Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (403. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taner benim sana tavsiyem kullanmasan bile tüm antenlerini baglat.Daha sonra bir daha söktürme cihazı.bir kerede ne varsa baglanacak baglasınlar.
    sen genede kullanma.yoksa yazık sok tak söktak yalama olur.:)

quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Sedat kardeşim çok teşekkür ederim. Aklıma takılmıştı. Cumartesi günü hatta belki o zamana kadar beklemem bile (servisin yanından geçerken bir rica etsem ne derler acaba..., yok yok güvenemem, ne olur ne olmaz, zaten kasaya kaldırdım). Tüm ambalaj malzemelerini saklayacağım (evde arabamın malzemelerine ait özel bir oda var).

Taktıktan sonra da ekrandaki folyoyu çıkartırım. Ayrıca da merak edenler için acaip "elektronik" bir kokusu var, baskılı devre, lehim ve işlemci kokusu.
  • MT-6501 Navigasyon cihazının yakın resimlerini çekmeye çalıştım ama bazıları biraz flu çıktı, N73'le odaklama biraz sorunlu gibi. Yine fikir vermesi açısından uygun diye düşünüyorum.

Cihazın 2 adet dairesel (yuvarlak) kumanda düğmelerinin nikelajının şekli/tarzu/tipi dışında hiçkimsenin şikayet edeceğini sanmıyorum. Sadece bu iki düğme biraz daha itinalı yapılsaymış çok daha güzel olurmuş, veya krom kaplamanın çok parlak olması beni bunu düşünmeme sebep olmuş da olabilir.

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

• Taner Abim;

Benim Gönderdiğim siyah renkli passat maketin arkada duruyor. Gözünün önünden ayırmıyorsun vallahi.

quote:

MT-6501 Navigasyon cihazının yakın resimlerini çekmeye çalıştım ama bazıları biraz flu çıktı, N73'le odaklama biraz sorunlu gibi. Yine fikir vermesi açısından uygun diye düşünüyorum.

Cihazın 2 adet dairesel (yuvarlak) kumanda düğmelerinin nikelajının şekli/tarzu/tipi dışında hiçkimsenin şikayet edeceğini sanmıyorum. Sadece bu iki düğme biraz daha itinalı yapılsaymış çok daha güzel olurmuş, veya krom kaplamanın çok parlak olması beni bunu düşünmeme sebep olmuş da olabilir.

• http://forum.donanimhaber.com/m_31639596/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf123456 -- 14 Mayıs 2009; 13:37:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: thoca

Sevgili deserthawk öncelikle belirtmek isterim ki forumun acemisi olduğum için VW Passat 1.6 FSI -- Peugeot 407 comfort 1.6 HDI başlığıyla açılan bölüme yazdığım yoruma cevabınızı yeni okudum ve dehşete kapıldım.
    http://resim.donanimhaber.com/m_13234095/mpage_1/key_//tm.htm#31145241
    Her şeyden önce 40 yaşında bir öğretmenim.hani çoluk çocuk demişsiniz ya. Eğer sizi mutlu edecekse babamda (65 yaşındadır.)2007 model sıfır km alınmış 1.6 fsi motor Comfortline donanım seviyeli gri passat var. Yorumu dikkatli okursanız fsi motorun arızalı olduğundan falan bahsedilmemiş. o yorumda belirtilen sadece firma motoru başarılı bulmamış olacak ki 102 motoru hala üretmesine rağmen fsi motoru bu piyasa için rekor sayılacak kısa sürede üretimden kaldırıldığıdır. Yok onun yerine tsi çıktı derseniz 102 neden hala üretiliyo. Demek ki firma açısından son derece başarılı bulunuyo.Ama sizin bir ergen ağzıyla son derece agresif ve saygısızca yazdığınız cevaplar karşısında hakikaten dehşete düştüm. fsi konusunda siz bizim nasıl düşünmemizi istiyorsanız emredin biz de öyle düşünelim. Eğer öyle düşünmezsek te ağzımızın payını her zaman büyük bir cüretle yaptığınız gibi verin olsun bitsin. selam ile.
    bu arada zekice inceden inceye giydirmelerini keyifle okuduğum taner göde’ye ayrıca selam.

