- x
VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
42699 Cevap3737935 Görüntüleme91 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     132 [134] 136 137 138 139 140 141      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6720 Mesaj
12 Mayıs 2009; 20:57:40 

quote:

Orjinalden alıntı: DrSKULL

Söylemeyi unuttum RNS 510'da TV 'de yok onun için de ayrı bir ünite taktırmanız gerekiyor.

CarPC için internette bir video izlemiştim, Microsoft ve VW ortak bir proje ile bir ürün geliştiriyorlardı Passat üzerinde. Gerçekten güzel bir sistemdi. Ama sonrasında ne o videoyu bulabildim ne de onunla ilgili bir haber okudum.

DrSKULL,

ilk önce VW forumlarini alt üst ettim gece 12 ´ye kadar ama Türkiye haritasi yok !!!! NAVTEQ´e soracam bugün birde bakalim o nediyecek !!! RNS510 a özel DVB-T Hybrid Tuner var Orjinal VW Parcasi ama sanirim Türkiyede DVB-T (Terestik) olmadigi icin calismaz ama normal Analog Tuner takilirmi bilmiyorum ama özel bir Receiver alinirsa ve AUX a baglanirsa calismasi lazim.......

Saygilar Yasin

6720 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:04:27 

quote:

Orjinalden alıntı: nikon801s

Şimdi müsadenizle benim bir sorum olacak:

Öncamdaki buharı çözmek için sol yuvarlağın üstündeki düğmeye basıyoruz, fan yüksek üflemede çalışıyor ve kısa sürede buğuyu çözüyor. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanki bir süre sonra fan sürati kendiliğinden düşüp AUTO ve LCD deki ısının emrettiği seviyede üflemeye başlıyordu. Passatlarda da böyle mi
bizim golf te şu anda hep yüksek üflüyor arıza mı yaptı yoksa yukarıda anlattığım üfleme düşmesi benim hayal ettiğim bir özellik mi ? manueli kaybettim bilen cevaplarsa sevinirim.

Herkese selamlar,

Tesekkürler dogru anlattin ECON tusunu .

Sorunun cevabina gelince, Benim Passat ta sol Cam düymesine bastimmi camdaki buhar gittikten sonra tekrar AUTO moduna gecmiyor !!!! Ama arka cam isindiktan ve buzu buhari gittikten sonra kendi kapaniyor ama ön camda buhar gittiyi zaman tekrar AUTO ya gecmiyor. Golf da neden oluyor Passat ta olmuyor ona anlam veremiyorum

Saygilar Yasin

18966 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:06:20 

Kardeşim Yasin Bruder,

Dostum valla şu anda losing arkadaşımız herhalde evde inceliyordur. Bana MSN WebCam'dan cihazın live canlı tanıtımını yaptı. Ya bu ne garip bir hastalık böyle ya, yani iyi ki baklavacı veya kebapçı falan değiliz, durmadan yerdik, şişer şişer patlardık herhalde. Yurtiçi Kargonun kamyonunu kilometre kilometre takip ediyorum. Sabah ilk bana teslim edilecek. Ayrıca % 30 indirimden de faydalanıyorum.

İşlem Sırası İşlem Tarihi İşlem Saati İşlem İşlem Detay İşlem Yapan Birim İlçe İl
1 12.05.2009 14:55 Gönderi Araca Yüklendi - Tophane Beyoğlu İstanbul
2 12.05.2009 15:47 Gönderi Araçtan İndirildi - Kağıthane Transfer Merkezi Kağıthane İstanbul
3 12.05.2009 17:44 Gönderi Araca Yüklendi - Kağıthane Transfer Merkezi Kağıthane İstanbul

Yasin bu arada bu yeşil garip fişi Almanya'dan getirttim ama herhalde boşuna getirttim. İhtiyacım olmayacak gibi. Doğru mu? Yarın bir bakim lazım olup olmayacağına. Zaten AM bandından Radio Monte Carlo da dinlemiyorum, hiçbirşey yok o bantta. Amerikalılar SIRIUS Uydu Radio dinliyor, biz AM bandına mı mahkum olacağız? Takmam, o kadar. Hatta belki AM anten fişini başka bir amaçla kullanırım. Veya başka birşey yaparım. Anten birleştiricisi vardı, sevgili Sedat gösterdi. Onu da alabilirim ya da dediğim gibi hiç takmam.

losing arkadaşıma özellikle sordum kalite ve ağırlık olarak nasıl diye, 2.1 kg ve Piano Black siyah kaliteli çerçevesi etikeyici. Yani YU-MA-TU tarzı birşey değil. İyi ki de değil, Passat'larımıza yakışması gerek.

Selamlar ve sevgiler,

Taner Göde

6 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:12:37 

quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

VOLKSWAGEN EGYPT

Passat Ana Sayfa (son güncelleme 2007, motor 1.6 FSI, başka yok)

http://www.eaec.com.eg/...ocs/models.aspx?modId=3

Daha güncel bir sayfa bekliyordum. Ayrıca VOLKSWAGEN SURAN diye bir model ve POLO SEDAN adında bir model de varmış, iyi ki bunlar Türkiye'de yokmuş. Toplam 20 kişi çalışıyor. Arapların 1.4 TSI motordan ya haberleri yok ya da VOLKSWAGEN'in MISIR'a ihtiyacı yok. Halbuki tüm modeller de var, JETTA, SCIROCCO, PASSAT CC, EOS vb.

İlginç....

VOLKSWAGEN EGYPT
Head Office and Showrooms
15 Giza Street,
P.O. BOX 49 or 260 Cairo
Tel.: +2 (02) 35728361 / 774
Fax: +2 (02) 35733134

Taner Bey, inanırım, Kahire tarfiğinin methini duydum öyle bir dünyada pasaat a para vermek yazık günah :)

6720 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:14:32 

bu arada tebrikler PASSAT imla Almanya sinirlari icerisinde ilk cezami yedim . Is cikisinda saat 16:35 te Otobana dogru cikarken 30 luk yerde 58km/h ile ölcülüp Mobil Radar arabasi "ProVida arabasi" tarafindan yakalanmisim, Mektup ile birlikte Fotografta geldi eve itiraz durumu olmasin diye. 58km/h - 7km/h tolerans yani 21km/h hiz yapmisim ve ilk Puanimi alip 80 €uro ceza parasi geldi . Gecensenede ilk cezami Avusturyada yemistim 55 €uro para cezasi aldim allahtan o kadar hiza 160km/h hiz ile yakalanmistim Radar engeline.....

Passat cok hizli gidiyor ............

Saygilar Yasin

6720 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:20:57 

quote:

Kardeşim Yasin Bruder,

Dostum valla şu anda losing arkadaşımız herhalde evde inceliyordur. Bana MSN WebCam'dan cihazın live canlı tanıtımını yaptı. Ya bu ne garip bir hastalık böyle ya, yani iyi ki baklavacı veya kebapçı falan değiliz, durmadan yerdik, şişer şişer patlardık herhalde. Yurtiçi Kargonun kamyonunu kilometre kilometre takip ediyorum. Sabah ilk bana teslim edilecek. Ayrıca % 30 indirimden de faydalanıyorum.

