Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (424. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: maksimum06

merhabalar,ortağımla ben birer tane passat 1.4 tsi comfort dsg siparişi vermiştik
    .benim araç izlanda grisi gümrüğe kadar gelmiş,arkadaşımınki reflex gümüş henüz yolda, ayın ikisinde faturaları kesilecek.zam haberi doğru %1 ,bizlere yansıtılmayacağı söylendi.aslında yeni avensis almayı istiyordum fakat en erken temmuz ağustos gibi mümkün olacakmış,bu durumda ötv indirimi de kalkacağından 4-5 bin tl gibi bir farkla passat sahibi olacağım ,umarım memnun kalırım.ortağım araçları değişmeyi teklif etti ,renk konusunda siz ne önerirsiniz?reflex gümüşün içi siyah,izlanda grisinin içi gri döşeme.fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum,şimdiden teşekkürler.

maksimum06;

kesinlikle izlanda grisi derim.
    bende yeni aldim, izlanda istedim ama yoktu; demir grisi aldim
    istememdeki ikinci sebep icinin gri olmasiydi
    bence acik renkler bilhassa gri doseme cok yakisiyor passata
    bence sen izlandada kaljavascript:void(AddText('[:\'(]'))
  • Sami kardes

valla bluetooth hakkında orjinali olacaksa sana yasin veya mert başaran yardım edebilir.ben ünitedekini kullanıyorum

saygılar
    sedat

quote:

Orjinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Teşekkür ederim Sedat abi..

Zaten keyfe keder verecek bir sıkıntı yok çok şükür..

Bluetooth hakkında yardımcı olabilir misin?

Sami..

İyi Geceler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: maksimum06

merhabalar,ortağımla ben birer tane passat 1.4 tsi comfort dsg siparişi vermiştik
    .benim araç izlanda grisi gümrüğe kadar gelmiş,arkadaşımınki reflex gümüş henüz yolda, ayın ikisinde faturaları kesilecek.zam haberi doğru %1 ,bizlere yansıtılmayacağı söylendi.aslında yeni avensis almayı istiyordum fakat en erken temmuz ağustos gibi mümkün olacakmış,bu durumda ötv indirimi de kalkacağından 4-5 bin tl gibi bir farkla passat sahibi olacağım ,umarım memnun kalırım.ortağım araçları değişmeyi teklif etti ,renk konusunda siz ne önerirsiniz?reflex gümüşün içi siyah,izlanda grisinin içi gri döşeme.fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum,şimdiden teşekkürler.

maksimum06,

yeni 1.4 TSI aracin simdiden hayirli olsun. Bende Izlanda Grisi siparisi verdim ve Agustos´un ortasinda üretime girecek allahin izniyle. Zam 28. Mayis itibaren gecerliydi demekki Dogus önlemi almis hemen. Passat cok isabetli bir karar olmus. Araclari sakin deyisme, Izlanda girsini kacirma

Saygilar Yasin
  • Yasin,

Bugun Tabe kapalı,Klima 1.bölgede çalışıyor(sessiz) sadece arabadan gelen sesleri dinledim.Aracın izalasyonu çok güzel motor sesi gerçekten çok az geliyor sesi duymak için gaza yüklenmek lazım ama bahsettiğim kapı ve stun dan gelen cıtır cıtır sesler kapıdan gelmiyormuş.Sağ ön yolcu ile arka yolcu kapılarının tam ortasında bir stun var hani kemerin olduğu stun.böyle gıcırdama tarzı bir ses geliyor.Ses nerelerde geliyor dersen;Ani hızlanmalarda,Ani Frenlemede,Sert virajlara girişte,Bozuk Mıcırlı Taşlı yollarda,tümseklerde...Koca arabadan sadece sesler ordan geliyor...Ama sesin hala neden geldiğini çözemedim.Fazlada üstüne gitmek istemiyorum rahatız edici bir ses değil...Mesela sağ ön yolcu kapısı kapalı iken kapı kenarındaki lastikleri hafif bastırınca da gıcırdama sesi geliyor acaba lastiklerden mi geliyor(kapı kapalı iken dışardan krom çıtanın altındaki lastikleri)

Yasin bende aranıza katıldım...İmzamdan dolayı uyarı almışım şimdi farkettimYazı boyutunu küçültmek zorunda kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 31 Mayıs 2009; 11:29:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