Dehşete kapılacak bir şey yok.Üretim stratejisine dair defalarca yorum yaptık.İnatla,araştırmadan etmeden yorumlar yapılıyor.

Siz olaraya gülücükler koyarsanız,bana da cevap hakkı doğar.Tabi buna kızmamın nedeninin,forumdaki bazı arkadaşların aklınca kafa bulduğu Jetta'nın da rolünün olduğunu söyleyeyim.Bu kişiler belli zaten.

Daha önce birkaç kere bu tip konuşmalara girdim.Nedense FSI sorunlu diyenler,benim mesajımdan sonra cevap veremedi,veremez de.

2005 yılında başladı FSI satılmaya,2008'de bitti.Jet hızı olduğu söylenemez.Kaldı ki FSI üretimi şu anda da devam ediyor (Ayrıca Audi de bu motoru kullanmaya devam ediyor,bir de TFSI olayı var tabi ki).

Ama bazı arkadaşlar üstünkörü bir araştırma (araştırma da denemez ya buna) yapıyor,1.6 FSI vardı geçen sene,artık yok,1.4 TSI geldi.Yapıştır FSI'a sorunlu damgasını.

Daha önce başıma geldiği için,bu konuda kızgınım biraz açıkçası.

Neden 1.6 8V 102 HP'nin neden satılmaya devam ettiğini de söyleyeyim.

1)Yıllardır sağlamlığını ispat etmiş bir motor.
    2)Üretimi ucuz.
    3)LPG'ye tam uyumlu.

Bu giriş motorudur,önümüzdeki 1-2 sene de kalkmayacağını düşünüyorum.

Fakat giriş seviyesini geçtikten sonra işler değişiyor.TSI,FSI'dan daha performanslı bir motor,daha küçük hacimli aynı zamanda.Bu durumda Volkswagen,sürekli kendisini geliştirmek için çabalıyor.Yarın bir gün 1.4 TSI da kalkabilir,nitekim 1.2 TSI motor yakında Polo ve Golf için gelecek.

Rakipleri hacim küçültmeye çalışırken,FSI motorla devam edilemezdi,TSI'ı geliştirdiler,gayet de güzel oldu.

Neyse,lafı uzatmanın alemi yok.Yukarıda yazdığım gibi bazı kişilerin yüzünden bu konuda biraz kızgınım açıkçası,belki siz o mesajı şaka yollu yazdınız,belki de biraz dalga geçer gibi yazdınız,bilemeyeceğim.O kişilerin yüzünden kalbinizi kırdıysam özür dilerim.Kırgınlık,dargınlık olmasın.
  • taner hocam şasi kablosu olabilir mi?
    quote:

Diversity Antenleri kullanmak için gerekli parçayı da buldum. Ama işte bunda mavi bir kablo var, acaba o nereye giriyor...?

http://www.acvgmbh.de/shop/product_info.php?products_id=2556

DIN-Antennenadapter Doppel-Fakra (Z) mit Phantomeinspeisung und Diversity

Zur Nutzung beider Scheibenantennen.
    Doppel-FAKRA (Z) Antennenadapter mit Phantomeinspeisung (aktiv)
    Für Fahrzeuge mit Antennendiversity.
    Audi 2008->
    VW 2008->

• Sayın Taner Göde ve loosing arkadaşlar,

RNS510 larınız hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Darısı bizlerin başına diyelim.

