Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (430. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dostum turkwell.com Sedat. Eniştem Uzakdoğu'dan (Hong Kong) eBay üzerinden handheld 5" GPS TouchScreen navigasyon cihazı aldı. Çok ucuza mal oldu. Passat'ımdaki cihazda bulunan IGO8 proğramını bu alete kopyaladık, önce çalışmadı, sonra enişte root dosyalarıyla oynadı, birşeyler yaptı ve benim aracımdaki IGO8 birden onun handheld cihazında görünmeye ve çalışmaya başladı. Tüm menüler vb. hepsi kusursuz çalışıyor. Emin ol araştırmacı ruhum sadece Passat'ımdaki navigasyonu değil diğer aletleri de çalıştırmak için uğraş veriyor. Bu navigasyonu önceden araştırmadığım ve incelemediğim için üzgünüm.

Navigasyonu kim ne kadar iyi ve hızlı öğrenip uygulayabilirse bence piyasada saygın bir konuma erişir.

Selamlar,

Taner Göde
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

@Yasin: Dostum Amsterdam'a gitmezdim, boşver fahişe-esrarkeş-eşcinsel başkentini, yok illa gideceksen bir GRACHTENTOUR yap, camlı teknelerle Amsterdam'ın kanallarından gezdiriyorlar. Ayrıca Rijksmuseum (Kraliyet Müzesi) görülmesi gereken yer. Ben olsam deniz kenarına giderdim. Bir de yolunuzun üstünde değil ama Barneveld'de dünyaca ünlü tavuk ızgara var, oraya uğrardım. Nereye gidersen git, mutlaka OLIEBOLLEN ye (ne olduğunu sorma) bir de Hollanda'da muhteşem PANNEKOEK yaparlar (Pfannkuchen a la Holandaise). Lale Bahçelerine, Eğlence Tesislerine, gidebilecek sayısız yerlere bence "Ya Allah Ya Bismillah" diyerek yola çıkmalısınız. Canınızın sıkılmayacağını garanti ederim.

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

Adana´ya bakin ya gercekten Türkiyemizde gezilecek coook yerler var. Türkiyenin neredeyse bir ucundaki Adana bile Cennet gibi büyük binalar ile donatilmis. Taner abim evin Balkonu ise orasi gercekten güzel bir yere dogru bakiyor .

Bu arada Hollanda´da Amsterdam gercekten bu kadar kötümü ya ??? Peki Holiday Park, Europa Park vs.. gibi aile yerleri varmi Hollanda´da ???

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: arslan13

Taner bey eviniz harika görünüyor tekrar hayırlı olsun :)

Arkadaşlar bugün saat 11 :15 civarı aracımla tanıştım sonunda,
    o gayet rahattı da ben nedense tedirgindim baya :) neyse kısa zamanda kaynaştık, hoşlaştık.

öncelikle söyliyim şasi no Taner beyin verdiği bilgilere göre 2010 model görünse de direksiyon CC değil, model yılı basamağında 0 değil A yazıyor benim araçta.
    Yasin beyin merakını gideremedik, sağlık olsun :)
    ön panel beyaz ışıklı, İzlanda grisi önceki sayfalardaki resimlerden daha koyu bence ama çok güzel bir renk,
    kiri tozu nasıl gösterir eder bilemem ama ben çok beğendim ve iyi ki bu renk olmuş dedim içimden.

En geç pazartesi - salı gibi teslim alıcam aracı, ödemeyi yaptım merak eden olursa 56.950 ye geldi araç ( kasko hariç) (euro cinsinden bugünün kuruyla 26.000 euro gibi.)
    yeni zam etkilemedi..

Forumda emeği geçen tüm abi ve kardeşlerime sonsuz teşekkürler ediyorum, umarım bu güzel ortam paylaştıkça daha da büyüyecektir.
    Allah hepimize daha iyilerine de sahip olmayı nasip etsin, kazasız belasız inşallah.

Resim ekliyim dedim ama olur forum düzenini bozarım diye direk galeri linkini veriyorum, nede olsa acemilik :)

http://picasaweb.google.com/variantt13/PassatVariant14TSIDSG#

Saygılarımla.

Aracin hayirli olsun, ilk hemen Galeriyi actim yazini okumadan

arslan13 sen yazinca ben heyecanlanmaya basladim burada, safak saya saya bitmiyor . Aracin malesef 2009 Modeldir dikkatini cekerim !!!! 2010 Model´lerde yani Mayis ayin ortasindan sonra üretilen 2010 Model araclarda CC Direksyonu vardir. Islanda Rengi Reflex Gümüsten sonra tanistigim en güzel Renktir, seninkini görünce benimki gözümün önüne geldi birde . Ic döseme acik renk güzel ama bizde o renk cabuk kirlenir, ben siyaha devam edeyim .