İşlem Sırası İşlem Tarihi İşlem Saati İşlem İşlem Detay İşlem Yapan Birim İlçe İl
1 12.05.2009 14:55 Gönderi Araca Yüklendi - Tophane Beyoğlu İstanbul
2 12.05.2009 15:47 Gönderi Araçtan İndirildi - Kağıthane Transfer Merkezi Kağıthane İstanbul
3 12.05.2009 17:44 Gönderi Araca Yüklendi - Kağıthane Transfer Merkezi Kağıthane İstanbul

Yasin bu arada bu yeşil garip fişi Almanya'dan getirttim ama herhalde boşuna getirttim. İhtiyacım olmayacak gibi. Doğru mu? Yarın bir bakim lazım olup olmayacağına. Zaten AM bandından Radio Monte Carlo da dinlemiyorum, hiçbirşey yok o bantta. Amerikalılar SIRIUS Uydu Radio dinliyor, biz AM bandına mı mahkum olacağız? Takmam, o kadar. Hatta belki AM anten fişini başka bir amaçla kullanırım. Veya başka birşey yaparım. Anten birleştiricisi vardı, sevgili Sedat gösterdi. Onu da alabilirim ya da dediğim gibi hiç takmam.

losing arkadaşıma özellikle sordum kalite ve ağırlık olarak nasıl diye, 2.1 kg ve Piano Black siyah kaliteli çerçevesi etikeyici. Yani YU-MA-TU tarzı birşey değil. İyi ki de değil, Passat'larımıza yakışması gerek.

Selamlar ve sevgiler,

Taner Göde

Taner abim,

Passat daki Diversity Cift anten biri FM ötekide AM bandi deyil !!!! Bu iki anten ne ise yariyor diye soracak olursan, eyer dinlediyin FM veya AM Frekansinda Sinyal gücü azalirsa Radyo icinden en güclü sinyali veren antene ulasmaya calisiyor. Sag anten az sinyal veriyorsa sol antene ulasip oradan iyi Sinyal almaya calisiyor gerekirse ikisi ayni anda cekiyor arac...... Yani sana lazim olacak (eyer Radyoda RNS510 gibi cift Anten girisi varsa ki kesinlikle vardir !!!). AM bandi ile hic bir alakasi yok Antenin birini takmadinmi yinede AM ve FM Sinyali alacan ama Cift anten ile daha iyi yayin kalitesine ulasiyorsun.

Taner abi dediyin gibi Kebapci dükkani acsak Kebaptan bahsedecez burada , hastalik iste.......

Saygilar Yasin

6720 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:23:04 

Taner abim bak RNS510 da gizli menüdeki Sinyal göstergesi ANT 1 (Anten 1) ve ANT 2 (Anten 2) ayni anda sinyal geliyor, AM de ise ayni 2 Antenden Sinyal geliyor......

0

Bu arada, Taner abinin mutlulugunu beraber paylasirken unutmusuz. 200. sayfaya gelmisiz koca bir 200 Sayfa devirmis olduk kisa sürede insallah 400. cü sayfayida devirecez PASSAT severler olarak

Saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VW_Passat -- 12 Mayıs 2009; 21:24:26 >

2608 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:23:14 

quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

bu arada tebrikler PASSAT imla Almanya sinirlari icerisinde ilk cezami yedim . Is cikisinda saat 16:35 te Otobana dogru cikarken 30 luk yerde 58km/h ile ölcülüp Mobil Radar arabasi "ProVida arabasi" tarafindan yakalanmisim, Mektup ile birlikte Fotografta geldi eve itiraz durumu olmasin diye. 58km/h - 7km/h tolerans yani 21km/h hiz yapmisim ve ilk Puanimi alip 80 €uro ceza parasi geldi . Gecensenede ilk cezami Avusturyada yemistim 55 €uro para cezasi aldim allahtan o kadar hiza 160km/h hiz ile yakalanmistim Radar engeline.....

Saygilar Yasin

Yasin öyle bir anlatmışsın ki "hayırlı olsun" mu demeli, yoksa "geçmiş olsun" mu demeli bilemedim.

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

6720 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:27:25 

quote:

Orjinalden alıntı: autograph

Yasin öyle bir anlatmışsın ki "hayırlı olsun" mu demeli, yoksa "geçmiş olsun" mu demeli bilemedim.

autograph,

bende sevineyimmi yoksa 80 €uronun arkasindan agliyayimmi bilemedim . Bu arada Puan limitine dikkat edeyim 3 puan hakkim kaldi Limit dolmasin yoksa allah korusun ehliyete 1 ayligina Güle Güle demek düsüyor

247 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:31:37 

Sayın Taner Göde,

Sanırım DVB-T yayınlarda karasal yayınlardan. V\UHF yayınlardan farkı analog yerine digital yayın oluşları. DVB-T için de karasal aktarıcıların kurulması gerekiyor.

quote:

Windows XP tabanlı ürünü yukarıda linki verdiği kişi satıyor, $1100 olan üretici satış fiyatı Türkiye'ye gelene kadar €1500 oluyor. Orjinal RNS510 hakkında yorumları kullanıcı arkadaşlar yapacaklardır, bilhassa DrSkull ve VW_Passat Yasin arkadaşlarım.

Benim ve losing arkadaşımın aldığı ürün turkwell.com Sedat arkadaşımın ürünü ile aynı, tek fark Sedat'ın cihazı analog TV, bizim cihazlar DVB-T ve TV yayınları şu anda uydudan sayısal (digital) olarak yapılıyor, karadan ise UHF/VHF bandından analog olarak (bu da kötü havada görüntü kalitesinin bozulmasına sebep oluyor) ve kablo TV'den de analog ve sayısal olarak yayın yapılıyor. Almanya'da 2005 yılında başlayan DVB-T yayını ülkemizde de henüz emekleme aşamasında.

TV yayını 3'e ayrılıyor

T = Terrestrial/Karasal, vericiler karada direkler/kuleler üzerine kurularak telsiz tarzı yüksek frekansla digital veya analog sinyalle yayın yapar.
S = Satellite/Uydudan, vericiler uydudan dünyaya belli bir bölgeyi hedef alan anten ile yüksek frekansla digital veya analog sinyalle yayın yapar.
C = Cable/Kablo, vericiler kablo TV merkezinden kablo üzerinden özel kablo frenaksı ile digital veya analog sinyalle yayın yapar.

Normal geleneksel TV yayını UHF/VHF antenle analog yayını iken çanak anten alan çoğu insan evinde uydudan sayısal yayın izlemektedir. Satın aldığımız navigasyon cihazında da standard analog TV varken ellerinde olmamasından ötürü DVB-T modelini aldık.

