Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (103. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gümüş mü dedin? WOW Hayırlı ve uğurlu olsun arkadaşım. Sana da şimdi hasret günleri geldi; nasıl geçecek Pazartesine kadar bu zaman? Çok sevindim. Mutululuğun kat kat artsın dostum.

T.G.

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
  • quote:

Orjinalden alıntı: hexa

şu an itibariyle 2009 1.4 tsi comfortline gümüş almış bulunuyorum. forumdaki herkese yorumları için teşekkür ederim. pazartesi aracı teslim alacağım inşallah.

Hayırlı olsun, güle güle kullan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

arkadaşlar çok teşekkürler araç kullanmada verdiğiniz bilgiler için teşekkürler çok yardımcı oldunuz gerçekten bu foruma üye olduğum için çok memnunum her türlü sorunumun cevabını öğrendim vee sonunda halledildi alında...aynen taner göde bu günler geçmez şimdi nasıl uyuncak bu kadar gün dediğin gibi hediye olarak boya koruma ve paspas koparabildim...:Dpaspasaı zorla verdiler bayağı bi zorladım yani ama kabul ettiler verdiler şimdi onlarda mutlu ben de mutlu ...fotoğraf konusunda kesin ekliycem...

aramıza hoşgeldin,

seni listeye ekledim.
  • Herkese çok teşekkür ederim, 4 gün beklemek zor olacak gerçekten
  • Selamlar arkadaşlar,

Yeni araba almayı düşünen arkadaşların aşağıdaki konuyu da dikkate almalarında fayda var sanıyorum.

Zeki Topçu

Spor otomobil sesi kadınları tahrik ediyor 10 Eylül 2008 (Hurriyet OTO YAŞAM )

Gözünüzün önüne lüks bir restoranı ya da gece kulübünü getirdiğinizde, içeri girmek için kapıda sıra bekleyen insanların dışında gözlerden kaçmayan önemli bir detay daha vardır: ’Spor otomobiller’ Otomobil kullanırken keyif almak amacıyla yaratılmış olmalarına rağmen, yüksek fiyatları onları hep iktidarın ve gücün sembolü haline getirmiştir.

Otomotiv dünyasında olduğu gibi sosyal hayatta da çok farklı bir yere sahip olan spor otomobiller, duruşu ve dinamik kullanım özellikleri ile çevresindeki tüm bakışları üzerine çekmeyi başarır. Caddede usul usul yol alan bir spor otomobil sadece görüntüsüyle bile, kendisine ayrılan kaldırım üzerinde A noktasından B noktasına ulaşmaya çalışan bir insanoğlunu hayaller dünyasına sürükleyecek hatta bir taşa takılıp düşürecek kadar etkili bir silahtır. Tabi ki sadece erkeklerin değil kadınların da ’iktidar’a ilgi duyan varlıklar olduğunu da düşünürsek, spor otomobillerin neden ’kadın avcısı’ olarak tanımlandığını da düz bir mantıkla açıklamış oluruz. Ancak düz mantığın yeterli olmadığını düşünen bilimadamları da bu konuyu araştırarak, spor otomobillerin görüntüsü bir yana sadece sesiyle bile kadınları tahrik ettiğini ortaya çıkardı.

KADIN VÜCUDU TEPKİ GÖSTERİYOR

Morali bozuk bir şekilde yürüyen bir adamın yüzünü güldürebilen, kuaförde saçlarını yaptırırken bunalmış bir kadını kendisine getiren veya yolda hararetli bir şekilde tartışan bir çifti bir anlık duraklatacak kadar dikkat çekebilen spor otomobiller göz alanına girmeden önce sesleriyle, yaklaştıklarını çok uzaklardan haber veriyorlar. Üst devirlerde egzozdan yayılan ses kimi insanın kulaklarına, bestelenebilecek en güzel senfoni olarak gelirken; kadınların bu sese erkeklerden daha fazla ilgi gösterdiği ortaya çıktı.

TÜKÜRÜK ÖRNEKLERİ ALINDI

20’si erkek 20’si kadın 40 kişi üzerinde yapılan araştırmada, herkese teker teker Maserati, Lamborghini ve Volkswagen Polo sesleri dinletildi. Testten önce deneklerden alınan tükürük örnekleri sesler dinletildikten sonra alınanlarla karşılaştırıldı. Test öncesinde devirli motor sesinin tahrik edici olduğunu düşünen araştırmacılar testlerin sonucunda bunun bilimsel olarak da doğruluğunu kanıtladı. Çünkü testten önce ve sonra alınan tükürük örnekleri karşılaştırıldığında testosteron hormonunda görülen değişiklikler, deneklerin anlık psikolojisi hakkında da açık bilgi veriyor. Yapılan kimyasal analizlerin sonunda Maserati sesi dinleyen kadınlar, yüzde 100 gibi dikkat çekici bir oranda artacak şekilde testosteron hormonu salgılarken, erkeklerde bu oran sadece 50’de sınırlı kaldı. Erkek deneklere Lamborghini sesi dinletildiğinde ise yüzde 60 oranında testosteron artışı gözlenmiş. Araştırmaya katılan psikologlara göre kadınlarda çok ciddi bir şekilde gözlemlenen hormon dalgalanması, vücutlarının spor otomobillere erkeklerden daha fazla tepki gösterdiğini ortaya koyuyor. Deneklere dinletilen standart otomobil sesinin ise testoteron hormonunun normalden daha aşağı düşmesine neden olduğu görülmüş. Günün büyük bir bölümünü standart otomobillerle trafikte geçiren İstanbul insanının testosteron oranını ise kendiniz hesaplayabilirsiniz.
  • Bir süredir foruma bakamıyordum. Yeni araba alanlara hayırlı olsun, kazadan uzak sürüşler hepinize.

