Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (1819. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18171818181918201821
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

MICHELIN ENERGY SAVER bu kadar iyi markanın bu tür bir reklamasyona uğraması gerçekten talihsizlik

Lastiğe laf yok, ben sadece müşteri hizmetlerinin yetersizliğini ve lakayt'lığını eleştiriyorum. Yoksa bugün lastik alacak olursam tercihim yine michelin olacaktır. Ama yani artık kardeşim bu insanlarda geliştirsinler yani kendilerini. Mİ hizmeti demek mutlaka vak'ada kullanıcı kusurunu aramak olmamalı. Bir de bana o zaman ukala ukala "nitrojen kullansaydınız böyle bir sonuçla karşılaşmazdınız" diyebiliyorlar. Ki ben her zaman lastiklerde nitrojen kullanmayı zaten düstur edinmiş birisiyim. Ya o da olmasa idi ne olacakdı halim düşünmek dahi istemiyorum. Belli ki lastikte belki de seriye münhasıran bir kusur var; sen gidip ona odaklanacağına kullanıcı hatası diye müşteri kitleni yaftalamaya uğraş. Yahu ne diyorum size Mİ lütfedip bir telefon ile bile dönüş yapmadı, bunu ötesi ne olur? Mahallemdeki damacana su istasyonunun merkezi Mİ bile "neden artık markamızı tercih etmiyorsunuz?" diye kaydımı takip edip bu derece öz eleştiri almaya hazır iken bir dünya devinin hem de böylesine bir olayda kayıtsızlığı, ilgisizliği ve hemen suçu kullanıcıya atma girişimlerini ben rezaletten başka bir şey ile tanımlayamıyorum. Keşke bunu markanın kendisi de öğrense ve yerel Mİ'lerinin bir kulaklarını çekse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ascentarium -- 25 Mart 2011; 15:03:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertbasaran

quote:

Orijinalden alıntı: Lukunku

@mertbasaran;

Mert bey, kuşlar ihtiyarlamışsınız diyorlar, doğum gününüz kutlu olsun. Saçınızdaki beyazlıklar da iyice artmış herhalde.

Onu diyen kuşları yakalarsam fena yapacağım valla :)
    Şaka maka tam maşallah denecek yaşa geldik - 41-
    İyi dileklerin için teşekkürler.

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

--------

Çeşitli atasözleri var da, 40'ından sonra ......... vs gibi onları boşverelim de şunu deyiverelim 41 kere maşallah.

"Kırkh'ı devirenler kulübü"ne hoşgeldin...
  • Lastik konusunda "sessizlik" arayanlar için, 12-18 Şubat 2008'de çıkan Autoshow dergisindeki Onno Usta'nın yanıtı...

Aynı dergide Passat Variant TDI 170 hp Highline'ın da test sürüşü varmış, onun için almışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.RyaN

quote:

@SerdaR^73 ;

Serdar bey, Falken'ler nasıl gidiyor, yeni izlenimleriniz var mı, hala sessizliğini muhafaza ediyor mu, eski lastiklerden farkı nasıl?

125 TL'ye aldığınızı söylemiştiniz, aynı lastiği ege'de 135'den 8 taksitle veriyorlar.

Selamlar

Sanırım Serdar bey son anda kararını sanırım HANKOOK lastiklerden yana kullanmıştı.

Falken ZE912 - ZIEX' leri ise ben alıp taktırmıştım. 1 ay oldu ve toplamda 7000 km. yaptım. Özellikle malum kış mevsiminde yağmurlu havalarda beni kendisine hayran bıraktı. Parasına göre inanın bende bu kadar kaliteli olacağını ummuyordum. Hele bir de geçtiğimiz pazar düştüğüm dehşet çukurun lastiğe en ufak zarar vermemiş olması ise beni hayretlere düşürdü. Her ihtimale karşılık lastiği söktürüp içine de bakmamıza rağmen lastikte ne delinme, ne yırtılma, ne eğilme-ezilme, ne de parça kopması var... Milim iz yok çukurdan...

FALKEN lastik üretimi konusunda gayet ciddi yol almış anlaşılan...

Özellikle su tahliyesi ve ıslak zemin frenajları son derece mükemmel...