Saygılarımla,
    yalçın
  • sevgili deserthawk böylesi kesinlikle daha güzel
    kırgınlık vardı ama geçti kal sağlıcakla
  • Teşekkürler Y. Aydın kardeşim. Esasen RNS 510 benzeri bir ürün. Şekil olarak RNS 510'a benziyor, ama fiyatı daha ucuz ve bu ürün Çin malı. Anten adaptöründeki mavi kablo da 12V beslemesine gidiyor. Üreticiye telefon edip öğrendim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DrSKULL

Sevgili Taner ve Losing güle güle kullanın gerçekten güzel bir cihaz hayırlı olsun.Takıldıktan sonraki kullaımla ilgili bilgileri de sabırsızlıkla bekliyoruz

Sevgili Yasin, Türkiye haritası ile ilgili bugün foto çekmek için hazırlandım, ama uzaktan kumandayı kaybettiğim için tripod kullanamadım ve elde çektim. görüntüler o yüzden çok hoşuma gitmese de harita hakkında bilgi vermek için yüklüyorum. SLR makinede LCD ekrandan görerek çekmek en azından benim makinada mümkün değil, trafikte de gözüne dayayıp çekmek zor oluyor gerçekten.

Haritada sokak ve cadde isimlerinde sorun yok gayet iyi çalışıyor, yönlendirmeler de doğru

POIler yok sanıyordum ama aratınca çıkıyor, 2 ve 3 boyutlu görüntü var topografik olarak sadece trakya çalışılmış. harita henüz tam değil o yüzden piyasada yok sanırım, ama Türkün elinden birşey kurtulmuyor işte yarım da olsa burada dağılmaya başladı ve servisler çok kaybedecek bu yüzden, kim gider 200 küsür euro verir bu haritaya gerçi burada 500 euro yapar kesin doğuş o dvd fiyatını.

saygılar
    ilker

gercekten calisiyor yarimda olsa . 2. Resimde tek yön sokaklar bile var Haritada. POI´ler var ama sinirli bir sayida secebiliyosun sanirim 7 tane secebiliyorsun daha fazlasi olmuyor, birde SD Kart´a adressleri yükleyip RNS510´da göstere biliyorsun. Ben takipteyim yeni DVD ciktimi hemen bakacam Türkiye varmi Dogu Avrupa Harita DVD sinde..... Yoksa her sene güncellemeye deymez nede olsa Almanyada her ay sokak deyismiyor.

Saygilar Yasin
  • arkadaslar bu olaya gülünürmü aglanirmi bilinmez ama su bir gercekki bir insan nasil böyle olur anlayamadim.

dün 13:35´te Otoban (Autobahn) A2 Hannover kapandi – nedeni ise Para yagmuru yüzünden

(arkadaki siyah AUDI A4 ve yaninda parayi kaptiran 23. yasindaki genc)

Evet yanlis duymadiniz 23 yasindaki genc üstü acik AUDI A4 deneme sürüsü yaparken, malesef parayi zarfin icinde arka koltukta unutuyor ve o kadar hizda zarf arka koltuktan ucuyor daha sonra icindeki paralar yola savruluyor . Zarfin icinde 23.000 €uro para varmis. 23 Yasindaki genc hemen Polise haber ediyor Polis aninda olay yerinde Otobani gidis gelis kapatip, para toplama operasyonuna giriyorlar . Polis malesef paranin tamamini toplayamiyor, sadece 20.000 €uro kurtara bilmisler geri kalan 3.000 €uro malesef bulunmamis. Genc arabayi alabildimi bilinmez !!!

Vay be dünyada neler oluyor, orada aracin icindeki bekleyenlerin yüzünü görmek isterdim , birde 23. Yasindaki gencin . Bu kadarda bir insan unutkanda demiyelim sorunsuz olamaz. Pahali bir deneme sürüsü oldugu kesin.

Saygilar Yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 14 Mayıs 2009; 20:09:07 >
  • quote:

Merhaba değerli arkadaşlarım,

Az önce Yurtiçi Kargo'dan losing arkadaşımın İstanbul'dan bana kargo ile gönderdiği MT-6501 NAVIGASYON cihazını teslim aldım. 2 saat daha bekleyemedim ve kendim bisikletle gidip aldım, Adana'da hava 30 dereceyi geçmiş bu arada.

