crt den kolay kolay wazgeçmeyeceğim sanırsam.(bu gidişle)
  • 19" SAMSUNG FLAT KULLANIYORUM MONİTÖRÜMÜ SADECE BU MONİTÖR İÇİN TERKEDEBİLİRİM SANIRIM.
  • Kagit uzerinde ozellikleri harika gozukuyor..
  • Fiyatını merak etmiyorum
  • 28'' viewsonic kullanan bırı olarak bu monıtoru cok basarılı buldum artık standartlar yukselmelı ama benım tahmınım fıyatının 700 dolar ve uzerı olacagı yonde...
  • Tasarım süper oLmuş
  • kalitelide yanlız fotocular için tasarlanmış o başka
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

kalitelide yanlız fotocular için tasarlanmış o başka

Firma LCD'nin daha çok bu yönü üzerinde durmuş. Elbette ki başka amaçlarda kullanılmayacak diye bir kaide yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ralfi07

19" SAMSUNG FLAT KULLANIYORUM MONİTÖRÜMÜ SADECE BU MONİTÖR İÇİN TERKEDEBİLİRİM SANIRIM.

aynen 19"samsung monitörümü ancak böyle bişeyle değişirsem içim yanmaz :D
  • tepkime süresi kötüymüş onun dışında ise güzel bir lcd.. bENde 42"LCD tv var ve 5ms ken böyle bir şeyi almayı düşünmem
  • Tepkime süresi oyunlar için yeterli midir acep? Hiç LCD kullanmadım, hala trinitron CRTnin kalitesinde bir LCD göremediğim için CRT'de direniyorum. Bu monitör oyunlar için de iyiyse bence süper bir cihaz, en azından kağıt üzerinde?
  • bu monitördeki kaliteye imrenen ve lcd lerin hala böyle bir kaliteye sahip olmadığını düşünen arkadaşlara bir tavsiyem var samsung 971p 19" monitörü bir inceleyin panel özellikleri olarak bu monitörle tamamen aynı yapıda olan bir lcd ve 1.5 seneyi aşkın zamandır piyasada yaklaşık 6 ay kullandığım bu lcd için crt leri yakaladığını hatta geçtiğini söyleyebilirim gerçekten hayran kaldığım bir lcd idi bu özelliklerde başka bir lcd piyasada varmı bilmiyorum ama 971p var
    samsung 971 p inceleme

edit: link güncellemesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fullthrootle -- 9 Temmuz 2008; 17:34:40 >

• ÇOK ŞIK ACABA CEP YAKAR MI?
  • tahmini 900 usd ve üzeri olabilir bu lcd
  • quote:

Orjinalden alıntı: moffaka

tepkime süresi kötüymüş onun dışında ise güzel bir lcd.. bENde 42"LCD tv var ve 5ms ken böyle bir şeyi almayı düşünmem

tepkime süresinin daha bile yüksek olması gerekirdi.. fotoğraf işinde tepkime süresinin düşük olması bi dezavantaj aslında..
  • Maşallah girişler LCD TV'yi aratmıyot. Bir de TV tuner taktın mı mis gibi olur
  • Bu monitörle hemen hemen aynı özelliklere sahip HP LP2465 var arkadaşlar. Fiyatı 1050$. Almak isteyenlere duyurulur :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.