- x
VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
42699 Cevap3743022 Görüntüleme91 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     139 [141] 143 144 145 146 147 148      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2182 Mesaj
28 Mayıs 2009; 13:15:41 

quote:

Orjinalden alıntı: turkwell.com

Mert bunu daha once yazmıştım ama tekrar yazılması yeni alanlar için iyi olmuş.Hatta ben onu actım şimdi kapanmıyor.basıp bekliyorum gene aynı mil gösteriyor.
servise sorucam.

saygılar

sedat

Ben denedim kapanıyor. Arabaya ilk bindiğinde , çalıştır ve kapatmayı dene. Nedense yolda dur kalk diderken bende denedim kapanmadı. Sonra park halinde iken arabayı çalıştırdım, denedim kapandı.

38 Mesaj
28 Mayıs 2009; 16:16:36 

Ses problemi bendede var.2006 model aracım.Bendeki kapılardan ziyade ön konsol ve amortisörlerden.Ön konsol için servisteki yetkili kroniktir dedi, hatta bu konuyu sürekli toplantılarda dile getirdiklerini,jettalarda ise bu sesin passattan daha çok olduğunu belirtti.Amortisörleri teste soktuk hiç sıkıntı yok ama yine de beni rahatsız eden bir ses var.Bende özellikle çok soğuk ve sıcak havalarda ön camdan tıkırtı sesi geliyor.benim aracımın rot ayarları çok çabuk bozuluyor bunla ilgili servisteki eleman 10.000 km bir bozulması normal dedi.Gerçi yaşadığım ilde yol koşulları çok kötü.

6720 Mesaj
28 Mayıs 2009; 18:14:29 

quote:

Yasincigim ev aldım dedimde dügün ne zaman dediler.konu oyle acıldı.

bu arada iyi dileklerde bulunan tüm arkadaslara teşekkür ederim.,

Sercan yok cihazı actımda. sorun olmadan da kapatabildim.bi dahada ellemem zaten.

MERT BAŞARAN

mert abicigim bu tarz ürünlerin hepsinde ekran kalitesi aynı.sen mfd2 ekranı gibi arıyorsun ama malesef zor biraz.Sanırım sen rns510 düşünüyorsun gittikçe.

sevgiler

Passat dediğimiz bir araba
Ama buluşturuyor bizi burada
Sakın yanlış anlaşılmasın
Sevgidendir,ne menfaat ne para
Ancak alanlar bilir
Tüm Passatçılar birarada.

YAZAN:SEDAT

Sedat ustam,

o zaman yeni evin hayirli olsur insallah, ben fazla takip edemedim dügün okuyunca sevindim tabiki (Türkiyede Dügünleri cok severim )

Ancak alanlar bilir

Bu süper olmus ya ellerine saglik

Saygilar Yasin

6720 Mesaj
28 Mayıs 2009; 18:29:07 

quote:

Tıkırtı sesleri tüm araçlarda olur.olmaması imkansız.mercedeste de bmw de de jaguar da da.ancak bunun oluşma yılı değişir kimi 1 yıl sonra başlar kimi4 yıl sonra.kullanım ve kullanıldıgı yol bile etkiler.aynı şekilde kullanıyorsanı her iki aracıda enisonunda mutlaka gelir. buna kafyaı cok takmış ve daha onceki aracının her yerini söküp süngerle kapalmış biri olarak söylüyorumki işe yaramadı ve gene geldi.en önemli konu aracı mümkün oldugu kadar söktürmemektir.çünkü gıcırtıyı yapan iki aksam arasına giren tozlardır.fabrikada tertemiz montajlanan aksamlar.sökülüp tekrar takıldıgında temas yerlerine toz girer ve bu gıcırtıya neden olur.

siz siz olun hiçbir yerini söktürmeyin çok mecbur kalmadıkca.
eger söküleceksede sökülen yerin tüm tırnak geçme sekman vs parcalaraını saglam olsa bile değiştirin.

saygılar
sedat

Sedat ustam,

tikirti sesi hakkinda, bilmiyorum hic dikkatimi cekmemis olabilir baska yerden ses ciktigi icin ama ailemizde HONDA Accord 2.4 iVTEC ve Mercedes C220 CDI hic birinde tikirti takirti sesleri yok . Araclarin ikisindede ön taraf sert plastikten yapilmamis ve yalitimi iyi olabilir, yada ikisindede dekorlar olmadigi icin ses cikarmaya bilir . 2008 Passat´a bindim ondada benim sesleri duyamadim aracin icin resmen sessizdi (tam benlik ). Ben sanirim bu araba ile tikirti sesleri ile kafayi yediyimden her türlü gicirti tikirtiyi duyar oldum

Saygilar Yasin

PS: Passat Variant HIGHLINE üretimi Countdown sayaci: 2 Ay 18 Gün, veya 80 Gün, 1927 Saat, 115595 Dakika veya 6.935.700 Saniye.
Vay be az kalmis 2 Ay 18 gün, gel tezkere gel. Aracin elime gecme günü belli olmadigi icin sadece üretim gününü sayiyorum....

1527 Mesaj
28 Mayıs 2009; 18:47:38 

quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

Konya'da cam filmi yaptıracak kaliteli yer bulamadıysanız Konya'dayenisiniz sanırım Nalçacı'da 3M var, galericiler de Gold Car var önceki ziebart'ın çalışanları işletiyor kullanıdıkarı malzemler aynı kalitede 1. sınıf ancak biraz pahalı onlarınki

Ben de Gold Car'a yaptırmıştım, yaptırdığımda foruma fotoğraflarını eklemiştim, müsait olduğumda tekrar çeker eklerim. Ben Eylül ayında yaptırmıştım, 3M çok aşırı fiyat söylemişti, Gold Car'ın fiyatı uygundu, kullandıkları malzeme de Alman malı, kaliteli bir cam filmi idi. Telefon lazım olursa gönderebilirim.