Taner Göde

2012 Fluence 1.5 Dci 110 HP EDC Privilege Platin Gri

5576 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:32:32 

quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

bu arada tebrikler PASSAT imla Almanya sinirlari icerisinde ilk cezami yedim . Is cikisinda saat 16:35 te Otobana dogru cikarken 30 luk yerde 58km/h ile ölcülüp Mobil Radar arabasi "ProVida arabasi" tarafindan yakalanmisim, Mektup ile birlikte Fotografta geldi eve itiraz durumu olmasin diye. 58km/h - 7km/h tolerans yani 21km/h hiz yapmisim ve ilk Puanimi alip 80 €uro parasi geldi Gecensenede ilk cezami Avusturyada yemistim 55 €uro para cezasi aldim allahtan o kadar hiza 160km/h hiz ile yakalanmistim Radar engeline.....

Saygilar Yasin

Yasin geçmiş olsun...30 Km ile gidilmez be kardeşim.Passat dayanamaz artık kendiliğinden fırlar.Türkiye de de böyle kurallar olsa herkes ceza yerdi galiba...Bakalım benim cezamı geçen olcak mı 159km/h ile 265TL ama 15 gün içinde ödediğim için ceza 265-5 = 260TL verdim .Zaten ondan sonra uzun yollarda fazla basmamaya karar verdim.O kadar bastık yine Balıkesir e 4.5-5 saatte gittim.120-140 arası kullanarak yine 4.5-5 saatte istanbul' a döndüm yani hızlı gitmekk fazla birşey kazandırmıyor.

Passat çok hızlı gitmiyor uçuyor uçuyorr...

2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ
2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HİGHLİNE DERİN SİYAH

Samsung Galaxy Note 3

18966 Mesaj
12 Mayıs 2009; 21:43:33 

Yasin evet, iki anten demek birisi AM diğeri FM anteni değil, Çeşitlilik Anteni demek, şimdi hatırladım. Hakikaten bilgi denizinde bazen rotayı şaşırabiliyorum. Neyse, bir yolunu bulacam ya da yazı-tura atıp ya ondadır ya bunda diyip antenin birisini takacam. SZ Maisun bilmiyor muydu acaba PASSAT'ta çift anten olduğu? 22 yaşındaki Lydia hanım son firmware yüklediğini, açıp/kapamadaki sorunu bildiklerini de düzelttiklerini, gürültüyü yok ettiklerini vb. söyledi. Bakalım ne olacak.

Vay be, eskiden ROADSTAR oto radyo teyp alıyorduk kaçakçılar pazarından, evde takıyorduk, şimdi forumlara, uzmanlara, gümrük mevzuatına ve uluslararası üreticilere kadar kapsamlı bir operasyonla laptop tarzı alet getiriyoruz. Helal olsun bize, helal! Forumun gücü bu! Teşekkürler herkese.

Selam ve sevgi,

Taner Göde

6720 Mesaj
12 Mayıs 2009; 22:16:57 

quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

Passat çok hızlı gitmiyor uçuyor uçuyorr...

Yaptigim aslinda yanlisti, durum söyle 4. Viteste gidince araba Gaz istiyor "Gaz verde ucalim" hesabindan . 30´luk yerde hemde Sehir ici 20km/h cook hizli sayilir bir kac km/h daha hizli ehliyet 1 ay güle güle demistim. Sehir icinde hic af yoktur, ve olmasinda bende hiz yapanlara karsiyim ama o gün sanirim mutlaka cok acelem olmasi lazimdi veya arkamdan biri gelip sikistirdi bende gaz vermek zorunda kaldim. Mektupta 14.04.2009 yaziyor, yani aradan 1 ay gecmis ben nereden bileyim niye hizli gittim. Otobanda tabiki beygileri birakiyorum 180km/h 200km/h arasi gidiyorum (max. 225km/h, genelde 150km/h), aractaki kisilere, kendi durumuma ve yol durumuna bagli

Saygilar

6720 Mesaj
12 Mayıs 2009; 22:19:15 

quote:

Yasin evet, iki anten demek birisi AM diğeri FM anteni değil, Çeşitlilik Anteni demek, şimdi hatırladım. Hakikaten bilgi denizinde bazen rotayı şaşırabiliyorum. Neyse, bir yolunu bulacam ya da yazı-tura atıp ya ondadır ya bunda diyip antenin birisini takacam. SZ Maisun bilmiyor muydu acaba PASSAT'ta çift anten olduğu? 22 yaşındaki Lydia hanım son firmware yüklediğini, açıp/kapamadaki sorunu bildiklerini de düzelttiklerini, gürültüyü yok ettiklerini vb. söyledi. Bakalım ne olacak.

Vay be, eskiden ROADSTAR oto radyo teyp alıyorduk kaçakçılar pazarından, evde takıyorduk, şimdi forumlara, uzmanlara, gümrük mevzuatına ve uluslararası üreticilere kadar kapsamlı bir operasyonla laptop tarzı alet getiriyoruz. Helal olsun bize, helal! Forumun gücü bu! Teşekkürler herkese.

Selam ve sevgi,

Taner Göde

Taner abim, sana Almanyadan gelen Anten takmak icin o Plastik gelen Radyonun arkasina olmuyormu ??? Benim bildiyim bu Plastik tek Kabloymus gibi birlestiriyor bir Plastikte........

18966 Mesaj
12 Mayıs 2009; 22:46:07 

RNS 510 için aşağıdaki anten adaptörünü tavsiye ediyorlar.

0

Adaptör Linki: TIKLA 24,99 € Euro

Produktbeschreibung:
•Spezifischer Adapter zur Realisierung des Radioempfangs bei Nachrüstung einer VW Navigationseinheit RNS 510 mit Touchscreen
•Intergrierter Diversity-Anschluss
•Hochwertige Adaption in Erstausrüsterqualität
•Passend für z.B. folgende Fahrzeuge:
◦VW Touareg
◦VW T5
◦VW Golf 5, Touran, EOS, Passat

Lieferumfang
•Antennenadapter

235 Mesaj
12 Mayıs 2009; 22:52:57 

quote:

Orjinalden alıntı: kaya5789

losing, geçen sayfadaki Siyah Passat resmini gördüm de maşallah iyi parlamış, çok güzel görünüyo. Sana da kazasız belasız sürüşler dilerim. Ayrıca senin de yeni aldıgın RNS benzeri cihaz hayırlı olsun. Sorunsuzca kullanman dileğiyle.

Sevgili kaya5789

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim

Özellikle şunu belirtmek istiyorum; Taner bey ve tabiki Hakan Bey'den Allah Razı olsun ,MT-6501'i bize kazandırdıkları için... Cihazın Birkaç fotosunu çektim... gerisinide montaj ve kullanım esnasında çekeceğim..