Ben bu lastikleri alırken 45.000 km sonra değilde 35.000 km. sonra değiştiririm diye düşünüyordum ama 7.000 km. sonra hala dün takılmış gibi duruyor şeytanın kulağına kurşun...

Passatların ses yalıtımı zaten muşhur, FALKEN' lerle ise daha da sessiz...

Şimdilik bir sorun yok değerli arkadaşlar... Korkusuzca takın gitsin. 4 lastik parasına 8 tane FALKEN ZE912 alırsınız, paşalar gibi de eskitirsiniz...

Lastiklerinizin yanakları da her zaman AL - AL parlar... :)))

Saygılarımla

Mr.RyaN

Paylaşımınız için teşekkür ederim.

Bu kadar ucuz olunca "ucuz etin yahnisi de acı olur" misali insan şüpheyle yaklaşıyor. Nokian'ı çok araştırdım ama Falken'leri sağolsun Serdar bey sayesinde öğrendik. Daha çok pütürlü asfaltta kullandığım için, Bridgestone'lar içeriye o yolda uğultu yapıyor. Uzun ömür ve sessizlik birinci tercihim.

Nasip bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigin38

quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11
    İbrahim,
    Ben de alacağım bir navigasyon.. Hatta epeydir internette araştırıyorum. Piranha, Navking, Navitech falan.. Dediğin cihaz güzel Başarsoft I-GO kullanıyor..Navking yanlış hatırlamıyorsam Route 66 kullanıyor ve pek önermiyorlar bu yazılımı. Piranha infinity hd için de pili hiç dayanmıyor diye yorumlar okuyorum.. Bakalım ne olacak.. Bu arada bir arkadaş Garantiden mtv yi ödeyince indirimli Goldmaster almış ve çok memnun.. edc kamera uyarısı tmc özelliği falan hepsi var diyor..Senin araç gelsin bir araştıralım belki ikimiz de aynısından alırız kim bilir?

Ahmet abi ben kaç aydır araştırıyorum. En mantıklısı benim dediğim olan görünüyor şu anda. Naviking route 66 evet. ve iyi değil. işlemci hızıda iyi değil. Piranhaların pilleri dediğin gibi sorunlu az gitmesi münasebetiyle. Bu dediğim cihazın işlemcisi falan hızlı diğerlerine nazaran. Goldmasteri hiç araştırmadım birde onu araştırıyım bakalım. Mustafa abimle birlikte alacaz zaten biz. Senlede aynısını alırız İnşallah abi. Ben araştırmaya devam ediyim. İndirimde yakalayınca sanada haber veririm ben. Saygılar.

Abi ben navking maxi HD kullanıyorum evet dediğiniz gibi route66 yı kullanıyor. Ben çok memnunum işlemci hızı gayet iyi diye biliyorum. İstediğim yerleri çok rahat buluyorum. yanlış yöne gidildiğinde 4 saniye içinde yeni rotayı çiziyor. EDS kameralarının yerlerini gösteriyor yaklaşınca uyarı yapıyor ki ankarada artık çevreyollarında bile var ve görülmeyecek yerlere yerleştiriyorlar kameraları bu sayede ceza yemekten kurtuluyoruz. Navking hakkında böyle düşünmenizin nedeni nedir acaba??
  • Lastik denilmişken bizim izlandalı pirelli cinturato p7 ile geldi. Sessizlik konusunda gayet başarılı. Islak zeminde de güzel sonuçlar aldık bakalım uzun yollarda ve zor şartlarda test etmek lazım zamanı geldiğinde yazarım
  • Slm,
    Arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz,
    Bu farklı bir model mi yoksa eski mi? Teslim alacağım Variant teybi bu.,
    Dİğer comfortline resimlerinde farklı yazılar var tuşlarda, FM AM mesela?