Muradovskiy(unutulmuş d.günü) ve Mulligun doğum günlerini de kutluyorum, sağlıklı nice yıllara.

Geçenlerde VW'de yeni arabalara bakıyordum, yeni Passat'larda artık Michelin lastik yerine Bridgestone vardı.

Zeki Topçu
  • bir anı
    mart 2008 passat ankara gerede otabanında hedef mengen arabada 4 kişi hız 140-180 arası arbada aniden pırrrrrr diye ses belirdi.ilk akla gelen klima veya radyatör fanının bir şeye sürtmesi klima kapatıldı ses devam ediyor.gazdan ayak çekildi araba dinlenildi.ses devam ediyor.akla aks bilyaları falan geldi dehşete kapıldım.hız 40 kmye düşünce yanık kokusu geldi.eyvahh dedim.durdum herkes telaşla indi.sonuç ön sol lastik patlamış dilimlere ayrılmıştı.arbada ki ler şoförlüğü olan kişiler ilk tepkileri olmaz böyle şey dediler ama passat yapmıştı yedek lastiği taktık mengene gittik geldik.ilk işm gidip 4 yeni dunlop sp9000 almak oldu.passatıma hediye! eskileri turanza idi yani orjinal dişleri falan iyiydi amageçen 2,5 sene onları zayıflatmıştı.başka bir araba(tofaş,renovs)o hızda lastiği patlatsa ne olurdu siz düşünün
  • Arkadaşlar 2006 model passat sahibiyim arabam 38000 kmde ön fren disklerinden hafif ciyaklama gelmeye başladı. Balatalar sizce bitmişmidir. HEmen balataları değiştireyim mi (Diskler çizilir diye korkuyorum) yoksa 45000 bakımını beklemelimiyim
  • quote:

şu an itibariyle 2009 1.4 tsi comfortline gümüş almış bulunuyorum. forumdaki herkese yorumları için teşekkür ederim. pazartesi aracı teslim alacağım inşallah.

hexa arkadaşım tercihiniz çok güzel bu donanım bayilerde yoktu galiba gemiler gelmeye başlamış
    eğer özel bir durum değilse araç kaça maloldu size

bende 1-2 ay içinde passat tsi 122 dsg comfortline almaya niyetliyim

sormamın nedeni 2009 listesi bugün (10 eylül tarihi itibari ile) yenilendi

fakat euro'daki düşüşün 2009 fiyatlarına yansımamış olduğunu görüyorum
    (çünkü önceki listenin tarihi 16 temmuzda euro 1.92 ytl idi
    şu an 10 ekim euro 1.74 ytl ama liste fiyatları değişmedi ben düşmesini bekliyordum)

acaba 2008 modelleri bitirme için mi fiyatları yüksek tutuyorlar

yoksa eurodaki düşüş nasıl olsa geri çıkar diye fiyatlara yansımayacak mı
    (hem gelen araç hemen satılıyor niye fiyat düşürelim diye mi düşünüyor doğuş)

yıl sonuna kadar beklemekte fayda var mıdır.

şu anki aracımdan memnun olduğum için beklemeli miyim

saygılar

uçman ergün
  • hemen baktırmanda fayda var.

diskleri çizerse masrafı çok oluyor
  • http://www.yakittasarruf.net/

ekomamax ile ilgili site içinde referanslar bölümünde fsi ve tdi motorlu passatlara taktıran kişilerin telefonları var. çok da olumlu konusuyorlar. düşünceleriniz nelerdir. paylaşabilirmisiniz.??
  • Hemen baktırmanda fayda var, aynayı çizersen tuzlu olur masrafın.

quote:

Orjinalden alıntı: detu

Arkadaşlar 2006 model passat sahibiyim arabam 38000 kmde ön fren disklerinden hafif ciyaklama gelmeye başladı. Balatalar sizce bitmişmidir. HEmen balataları değiştireyim mi (Diskler çizilir diye korkuyorum) yoksa 45000 bakımını beklemelimiyim
  • Sevgili Hexa hayrlı olsun yeni aracın. Güle güle kazasız belasız kullanırsın inşallah. Ama cok sıra var dediğini hatırlıyorum sanki 1.4 tsi passatlarda, nasıl oldu da alabildin?
  • dört günmü.

ben 15 gündür a4 bekliyorum valla.

quote:

Herkese çok teşekkür ederim, 4 gün beklemek zor olacak gerçekten
  • hexa hayırlı olsun.Güle güle kazasız belasız kullanman dileğiyle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mulligun

dört günmü.

quote:

Ne zaman teslim edecekler Hüseyin, cidden sinir bozucu bir şey bu beklemek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeki-

Muradovskiy(unutulmuş d.günü) ve Mulligun doğum günlerini de kutluyorum, sağlıklı nice yıllara.

Zeki Topçu

Teşekkür ederim Zeki. Üzerinden 1 ay geçmiş olsa da forumda kutlayan 2. kişi sen oldun.
  • hexa hayırlı olsun aracın,güzel günlerde kullanasın...benim aracın lastikleri dunlop-sp1 gelmişti.memnunum.
    quote:

• bizim passatın debriyajı semsert oldu baskı balata değişecek heralde.. SACSH marka taktırmıştım ucuz die çabuk sertleşti debriyaj,, şimdi LUK taktıracağım!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: mulligun

dört günmü.

quote:

Arkadaşlar
    Burada 87 gün aracını bekledikten sonra alanlar var.... 4 müş 15 miş lafı bile yapılmaz.
    Pardon yani.....

Not: Mete gene bak bu topic e istemeden mesaj yazdım ... unuttum kusura bakma....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 10 Eylül 2008; 17:23:36 >
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.