Saygılarımla,

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losing -- 12 Mayıs 2009; 23:04:43 >

2008 VOLKSWAGEN PASSAT 1.4 TSI 122 HP Comfortline Derin Siyah

18966 Mesaj
12 Mayıs 2009; 23:28:50 

Sevgili losing kardeşim,

Valla şu anda kendi oturma odamda kendim kurcalıyormuşum gibi canlı resimler. Epey de kablo, anten ve bağlantı varmış. Yabancı forumları takip ediyorum şu an. DVD sürücüsünün taşıma emniyet vidaları varmış galiba, montajdan önce sökülmesi gerekiyormuş. Forumdaki kullanıcı BEYAZ anten bağlantısını takmış, hiçbir sorun yok diyor.

Bu işi de en iyi şekilde tamamlayacağımdan eminim. Emin adımlarla ilerliyorum...

http://www.golfmkv.com/...ead.php?t=39584&page=65

0

6720 Mesaj
12 Mayıs 2009; 23:32:24 

quote:

Orjinalden alıntı: losing

Sevgili kaya5789

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim

Özellikle şunu belirtmek istiyorum; Taner bey ve tabiki Hakan Bey'den Allah Razı olsun ,MT-6501'i bize kazandırdıkları için... Cihazın Birkaç fotosunu çektim... gerisinide montaj ve kullanım esnasında çekeceğim..

Saygılarımla,

0

losing, hayirli olsun bu arada senin Navigasyon cihazin, eline alip ilk fotograflari cektiyin icin tesekkür ederim. Gercekten arkada bir tane Radyo anten giris yeri var, yani sadece bir tane anten kablosu ile calisacak. Taner abim gösterdiyin sey FAKRA Kablo bende ama yesil kücük parcayi taktilar. GPS Anteni vs... herseyi icinde olmasi cok iyi gercekten, GPS antenini ekstra almaya gerek kalmayacak.

Birde dikkat ettim bir sürü sari, beyaz ve kirmizi kablo var bunlar ses ve AUX in icinmi ??? AUX In icinse AUX girisine özel Analog TV Tuner takilmiyormu ???

Saygilar Yasin

2608 Mesaj
12 Mayıs 2009; 23:32:58 

gerçekten de forum ve paylaşım, büyük cesaret ve güç veriyor insana...

o kadar kabloyu kendiniz mi bağlayacaksınız?

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

18966 Mesaj
12 Mayıs 2009; 23:53:35 

quote:

Orjinalden alıntı: autograph

gerçekten de forum ve paylaşım, büyük cesaret ve güç veriyor insana...

o kadar kabloyu kendiniz mi bağlayacaksınız?

Arkadaşların da eli yatkın eminim. Kendim elektrik-elektronik teknisyeniyim. Bilhassa araçlara oto-radyo teyp/CD çalar montajında titizliğimle sayısız kişiyi delirttim. Her kablonun ucuna bakır pabuc takardım, izolasyon kılıfını ihmal etmez, lehimle de bağlantıyı sabitleştirirdim. Başkasının yarım saatte bitirdiği işi ben 3 saatte yapardım, fakat şimdiye kadar hiçbir ses sistemin bozulmadı. Ustalığım klasik oto radyo teyplerde saklı kaldı, bu laptoplara kafa tutan navigasyon sistemleri vb. epey bir gelişmiş. Bakalım, işte yavaş yavaş takacağım, önce bir Torx 20 tornavida, sonra gerisi kolay. Gerçekten forum insana cesaret ve yön veriyor.

Helal olsun. İyi ki almışız. Yarın büyük gün. Yurtiçi Kargo'nun kamyonu nerede acaba. Çok kozmik düşünüyorum ama bazen insan kendine de yatırım yapmalı, düşüncelerini purge etmelidir (boşaltmalıdır). Birisi balık avlamaya gider, başkası adam döver, ben de işte böyle ufak tefek elektronikle uğraşmayı acaip çok seviyorum.

Sevgilerimle,

Taner Göde

0

2608 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:13:58 

quote:

Arkadaşların da eli yatkın eminim. Kendim elektrik-elektronik teknisyeniyim. Bilhassa araçlara oto-radyo teyp/CD çalar montajında titizliğimle sayısız kişiyi delirttim. Her kablonun ucuna bakır pabuc takardım, izolasyon kılıfını ihmal etmez, lehimle de bağlantıyı sabitleştirirdim. Başkasının yarım saatte bitirdiği işi ben 3 saatte yapardım, fakat şimdiye kadar hiçbir ses sistemin bozulmadı. Ustalığım klasik oto radyo teyplerde saklı kaldı, bu laptoplara kafa tutan navigasyon sistemleri vb. epey bir gelişmiş. Bakalım, işte yavaş yavaş takacağım, önce bir Torx 20 tornavida, sonra gerisi kolay. Gerçekten forum insana cesaret ve yön veriyor.

Helal olsun. İyi ki almışız. Yarın büyük gün. Yurtiçi Kargo'nun kamyonu nerede acaba. Çok kozmik düşünüyorum ama bazen insan kendine de yatırım yapmalı, düşüncelerini purge etmelidir (boşaltmalıdır). Birisi balık avlamaya gider, başkası adam döver, ben de işte böyle ufak tefek elektronikle uğraşmayı acaip çok seviyorum.

Sevgilerimle,

Taner Göde

0

şimdiden elinize sağlık. umarım herşey yolunda gider...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 13 Mayıs 2009; 0:16:25 >

Olympus OM-D
14mm 2.5
20mm 1.7
25mm 1.4
45mm 2.8 Macro
75mm 1.8

218 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:39:51 

http://translate.google...n&tl=tr&history_state0=

vw grubu araçlar için boya ve cila numuneleri.umarım işinize yarar.

octavia a5 elegance 2005 mpı

70 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:42:14 

Selamlar,
Taner Göde ve losing arkadaşlar yeni cihazlarınız hayırlı olsun. Benim merak ettiğim bu cihazları takınca araç garantisinde bir sorun olurmu? Özellikle Taner Beyin aracı daha garanti kapsamında sanırım.
Herkese keyifli sürüşler dilerim.

Saygılar.

''Muhacirler Kaybedilmiş Topraklarımızın Aziz Hatıralarıdır.''
M. K. ATATÜRK

18966 Mesaj
13 Mayıs 2009; 1:27:26 

Diversity Antenleri kullanmak için gerekli parçayı da buldum. Ama işte bunda mavi bir kablo var, acaba o nereye giriyor...?

http://www.acvgmbh.de/s...fo.php?products_id=2556

0

DIN-Antennenadapter Doppel-Fakra (Z) mit Phantomeinspeisung und Diversity

Zur Nutzung beider Scheibenantennen.
Doppel-FAKRA (Z) Antennenadapter mit Phantomeinspeisung (aktiv)
Für Fahrzeuge mit Antennendiversity.
Audi 2008->
VW 2008->

27 Mesaj
13 Mayıs 2009; 10:04:19 

ABİM BENCE O PARÇA ŞASE İÇİN BANA ÖYLE GELİYOR YANİ ELEKTRİK TE OLDUĞU GİBİ TOPRAK GÖREVEİ YAPACAK

18966 Mesaj
13 Mayıs 2009; 10:05:22 

Arkadaşlar, yukarıdaki parçayı satan yeri buldum. Almanya'da akrabası olanlar varsa getirsinler. 29,50 Euro ama buraya gelene kadar herhalde 50,00 Euro'yu bulur, ne yazık ki Türkiye'ye posta yok. Yukarıdaki üretici de sadece toptancılara satıyor, perakende satmıyor.