Saygılarımla
    Adil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @diL -- 25 Mart 2011; 20:16:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @diL
    Slm,
    Saygılarımla
    Adil

Merhaba. Eskiden kastınız nedir? Sıfır araçtaki teybi alıp başka teyp taktıklarınımı düşünüyorsunuz?
    Resimde göstermiş olduğunuz model RCD 510.
    Şu anda sıfır passat comfort ve hıghlıne modellerde bu teyp standart olarak geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigin38 -- 25 Mart 2011; 20:16:05 >
  • quote:

Slm,

Saygılarımla
    Adil

Adil Bey,
    Comfortline ve highline passatlarda standart olan rcd510 bu ünite.
  • slm,
    yok teybi söküp başka takmamışlardır :D
    Dİğer comfortline resimlerinde farklı yazılar var tuşlarda, FM AM yerine sadece RADIO yazıyor gördüklerimde, sagda TIM TP var, bende ise farklı, acaba eski model teyp ile mi geldi araç diye düşündüm.

Saygılar
    AdiL
  • quote:

Slm,
    Dİğer comfortline resimlerinde farklı yazılar var tuşlarda, FM AM mesela?
    Saygılarımla
    Adil

Bu arada aracınızda hayırlı olsun.
    Renk, donanım ve motor kombinasyonunuz ne acaba? Allah kaza bela vermesin.
    Saygılar, İbrahim.
  • quote:

slm,
    Dİğer comfortline resimlerinde farklı yazılar var tuşlarda, FM AM yerine sadece RADIO yazıyor gördüklerimde, sagda TIM TP var, bende ise farklı, acaba eski model teyp ile mi geldi araç diye düşündüm.
    Saygılar
    AdiL

Yok rahat olun. Teyp RCD 510 ve düğmeleri doğru. Siz rns 310, 315 veya rns 510 ile karıştırıyor olabilirsiniz. Onlar navigasyonlu olan versiyonlar.
  • quote:

slm,

Saygılar
    AdiL

Adil bey,
    B6 passatlarda comfortline araçlar rcd310 ile geliyordu... o ünite şu anda sadece trendline passatlarda geliyor..sizin dediğinin rdc310dur (aşğıdaki resim)..rcd510 gayet güzel bir cihaz.. hoş bir görüntü katıyor araca ama fonksiyon olarak çok birşey beklemeyin rns510a kıyasla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 25 Mart 2011; 20:29:57 >
  • quote:

slm,
    Saygılar
    AdiL

Sizin dediğinizde rcd 510 anladım, ama o eski versiyonlar.
    Sizin aracınızdaki yeni versiyon ve Bosch üretiyor.
    Saygılar, İbrahim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigin38 -- 25 Mart 2011; 20:39:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myret

quote:

quote:

İbrahim,
    Ben de alacağım bir navigasyon.. Hatta epeydir internette araştırıyorum. Piranha, Navking, Navitech falan.. Dediğin cihaz güzel Başarsoft I-GO kullanıyor..Navking yanlış hatırlamıyorsam Route 66 kullanıyor ve pek önermiyorlar bu yazılımı. Piranha infinity hd için de pili hiç dayanmıyor diye yorumlar okuyorum.. Bakalım ne olacak.. Bu arada bir arkadaş Garantiden mtv yi ödeyince indirimli Goldmaster almış ve çok memnun.. edc kamera uyarısı tmc özelliği falan hepsi var diyor..Senin araç gelsin bir araştıralım belki ikimiz de aynısından alırız kim bilir?

Ahmet abi ben kaç aydır araştırıyorum. En mantıklısı benim dediğim olan görünüyor şu anda. Naviking route 66 evet. ve iyi değil. işlemci hızıda iyi değil. Piranhaların pilleri dediğin gibi sorunlu az gitmesi münasebetiyle. Bu dediğim cihazın işlemcisi falan hızlı diğerlerine nazaran. Goldmasteri hiç araştırmadım birde onu araştırıyım bakalım. Mustafa abimle birlikte alacaz zaten biz. Senlede aynısını alırız İnşallah abi. Ben araştırmaya devam ediyim. İndirimde yakalayınca sanada haber veririm ben. Saygılar.