Yasin,

Bugun Tabe kapalı,Klima 1.bölgede çalışıyor(sessiz) sadece arabadan gelen sesleri dinledim.Aracın izalasyonu çok güzel motor sesi gerçekten çok az geliyor sesi duymak için gaza yüklenmek lazım ama bahsettiğim kapı ve stun dan gelen cıtır cıtır sesler kapıdan gelmiyormuş.Sağ ön yolcu ile arka yolcu kapılarının tam ortasında bir stun var hani kemerin olduğu stun.böyle gıcırdama tarzı bir ses geliyor.Ses nerelerde geliyor dersen;Ani hızlanmalarda,Ani Frenlemede,Sert virajlara girişte,Bozuk Mıcırlı Taşlı yollarda,tümseklerde...Koca arabadan sadece sesler ordan geliyor...Ama sesin hala neden geldiğini çözemedim.Fazlada üstüne gitmek istemiyorum rahatız edici bir ses değil...Mesela sağ ön yolcu kapısı kapalı iken kapı kenarındaki lastikleri hafif bastırınca da gıcırdama sesi geliyor acaba lastiklerden mi geliyor(kapı kapalı iken dışardan krom çıtanın altındaki lastikleri)

Yasin bende aranıza katıldım...İmzamdan dolayı uyarı almışım şimdi farkettimYazı boyutunu küçültmek zorunda kaldım

Sercan,

benimkinde kapinin icinden geliyor ön sürücü kapinin tam ortasinda sanki icindeki vidalar düsmüs gibi ses geliyor. Sütünlerden cok sükür ses yok sadece Kemerin icindeki güvenlik tikirti yapiyor Servise göstermistim ama söküp birsey yok dediler . Ön taraf saatli bir bomba gibi, Gaz verdiyim an tikirti gicirtilar basliyor, Radyo sesi yüksekte (sabahlari son sesine getiririm RNS510´un, uykum acilsin diye) ve sesi yinede duyuyorum yani o kadar sesli bir ses (yada psikolojim bozuldu sesi istemesem bile duyuyorum ). Seslerin cogalmasi sundan diyorum artik cok sökülüp takildi Plastik parcalar ve tüm sökülen yerden daha cok ses gelmeye basladi. Bu durumda Serviside kötülüyorum Parcalari takarken yalitim vs... yapabilirlerdi yani önlem alabilirlerdi. Birde Gaz verince arac titresim yapinca tam sol kulagimin orada yani ön tarafta havalandirmanin orada bir yerde titresim oluyor ve parcalar birbirini sürtüyor (bu yeni !!!). Bende Sporsuspansiyon oldugu icin cukurlu yollarda malesef cok sert Sportsüspansiyon sanki teker yok arac Jantin üstünde gidiyor bozuk yollarda, ama genelde memnun kaldim Sporsuspansiyondan.

uyarin hayirli olsun bu arada .

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

Sercan,

benimkinde kapinin icinden geliyor ön sürücü kapinin tam ortasinda sanki icindeki vidalar düsmüs gibi ses geliyor. Sütünlerden cok sükür ses yok sadece Kemerin icindeki güvenlik tikirti yapiyor Servise göstermistim ama söküp birsey yok dediler . Ön taraf saatli bir bomba gibi, Gaz verdiyim an tikirti gicirtilar basliyor, Radyo sesi yüksekte (sabahlari son sesine getiririm RNS510´un, uykum acilsin diye) ve sesi yinede duyuyorum yani o kadar sesli bir ses (yada psikolojim bozuldu sesi istemesem bile duyuyorum ). Seslerin cogalmasi sundan diyorum artik cok sökülüp takildi Plastik parcalar ve tüm sökülen yerden daha cok ses gelmeye basladi. Bu durumda Serviside kötülüyorum Parcalari takarken yalitim vs... yapabilirlerdi yani önlem alabilirlerdi. Birde Gaz verince arac titresim yapinca tam sol kulagimin orada yani ön tarafta havalandirmanin orada bir yerde titresim oluyor ve parcalar birbirini sürtüyor (bu yeni !!!). Bende Sporsuspansiyon oldugu icin cukurlu yollarda malesef cok sert Sportsüspansiyon sanki teker yok arac Jantin üstünde gidiyor bozuk yollarda, ama genelde memnun kaldim Sporsuspansiyondan.

uyarin hayirli olsun bu arada .