Dikkatimi cekti aracinda GSM anteni yok, yani aracinda sanirim Bluetooth Telefon özelliyi yok ???

Iste Variant ve Islanda Grisi

Gel hayirli Agustos ayi gel !!!!!

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

hadi 40.000€ verceğime 50.000€ vereyim yine de çok uygun bir fiyat almış oluyorum.Aklına ne gelirse taktik be arabaya.Burda yaptırmaya kalksam herhalde bir ev parası tutar.eğer vakit çok uzuycaksa hiç gerek yok geçen mesajında yazmışsın biz elimizle kapatmayı öğrendik bencede en güzeli elle kapama boşver elektronik kapamayı.Yinede senin kararın ama bence gerek yok çok uzun süre bekliyosun zaten 2-4 hafta daha uzaması can sıkar iyicene
    Hayırlısı ne ise o olsun.

50.000´e iyi donanimli bir R36 alirsin . Bu hafta Cumartesi sansimi deneyecem ama is cok uzarsa birakacam, nede olsa en önemli seyler koyuldu Passat´a onlarda, Bi-Xenon - DSG Sanziman - Deri Koltuk - Park eden sistem yeter !!! Ama yinede olursa bir SHOW Effect´i olur . Cumartesi Saticiyi yakaladimmi soracagim ilk is PASSAT Planlamaya girdimi olacak ve tabi tam olarak Üretim Tarihi belli olmusmu !!!

Saygilar Yasin
  • Gümüs Simseyimde son hatalar :

- Parkfreni 2 gündür sabahlari ilk calistirirken ve PARK Freni düymesine basinca fren hatasi geliyor, yeniden ac kapa yapiyorum Motoru öyle calisiyor hatasiz.
    - Parksensörler dügmesi yanip sönmeye basladi ve "diiiiiiiittttt" diye ses geliyor sensörden bende Park yapinca Sensörleri kapatiyorum (eskiden onsuzda oluyordu dimi ).

Servise gidip tamire vermeme gerek yokmus, satici nasil olsa 2 ay sonra araci bize vericen dedi....

Saygilar Yasin
  • Selam arkadaşlar,

Sayın Taner Göde, yeni eviniz hayırlı uğurlu olsun, güle güle oturunuz.

Bugün abime de 2006 model 60000 km de metalik siyah Passat 1.6 FSI Comfortline Tiptronik araba aldık. Arabada kaza ve herhangi bir boya yok. 38500 TL ye aldık. Fiyat sizlerce nasıl? Ayrıca 1.6 FSI ların 6 ileri tiptroniği DSG mi yoksa normal otomatik mi? Bir de bunların yakıt tüketimi bizim 1.4 TSI lara göre nasıl?

Saygılarımla
    yalçın
  • tüm Variantcilara,

bu bilgileri bir Variant Sürücüsü olarak bilmek lazim nede olsa aracin arkasi biraz daha büyük ve Park yerimizi ona göre secmeliyiz dimi .

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

50.000´e iyi donanimli bir R36 alirsin . Bu hafta Cumartesi sansimi deneyecem ama is cok uzarsa birakacam, nede olsa en önemli seyler koyuldu Passat´a onlarda, Bi-Xenon - DSG Sanziman - Deri Koltuk - Park eden sistem yeter !!! Ama yinede olursa bir SHOW Effect´i olur . Cumartesi Saticiyi yakaladimmi soracagim ilk is PASSAT Planlamaya girdimi olacak ve tabi tam olarak Üretim Tarihi belli olmusmu !!!

Saygilar Yasin

Valla Almanya da olsam herhalde Sedan R36 alırdım.Çok hoş ya ama R36 yerine Passat a ne kadar donanım varsa taktırır onu keyfini çıkarırdım.Zaten hız yapcak yol yok o yüzden R36 almazdım.Ama passatım full ise yanına bir tane R36 çekerdim abisi olarak.Valla yasin bana DSG+Bi-xenon yeter.Geri kalanlar zevkime göre.Şu xenon olayını iyicene kafamda netleştirmeye başladım yaz bitsin bir miktar param kalırsa direk o parayı passata harcıycam.Yasin ne yap et iznini kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Taner abim evin çok goş gerçekten.Güzel bir yere kurulmuş tüm adana ayağının altında.Ailen ile birlikte uzun yıllar boyu sağlıklı,mutlu , gümüş gölgen ile birlikte oturmanız dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 4 Haziran 2009; 23:57:18 >
  • quote:

arslan13 sen yazinca ben heyecanlanmaya basladim burada, safak saya saya bitmiyor . Aracin malesef 2009 Modeldir dikkatini cekerim !!!! 2010 Model´lerde yani Mayis ayin ortasindan sonra üretilen 2010 Model araclarda CC Direksyonu vardir. Islanda Rengi Reflex Gümüsten sonra tanistigim en güzel Renktir, seninkini görünce benimki gözümün önüne geldi birde . Ic döseme acik renk güzel ama bizde o renk cabuk kirlenir, ben siyaha devam edeyim .

