Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: alonsoxx89

taner abi bu durum hakkında bilgin yok mu?
    quote:

Orjinalden alıntı: alonsoxx89

sayın TANER ABİ,
    1.4 160 PS TSI MOTORLARDA 170 LİK İLE ARASINDA PERFORMANS FARKI GÖRÜLÜR MÜ ACABA.GERÇİ NM LER AYNI (240NM)AMA YİNEDE KUŞKU DUYUYRUM BU GECE UYUYAMADIM YA.BİR DE ŞUNU SORACAM FİYATLAR NE OLUR ACABA?JETTA CMFRTLİNE NIN FİYATI NE OLUR ACABA 1.4 TSI 160
    HAYIRLI GÜNLER..

Sevgili Alonsoxx89,

Vw Türkiye sayfasına baktım. 1.4 160 HP TSI motor yok. 1.8 160 HP TSI var.
    Aşağıda 1.8 TSI 160 HP ile 2.0 TDI 170 HP ( eğer sordukların bu ise ) teknik verilerini bulabilirsin.
    Neredeyse veriler aynı. Eğer araç DSG ise 170 HP biraz daha üstün gözüküyor.

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertbasaran -- 5 Eylül 2008; 15:47:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hexa

quote:

Orjinalden alıntı: gardianus

Evet arkadaşlar rakkamlar böyle:
    12 yöne ayarlanabilen elektrikli ön koltuklar,hafızalı sürücü koltuğu,elektrikli katlanabilir yan aynalar 1.300
    Sürüşe duyarlı Bi-xenon farlar ve ön far yıkama 1.800
    toplam 3.100
    %37 ÖTV 1.147
    toplam 4.247
    %18 KDV 764
    TOPLAM 5.011
    Passat 1.4 TSI 122 hp Exclusive - metalik renk 54.000
    TOPLAM 59.011 beklentim..

Banada bu rakkam fazla geldi deyince,
    Bayi ayrıca alternatif olarak aşağıdaki rakkamları da verdiler:

Passat 1.4 TSI 122 hp Exclusive - metalik renk 2009 model 54.000 (2 yıldır benden bıktılarda :) )
    Passat 2.0 TDI 140 hp Comfortline - metalik renk 2008 model 66.300
    Passat 2.0 TDI 140 hp DSG Comfortline - metalik renk 2008 model 71.000
    Passat 2.0 TDI 140 hp Exclusive - metalik renk 2008 model 72.600

Evet arkadasların dediği gibi audi a4 ilede cok ilgilendim.. 2009 model A4 1.8 TFSI metalik renk ve aynı donanım paketleri ile anahtar teslim;
    indirimleri ile birlikte 49.500 € denildi .. oda yaklaşık 86.000-87.000 YTL (döviz bu günlerde cok değişken)
    Ancak yasadığım şehirde yetkili servis olmaması,
    yere passattan daha yakın olması (Türkiye yollarını unutmayalım)
    içinin passata göre daha az hacimi olması (eşimin kafası tavana deyer gibiydi)
    dolayı a4 de pek ısınamadım.
    Arka kapıların kalitesiz menteşeleri çok dikkatimi çekti...
    Kapı bana teneke imajını uyandırdı bir anda...

Ayrıca audi alacak bir insanın fazla parası olmalı, ikinci elinide zenginler almaz (adam gider sıfırını alır)
    ve fazla değer kaybedeceğini düşünüyorum..

hangi bayii ile görüştünüz acaba bilgi verirmisiniz ya da pm atarmısınız lütfen.

1.4 tsi exclusive 2009 54000 ytl mi???bana biraz garip geldi..
  • Dostlar hepiniz Sağolun, teşekkürler. Allah'dan megane ile gittik, Chyrsler ile gitseydim o zaman içime otururdu. Telefonlar torpido da duruyordu, işimden dolayı 2 telefon kullanıyorum, turkcell'i cihazı büyük diye yanıma almadım(e90). Camide üst katta idik birader ile, camdan arabaya bakasım geldi, bi baktım turuncu t-shirt'li biri arabanın yanında eğilmiş bişeyler yapıyor, arkasına da bir araba parketmiş. Baktım birşeyler oluyor, tam kamet getirilirken koştuk arabanın başına ama arka kelebek camı kırmışları. Teybi sökemediler, çünkü arabada elektrik yokken teybin kafası çıkmıyor, açmış torpidoyu almış 2 tane e90 telefonu. Üzüldüğüm, telefonun içinde önemli bilgilerim vardı, hesap dökümleri vs. Hepsi backup'lı ama olsun, başkasının eline geçmesi beni tedirgin ediyor.