SAMSUNG GALAXY S4 16 GB BEYAZ

6720 Mesaj
28 Mayıs 2009; 18:58:57 

arkadaslar,

Volkswagen zam yapiyormus. Zam orani araclar icin 1% olacak ve ekstralar icin tekrar 1,9%. Bu zam sadece yeni GOLF GTI ve GTD, yeni POLO, Golf Plus ve kisa dogru cikacak olan Golf Variant icin gecerli deyildir onlara zam yok !!! Passat Donanimsiz 225 €uro zam koyulacak yani 23 525 €uro. Volkswagen o kadar yogun calisiyormus bu almanyada Hurda arac kampanyasi (Abwrackprämie) sayesinde zam yapmak istiyormus. Zam 28.05.2009 tarihinden itibaren girecek. Iyi haber sanirim araci simdiden siparis verenlere zam yokmus diye anladim ama haftaya Fischer + Kutger´e bir sorayim zam benim Variant icinde gecerli olursa siki pazarlik yapmak gerekir artik hem 3 ay bekliyoruz hemde zam olacak is deyil.

Kötü Haber Türkiye icin DOGUS bu firsattan cok iyi sekilde yararlanacaktir, dikkatinize bugün yarin zam gelebilir hemde buranin 2 katini yapar Dogus Otomotiv.

Saygilar Yasin

18966 Mesaj
28 Mayıs 2009; 21:02:56 

quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

arkadaslar, Kötü Haber Türkiye icin DOGUS bu firsattan cok iyi sekilde yararlanacaktir, dikkatinize bugün yarin zam gelebilir hemde buranin 2 katini yapar Dogus Otomotiv. Saygilar Yasin

Yasin kardeşim,

Bruder, biz zamlara çok alışık bir milletiz. Böyle % 1-2 zamlar bizi yıldıramaz. 50.000 TL'lik Passat 1 yılda 60.000 TL olur Türkiye ve çok da iyi satmaya devam eder, ama Almanya'da böyle zam olmaz. Her ne kadar 15 dakikada 1 Passat satılıyorsa da zam yüzünden bunun değişeceğini de sanmıyorum.

Türklerde para çok, Yasin...

417 Mesaj
28 Mayıs 2009; 21:22:51 

arkadaşlar selamlar.bugün hanım araç(tsi golf) rolantide çalışır durumda iken araçtan iniyor ve kapıyı kapatıyor.öyle sanıyorum ki aracın mfd ayarları nedeni ile araç kendini kilitliyor.forumdan edindiğim bilgilere dayanarak cepten hanımı aradım,telefonu araca doğrultmasını istedim.yedek anahtarı kendi telefonuma doğru tutarak açma düğmesine bastım.hakikaten işe yaradı ve ben 80 km yol tepmekten kurtuldum...

audi a3 1.6 tdi ambition s-tronic

6720 Mesaj
28 Mayıs 2009; 21:27:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Yasin kardeşim,

Bruder, biz zamlara çok alışık bir milletiz. Böyle % 1-2 zamlar bizi yıldıramaz. 50.000 TL'lik Passat 1 yılda 60.000 TL olur Türkiye ve çok da iyi satmaya devam eder, ama Almanya'da böyle zam olmaz. Her ne kadar 15 dakikada 1 Passat satılıyorsa da zam yüzünden bunun değişeceğini de sanmıyorum.

Türklerde para çok, Yasin...

Taner abi bu zaman araba siparis verenlere vurmuyor ama belli bir süreden sonra sanirim 4 ay icinde arac gecmez ise eline bende araci zamli bir sekilde ödeyecem, kontrat´ta öyle yaziyormus !!!

Türklerde para yok ama en lüks araclara biz biniyoruz

Saygilar Yasin

6720 Mesaj
28 Mayıs 2009; 21:30:50 

quote:

Orjinalden alıntı: dr_ozi

arkadaşlar selamlar.bugün hanım araç(tsi golf) rolantide çalışır durumda iken araçtan iniyor ve kapıyı kapatıyor.öyle sanıyorum ki aracın mfd ayarları nedeni ile araç kendini kilitliyor.forumdan edindiğim bilgilere dayanarak cepten hanımı aradım,telefonu araca doğrultmasını istedim.yedek anahtarı kendi telefonuma doğru tutarak açma düğmesine bastım.hakikaten işe yaradı ve ben 80 km yol tepmekten kurtuldum...

allah allah ne günlere kaldik peki 2.700km uzakliktan olurmu bu acaba . Gercekten insanin inanasi gelmiyor ama sen haric bir kac kisiden daha duydum bunu. Ben anahtari unutsam veya kapi kilitlense sinirimden kapinin camini kirar anahtari cikarirdim .

Hazir bu konuya gelmisken, aracin merkezi kiliti actiktan sonra ve kapilarin hic birini acmazsak kapilarin hepsi yani merkezi kilit belli bir süre sonra kitleniyor !!! Bu dogrumudur ??? Benim en cok korktugum yikamadan sonra anahtari icinde birakip araci temizliyorum allah korusun bir gün Kapik kitlendi diyelim aman allah korusun.