Dikkatimi cekti aracinda GSM anteni yok, yani aracinda sanirim Bluetooth Telefon özelliyi yok ???

Bir de sayılı gün çabuk geçer derler :) Eminim sizin için çok zor geçiyordur, tekrar sabırlar diliyorum :)

Bu 2009 ya da 2010 model meselesi benim için çok önemli olmasa da sanırım bir karışıklık var ,
    sizin dediğiniz bilgiye bakarak 2010 olması mümkün değil ama Taner beyin açıklamasına bakarak
    2010 görünüyor.. yani şasi no da 10. basamak "0" ya da "A" olmalı yazmıştı bana Taner bey. Bende A yazıyor..
    Bir ihtimal Ülkemizdeki talebi gidermek için VW ve Doğuşun arasındaki enteresan bir durum herhalde diyorum içimden :P
    Bu konuyu siz Passat uzmanlarına bırakmayı tercih ederim :)

Döşeme konusunda açık gri gerçekten çok ferahlatmış aracı, İzlanda grisi bir hayli koyu, fakat kirlenme meselesi kullanım şartlarına bağlı olduğu için
    söylenecek bir söz kalmıyor, eminim siyah iç döşeme de çok güzel duracaktır

Türkiyede satılan Comfortlinelarda Bluetooth Telefon özelliyi yok diye biliyorum, exclusive den başlıyor fakat exclusive araç yok hiç biryerde :)

Umarım Ağustos ayı bir an önce gelir de forum sayfalarında da olsa güzel bir kutlama yaparız :)

Sevgiler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

Zaten hız yapcak yol yok o yüzden R36 almazdım.

Türkiye icin söyledin sanirim . Almanya´da Otoban´da hiz siniri olmadigi veya bittiyi sürece sol serit´te beygirleri birakiyorsun yola . Buraya gel 4 seritli otobani göstereyim sana yaris pisti gibi tam R36´lik .

Saygilar Yasin
  • quote:

Türkiye icin söyledin sanirim . Almanya´da Otoban´da hiz siniri olmadigi veya bittiyi sürece sol serit´te beygirleri birakiyorsun yola . Buraya gel 4 seritli otobani göstereyim sana yaris pisti gibi tam R36´lik .

Saygilar Yasin

Yasin,

İlk uçakla geliyorum.yazarken bir an Türkiye için düşündüm alışmışız türkiyede hız yapamamaya.Sadece bir yerde hız yapabiliyorum oda Bursa Çevreyolu orda hız sınırı 120 km yazıyor ama yol dümdüz bastıkça passat gidiyor.Başka hız yapma imkanım yok.Boşver olmasın zaten böylesi daha iyiyoksa habire basardım.

--------------------------

Pazartesi günü araca cila atmıştım.Bugun sabah işe çıkmak için çıktım bir baktım yağmur yağıyor.Passsatın üstüne baktım çok güzl bir görüntü var.Araç çok tatlı görünüyordu.Heryeri boncuk boncuk olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 5 Haziran 2009; 0:11:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: arslan13

quote:

Bir de sayılı gün çabuk geçer derler :) Eminim sizin için çok zor geçiyordur, tekrar sabırlar diliyorum :)

Bu 2009 ya da 2010 model meselesi benim için çok önemli olmasa da sanırım bir karışıklık var ,
    sizin dediğiniz bilgiye bakarak 2010 olması mümkün değil ama Taner beyin açıklamasına bakarak
    2010 görünüyor.. yani şasi no da 10. basamak "0" ya da "A" olmalı yazmıştı bana Taner bey. Bende A yazıyor..
    Bir ihtimal Ülkemizdeki talebi gidermek için VW ve Doğuşun arasındaki enteresan bir durum herhalde diyorum içimden :P
    Bu konuyu siz Passat uzmanlarına bırakmayı tercih ederim :)

Döşeme konusunda açık gri gerçekten çok ferahlatmış aracı, İzlanda grisi bir hayli koyu, fakat kirlenme meselesi kullanım şartlarına bağlı olduğu için
    söylenecek bir söz kalmıyor, eminim siyah iç döşeme de çok güzel duracaktır

Türkiyede satılan Comfortlinelarda Bluetooth Telefon özelliyi yok diye biliyorum, exclusive den başlıyor fakat exclusive araç yok hiç biryerde :)

Umarım Ağustos ayı bir an önce gelir de forum sayfalarında da olsa güzel bir kutlama yaparız :)

Sevgiler.

arslan13,

senin resimler benim favorime eklendi, ve elimde bir kac daha Izlanda Grisi Passat Variant resimleri oldu . Vaktim öyle gecirmeye calisiyorum, nede olsa öyle yada böyle beklemek mecburiyetindeyim.