Taner, Mert, Kaya, Birol Abi, alonsoxx, muradovskiy,hepinize teşekkür ediyorum. İnanın, torpidoya koyarken telefonları içimden bir ses birazdan hırsız girecek arabaya dedi ama dinlemedim o sesi ilk defa.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Dostlar hepiniz Sağolun, teşekkürler. Allah'dan megane ile gittik, Chyrsler ile gitseydim o zaman içime otururdu. Telefonlar torpido da duruyordu, işimden dolayı 2 telefon kullanıyorum, turkcell'i cihazı büyük diye yanıma almadım(e90). Camide üst katta idik birader ile, camdan arabaya bakasım geldi, bi baktım turuncu t-shirt'li biri arabanın yanında eğilmiş bişeyler yapıyor, arkasına da bir araba parketmiş. Baktım birşeyler oluyor, tam kamet getirilirken koştuk arabanın başına ama arka kelebek camı kırmışları. Teybi sökemediler, çünkü arabada elektrik yokken teybin kafası çıkmıyor, açmış torpidoyu almış 2 tane e90 telefonu. Üzüldüğüm, telefonun içinde önemli bilgilerim vardı, hesap dökümleri vs. Hepsi backup'lı ama olsun, başkasının eline geçmesi beni tedirgin ediyor.

Taner, Mert, Kaya, Birol Abi, alonsoxx, muradovskiy,hepinize teşekkür ediyorum. İnanın, torpidoya koyarken telefonları içimden bir ses birazdan hırsız girecek arabaya dedi ama dinlemedim o sesi ilk defa.....

geçmiş olsun, muhtemelen torpidoya koyarken biri gördü sizi.

hareket ettikten sonra yapmakta fayda var.

işyerindeki bazı arkadaşlar otoparka park ettikten sonra inip laptopu bagaja koyuyorlar, 1 saat içinde gidiyor
  • Esasında torpidoya evin önündeyken koydum.... Nasıl oldu anlamadım.

quote:

Orjinalden alıntı: meke

quote:

Dostlar hepiniz Sağolun, teşekkürler. Allah'dan megane ile gittik, Chyrsler ile gitseydim o zaman içime otururdu. Telefonlar torpido da duruyordu, işimden dolayı 2 telefon kullanıyorum, turkcell'i cihazı büyük diye yanıma almadım(e90). Camide üst katta idik birader ile, camdan arabaya bakasım geldi, bi baktım turuncu t-shirt'li biri arabanın yanında eğilmiş bişeyler yapıyor, arkasına da bir araba parketmiş. Baktım birşeyler oluyor, tam kamet getirilirken koştuk arabanın başına ama arka kelebek camı kırmışları. Teybi sökemediler, çünkü arabada elektrik yokken teybin kafası çıkmıyor, açmış torpidoyu almış 2 tane e90 telefonu. Üzüldüğüm, telefonun içinde önemli bilgilerim vardı, hesap dökümleri vs. Hepsi backup'lı ama olsun, başkasının eline geçmesi beni tedirgin ediyor.

işyerindeki bazı arkadaşlar otoparka park ettikten sonra inip laptopu bagaja koyuyorlar, 1 saat içinde gidiyor
  • quote:

Esasında torpidoya evin önündeyken koydum.... Nasıl oldu anlamadım.

quote:

quote:

Belki teybi almaya girmiştir. Torpido'ya bakınca telefonları görmüştür.
  • Evet Mert, aynen öyle. Arabanın üzerinde güzel bir Pioneer var, herifler onu almaya niyetlendi kesin.

quote:

Orjinalden alıntı: mertbasaran

quote:

Esasında torpidoya evin önündeyken koydum.... Nasıl oldu anlamadım.

quote:

quote:

Belki teybi almaya girmiştir. Torpido'ya bakınca telefonları görmüştür.

• quote:

Orjinalden alıntı: drserkarakus

quote:

Orjinalden alıntı: hexa

quote:

Orjinalden alıntı: gardianus

Evet arkadaşlar rakkamlar böyle:
    12 yöne ayarlanabilen elektrikli ön koltuklar,hafızalı sürücü koltuğu,elektrikli katlanabilir yan aynalar 1.300
    toplam 3.100
    %37 ÖTV 1.147
    toplam 4.247
    %18 KDV 764
    TOPLAM 5.011
    Passat 1.4 TSI 122 hp Exclusive - metalik renk 54.000
    TOPLAM 59.011 beklentim..