Saygilar Yasin

2182 Mesaj
28 Mayıs 2009; 23:05:43 

quote:

MERT BAŞARAN

mert abicigim bu tarz ürünlerin hepsinde ekran kalitesi aynı.sen mfd2 ekranı gibi arıyorsun ama malesef zor biraz.Sanırım sen rns510 düşünüyorsun gittikçe.

sevgiler

Ancak alanlar bilir

Haklısın Sedat,

Senin cihaza hayran olmamak elde değil ama gözüm devamlı 1.5 senedir alıştığım ekran kalitesini arıyor. Gidip RNS 510'a bakıyorum. Ekran kalitesi mükemmel fakat kısıtlı kullanım imkanı bu sefer hevesimi kaçırıyor.
Durum benim tarafata çok vahim....:)

335 Mesaj
28 Mayıs 2009; 23:28:16 

arkadaşlar bugün 2003 model passat 1.9tdi highline aldım. içine oturdum koltuk ayar hafızasını ve 6 li cdchanger nasıl kullanıldığını cözemedim. yardımcı olabilirsienz sevinirim bir de kullanım kılavuzunu nerden bulabilirim bu aracın bir bilgisi olan var mı?

VW PASSAT 1.9 TDİ Highline 2003 Kül gri

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mayıs 2009; 23:57:45 

quote:

Orjinalden alıntı: rcp_ycl

arkadaşlar bugün 2003 model passat 1.9tdi highline aldım. içine oturdum koltuk ayar hafızasını ve 6 li cdchanger nasıl kullanıldığını cözemedim. yardımcı olabilirsienz sevinirim bir de kullanım kılavuzunu nerden bulabilirim bu aracın bir bilgisi olan var mı?

vw servislerinde var. benimde caddy de yoktu. 30euro istediler kullanma klavuzu için. bir daha uğramamk üzre çıktım

335 Mesaj
29 Mayıs 2009; 0:06:43 

quote:

Orjinalden alıntı: caddydsg

vw servislerinde var. benimde caddy de yoktu. 30euro istediler kullanma klavuzu için. bir daha uğramamk üzre çıktım

internet üstünde yok mu acaba

VW PASSAT 1.9 TDİ Highline 2003 Kül gri

10517 Mesaj
29 Mayıs 2009; 1:08:43 

quote:

allah allah ne günlere kaldik peki 2.700km uzakliktan olurmu bu acaba . Gercekten insanin inanasi gelmiyor ama sen haric bir kac kisiden daha duydum bunu. Ben anahtari unutsam veya kapi kilitlense sinirimden kapinin camini kirar anahtari cikarirdim .

Hazir bu konuya gelmisken, aracin merkezi kiliti actiktan sonra ve kapilarin hic birini acmazsak kapilarin hepsi yani merkezi kilit belli bir süre sonra kitleniyor !!! Bu dogrumudur ??? Benim en cok korktugum yikamadan sonra anahtari icinde birakip araci temizliyorum allah korusun bir gün Kapik kitlendi diyelim aman allah korusun.

Saygilar Yasin

Uzaktan kumanda ile kapıları açtık diyelim,bir süre boyunca kapıları açmazsak kendini otomatik olarak kitliyor tekrardan.Benim başıma geldi.Ayarlardan açılıp kapatılabiliyordur sanırım.

Fakat anahtar takılı iken kapıları kapatırsak ne olur bilemiyorum.

@dr_ozi

Dediğiniz olay,birkaç senedir internet ortamında söylenmekte.Açıkçası bugüne kadar hiç inanmamıştım;ama siz oluyor dediyseniz oluyordur.

Çalışma mantığını merak ettim.

@rcp_ycl

Yok,o yüzden parayla satıyorlar zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 29 Mayıs 2009; 1:10:01 >

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

1884 Mesaj
29 Mayıs 2009; 2:30:09 

Bak bunu daha önce çok okudum ama.Hiç inanmadım ben pek ihtimal vermiyorum ama iddia da etmiyorum.yarın kesin denicem artık.sonucu yazarım.

saygılar

quote:

http://www.passatturkiye.com

32 Mesaj
29 Mayıs 2009; 4:03:20 

Arkadaslar RNS 510 icin ebay de arama yaparken skoda icin olanini buldum.Bu navi passatla uyumlumu?Görüntü ayni baglanti soketleri farkli olabilirmi?

Baska soru aranizda chip tuning yaptiran var mi?Sonuctan memnunmusunuz?Kutu icimi yoksa direk chip tuning mi yaptirdiniz? (Cok fazlami soru sordum ne?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borgmann -- 29 Mayıs 2009; 4:12:26 >

417 Mesaj
29 Mayıs 2009; 11:09:26 

arkadaşlar bende forumda okumuştum.ama çok işime yaradı ve aynen anlattığım gibi yaptım.tabi araç ayarları harekete geçtiğinde otomatik kapı kitlenmesi şeklinde ayarlanmıştı.eğer hanımın ifadelerinde bir yanlışlık yoksa ki kontak aracın üzerinde ve araç çalışır durumda iken kitli kalıyor.aslında araç çalışır iken kapılar kapatıldığında kitli kalması banada ters geldi....bende samsuna dönünce tekrar deneyeceğim...selamlar
quote:

Bak bunu daha önce çok okudum ama.Hiç inanmadım ben pek ihtimal vermiyorum ama iddia da etmiyorum.yarın kesin denicem artık.sonucu yazarım.

saygılar

@dr_ozi

Dediğiniz olay,birkaç senedir internet ortamında söylenmekte.Açıkçası bugüne kadar hiç inanmamıştım;ama siz oluyor dediyseniz oluyordur.