Saygilar Yasin

Yasin,

Tam olarak sesin yerini çözemedim.Bugun aracı babam kullandı bende yanına oturdum sesleri o yüzden net duydum sanki stundan geliyor muş gibi ama kapı dan da olabilir tam olarak çözemedim.Araçtan sadece sağ bölgesinden geliyor sesler onu çözdüm ama çok hafif dikkatli dinlemek gerekiyor.Babama sordum bir ses duydunmu diye eve geldiğimizde ne güzel işte tabe kapalı sessiz sesiz geldik dedi.Fazla da kafama takmak istemiyorum araçta hiç ses olmıycak değil yani illaki sesler olucak ama bana biraz erken gibi geldi....Bana kapı plastiklerinden geliyor gibime geldi çünkü kapı üstündeki krom çıtaya hafif bastırınca tıkır tıkır sesler geliyor.Aman boşver şimdi bende takıcam kafaya hiç ses yokken bile varmış gibi duyucam insanda oluyor bu kendini ona odaklıyorsun ben illaki ses duyucam diye ama aslında ses mes yok

durup dururken uyarı aldık ya dedim farketmezler diye ama sonunda farkettiler.Neyse umarım şimdi sorun yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 31 Mayıs 2009; 12:36:37 >
  • dün cilek tarlasinda Cilek toplarken ve yerken birden gözüme Gümüs Simsek carpti (meydanda güzelde Dag´da) hemen bir FOTO cektim

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
  • quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

Yasin,

Tam olarak sesin yerini çözemedim.Bugun aracı babam kullandı bende yanına oturdum sesleri o yüzden net duydum sanki stundan geliyor muş gibi ama kapı dan da olabilir tam olarak çözemedim.Araçtan sadece sağ bölgesinden geliyor sesler onu çözdüm ama çok hafif dikkatli dinlemek gerekiyor.Babama sordum bir ses duydunmu diye eve geldiğimizde ne güzel işte tabe kapalı sessiz sesiz geldik dedi.Fazla da kafama takmak istemiyorum araçta hiç ses olmıycak değil yani illaki sesler olucak ama bana biraz erken gibi geldi....Bana kapı plastiklerinden geliyor gibime geldi çünkü kapı üstündeki krom çıtaya hafif bastırınca tıkır tıkır sesler geliyor.Aman boşver şimdi bende takıcam kafaya hiç ses yokken bile varmış gibi duyucam insanda oluyor bu kendini ona odaklıyorsun ben illaki ses duyucam diye ama aslında ses mes yok

durup dururken uyarı aldık ya dedim farketmezler diye ama sonunda farkettiler.Neyse umarım şimdi sorun yoktur

Sercan bu ses konusunda yeterki sizinki gibi sessiz olsa yani benimki Radyo acikken bile duyuluyor sinirimi bozanda o iste. Senin 2008 gibi olsa sikayet bile etmem.

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: dr_ozi
    evet benimki faturalışaka bir yana ben bu olayı birebir yaşadım...ancak şöyle bir durum sözkonusu ki bu benim dışımda bir husus(hanımla ilgili)...siz böyle söyledikten sonra tereddüte düştüm acaba araç gerçekten kilitli değildi de hanımmı kitli zannetti...diğer kapılar mfd ayarlarından dolayı zaten açılmaz ancak acaba şöfor kapısından açmayı denemedimi?araç şöfor kapısı zaten açıktı da bizmi açtık zannettik???tekrar denemeyi düşünüyorum...paylaşırım...

Ama sizden başka da deneyen ve kapıyı açanlar var sevgili dr_ozi. Hanıma çamur atmayalım hemen

Ben de şöyle bir deneme yaptım; arabayla hareket ettim, kapılar kendiliğinden kilitlendi, bir süre sonra durdum, motor çalışır vaziyette sadece şoför kapısını açarak (diğer kapılar kilitliydi) arabadan indim, yaklaşık 10dk. beklememe rağmen kapılar kilitlenmedi. Olsun dedim böyle deneyelim, aradım hanımı, yedek anahtarı telefona tuttu, ben de öncelikle arabanın şoför kapısı olmak üzere her tarafını dolaştım, tık yok , evde bir arkadaş vardı, bir de onun telefonunu arayayım dedim, yine olmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: horiz

Merhaba Herkese..

Sevgili Passat severler...