Ya ne biçim bir durum bu, aşağı tükürsem bıyık, yukarı tükürsem sakal. Bu gümrük denen şey gerçekten de kendimi Kuzey Kore'da yaşadığımı hissettirmeye başlattı. En basit bir parçayı burnumun dibinde Kıbrız Rum Kesimi alabiliyor, biz alamıyoruz. GÜMRÜĞE HAYIR!

https://www.ultramall.d...nd-Diversity-um2672.htm

0

27 Mesaj
13 Mayıs 2009; 10:13:32 

[font="Arial"][font="Times New Roman"]ARKADAŞLAR TANER ABİYE GETİRTİĞİM CİHAZDAN İKİ ADET DAHA GETİRİYORUM İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA GÖNDEREBİLİRİM

18966 Mesaj
13 Mayıs 2009; 10:39:28 

Evet bu Diversity Anten Adaptörünün içinden çıkan mavi kablo MT-6501 cihazının arkasındaki AUTO ANT (Mavi Kablo/Kontak) 12V bağlanıyor. Almanya'ya üreticisine telefon ettim (şaka değil, Türkiye'de havalar nasıl diye sordu, ben de sıcak dedim). Bu mavi kablo 12V beslemeye bağlanacak dedi. Geriye tek bir sıkıntı kaldı, o da Yurtiçi Kargo'nun kamyonunu beklemek ama o da az sonra gelir.

Ben bu ülkenin Başbakanı olmak ve Gümrüklerin tümünü kaldırmak istiyorum. Bana oy verir misiniz?

0

1884 Mesaj
13 Mayıs 2009; 12:26:54 

200üncü sayfamızı geçmişiz bile hayırlı olsun hepimize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkwell.com -- 13 Mayıs 2009; 12:27:11 >

http://www.passatturkiye.com

2182 Mesaj
13 Mayıs 2009; 13:16:02 

quote:

Sevgili losing kardeşim,

Valla şu anda kendi oturma odamda kendim kurcalıyormuşum gibi canlı resimler. Epey de kablo, anten ve bağlantı varmış. Yabancı forumları takip ediyorum şu an. DVD sürücüsünün taşıma emniyet vidaları varmış galiba, montajdan önce sökülmesi gerekiyormuş. Forumdaki kullanıcı BEYAZ anten bağlantısını takmış, hiçbir sorun yok diyor.

Bu işi de en iyi şekilde tamamlayacağımdan eminim. Emin adımlarla ilerliyorum...

http://www.golfmkv.com/...ead.php?t=39584&page=65

0

Hadi bakalım , tüm forum merakla bekliyor ilk izlenimleri.

5 Mesaj
13 Mayıs 2009; 14:29:46 

quote:

Orjinalden alıntı: losing

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Epeydir foruma arabanın resmini eklemiyordum....Güzel bir Pazar günü Passat'ımı Sonax Şampuan ile yıkayıp ve ardından Turtle Wax ile Cilaladıktan sonraki resimleri...Ahh gönül isterdiki bu haftasonu RCD300 teyp'i çıkartıp yerine MT-6501'i takmakla geçseydi.. :) Neyse sağlık olsun bekleriz..sabırlada bekliyoruz....(Taner Bey İle)

Saygılarımla,

0

0

Pek değerli ve saygıdeğer losing kardeşim..
Aracın çok hoş ve güzel kıskanılmayacak gibi değil ..Ancak ben fotoğraflarda sadece araca değil bir de çevreye dikkat ediyorum..
Üzülerek gözlemledim ki aracın yayaların kullanımında olan kaldırımda park edilmiş ve iki kişinin yanyana yürüyerek geçebileceği alan kalmamış
kaldırımda, üstelik editlenmiş plakadan anladığım kadarı ile İstanbul'da yaşıyorsunuz. Marifet Turtle Waxlayıp cilalamakta değil hacı şakirle yıkasan bile kaldırıma park etmemeyi bilmekte. Ayrıca yerlerin ıslaklığından arabanın sokakta yıkandığı belli Topbaş Melen Çayından boğazın altını delip su getiriyor biz araba yıkıyoruz. Duyarlı olmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_ -- 13 Mayıs 2009; 14:37:29 >

235 Mesaj
13 Mayıs 2009; 15:21:38 

quote:

Orjinalden alıntı: istanbul_

Aracın çok hoş ve güzel kıskanılmayacak gibi değil ..Ancak ben fotoğraflarda sadece araca değil bir de çevreye dikkat ediyorum..
Üzülerek gözlemledim ki aracın yayaların kullanımında olan kaldırımda park edilmiş ve iki kişinin yanyana yürüyerek geçebileceği alan kalmamış
kaldırımda, üstelik editlenmiş plakadan anladığım kadarı ile İstanbul'da yaşıyorsunuz. Marifet Turtle Waxlayıp cilalamakta değil hacı şakirle yıkasan bile kaldırıma park etmemeyi bilmekte. Ayrıca yerlerin ıslaklığından arabanın sokakta yıkandığı belli Topbaş Melen Çayından boğazın altını delip su getiriyor biz araba yıkıyoruz. Duyarlı olmak lazım.

Sevgili Çevre ve Orman Bakanlığından Emekli @istanbul_

Sizi Pistlerde Muhasebeci olarak görmek isteriz..Avukat olarak değil

Saygılarımla,

2008 VOLKSWAGEN PASSAT 1.4 TSI 122 HP Comfortline Derin Siyah

3158 Mesaj
13 Mayıs 2009; 16:27:05 

quote:

Orjinalden alıntı: hakyet

[font="Arial"][font="Times New Roman"]ARKADAŞLAR TANER ABİYE GETİRTİĞİM CİHAZDAN İKİ ADET DAHA GETİRİYORUM İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA GÖNDEREBİLİRİM

Peki ürün hakkında kısa bir özet ve ödeme şeklini belirtir misin Hakan hocam..

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

18966 Mesaj
13 Mayıs 2009; 17:12:34 

Merhaba değerli arkadaşlarım,

Az önce Yurtiçi Kargo'dan losing arkadaşımın İstanbul'dan bana kargo ile gönderdiği MT-6501 NAVIGASYON cihazını teslim aldım. 2 saat daha bekleyemedim ve kendim bisikletle gidip aldım, Adana'da hava 30 dereceyi geçmiş bu arada.

Heyecandan masayı ve büroyu tam toplamadan hemen kutuyu açtım ve incelemeye başladım. Kutusu standard ölçülerde 18 x 24 x 37 cm ve yaklaşık 4 kg ağırlığında (tahmini).