Çalışma mantığını merak ettim.

audi a3 1.6 tdi ambition s-tronic

18966 Mesaj
29 Mayıs 2009; 11:54:39 

Evet bunu ben de duymuştum. Uzaktan kumanda 433/434 MHz RF TX/RX frekansında çalışır, ultrasonik bir ses yayar, cep telefonları da sayısal altyapı kullandığından bu ultrasonik sesi mikrofondan alıp örnekledikten sonra (sampling) karşı tarafa yollar, orada da ultrasonik ses kulaklıktan tekrar yayılarak aracın mikrofonuna ulaşır, ve voilà kapı kapanır, bu 5000 km'den de mümkündür, aydan da mümkündür.

quote:

1884 Mesaj
29 Mayıs 2009; 14:18:17 

Arkadaslar cep teli ile kapı açma işini 3 araçta denedim.malesef oyle bişey olmuyor. kapılarda tık bile yok.her çeşidini denedim her yerine tuttum ama malesef.

saygılar

270 Mesaj
29 Mayıs 2009; 15:04:40 

arkadaslar 15 yildan fazladir cam filmi isi yapiyorum.
cam filminin hic bir zarari yok. aksine bir cok yarari var ki. dunya da gelismis ulkelerde stard koyarak cam filmi kullanilmasi tavsiye ediyliyor.
cam filmi icerden yapildigi icin filmli cami icerden acmak cok kolay.
tesekkurler

quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Cam filmi kesinlikle yasak (ön,arka, yan). Orijal fabrika çıkışlı renkli camlar yasak değil ve onların da üzerinde notasyon var farikasyon renkli cam olduğuna dair. Ayrıca üreticiler can güvenliği için cam filmini tavsiye etmiyor, aracın içinden acil durumda çıkışı rahatça sağlayabilmek için şiddetle yaptırmayın diyorlar.

Görünmeyen En İyi Koruma

2182 Mesaj
29 Mayıs 2009; 15:35:07 

quote:

Arkadaslar cep teli ile kapı açma işini 3 araçta denedim.malesef oyle bişey olmuyor. kapılarda tık bile yok.her çeşidini denedim her yerine tuttum ama malesef.

saygılar

Bende ilk duyduğum zaman denemiştim. Sonuç olumsuz olmuştu.
Ama sevgili Oğuzhan'ın sözüne güvenirim. Demek ki bazı frekanslarda çalışabiliyor.

16 Mesaj
29 Mayıs 2009; 16:01:32 

arkadaslar ben bu telefonla arba acma olayını duyunca hemen denedım ve yaklasık 10 km topkapı k.çekmece arası babama arattım ve yedek anahtarla arabayı acmayı denedım sonuc olumlu arbanın kapıları rahatlıkla acılmıs ve kapanmıs bagajı bıle actım :D

2403 Mesaj
29 Mayıs 2009; 16:09:26 

Hiç ihtimal vermiyordum ve az önce denedim, eşim aradı ben de megafon açık ve kapalı olarak telefonu aracın sağına soluna önüne arkasına tuttum ancak maalesef herhangi birşey olmadı. Belki inanmadığım için olmamıştır

2009 Corolla 1.4 D-4D Elegant M/M VSC Siyah

16 Mesaj
29 Mayıs 2009; 17:08:04 

bende vermıyordum öle bır ıhtımal ama oldu ummadık taş baş yardı valla

2403 Mesaj
29 Mayıs 2009; 17:13:23 

Belki telefon ve operatöre göre de değişiyor olabilir

2009 Corolla 1.4 D-4D Elegant M/M VSC Siyah

438 Mesaj
29 Mayıs 2009; 17:31:47 

Ya da sadece faturalı hatlarda

2013 POLO GTI

18966 Mesaj
29 Mayıs 2009; 17:36:23 

Yeni VOLKSWAGEN PASSAT alan arkadaşlarımızı bilgilendirmek için MODEL YILI ve ÜRETİM BİLGİLERİNİ gösteren tablo hazırladım:

0

5576 Mesaj
29 Mayıs 2009; 18:25:54 

quote:

Ancak alanlar bilir

Sedat çok hoş çok güzel olmuş ellerine sağlık

2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ
2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HİGHLİNE DERİN SİYAH

Samsung Galaxy Note 3

5576 Mesaj
29 Mayıs 2009; 18:28:47 

quote:

Duyunca hemen babamı aradım.Şu anda passat babamda tam aracı iş yerine park ediyormu dedim ben burdan kapıları açarım,sen yeterki telefonu araca doğru tut, önce inanmadı ben yedek ahantardaki düğmeye bastım babam şok oldu ses çıkarmadı.Ve gerçekten oldu hiç aklıma gelmezdi valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 29 Mayıs 2009; 18:37:43 >

Samsung Galaxy Note 3

5576 Mesaj
29 Mayıs 2009; 18:33:14 

quote:

Sedat ustam,

tikirti sesi hakkinda, bilmiyorum hic dikkatimi cekmemis olabilir baska yerden ses ciktigi icin ama ailemizde HONDA Accord 2.4 iVTEC ve Mercedes C220 CDI hic birinde tikirti takirti sesleri yok . Araclarin ikisindede ön taraf sert plastikten yapilmamis ve yalitimi iyi olabilir, yada ikisindede dekorlar olmadigi icin ses cikarmaya bilir . 2008 Passat´a bindim ondada benim sesleri duyamadim aracin icin resmen sessizdi (tam benlik ). Ben sanirim bu araba ile tikirti sesleri ile kafayi yediyimden her türlü gicirti tikirtiyi duyar oldum

Saygilar Yasin

PS: Passat Variant HIGHLINE üretimi Countdown sayaci: 2 Ay 18 Gün, veya 80 Gün, 1927 Saat, 115595 Dakika veya 6.935.700 Saniye.
Vay be az kalmis 2 Ay 18 gün, gel tezkere gel. Aracin elime gecme günü belli olmadigi icin sadece üretim gününü sayiyorum....