2005 Model 1.9TDI Trpt. 130PS Exclusive modeli aracımız var,
    İşimiz gereği uzun yolda kullanıyoruz arabayı şuan kilometresi 250.000 i geçmiş durumda

bir iki sorum var;

Bu motor bizi daha kaç bin km götürür? (Şuana kadar hiç bir problemi çıkmadı turbo hortumunun zedenmesi dışında)

Gaza Basınca eskisi gibi gitmiyor haliyle doğal olarak (:
    İlk dönemlerinde gaza basınca asfaltı yırtacak gibi geliyordu insana ama şimdi pek öyle değil
    maksimum hız düz yolda 190-200 ü rahatça görüyor fakat eskiden 220-230 du maksimum hızı,,
    Motora Herhangi bir sey yapılıyor mu? yoksa "Aracınız İlk Günkü Gibi Olacak" diye başlayan cümleler safsata mı?

cevaplarınız için teşekkürler..

bu arada bu 3. passatımız :)

Bakımları düzenli yapıldı ve özenli kullanıldı ise 500 bin km.yi görür diye düşünüyorum.

Dizeller için carbon-clean uygulamasından bahsediliyordu.Kurumlanma olduğundan performans düşüyormuş dizellerde zamanla,temizletince performansta ciddi artış oluyormuş.Araştırın derim.

Aracında navigasyon olanların duygularını az da olsa yaşayabilmek için dün telefonun navigasyonunu kullandım.Bardaklığın oray koydum telefonu.Güzel bir sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 31 Mayıs 2009; 13:11:20 >
  • Passat Rear Entertaiment System => RSE. Soldaki LCD Ekran AV IN üzerinden baglandigi icin ekran kalitesi cok düsük, onun icin kendi Orjinal Sistemi daha güzelmis . RSE "0" alirken fiyati 2.600 €uro. mertbasaran ustam sen kaca yaptirmistin ekranlari ???

Saygilar
  • arkadaslar,

icimizde Liquid Glass kullanan varmi Passat veya vs... icin ???? Yapan varsa sonuc nasil oluyor ve hangi markayi kullaniyorlar ???
    Liquid Glass nedir diye soracak olanlar, arabanin kasasini ayna gibi yapiyor (Resimlere bak !!!) birde temizliyor, Spray veya Sabun olarak var. Bir tüpün fiyati (473ml) 25 €uro burada !!!

Saygilar Yasin
  • Sevgili Yasin,
    Araba süper görünüyor gerçekten.
    Kullandığın Liquid Glass'ın bir resmini ekleyebilir misin, ayrıca bir de link verebilirsen sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munans -- 31 Mayıs 2009; 15:47:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: munans

Sevgili Yasin,
    Araba süper görünüyor gerçekten.
    Kullandığın Liquid Glass'ın bir resmini ekleyebilir misin, ayrıca bir de link verebilirsen sevinirim.

sevgili munans,

bende kullanmadim daha sadece icimizde kullanan varsa nasil görünüyor diye sordum, yeni Passat Variant icin siparis verecem ama. Araci yikadiktan sonra araca sikiyorsun ve özel anti bezler ile cila yaparmis gibi temizliyorsun biraz kurumasini bekleyecen sonra ayna gibi oluyor . Daha bir sürü resim var bir tane Mavi Golf R32 vardi yaw arac ayna gibi görünüyordu

Buda Link ama almaca,
    http://www.petzoldts.info/info/Liquid-Glass-Detail-Spray,-Glanzspray-p-1200.html

Saygilar Yasin
  • buyrun Golf Variant Facelift yani Makyajdan sonra Touran 3. Makyajini yapmislar ön kismi ise merak etmeyin Golf 6 cizgisi olacakmis . Ic kisimda tabiki Golf 6 gibi beyaz Ic aydinlatma olacak. Yeni TOURAN IAA 2009´da sunulacak yani piyasaya cikmasi cok az kalmis ve ilk gizli görüntüler bile var, yanliz arka kisimda hic birsey deyismiyor ayni Golf Variant gibi.

Yeni TOURAN Resimleri

Yeni Passat insallah dedikleri gibi Golf 6 cizigisinden "fazla" gitmez, yoksa aracin modelini gercekten bozmus olurlar.