Banada bu rakkam fazla geldi deyince,
    Bayi ayrıca alternatif olarak aşağıdaki rakkamları da verdiler:

Passat 1.4 TSI 122 hp Exclusive - metalik renk 2009 model 54.000 (2 yıldır benden bıktılarda :) )
    Passat 2.0 TDI 140 hp Comfortline - metalik renk 2008 model 66.300
    Passat 2.0 TDI 140 hp DSG Comfortline - metalik renk 2008 model 71.000
    Passat 2.0 TDI 140 hp Exclusive - metalik renk 2008 model 72.600

Evet arkadasların dediği gibi audi a4 ilede cok ilgilendim.. 2009 model A4 1.8 TFSI metalik renk ve aynı donanım paketleri ile anahtar teslim;
    indirimleri ile birlikte 49.500 � denildi .. oda yaklaşık 86.000-87.000 YTL (döviz bu günlerde cok değişken)
    Ancak yasadığım şehirde yetkili servis olmaması,
    yere passattan daha yakın olması (Türkiye yollarını unutmayalım)
    içinin passata göre daha az hacimi olması (eşimin kafası tavana deyer gibiydi)
    dolayı a4 de pek ısınamadım.
    Arka kapıların kalitesiz menteşeleri çok dikkatimi çekti...
    Kapı bana teneke imajını uyandırdı bir anda...

Ayrıca audi alacak bir insanın fazla parası olmalı, ikinci elinide zenginler almaz (adam gider sıfırını alır)
    ve fazla değer kaybedeceğini düşünüyorum..

hangi bayii ile görüştünüz acaba bilgi verirmisiniz ya da pm atarmısınız lütfen.

1.4 tsi exclusive 2009 54000 ytl mi???bana biraz garip geldi..

Hayır herhalde yanlış yazıldı o.2008 model exclusive 54 bin ytl.2009 exclusive 60 bin ytl.Sanki çok fark var aralarında da 6 bin ytl fark koymuşlar
  • quote:

Az önce Darüşşafaka mahallesinde Cuma namazı kılarken arabamı soydular camını kırarak. 2 telefonumu çaldılar.

büyük geçmiş olsun.
  • Teşekkürler, sağolasın.

quote:

Orjinalden alıntı: fmaka

quote:

Az önce Darüşşafaka mahallesinde Cuma namazı kılarken arabamı soydular camını kırarak. 2 telefonumu çaldılar.

büyük geçmiş olsun.
  • geçmiş olsun cem.

sevindiğim tarafı en azından 300 c ye olmamış.

allah daha beterinden korusun.
  • teşekkürler kaya.

çok güzel anlatmışsın.

inşallah önümüzdeki hafta o kesintisiz hıııııııııııınnnnnnnn sesini duyabilirim.

quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

quote:

kaya 1.8 tsı kullanıcısı olarak bu motoru biraz anlatabilirmisin.

performans, yakıt tüketimi, ara hızlanmaları v.s nasıldır.

sanıyorum sizin araba manuel ben multitronic a4 aldım 1.8 tfsı.

bilgilendirebilirsen sevinirim.

Sevgili Milligun abi, bizimkisi manuel 1.8 tsi . Bir şey söyliyim 1.8 2.0 2.2 lt'lik motorlardan daha kuvvetli ve sürüş zevki de bi o kadar güzel. Hatta arkadasın otomatik accord 2.4ü var onda bu sürüş zevki yok kesinlikle. Bizim onceki araba 100hp oldugu için buna geçince bize ucak gibi gelmişti. Cünki gazı köklediğinizde araba havalanacak gibi oluyor :) devir kesici 7200e kadar yok daha ilerisini bilmiyorum fazla zorlamadım. Son hız olarak diskrimant arkadasımız hafif yokus asagı 240u rahat gördügünü belirtmişti. Bir de arabada bir şey var bunu arkadasın type-sinde göremiyorum mesela, gaza fazla basınca özellikle 1-2-3.viteste sırtınız koltukta yapışık sanki bir PC oyununda slow-motion oluyomuş gibi etraftaki nesneler blurlaşıyo ve sadece ön cama odaklanıyorsunuz :) Gerçekten cok güzel bir duygu. Bu arada izledigim bir kaç multitronic audi videosu vardı araba hep hızlanıyodu hiç vites değişimi fark edilmiyordu arabada Yani bizimkinden gelen ses hııııın-tısss-bir anlık boşluk-hııııınn-tıss-bir anlık boşsuk-hııınnn...diye gidiyo seninki de artık boşluksuz ebedi hızlanma eğilimyle hııııııııııııııııııııııınnnnnnnn diye gidecek galiba hep, gazdan ayagını cekmezsen
    Bu arada dalmışım yakıt tüketimi söylemeyii unuttum 1.4 tsi kadar az yakmaz 160hplik bir motora göre az yakar kendileri. Geçen gün babam sabah maslaktan sabiha gokcene başlangıçta hafif trafik varmış, 5.5lt yakmış 90la gitmiş ama. tabi motoru alınca insan ister istemez basıyo babam artık bakıyorum da hiç ekonomi filan dinlemiyo zevk almaya bakıyo ki bu motor resmen zevk veriyo insana. Bir depo ile babam 630-700 arası km yapıyo sehir içinde cok yogun olmayan trafikte. ama ben aynı trafikte 750kmyi cok rahat görürüm mesela, yani sürüş tarzına göre cok değişken, basmazsan az basarsan cok yakıyo İnşallah biraz merağını giderebilmişimdir.Allah sabır versin sana Ekim de geleceğini söylemiştin galiba A4ünün.
  • Arkadaslar hepinizden cok özür dilerim...
    Satış görevlisi bana anlaşmazlıktan dolayı yanlış rakkamı vermiş...