Yasin bu tıkırtı sesini fazla takma.Senn gümüş şimşeğin tıkırtısı kadar 2010 model izlandalında o kadar tıkırtı duymazsın ama mutlaka tıkırtı sesi duyarsın.Normal şartlarda,Normal yollarda tıkırtı sesi çıkmaz almanya'da yollar kaymak gibiyse bir sorun yok ama biz burda öyle bir yollarda sürüyoruzki passat iyi dayanıyor valla.İlla tıkırtı sesi duymak istersen gel ben seni İstanbul'da bir gemiye bindireyim bak bakayım bütün stunlardan nasıl ses geliyor.Benim için önemli olan orta konsoldaki tıkırtı seslerinin olmaması diğer sesler bence normal

Niye gemi diye sorarsan.Gemileri öyle bir yanaştırıyorlarki yüksekte kalıyor ve senin oraya girmen için aracınla çaprazlama çıkman gerekicek o sırada tüm stunlar geriliyor ve bazı yerlerden tıkırtı sesleri geliyor.

Samsung Galaxy Note 3

6720 Mesaj
29 Mayıs 2009; 19:19:09 

quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

Yasin bu tıkırtı sesini fazla takma.Senn gümüş şimşeğin tıkırtısı kadar 2010 model izlandalında o kadar tıkırtı duymazsın ama mutlaka tıkırtı sesi duyarsın.Normal şartlarda,Normal yollarda tıkırtı sesi çıkmaz almanya'da yollar kaymak gibiyse bir sorun yok ama biz burda öyle bir yollarda sürüyoruzki passat iyi dayanıyor valla.İlla tıkırtı sesi duymak istersen gel ben seni İstanbul'da bir gemiye bindireyim bak bakayım bütün stunlardan nasıl ses geliyor.Benim için önemli olan orta konsoldaki tıkırtı seslerinin olmaması diğer sesler bence normal

Niye gemi diye sorarsan.Gemileri öyle bir yanaştırıyorlarki yüksekte kalıyor ve senin oraya girmen için aracınla çaprazlama çıkman gerekicek o sırada tüm stunlar geriliyor ve bazı yerlerden tıkırtı sesleri geliyor.

Sercan tikirti takirti sesi normal ama sen benim araca bin Radyo acikken bile duyulmasi 36.000 €uroluk bir aracta moralini bozuyor. Bendeki sesler hep önden geliyor Ön Konsol ve kapilarda basladi simdi . Beni birak 63 Yasindaki babam bile sesi duyuyor . Ses cok sesli oldugu icin sikayette bulundum. Ama yeni aracimda insallah ses olsa bile minimum bir sekilde olacagina inaniyorum.......

Bu arada Canakkaleye gecmek icin gemiye bindiyimde (arkada yük dolu, yedek tekerliyin orasi dahil !!!) capraz giriyorsun gercekten cok dik rampalar, inerkende ayni ama inerken cikarken Sütünlerden catirti sesi cok sükür cikmadi .

Countdown sayaci : Passat Variant HIGHLINE üretimi Countdown sayaci: 2 Ay 17 Gün, veya 79 Gün, 1902 Saat, 114102 Dakika veya 6.846.123 Saniye.

6720 Mesaj
29 Mayıs 2009; 19:24:57 

Taner abim,

bilgilerin icin cok tesekkürler, gercekten bu sasi nosunda neler gizliymis hic bir bilgim yoktu insallah arslan13 arkadasimiz buna bakarak modelini ögrenebilir !!!

quote:

Orjinalden alıntı: borgmann

Arkadaslar RNS 510 icin ebay de arama yaparken skoda icin olanini buldum.Bu navi passatla uyumlumu?Görüntü ayni baglanti soketleri farkli olabilirmi?

Baska soru aranizda chip tuning yaptiran var mi?Sonuctan memnunmusunuz?Kutu icimi yoksa direk chip tuning mi yaptirdiniz? (Cok fazlami soru sordum ne?)

borgmann grüß dich,

SKODA RNS510 ayni cihaz sadece Cihazda modeli "COLOMBUS" ve "SKODA" yaziyor !!! Öbürtürlü giris ve cikislari ayni olmasi lazim !!!! Almadan önce bir yetkili Servise sordurursan daha iyi yardimci olur.

Chip Tuning konusunda ama sakin elini uzak tut 2.0 TDI 170PS PumpeDüse (PumpNoizzle) Motorlar saten biliyorsun problemli Motor onun icin elini uzak tut !!!

Saygilar Yasin

5576 Mesaj
29 Mayıs 2009; 19:28:09 

quote:

Sercan tikirti takirti sesi normal ama sen benim araca bin Radyo acikken bile duyulmasi 36.000 €uroluk bir aracta moralini bozuyor. Bendeki sesler hep önden geliyor Ön Konsol ve kapilarda basladi simdi . Beni birak 63 Yasindaki babam bile sesi duyuyor . Ses cok sesli oldugu icin sikayette bulundum. Ama yeni aracimda insallah ses olsa bile minimum bir sekilde olacagina inaniyorum.......

Bu arada Canakkaleye gecmek icin gemiye bindiyimde (arkada yük dolu, yedek tekerliyin orasi dahil !!!) capraz giriyorsun gercekten cok dik rampalar, inerkende ayni ama inerken cikarken Sütünlerden catirti sesi cok sükür cikmadi .