0

Ambalajlama çok profesyonelce yapılmış. Benim daha önce görmediğim, çok kalın ve sağlam, dayanıklı plastikten çepeçevre hava kanalları ve tüpleri oluşturarak imal edilmiş bir şok emme hücresi içinde bulunuyor.

0

0

İçerisinden sırasıyla

1. UZAKTAN KUMANDA
2. DVB-T ANTEN
3. GPS ANTEN
4. FAKRA-DIN ANTEN ARA KABLOSU
5. AV IN/OUT RCA JACK BAĞLANTILARI
6. VW OTO RADYO SİSTEM BAĞLANTISI KUTUSU VE ARA KABLOLARI
7. KULLANMA KILAVUZU
8. 2 GB KINGSTON SD CARD

çıkıyor.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 13 Mayıs 2009; 17:16:40 >

125 Mesaj
13 Mayıs 2009; 17:29:06 

Gözünüz aydın, hayırlı olsun...

Darısı başımıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eşkenar -- 13 Mayıs 2009; 17:29:25 >

18966 Mesaj
13 Mayıs 2009; 17:39:15 

Kutu içeriğini açınca parçalar tek tek ortaya çıkıyor. Torx anahtarını ve 2-3 gün içerisinde bana ÇİFT FAKRA DIVERSITY ANTEN - DIN ANTEN adaptörünü bulup getirmeye çalışacak olan kuzenimi bekliyorum.

Bildiğiniz gibi ben Navigasyon özelliğini ilk etapta kullanmayacağım. Bu nedenle DVB-T ve Navigasyon antenini kutusuna özel poşetine geri ambalajladım.

0

Aletin arkasında 3 adet anten girişi (AM/FM, TV, GPS), sol tarafta kontak bloku, alt tarafta da A/V IN/OUT girişleri var. Fan yeri de var ama fanı yok, arkası kompe soğutuculu dökme alüminyumdan ibaret.

0

0

27 Mesaj
13 Mayıs 2009; 17:40:07 

quote:

Orjinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Peki ürün hakkında kısa bir özet ve ödeme şeklini belirtir misin Hakan hocam..

DEĞERLİ ARKADAŞIM

ürün dvd player ve mp3 mp4 navi gps sd card camera girişleri bluetooth ve yeni gelişmekte olan dvb-t yani DVB-T (Digital Video Broadcasting - Transmitter)(dijital video yayını - karasal verici üzerinden) ve sadece VW ürünlerine uyumlu son derece kaliteli ve gösterişli bir cihaz

ürünün maliyeti konusuna gelince 900 ile 1000 usd arası değişiyor demiştik aradaki 100 usd lik fark değişik getirme yoolarından kaynaklanıyor
malum türkiye şartlarında gümrükten malı içeri sokmak çok ama çok zor bizde farklı yollarla getiriyoruz bu sebepten değişiklik gösteriyor

ÜRÜN GELDİĞİNDE USD KARŞILIĞI TL OLARAK BANKA HAVALESİ YAPTIĞINIZ ÖDEME DOĞRULTUSUNDA DERHAL KARGOYA TESLİM EDİLİYOR

saygılarımla

Hakan YETİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakyet -- 13 Mayıs 2009; 18:06:21 >

18966 Mesaj
13 Mayıs 2009; 17:48:46 

DVD Sürücü Mekanizmasının taşıma esnasında hareket edip okuyucu lense zarar vermemesi için Nakliye Emniyeti olarak 2 adet ve biraz da uzun vida kullanılmış. Montajdan önce bunların çıkartıması gerekiyor.

Ayrıca uzaktan kumandanın pili içerisine yerleştirilmiş ancak kontak arasında plastik folyo var. Kullanmaya başlamadan önce folyoyu çekip çıkartmak gerekiyor yoksa pil ve kontak devreyi tamamlamayacağından alet çalışmayacaktır.

0

10513 Mesaj
13 Mayıs 2009; 18:34:24 

quote:

Orjinalden alıntı: nikon801s

ECON tuşu hakkında:

Değerli dostlar;

Birkaç gün önceki forumu tararken ECON tuşu hakkında bir kafa karışıklığı olduğunu okudum, tüm cevapları okumadım ama hala açık kaldıysa soruyu basitçe yanıtlamaya çalışayım isterseniz:

Henüz passat ım yok ancak eşimin 2006 Golf Goal 1.6 sında da aynı kumanda paneli var ona göre yanıtlayacağım sürç - ü lisan edersek şimdiden affola.

Aracı teslim aldığımda acentede bana da doğru dürüst açıklayamamışlardı kendim keşfettim ve manuel inden den okuyunca anladım ki doğruymuşum.

Şimdi efendim yaz olsun kış olsun ortadaki yuvarlağın üst düğmesine bastığınızda KLIMA / Kompressor mutlaka devreye giriyor ve kabini ısıtıyor veya soğutuyor.
AUTO düğmesi, araç kabini üstteki LCD ekrandaki yazılı sıcaklığa ulaşıncaya kadar hem mazgallar (orta konsol, cam önü sağ ve sol ön yolcu mazgalları , passat için de ek olarak arka mazgallar) dan çıkan havayı duruma göre ayarlayıp dağıtıyor, ve üfleme süratini kontrol ediyor kabin sıcaklığı LCD deki değere yaklaştıkça üfleme de yavaşlıyor. Otomatik olma özelliği bu demek. AUTO yanarken üst ortadaki yön düğmelerine dokunmuyorsunuz passatınız kendisi hallediyor herşeyi.

ECON a gelince. ECON Klima / kompressörü devreden çıkarıp kışın ısınmanın motor sıcaklığı ile yapılmasını sağlıyor ben bir de baharda kullanıyorum dışarıdan gelen taze hava yeterli bir de klima çalıştırmadan benzinden (çekişten hiç hissettirmedi) ekonomi sağlıyor. Yazın kullanırsanız klimasız sadece dış havanın içeri üflemesi olur.

Çok iyi anlatamadıysam rölantide ECON lambasını yakın ve kapatın motor devirinin değiştiğini göreceksiniz, en azından bizimkinde öyle.

Resimsiz anlatım için özür dilerim, (Tamer bey sizin de bulduğunuz gibi Nikon F801S analog bir makina 35mm film kullanıyorum onları tarayıp buraya ekleyene kadar yazmak daha kolayıma geldi çok gecikmeden :) yine de gerekirse özel mesaj atan arkadaşlara fotograflı anlatım hazırlayabilirim

ben hiç LOW konumuna ayarlamadım sıcaklığı hiç gerekmedi manuelde yazdığı gibi yaz kış 22 C de tutarım üşütmeyen terletmeyen konforlu bir düzey. Çok soğuk gecelerde sadece 25 yaparız kısa süre için.