DÜZELTİYORUM
    Passat 1.4 TSI 122 hp Exclusive - metalik renk: 60.000 YTL

Bu duruma göre:

toplam 3.100
    %37 ÖTV 1.147
    toplam 4.247
    %18 KDV 764
    TOPLAM 5.011
    Passat 1.4 TSI 122 hp Exclusive - metalik renk 60.000
    TOPLAM 65.011

Elimde olmayan bu hatadan dolayı yine herkezden özür dilerim...

Ama kesin fiyatı hala alamadım araba özel sipariş olacağı için fiyat doğuş dan gelecekmiş.
    ilave olarak
    ön ve arka kapı içlerinde giriş aydınlatması.
    Ayak bölgesi aydınlatma
    istemiştim tabi olursa.
    Saygılarımla...
  • abiler selamlar nasılsınız ben yeni üye oldum...Passat hastasıyım bizim arabada bayağı eskidi ben babama yeni araba alalım dedim
    passat olsun dedim gittik konuştuk bnm tercihim 2008 model çünkü 2009 lar pahalı bayağı fark war gerek yok 2.0 TDI 140 hp comfortlıne trıpt.DSG sizce iyi bir tercihmi...ben çok araçtırdım araçtan herkes genelde memnum tek sorun olarak süspansiyonları sertmiş galiba...bide araç ile ilgili ayrıntılı bilgi werirseniz sevinirim teşekkürler...
  • bugün bir passat gördüm. arkasında ve ön sol yanda exclusive yazıyordu. bu yeni bir şeymi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 5 Eylül 2008; 22:23:24 >
  • Görünüyor ki VOLKSWAGEN PASSAT aşıkları sayıca hızla artıyor.

Dün özel bir iş için VOLKSWAGEN TRANSPORTER 1.9 TDI 105 HP 8V SOHC araçla ve saatte 160 km hızla (efendim geç kalmıştık) Gaziantep'e gittim ve İDDİA ediyorum ki FIAT/MURAT/TOFAŞ marka araçtan (tüm ve her türlü modelleri, Kuş serisi vb. dahil, daha fazla VOLKSWAGEN PASSAT vardı, bilhassa 3C kasa sayıca ÇOKTU. Gördüğüm her Passat'ın önce rengine, sonra sırasıyla jantına, eksoz çıkışına (tek/çift) ve modeline bakıyordum, FSI, TDI sayıca fazlaydı. Tabi bu kadar O.S.B. varken müdürler, patronlar, şefler hepsi kalitenin kokusunu çoktaaaan almış, tercihleri VOLKSWAGEN PASSAT'tan yana kullanmışlardı (amortismanı da unutmamak lazım...).

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Aşktan bıkabilirim...
    Petek Dinçöz'den bıkabilirim...
    Tereyağlı ve fıstıklı baklavadan bıkabilirim...
    Grolsch, Heineken veya Amstel biradan bıkabilirim...
    Herşey dahil ömür boyu full hizmet tatilden bıkabilirim...
    Paradan, eğlenceden, uydu yayınlarından, elektronikten bıkabilirim...
    Siyah ayakkabıdan, yılan derisi cüzdandan, deve kılı traş fırçasından bıkabilirim...
    DVD, VCD, MP3, TFT, USB, MSB, CNN, TRT, CIA, FBI, MIT, WWW, XXX'ten bıkabilirim...

AMA VOLKSWAGEN PASSAT'TAN BIKAMAMMMM...!!!

• arkadaşlar farlarla ilgili bir şeyi bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
    bi-xenon farlarda ön panjura yakın olan far nedir 1. park 2. uzun
    eğer bunlar park ise buraya daha güclü olan ledli gündüz farı takabilirmiyiz acaba...

sadece bir fikir... tabi mümkünse...

herkese saygılarımla...

• bi-xenon farkı:

• Ben xenondan bir türlü haz edemedim. Karşısındakinin görüş şeklini engelliyorlar kendileri görecek diye.
    Hele Kısıklı çevresinde dolaşan bir şahsiyet varkiiiii...sis farı dahil 4 tane xenonu yakıp karşıdakini kör edecek şekilde dolaşıyor ve ben her gördüğümde kendisine neler söylediğimi yazmıyım buraya. Forum kuralları alt üst olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 5 Eylül 2008; 23:35:01 >
  • cem çok geçmiş olsun
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.