Countdown sayaci : Passat Variant HIGHLINE üretimi Countdown sayaci: 2 Ay 17 Gün, veya 79 Gün, 1902 Saat, 114102 Dakika veya 6.846.123 Saniye.

Haklısın sende Gümüş Şimşekte gerçekten çok sorunlar yaşadın her ay servise girdi komple söküldü takıldı.Bütün şansızlııklar senin başına geldi.Özellike tıkırtı olayıyla çok uğraştın bence en iyisini yaptın...2010 model izlandalında çok az ses duyacağına inanıyorum.

Valla ben her gemiye binişimde kapı kenarları tam olarak yerini bilmiyorum herhalde stünlardır.Oralarda çatır çutur sesler geliyor. .Mesela ben otoparktan çıkarkende oluyor.Çok kötü çimento atılmış ve yine çapraz çıkıyorum.Kapının yürüdüğü demir in kenarlarını atılan çimentolar heryerde aynı değil özellikle bir yer var ön sağ teker bir anda aşağı gidiyor.O sırada da sesler geliyor ama ben fazla takmıyorum Eski aracımda o kadar ses duyuyodumki alışkınım bunlar bana normal geliyor (Sen görümüştün benim otoparkı insanı katil eder.)

Samsung Galaxy Note 3

6720 Mesaj
29 Mayıs 2009; 19:45:56 

quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

Haklısın sende Gümüş Şimşekte gerçekten çok sorunlar yaşadın her ay servise girdi komple söküldü takıldı.Bütün şansızlııklar senin başına geldi.Özellike tıkırtı olayıyla çok uğraştın bence en iyisini yaptın...2010 model izlandalında çok az ses duyacağına inanıyorum.

Valla ben her gemiye binişimde kapı kenarları tam olarak yerini bilmiyorum herhalde stünlardır.Oralarda çatır çutur sesler geliyor. .Mesela ben otoparktan çıkarkende oluyor.Çok kötü çimento atılmış ve yine çapraz çıkıyorum.Kapının yürüdüğü demir in kenarlarını atılan çimentolar heryerde aynı değil özellikle bir yer var ön sağ teker bir anda aşağı gidiyor.O sırada da sesler geliyor ama ben fazla takmıyorum Eski aracımda o kadar ses duyuyodumki alışkınım bunlar bana normal geliyor (Sen görümüştün benim otoparkı insanı katil eder.)

sercan aslinda bir kac sorun daha var aracta ama söylemiyorum , nasil olsa arac benim deyildir artik 2 Ay 17 Gün veya 79 Gün sonra araci Servise geri verecem . Ben sadece simdi kiralik bir arac gibi kullaniyorum ama sadece ayda para vermiyorum.

Bugün bir tane Passat Variant gecti yanimdan deep black / derin siyah ve altinda LeMans Jantlar ile gercekten LeMans ile sanirim dogru karar vermisim.

Saygilar Yasin

3158 Mesaj
30 Mayıs 2009; 0:32:44 

quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

Konya'da cam filmi yaptıracak kaliteli yer bulamadıysanız Konya'dayenisiniz sanırım Nalçacı'da 3M var, galericiler de Gold Car var önceki ziebart'ın çalışanları işletiyor kullanıdıkarı malzemler aynı kalitede 1. sınıf ancak biraz pahalı onlarınki

Hayır yeni değilim aksine doğma büyüme Gonyalıyız

Ancak Konya'da ne Ziebart ne de Sonax gibi büyük firmalar yok ve diğerleride yaygın değil ve bu yüzden piyasayı kendileri belirliyorlar istedikleri fiyatta diretiyorlar..

Peki 3M mi Gold Car mı?

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

3158 Mesaj
30 Mayıs 2009; 0:48:24 

Çarşamba günü babam Passat ile kaza geçirdi maalesef arkadaşlar..

Anayolda giderken annemi almaya giderken annemi geçiyor sonra geri vitese takıp geri gelmeye başlıyor..

Yolun boş olmasına dikkat etmesine rağmen acele ile çok hızlı bir şekilde geri geliyor ve direksiyon hakimiyetini kaybedip orta refujdeki mantarlara çıkıyor..

Aracı ancak örümcek çekici çıkarabiliyor..

Dışarda sadece sol arka lastik küçük bir yerden balanlıyor..

Alt tarafta ise bazı parçalar eziliyor..

Cumartesi akşam parçalar geliyor ve araç büyük ihtimal Pazartesi çıkacak inşallah..

Çok şükür ki ucuz atlattık belki mantarlar olmasa karşı yola geçecek ve Allah korusun daha vahim şeyler olabilirdi..

Araç servisteyken bende bluetooth ve philips diamond vision taktırmak istiyorum..

Philips tamam da bluetooth hakkında hiçbir fikrim yok..

Servis kendimi alcak yoksa bizmi alıp servistemi taktırcaz hangi marka vs vs..?