Heyecandan masayı ve büroyu tam toplamadan hemen kutuyu açtım ve incelemeye başladım. Kutusu standard ölçülerde 18 x 24 x 37 cm ve yaklaşık 4 kg ağırlığında (tahmini).

Ambalajlama çok profesyonelce yapılmış. Benim daha önce görmediğim, çok kalın ve sağlam, dayanıklı plastikten çepeçevre hava kanalları ve tüpleri oluşturarak imal edilmiş bir şok emme hücresi içinde bulunuyor.

İçerisinden sırasıyla

1. UZAKTAN KUMANDA
    2. DVB-T ANTEN
    3. GPS ANTEN
    4. FAKRA-DIN ANTEN ARA KABLOSU
    5. AV IN/OUT RCA JACK BAĞLANTILARI
    6. VW OTO RADYO SİSTEM BAĞLANTISI KUTUSU VE ARA KABLOLARI
    7. KULLANMA KILAVUZU
    8. 2 GB KINGSTON SD CARD

çıkıyor.

Tanercim,

Güle güle kullan, cok iyi bir seçim yapmışsınız tam olarak ''All-in one'' bir cihaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DrSKULL

Haritada sokak ve cadde isimlerinde sorun yok gayet iyi çalışıyor, yönlendirmeler de doğru

saygılar
    ilker

ilker,

RNS510 çook güzel gerçekten.Uzun yıllar kullanman dileğiyle..

Yanlış mı görüyorum yoksa.Mecidiyeköy/Ortaklar caddesi...İlker benim evimin yanına kadar gelmişsin Bir çay kahve içerdik yahu.Belki bilirsin FULYA TAKSİ yi
  • quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk
    Neden 1.6 8V 102 HP'nin neden satılmaya devam ettiğini de söyleyeyim.

1)Yıllardır sağlamlığını ispat etmiş bir motor.
    2)Üretimi ucuz.
    3)LPG'ye tam uyumlu.

Bu giriş motorudur,önümüzdeki 1-2 sene de kalkmayacağını düşünüyorum.

Sevgili Deserthawk. Forumun diğer başlıklarında ve sayfalarında "1.6 FSI sorunluydu, üretimi durduruldu, 1.4 TSI yerine geçti" gibi kıraathane mantığı ve taksi durağı yorumları (bu hususta amcam çok çok iyidir ne yazık ki, "sallandıracan 3-5 tanesini, bak bakalım bir daha yapıyorlar mı...!") mücadele edilmesi gereken ama sivilce gibi birisi bir yerde kururken başka yerde yine bitiyor.

1.6 FSI motorunun sorunlu olduğuna dait hiçbir ispatlanmış ve kanıtlanmış veri yokken ülkemizdeki benzin fiyatının yüksekliği ve motorun geliştirildiği Almanya'da 2000'li yılların başında şehiriçinde 100 kilometreye 10 litrenin çok makul kabul edilmesi, ayrıca turbo teknolojisinin de geliştirilmesi ve VW tarafından uygulanmaya başlaması son yıllarda 1.6 FSI motoru biraz gölgelemiştir.