Dışarıdan hava almayıp sadece içerideki havayı döndürmek te bir seçenek ancak ben bunu sadece sıkışık trafikte önümdeki kamyon veya otobüsün dizel ekzos dumanı içeri dolmasın diye kullanırım. O da mutlaka klimanın yarattığı ek sarfiyattan ekonomi sağlar ama sağlıklı değil bence.

Bence otomatik çalışma prensibi gayet başarılı tasarlanmış umarım passatlar da farklı değildir. aracın içine toz dolmasın diye otopark otomatından bilet almak dışında asla cam açmam ve sürekli temiz hava olur aracın içinde. Bir de ben konforuma düşkünüm klimalı araç kullanıyorsam yakacağı fazladan benzine çok ta takılmıyorum , zaten Istanbulumun trafiği bunaltıyor daha fazla terlemenin lüzumu yok derim.

Şimdi müsadenizle benim bir sorum olacak:

Öncamdaki buharı çözmek için sol yuvarlağın üstündeki düğmeye basıyoruz, fan yüksek üflemede çalışıyor ve kısa sürede buğuyu çözüyor. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanki bir süre sonra fan sürati kendiliğinden düşüp AUTO ve LCD deki ısının emrettiği seviyede üflemeye başlıyordu. Passatlarda da böyle mi
bizim golf te şu anda hep yüksek üflüyor arıza mı yaptı yoksa yukarıda anlattığım üfleme düşmesi benim hayal ettiğim bir özellik mi ? manueli kaybettim bilen cevaplarsa sevinirim.

Herkese selamlar,

Faydalı oldu,teşekkürler.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

10513 Mesaj
13 Mayıs 2009; 18:39:46 

quote:

Az önce Yurtiçi Kargo'dan losing arkadaşımın İstanbul'dan bana kargo ile gönderdiği MT-6501 NAVIGASYON cihazını teslim aldım. 2 saat daha bekleyemedim ve kendim bisikletle gidip aldım, Adana'da hava 30 dereceyi geçmiş bu arada.

Heyecandan masayı ve büroyu tam toplamadan hemen kutuyu açtım ve incelemeye başladım. Kutusu standard ölçülerde 18 x 24 x 37 cm ve yaklaşık 4 kg ağırlığında (tahmini).

0

Ambalajlama çok profesyonelce yapılmış. Benim daha önce görmediğim, çok kalın ve sağlam, dayanıklı plastikten çepeçevre hava kanalları ve tüpleri oluşturarak imal edilmiş bir şok emme hücresi içinde bulunuyor.

0

0

İçerisinden sırasıyla

1. UZAKTAN KUMANDA
2. DVB-T ANTEN
3. GPS ANTEN
4. FAKRA-DIN ANTEN ARA KABLOSU
5. AV IN/OUT RCA JACK BAĞLANTILARI
6. VW OTO RADYO SİSTEM BAĞLANTISI KUTUSU VE ARA KABLOLARI
7. KULLANMA KILAVUZU
8. 2 GB KINGSTON SD CARD

çıkıyor.

0

Güle güle kullanın,Passat'a çok yakışacağından eminim.Aracımı daha fazla kullanıyor olsaydım,alırdım kesinlikle.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

1884 Mesaj
13 Mayıs 2009; 18:46:41 

Taner ürünün malzeme kalitesi dediğim kadar varmış değil mi?

hayırlı olsun
saygılar
sedat

quote:

DVD Sürücü Mekanizmasının taşıma esnasında hareket edip okuyucu lense zarar vermemesi için Nakliye Emniyeti olarak 2 adet ve biraz da uzun vida kullanılmış. Montajdan önce bunların çıkartıması gerekiyor.

Ayrıca uzaktan kumandanın pili içerisine yerleştirilmiş ancak kontak arasında plastik folyo var. Kullanmaya başlamadan önce folyoyu çekip çıkartmak gerekiyor yoksa pil ve kontak devreyi tamamlamayacağından alet çalışmayacaktır.

0

1884 Mesaj
13 Mayıs 2009; 19:05:49 

GPS ve TV antenleri montaj yeri

0

0

18966 Mesaj
13 Mayıs 2009; 19:52:24 

Merhaba arkadaşlar,

Çok teşekkür ederim. Sevgili Sedat, malzeme kalitesi çok güzel, uyduruk plastik değil, sağlam ve kalın, dayanıklı yapılmış. Piano Black olayını da çözmüş Çinli mühendisler. Arkasında o kadar çok kontak yeri boş kaldı ki, inanılmaz bağlantı seçenekleri var.

Boşta 3 adet kablo var. Birisi mavi, diğeri de kırmızı ve pembe. Listede yazıyor ne için oldukları fakat bağlantıları boş mı bırakmalı yoksa bir yere bağlamak gerekli mi, şimdi onu araştıracağım. Kontakla beraber çalışması ve anahtarı çıkardığımda da kapanmasını istiyorum. Mavi zaten anten adaptörüne bağlanacak. Diğeri DIMM ve ACC. Bakalım neler bulacağım.

Anten adaptörünü kuzenim Almanya'dayken almaya çalışacak, bu nedenle onu beklemeyeceğim, Cumartesi uğraşmaya çalışacağım. İnşallah herşey iyi gider.

Selamlar,

Taner Göde

1884 Mesaj
13 Mayıs 2009; 20:14:51 

Mavi kırmızı ve pembe kabloları bir yere baglaman gerek miyor. Eger cihaz aracla acılıp kapanır ve ışıklarda parklarla beraber yanıp sönerse.Mavi ise aslında anfi kablosudur.Cihazla beraber anfiyi açıp kapatsın diye.Ancak anten içinde kullanılabilir.

kırmızı pembe kablolardan ACC yazan kontaga baglanıyor ki cihaz kontak açıldıgında açılsın.DIMM yazanda (bazıların ILLUM yazar ILLUMINTION dır) parklara baglanıyorki ışıklar yansın. ama bunlara gerek kalmayacak ve can bustan alacaktır herşeyi.O kablolar can bus uyumsuzlugunda kullanılıyor.

saygılar

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Çok teşekkür ederim. Sevgili Sedat, malzeme kalitesi çok güzel, uyduruk plastik değil, sağlam ve kalın, dayanıklı yapılmış. Piano Black olayını da çözmüş Çinli mühendisler. Arkasında o kadar çok kontak yeri boş kaldı ki, inanılmaz bağlantı seçenekleri var.

Boşta 3 adet kablo var. Birisi mavi, diğeri de kırmızı ve pembe. Listede yazıyor ne için oldukları fakat bağlantıları boş mı bırakmalı yoksa bir yere bağlamak gerekli mi, şimdi onu araştıracağım. Kontakla beraber çalışması ve anahtarı çıkardığımda da kapanmasını istiyorum. Mavi zaten anten adaptörüne bağlanacak. Diğeri DIMM ve ACC. Bakalım neler bulacağım.

Anten adaptörünü kuzenim Almanya'dayken almaya çalışacak, bu nedenle onu beklemeyeceğim, Cumartesi uğraşmaya çalışacağım. İnşallah herşey iyi gider.