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

14 Mesaj
30 Mayıs 2009; 1:02:02 

merhabalar,ortağımla ben birer tane passat 1.4 tsi comfort dsg siparişi vermiştik
.benim araç izlanda grisi gümrüğe kadar gelmiş,arkadaşımınki reflex gümüş henüz yolda, ayın ikisinde faturaları kesilecek.zam haberi doğru %1 ,bizlere yansıtılmayacağı söylendi.aslında yeni avensis almayı istiyordum fakat en erken temmuz ağustos gibi mümkün olacakmış,bu durumda ötv indirimi de kalkacağından 4-5 bin tl gibi bir farkla passat sahibi olacağım ,umarım memnun kalırım.ortağım araçları değişmeyi teklif etti ,renk konusunda siz ne önerirsiniz?reflex gümüşün içi siyah,izlanda grisinin içi gri döşeme.fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum,şimdiden teşekkürler.

bilgi emekle edinilir, paylaşıldıkça değerlenir

1884 Mesaj
30 Mayıs 2009; 1:38:59 

çok geçmiş oplsun.cana gelmesinde.mal gene alınır.
allah beterinden esirgesin

quote:

Orjinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Anayolda giderken annemi almaya giderken annemi geçiyor sonra geri vitese takıp geri gelmeye başlıyor..

Yolun boş olmasına dikkat etmesine rağmen acele ile çok hızlı bir şekilde geri geliyor ve direksiyon hakimiyetini kaybedip orta refujdeki mantarlara çıkıyor..

Cumartesi akşam parçalar geliyor ve araç büyük ihtimal Pazartesi çıkacak inşallah..

Çok şükür ki ucuz atlattık belki mantarlar olmasa karşı yola geçecek ve Allah korusun daha vahim şeyler olabilirdi..

Araç servisteyken bende bluetooth ve philips diamond vision taktırmak istiyorum..

3158 Mesaj
30 Mayıs 2009; 1:53:24 

Teşekkür ederim Sedat abi..

Zaten keyfe keder verecek bir sıkıntı yok çok şükür..

Bluetooth hakkında yardımcı olabilir misin?

Sami..

İyi Geceler..

890 Mesaj
30 Mayıs 2009; 2:02:43 

Herkese selamlar,

Forumun hızına pek yetişemiyorum bu aralar ama belki bahsi geçmiştir.. Passat'ı na bu güzel double-din ekranları taktıran arkadaşlarım, aleti nasıl kamufle ediyorsunuz ? Allah korusun hırsızlıga karşı bir yöntem buldunuz mu? Özellikle bu konuda çok titiz oldugunu bildigim sevgili Taner sen napıyorsun ? Malum, cihazlar pahalı hırsızların agzını sulandıracak cinsten.. Eminim hepiniz sigorta poliçenize eklettirmişsinizdir ama böyle bir durum can sıkar Allah korusun. Geçen hafta bizim sokakta benim Passat'ın sadece 10 m ilerisinde bir Opel Vectra'nın camını patlatıp ekranı almıslar adam yazık sabah sabah polise dert anlatıyodu, içim pek rahat degil açıkcası.. Buda benim yöntemim biraz ilkel de olsa sanırım işe yarıyor

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aatabay -- 30 Mayıs 2009; 2:04:53 >

2008 Passat Variant TSi Comfortline Derin Siyah

159 Mesaj
30 Mayıs 2009; 4:06:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Yeni VOLKSWAGEN PASSAT alan arkadaşlarımızı bilgilendirmek için MODEL YILI ve ÜRETİM BİLGİLERİNİ gösteren tablo hazırladım:

Çok teşekkürler Taner bey, elinize sağlık.

Sildim gitti

464 Mesaj
30 Mayıs 2009; 10:32:17 

geçmiş olsun arkadaş:(
quote:

PASSAT TSİ 122HP --MOCCA ANTRASİT-COMFORTLİNE
*2008- karapanter*

HONDA-JAZ- JOY-CVT--2012--*beyaz güvercin*

6720 Mesaj
30 Mayıs 2009; 10:39:58 

@DH-ALEMDAR

gecmis olsun, Allah tan babana birsey olmamis o önemli , araba nede olsa tamir edilir ama can yerine tekrar gelmez.

Saygilar Yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VW_Passat -- 30 Mayıs 2009; 17:19:43 >

3158 Mesaj
30 Mayıs 2009; 11:57:13 

Teşekkürler arkadaşlar..

Allah (c.c.) hepimizi kazalardan belalardan emin eylesin..

Hayırlı Günler..

88 Mesaj
30 Mayıs 2009; 12:44:55 

kuzenimde 2006 model passat var o da passatci.
seneye cikacak yeni kasadan almayi planliyor.
vw yeni modellere tanitim fiyatlari uyguluyor mu?
yani yeni kasalari ilk ciktiginda biraz indirimli satiyor mu?
dogus oto yeni golfte boyle bise yaptimi takip edemedim.
bi fikriniz var mi??

>2009 Passat 1.4 TSI 122 hp Comfortline Demir Grisi<

159 Mesaj
30 Mayıs 2009; 13:44:44 

Sn. DH-ALEMDAR büyük geçmiş olsun.
Allah hepimizi her tür kazadan korusun.

Arkadaşlar Taner beyin koyduğu şasi numarası resmi aracın tam olarak neresidir acaba?
Ya da şöyle mi sorsam, şasi numarası Passat'ın neresindedir?

Teşekkürler.
Saygılar.

Sildim gitti

5576 Mesaj
30 Mayıs 2009; 14:32:34 

quote:

Sami çok hemde çok geçmiş olsun...Cana geleceğine mala gelsin boşver takma kafana.Umarım sorunsuz bir şekilde pazartesi günü aracını alırsın.Sami VW ve Doğuş Bluetooth olarak Parrot u takıyorlar.Exclusive lere takılan orjinal Bluetootlardan takılıyor.500 TL bir fiyat veriyorlar bende taktırcaktım fiyat biraz fazla geldi ama kesinlikle taktırmayı düşünüyorum gerçekten çok önemli bir sistem.Diamond vision da gerçekten çok güzel.Eğer istanbul daysan birde Kasımpaşa VW uzay'a uğramanı tavsiye ediyorum 6.000K xenon 400TL takıyorlar ve 2 yıl garantisi var.2007-> modellerde xenon silecek motorunu artık bozmuyor dediler.Ayrıca xenon dan çıkan sorun olursa da hallederiz kafanıza takmayın dediler.