1.6 MPI motoru ise SEAT EXEO'da GİRİŞ MOTORU olarak uygulanacak (LPG'ye uyumlu) ayrıca 20 valfli 1.8 MPI efsane motor da geri geliyor (LPG'ye uyumlu). SEAT EXEO'nun başarılı bir satış grafiği çizeceğini düşünüyorum, 102 HP motor ile de olsa. Ayrıca doğrudan LPG'ciye gidecek olanlar da çıkacaktır, hem 1.6 hem 1.8 motor için. Ayrıca 1.8 motorun turbo versiyonu da çıkacaktı ki 150 HP'lik SEAT EXEO bence sıra oluştururdu.
  • quote:

1.6 FSI motorunun sorunlu olduğuna dair hiçbir ispatlanmış ve kanıtlanmış veri yokken ülkemizdeki benzin fiyatının yüksekliği ve motorun geliştirildiği Almanya'da 2000'li yılların başında şehiriçinde 100 kilometreye 10 litrenin çok makul kabul edilmesi, ayrıca turbo teknolojisinin de geliştirilmesi ve VW tarafından uygulanmaya başlaması son yıllarda 1.6 FSI motoru biraz gölgelemiştir.

1.6 MPI motoru ise SEAT EXEO'da GİRİŞ MOTORU olarak uygulanacak (LPG'ye uyumlu) ayrıca 20 valfli 1.8 MPI efsane motor da geri geliyor (LPG'ye uyumlu). SEAT EXEO'nun başarılı bir satış grafiği çizeceğini düşünüyorum, 102 HP motor ile de olsa. Ayrıca doğrudan LPG'ciye gidecek olanlar da çıkacaktır, hem 1.6 hem 1.8 motor için. Ayrıca 1.8 motorun turbo versiyonu da çıkacaktı ki 150 HP'lik SEAT EXEO bence sıra oluştururdu.

Bu LPG ye uyumlu lafına çok gülüyorum,Koskoca firma sadece Türkiyede satacağı 1-2 bin 102 hp lik motora sahip Passatı düşünerekmi bu motorun üretimine devam ediyor? Türkler alsın LPG taktırsın bu bir BALON laf firma istese orjinal olarak LPG li olarak imal edip satmayı bilmez mi? yada LPG kiti üreten firmalarla anlaşıp FSI ye uygun LPG kitini imal ettirip FSı motorlu araçlarıda LPG ye uygun hale getirirdi ama VOLKSWAGEN firmasının böyle bir derdi yok ! LPG kimin umurunda 102 HPlik motor LPG ye uyumlu olduğu için üretiliyormuş gibi komik ve mantık ötesi bir düşünceyi kim yaydıysa kendiside inanmaya başlamıştır.Taner Bey Almanca bildiğinize göre Volkswagen firması yetkililerine Türkler LPG taktırsın diye mi 102 HP lik motoru üretiyorsunuz diye sorabilirsniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: HorozKardes
    Bu LPG ye uyumlu lafına çok gülüyorum,Koskoca firma sadece Türkiyede satacağı 1-2 bin 102 hp lik motora sahip Passatı düşünerekmi bu motorun üretimine devam ediyor? Türkler alsın LPG taktırsın bu bir BALON laf firma istese orjinal olarak LPG li olarak imal edip satmayı bilmez mi? yada LPG kiti üreten firmalarla anlaşıp FSI ye uygun LPG kitini imal ettirip FSı motorlu araçlarıda LPG ye uygun hale getirirdi ama VOLKSWAGEN firmasının böyle bir derdi yok ! LPG kimin umurunda 102 HPlik motor LPG ye uyumlu olduğu için üretiliyormuş gibi komik ve mantık ötesi bir düşünceyi kim yaydıysa kendiside inanmaya başlamıştır. Taner Bey Almanca bildiğinize göre Volkswagen firması yetkililerine Türkler LPG taktırsın diye mi 102 HP lik motoru üretiyorsunuz diye sorabilirsniz