Abi ben navking maxi HD kullanıyorum evet dediğiniz gibi route66 yı kullanıyor. Ben çok memnunum işlemci hızı gayet iyi diye biliyorum. İstediğim yerleri çok rahat buluyorum. yanlış yöne gidildiğinde 4 saniye içinde yeni rotayı çiziyor. EDS kameralarının yerlerini gösteriyor yaklaşınca uyarı yapıyor ki ankarada artık çevreyollarında bile var ve görülmeyecek yerlere yerleştiriyorlar kameraları bu sayede ceza yemekten kurtuluyoruz. Navking hakkında böyle düşünmenizin nedeni nedir acaba??

bemim duyduğum/okuduğum, route 66 büyük şehirlerde iyi ancak kırsal alanlarda ve küçük şehirlerde bir başarsoft (I-GO) kadar başarılı değil. Route 66nın haritalarını teleatlas sağlıyormuş ve bu haritalar özellikle avrupa için çok başarılı diyorlar.. tabi her duyulana inanmamak, gerçek kullanıcı yorumlarına kulak vermek her zaman en iyisidir bence..
  • quote:

quote:

slm,
    Saygılar
    AdiL

Sizin dediğinizde rcd 510 anladım, ama o eski versiyonlar.
    Sizin aracınızdaki yeni versiyon ve Bosch üretiyor.
    Saygılar, İbrahim.

İbrahim haklısın.. RCD510'un eski versiyonu olma ihtimali yüksek..
  • quote:

Bu kadar ucuz olunca "ucuz etin yahnisi de acı olur" misali insan şüpheyle yaklaşıyor. Nokian'ı çok araştırdım ama Falken'leri sağolsun Serdar bey sayesinde öğrendik. Daha çok pütürlü asfaltta kullandığım için, Bridgestone'lar içeriye o yolda uğultu yapıyor. Uzun ömür ve sessizlik birinci tercihim.

Nasip bakalım...

Rica ederim..Biliyorsunuz lastik konusunda interneti ve bayileri baya bir kurcaladım..hiç bilgim olmaz iken epeyce bilgi edindim..Bence ürünlerin fiyatına pek takılmamak lazım.malum markalı ürünlerin fiyatlarının genelde yüksek olması bir nevi markanın kendisinden kaynaklanır.bu piyasadaki bütün ürünlerde böyledir.taiwan'da üretilen adidas marka spor ayakkabısı atıyorum 150 tl iken aynı ülkede ve muhtemelen aynı fabrikada üretilen lotto marka ayakkabıyı 70-80 tl den alabiliyorsunuz.2 ayakkabı arasında tek fark firmaların kendi dizaynları ve kalıpları.bunun gibi bir çok üründe örnekler verebiliriz..tabiki marka olmak kolay değil,dolayısıyla marka farkının olmasıda çok normal..markalı ürünler bu özelliğini koruyabilmek için kaliteden taviz vermemeleri gerekmekte,aynı şekilde alt gruptaki bir marka da kendi isminin üst katagori ye geçmesi için kaliteli ürünler yapması gerekmekte ama fiyatta ve tutulması için daha cazip fiyatla piyasaya çıkması gerekmekte...Mesela Hankook dünyanın 7.büyük lastik üreticisi ama tam olarak insanların bildiği bir marka değil..Hatta çoğu tanıdığım ne Falkeni ne de Hankook u biliyor..Özetle her ucuz ürün kötü ürün anlamına gelmeyebilir..
  • quote:

bemim duyduğum/okuduğum, route 66 büyük şehirlerde iyi ancak kırsal alanlarda ve küçük şehirlerde bir başarsoft (I-GO) kadar başarılı değil. Route 66nın haritalarını teleatlas sağlıyormuş ve bu haritalar özellikle avrupa için çok başarılı diyorlar.. tabi her duyulana inanmamak, gerçek kullanıcı yorumlarına kulak vermek her zaman en iyisidir bence..

Abi sen Murat'a bakma. Murat büyükşehirde yaşıyor tuzu kuru. O Ankara'da yaşıyor. Bizim için iyi olan harita sağlayıcı başarsoft. Route 66' da İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirler başarılı. Ama Başarsoft genel olarak başarılı.
  • Teşekkür ederim,
    Biras kafam karışmıştı ama rahatladım sanırım şimdi.
    Aracı yarın teslim alma hayalleri kurmuştum fakat ruhsat plaka işleri uzadı ve P.tesi'ye kaldı.
    Sağlık olsun, her işte bir hayır vardır.
    birkac resim çekmiştik ama sadece tek resim yukleniyor sanırım buraya.

2011 Variant 1.6 Dizel Izlanda Gri.

Saygılar
    AdiL

• diğer resim.

• 
Sayfa: önceki 18171818181918201821
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.