Bluetooth taktırırsan yurt dışındaki passatlara takılan mikrofonu orjinal yerine taktır ben konuştum isteğe göre oraya takıyorlarmış...Eğer söylemezsen dikiz aynasının arkasına takıyorlar.

Orjinal yeri

0

Servisin taktığı yer

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 30 Mayıs 2009; 17:46:17 >

Samsung Galaxy Note 3

5576 Mesaj
30 Mayıs 2009; 14:53:48 

quote:

Orjinalden alıntı: arslan13

Arkadaşlar Taner beyin koyduğu şasi numarası resmi aracın tam olarak neresidir acaba?
Ya da şöyle mi sorsam, şasi numarası Passat'ın neresindedir?

Teşekkürler.
Saygılar.

arslan13,

Hemen camı açıp resim çektim.Umarım resimler yardımcı olmuştur.

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 30 Mayıs 2009; 14:54:47 >

Samsung Galaxy Note 3

159 Mesaj
30 Mayıs 2009; 15:21:06 

Sercan bey çok teşekkür ederim :)
artık teslim alırken kimse elimden kaçamaz :)

Saygılar.

Sildim gitti

1527 Mesaj
30 Mayıs 2009; 15:21:50 

DH-ALEMDAR geçmiş olsun. Kimsenin sağlığında birşey olmaması sevindirici en azından.
Cam filmi için de bir önceki mesajımda da yazmıştım, fiyat/performans olarak değerlendirirseniz bence kesinlikle Gold Car. 3M belki daha kalitelidir ama aşırı pahalı.

5576 Mesaj
30 Mayıs 2009; 16:47:38 

quote:

Orjinalden alıntı: arslan13

Sercan bey çok teşekkür ederim :)
artık teslim alırken kimse elimden kaçamaz :)

Saygılar.

Bende merak ediyorum araç 2010 mu 2009 olarak gelicek, direksiyon CC mi yoksa normal mi.Belki Seri donanım değişik şekilde de gelebilir.Bazı araçlarda Ayak altı ışığı,Kapı altı aydınlatması ile beraber geliyor o da şansa veya doğuş kendi takıyor tam olarak orasını çözemedim.

--------

Arkadaşlar hatırlarsınız bir ara yan aynayı direğe çarpıp kırmıştım daha sonradan servise değiştirmek amacıyla gitmişken Japon yapıştırıcı ile yapıştırıldı Eğer değiştirseydim hasarsızlık indirimim gidicekti bende nazarlık olarak saklıyorum.Bir türlü net şekilde bir resim yakalayamamıştım geçenlerde net bir resim yakalayabildim.Gözüm alıştı rahatısızlık vermiyor.

0

Çarşamba günü saat 5 de çekilmiştir.Havalar çok sıcak ama passatın içi buz gibi çok güzel.Güneş altında kalan bir aracın içi aşırı derece sıcak olur ve klimanın aracın içini soğutması uzun sürer özellikle benim eski aracımım kliması çok geç soğutuyordu passatın kliması ise en fazla 5 dk içinde buz gibi yapıyor ondan sonra 20 dereceye Auto yapıp yola devam
EDIT:Resim işten eve vardığımda çekilmiştir.Araca ilk oturduğumda 37 derece gözüküyordu 5-6 saat güneş altında kalmıştı
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 30 Mayıs 2009; 16:50:57 >

Samsung Galaxy Note 3

1527 Mesaj
30 Mayıs 2009; 17:18:56 

Bu arada şu telefon aracılığıyla arabanın kapılarını açma işini ben de denedim, olmadı

Bu işe eğilsek mi arkadaşlar, netice alanlar biraz daha açık yazabilirler mi, kullandıkları her iki telefonun markası-modeli, araç çalışır durumda ve sadece şoför kapısı açık, diğerleri kilitli mi yoksa tamamen kilitli ve çalışmıyorken mi oldu, vs, vs.

6720 Mesaj
30 Mayıs 2009; 17:25:05 

Volkswagen´den mektup geldi bugün , Siparislerim onaylanmis ve arac Agustos 2009 ayinda üretilecek Gün belli deyil. Arac Wolfsburgtan alinacaktir yaziyor ve icindeki Ekstralari yazmislar tekrardan Kodlari ile birlikte

Saygilar Yasin

5576 Mesaj
30 Mayıs 2009; 17:44:11 

quote:

Orjinalden alıntı: munans

Bu arada şu telefon aracılığıyla arabanın kapılarını açma işini ben de denedim, olmadı

Bu işe eğilsek mi arkadaşlar, netice alanlar biraz daha açık yazabilirler mi, kullandıkları her iki telefonun markası-modeli, araç çalışır durumda ve sadece şoför kapısı açık, diğerleri kilitli mi yoksa tamamen kilitli ve çalışmıyorken mi oldu, vs, vs.

Babam sony erıcson K790i ben de Nokıa N79...Araç kapalı bir şekilde tüm kapılar kapalı iken.Yanlız 1 kere basmayla gerçekleşmedi 2-3 kere ve babam aracın etrafında 1 tur atmış bir anda açılmış. Benim hala aklım ermiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 30 Mayıs 2009; 17:44:37 >

Samsung Galaxy Note 3