Tabi ki sorarım, fakat emin olun ki bu motorlar sadece Türkler satın alsın diye değil, Avrupa'dakiler de satın alsınlar diye üretiliyor. Avrupa'da satılıp da Türkiye'ye getirilmeyen motor çeşidi çok az, 3C kasa Passat'lardaki 1.9 TDI 105 HP ile 3.2 V6 250 HP ve 3.6 V6 300 HP gibi. Mesajımda motorun özellikle Türkiye piyasası düşünülerek üretildiğini yazımadım, fakat ülkemiz vergilendirme ortamına göre en çok satılacak olan motor bu 1.6 MPI olacaktır. SEAT'ın prestij kaygısı yok, Exeo'yu 1.6 MPI ile çok, kolayca ve rahat satar. Ek bilgi olarak da ÖTV indirimi ile 40.000 TL'ye satılan 1.6 MPI 102 HP motorlu Trendline Passat'ların sayısı da bir hayli yüksek.
  • Merhabalar Ender Elektronik

Uzun süredir forumu izliyoruz. Hakkımızda yazılan tüm övgülere layık olmaya senelerdir çalıştık ve çalışmaya devam edecegiz.

Sizinde forumda okuduğunuz gibi RNS510 cihazlarınız için ORJİNAL Teleatlas Türkiye haritası firmamızda mevcuttur. Haritanın yüklenmesi konusunda pazar haric her gün size yardımcı olabiliyoruz.Yüklemelerde yazılım hard diske yüklenir ürünle birlikte cd verilmez.Kopyalanmaya önlem olarak bu şekilde çalışılmaktadır. Ayrıca cihazınızla ilgili yayımlanan son versiyon olan 1100 versiyonunu da cihazınıza yükleyebiliyoruz (52 dk sürmektedir)...

Ayrıca yurt dışından kendi imkanlarınızla getirdiğiniz cihazınızın da aracınıza montajı ve ardından araca kodlanması konularında da hizmet vermekteyiz.

Firmamızda RNS510 ve RCD510 model cihazlarınız için;

. ORJİNAL Bluetooth kitleri (900 Tl montaj ve kodlama dahil)
    . Hareket halinde görüntü aparatları (150 Euro)
    . Multimedia Giriş adaptörleri (200 Euro)

Kafanızdaki tüm sorular için lütfen bizi arayın. 0216 370 77 25 Metin
  • Metin bey siz de hoşgeldiniz :)

Bir hayli reklamınızı yaptım sanırım :)
    Harita hakkında ayrıtlı bilgi verirseniz neler var neler yok burada herkes merak ediyor
    en doğru adresten öğrenmek en iyisi herhalde

bluetooth anteni gelince haber verirseniz sevinirim

saygılar ilker
  • Teşekkür ederim iyi dilekler için, darısı ve daha iyisi sizlere :)

Ortaklar caddesi sık kullandığım bir güzergah aslında, trafik yoğun olduğunda ortaklar, alisamiyen arkası oradan fulyaya iniyorum genelde. Bekarken de Cevahirin bir alt sokağında oturuyordum ayşecik sokaktı sanırım. kısa bir süre de olsa ben de fulya mahallesi sakini olmuştum :)
  • Buradaki forumda zaten yorumlarınızı bol bol okudum hatta doktor bir baska arkadasinizda onumuzdeki hafta bize ugrayacak harita yukletmek icin.Anten gelincede bendeki cep telefonunuzdan donecegim hemen.

RNS510 Teleatlas (Navteq) Turkiye Haritası Detayları :

. Haritada 5 il yüklü durumdadır. Bunlar : İstanbul - Kocaeli - Ankara - Bursa ve Antalyadır.
    . Üründe Sesli yönlendirme mevcuttur. İngilizce olarak. Türkçeleştirme çabaları başladı fakat sanırım 1 yıl içinde olacaktır.
    . Haritanın cihazınıza yüklenmesi 35 dk kadar sürmektedir.
    . Yüklemenin ardından cihazınıza garanti bandrolu yapıştırıyoruz bu yırtılmadığı sürece cihazınızda oluşabilecek arızalarda harita silinmesi durumunda tekrar ücret talep edilmeden harita tekrar cihazınıza yüklenecektir.

Aklıma gelen bilgiler bunlar daha da öğrenmek istediğiniz bilgiler için lütfen sorun hemen cevaplayalım.

Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.