Saygilar Yasin
  • herkese merhabalar,
    benimde vw passat 1.4 tsi 122 bg comfortline derin siyah aracımın faturası yarın kesilecek.aracı samsun özön den teslim alacağım çok mutluyum.şimdiye kadar vw kullanmamıştım.farkını bana hissettireceğini umuyorum.dostlar görüşmek üzere
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayrigüner

herkese merhabalar,
    benimde vw passat 1.4 tsi 122 bg comfortline derin siyah aracımın faturası yarın kesilecek.aracı samsun özön den teslim alacağım çok mutluyum.şimdiye kadar vw kullanmamıştım.farkını bana hissettireceğini umuyorum.dostlar görüşmek üzere

hayrigüner;

VW Passat 1.4 TSI 122HP Comfortline Aracınız hayırlı uğurlu olsun.uzun yıllar boyu sorunzu bir şekilde binmeniz dileğiyle.

Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler

1 ay içerisinde passat sahibi çok fazla arttı.Özellikle sıfır alan arkadaşlarımızın çoğu 1.4TSI yönünde Türkiye de bu motor çok tuttu , tutmaya da devam edicek tutmasının en büyük avantajı motorun 1.6 ya göre çok daha güçlü olması ve isteğe göre DSG ile beraber sunulması.Babam bana demişti bekle birazdaha 1.4 DSG al hem 15-20.000Tl cepte kalır.Ama eski aracımın 2.0 olmasından dolayı aynı performası bekliyodum ve beklediğim performansın kat kat üstünü aldım.Bakalım 1.6TDI nasıl olucak Yeni kasa ile 1.6TDI merakla bekliyorum
  • Taner Bey,
    Güle güle oturun.
  • Değerli Sercan, Yalçın ve Autograph,

Teşekkür ederim. Darısı ev sahibi olmak isteyenlere.

@hayrigüner 1.4 TSI Passat'ınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın, kazasız ve belasız. Güzelliklere doğru yol almanızı ve aracınızın size her zaman kesintisiz hizmet vermesini dilerim. Resimleri ve diğer bilgileri bekliyoruz.

@yalçın 1.6 FSI 2006 model Tiptronic satın almışsınız değerli ağabeyinize, hayırlı ve uğurlu olsun. Kilometresi gayet normal, 2006 model araç için 60.000 km fazla sayılmaz, normal kullanıma işaret eder. Tiptronic otomatik vites kutusu normal tork konvertörlü şanzımandır, DSG değil. Yakıt tüketimin TSI motordan çok da aşırı fark edeceğini sanmıyorum. Forumda aracını satan muratslx arkadaşımız vardı, bir depo ile 1400 km gitmişti, ben de 60 litre ile 1200 km gidebildim, demek ki gaz pedalından anlayan motorlar bunlar. Ancak hepimizin tek sıkıntısı şehiriçi, benim 1.4 TSI de şehiriçinde 8 litrenin altına pek inmiyor. 1.6 FSI 115 HP 6-Tiptronic de şehiriçinde 10 litre civarında yakacaktır.

sercan dostum resmin ortasında bir yapı var, etrafında toprak/kumdan düzlükler var, tek katlı ve yeşil, arkasında ağaçlar var, kavşağın sağ üst köşesinde, orası MEŞHUR ADANA METRO'sunun Kurttepe Durağı... Binmek nasip olacak mı bilmiyorum. Hayırlısı.

Taner Göde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 5 Haziran 2009; 8:25:57 >
  • sevgili taner göde ve srcn ,
    yeni aracımla ilgili olarak bildirmiş olduğunuz iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. aracı plaka işlemlerinden dolayı ancak salı günü teslim alacağım. daha sonrasında derin siyah passat ın resimlerini atarım foruma. her şey için teşekkürler dostlar...
  • sevgili taner göde ve srcn ,
    yeni aracımla ilgili olarak bildirmiş olduğunuz iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. aracı plaka işlemlerinden dolayı ancak salı günü teslim alacağım. daha sonrasında derin siyah passat ın resimlerini atarım foruma. her şey için teşekkürler dostlar...
  • hayri bey selamlar...öncelikle isabetli seçiminizden dolayı tebrik eder;kazasız belasız sürüşler dilerim.bende bir yılı aşkın süredir topiğin üyesiyim ve samsundayım...özönde satış sorumlusu idris,güldalı ve mine hepside iyi arkadaşlar...satışı hangi arkadaş yaptı size?aynı aracın 2008 modeli metalik refleks gümüşünü kullanıyorum...topiğe hoşgeldiniz...

quote:

Orjinalden alıntı: hayrigüner

herkese merhabalar,
  • 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.