Saygilar Yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 31 Mayıs 2009; 16:14:30 >
  • iyi zamanda sormadim heralde cevap alamadim bi daha sorayim

dogus otonun veya vwnin cikardigi yeni kasalarda tanitim fiyati diye indirimli satma uygulamasi var mi?
    seneye yeni kasa passat cikacak heralde acaba onda boyle bise olurmu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: zombilirkişi

iyi zamanda sormadim heralde cevap alamadim bi daha sorayim

dogus otonun veya vwnin cikardigi yeni kasalarda tanitim fiyati diye indirimli satma uygulamasi var mi?
    seneye yeni kasa passat cikacak heralde acaba onda boyle bise olurmu??

selamlar...bildiğim kadarı ile doğuş otonun yeni kasalarda tanıtım fıyatı diye bir uygulaması bulunmuyor.örneğin golf v golf vı dönüşümünde yeni kasa %5-10 kadar daha pahalı geldi ki bazı standart donanımlar opsiyonel hale getirilmişti(bkz.comfortline donanımı)...golf v'in üretim maliyeti golf vı'dan daha yüksek olmasına rağmen bu fiyat politikası izlendi...ancak güncel otomobil piyasası,kur durumu,arz talep oranı vs belirleyici olacaktır...malum dönem dönem uygun şartlarda kampanyalı otomobil satışı olabiliyor ki doğuş 2008 model passatları(metalik 1.4 tsi 122 hp comfortline manuel için)49.000-56.000 aralığında satış yaptı...

eğer yeni kasa passat için bekliyorsanız size tavsiyem yeni kasanın çıkmasını müteakip bir yıl beklemeniz...çünkü her çıkan yeni kasa beraberinde bazı ufak tefek sorunlar getiriyor ki bu aksaklıklar bir yıl sonra büyük oranda gideriliyor.yeni kasa passat güncel kasa ile kıyaslandığında radikal değişiklikler taşırmı bugünden kestirmek güç...bu arada ben güncel kasayı bir çok otomobile değişmem ki muhtemelen yeni kasa çıktığında fikrim değişmeyecek...güncel kasayı şu anda piyasadaki otomobillerden sadece passat cc ile değiştirmeyi düşünebilirim...ancak passat cc el yakıyor...
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bugün, 2009 yılı OffRoad ilk etap yarışımızı tamamladık. Bu yıl toplam 4 etap'dan oluşacak. Bir başka yenilikte bu sene benim yerime oğlum Barış yarışacak.
    Geçen sene bana "sen yeterince iyi değilsin. Sen Passat'ı kullan ben bunu " demişti.
    Ben ise pit stop ve teknik arıza'dan sorumluyum. Arabaların benzin deposu küçük olduğu için 20 dakıkalık yarış süresince en az bir kere pit stop yapmak gerekiyor.

İşte bugünden makinemize yansıyanlar....

• quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

Passat Rear Entertaiment System => RSE. Soldaki LCD Ekran AV IN üzerinden baglandigi icin ekran kalitesi cok düsük, onun icin kendi Orjinal Sistemi daha güzelmis . RSE "0" alirken fiyati 2.600 €uro. mertbasaran ustam sen kaca yaptirmistin ekranlari ???

Saygilar

Yasin'cim Ben 2.el aldım ürünleri . AYnı renk aynı model 2007 yılı bir Passat'tan çıktı. Yanlış hatırlamıyorsam ,Ekranları ve kulaklık seslerini kontrol eden ünitesi ile birlikte 300 , 500 TL gibi bir fiata aldım. Ayrıntılı bilgiyi Passat Modifikasyonları kısmında bulabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Çarşamba günü babam Passat ile kaza geçirdi maalesef arkadaşlar..

Anayolda giderken annemi almaya giderken annemi geçiyor sonra geri vitese takıp geri gelmeye başlıyor..

Yolun boş olmasına dikkat etmesine rağmen acele ile çok hızlı bir şekilde geri geliyor ve direksiyon hakimiyetini kaybedip orta refujdeki mantarlara çıkıyor..

Aracı ancak örümcek çekici çıkarabiliyor..

Dışarda sadece sol arka lastik küçük bir yerden balanlıyor..

Alt tarafta ise bazı parçalar eziliyor..

Cumartesi akşam parçalar geliyor ve araç büyük ihtimal Pazartesi çıkacak inşallah..

Çok şükür ki ucuz atlattık belki mantarlar olmasa karşı yola geçecek ve Allah korusun daha vahim şeyler olabilirdi..

Araç servisteyken bende bluetooth ve philips diamond vision taktırmak istiyorum..

Philips tamam da bluetooth hakkında hiçbir fikrim yok..

Servis kendimi alcak yoksa bizmi alıp servistemi taktırcaz hangi marka vs vs..?

Geçmiş olsun DH_ALEMDAR,

Allah beterinden saklasın.
  • 
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.