Selamlar,

Taner Göde

18966 Mesaj
13 Mayıs 2009; 20:34:14 

Sedat kardeşim çok teşekkür ederim. Aklıma takılmıştı. Cumartesi günü hatta belki o zamana kadar beklemem bile (servisin yanından geçerken bir rica etsem ne derler acaba..., yok yok güvenemem, ne olur ne olmaz, zaten kasaya kaldırdım). Tüm ambalaj malzemelerini saklayacağım (evde arabamın malzemelerine ait özel bir oda var).

Taktıktan sonra da ekrandaki folyoyu çıkartırım. Ayrıca da merak edenler için acaip "elektronik" bir kokusu var, baskılı devre, lehim ve işlemci kokusu.

364 Mesaj
13 Mayıs 2009; 20:40:57 

taner hocam bu kutu sadece treadesolution un kullandığı kutu
sen bunu çinden elden getirecekler dememiş miydin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalbert -- 13 Mayıs 2009; 20:44:33 >

6720 Mesaj
13 Mayıs 2009; 21:01:56 

quote:

0

Taner abim,

yeni Cihazin hayirli olsun güle güle kullan, o Gümüs Gölgene cok güzel yakisacak orta panelde gece Renkli ekranin olmasi cok güzel birsey. http://www.acvgmbh.de/s...fo.php?products_id=2556 bu anten Diversity Baglama anteni ama Kuzenin o parcayi gönderene kadar (Kargo vs..) 1 Hafta sürer, onun icin fazla beklemeden Ameliyathaneyi hazirla ve beyaz eldivenini takarak ise koyul bir an önce, yaw ben senin yerinde olsam Kalpten giderim Cumartesiyi bekleyemem . Bu arada Kutusuda güzelmis gercekten bendede Kutu hastaligi vardir, kutunun üstünde PASSAT R36´nin kokpit resmi var bu arada . Taner abim ve Losing takarken Resimleri bekliyoruz, tüm Forum bekliyor daha dogrusu......

Saygilar Yasin

18966 Mesaj
13 Mayıs 2009; 21:04:32 

quote:

Orjinalden alıntı: hayalbert

taner hocam bu kutu sadece treadesolution un kullandığı kutu
sen bunu çinden elden getirecekler dememiş miydin?

Evet, sevgili hayalbert, bu iki ürün (losing'in ve benim cihazım) resimdeki kırmızı kutular içerisinde ama ikisi bir koliye konularak Çin'den fuardan dönen kafile başkanı tarafından kendi eşyası olarak getirildi. DHL/TNT/UPS kuryeleri ile getirilen siparişlerde bu kadar çok sorun çıkartan ve fiktif ithalat kadar işlem yapan gümrüğün havalimanında hiçbir kontrol yapmaması sanırım ülkemize has bir uygulama. Bu eşya kaçak sayılmaz, ülkeye resmi yoldan giriyor. Getiren kişi beyana davet edilmediğinden bu ürünleri beyan etmesi de gerekmiyor.

Hatta kutuyu kafile başkanından losing şahsen teslim aldı, benimkini de kargoyla yolladı. Bir sorun çıkmadı. Emin ol ki de katı kurallar biraz yumuşatılsa ülkemize ve ülkemizden çok fazla mal girişi çıkışı olacak ama sebepsiz bir şekilde yasaklama işte bu tür çözümlere neden oluyor.

427 Mesaj
13 Mayıs 2009; 21:09:05 

quote:

Orjinalden alıntı: hakyet

ne malı bu alet?rns 510 dan artıları eksılerı nedır garant durumu ne?

pAsSat 1.4 tSi...

6720 Mesaj
13 Mayıs 2009; 21:41:06 

quote:

Orjinalden alıntı: istanbul_

@istanbul arkadasim,

Losing aracini peki nereye Park edecek ????? Yol saten dar, Kaldirima koymayip yola koysa bu sefer biri gecemeyecek arabasiyla daha sonra araca zarar verecek !!!! Türkiye de daha dogrusu kendi kaldigim yerden biliyorum (AYDIN / NAZILLI) kaldirim ve Yol genisliyi sorunu var, yollar cok dar. Kaldirima birde Araba Park etmese bu sefer bakkal veya baska bir esnaf esyasini dolduruyor satmak icin .

6720 Mesaj
13 Mayıs 2009; 22:01:06 

quote:

Orjinalden alıntı: drserkarakus

ne malı bu alet?rns 510 dan artıları eksılerı nedır garant durumu ne?

MT-6501 NAVIGASYON (RNS510 Kopyasi) artilari :
+ Fiyat konusunda coook ucuz -> RNS510 1.999 €uro (KDV Dahil)
+ Haritalari kendin yükleye biliyorsun -> RNS510 Haritalari güncellemek icin Senede 1 kere (tabiki istiyorsan her 2 senede birde alabilirsin) 219 €uro veriyon
+ Sedat (turkwell.com) ustanin son Harita resiminde gördüyüm kadariyla Harita da hiz sinirlama resimleride var (bu cok önemlidir RNS510 da yok !!!)
+ RNS510 sadece DVD Formatindaki Filmleri oynatirken bu alet cogu Formatlari oynatiyor
+ Bu sistemde istediyin Ses Sistemini baglaya bilirken RNS510 da sadece VOLKSWAGEN Sound veya en pahali olan Dynaudio baglaya biliyorsun
+ DVB-T Tuner icinde -> RNS510 icin extra IMA Multimedi Adapter ile 499 €uro Fiyat ödüyorsun
+ Touchscreenli
+ SD Kart Girisi

MT-6501 NAVIGASYON (RNS510 Kopyasi) eksileri :
- Harddisk yok !!!

RNS510 artilari :
+ TMC (Traffic Management Controll)
+ Yol durumu gösterimi (Traffic Mode)
+ Ekran Görüntüsü cok güze
+ 30 GByte Harddisk
+ SD Kart Girisi
+ 3 Cesit Harita gösterim Modu mevcut (3 Boyutlu, 2 Boyutlu ve Topograph)
+ DVD Player
+ Hizli Navigasyon Rotasi hesaplama
+ Volkswagen den 2 Sene Garanti

RNS510 eksileri:
- Pahali Güncel Harita DVD si
- Yolda TV bakmak icin TV Free Modul lazim Fiyati 169 €uro
- Televizyon bakmak icin DVB-T Tuner + IMA Multimedia Box lazim
- Fiyati pahali

aklima gelenler bu kadar isteyen ekleme yapa bilir.

Saygilar Yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VW_Passat -- 13 Mayıs 2009; 22:10:22 >

364 Mesaj
13 Mayıs 2009; 22:20:15 

quote:

Evet, sevgili hayalbert, bu iki ürün (losing'in ve benim cihazım) resimdeki kırmızı kutular içerisinde ama ikisi bir koliye konularak Çin'den fuardan dönen kafile başkanı tarafından kendi eşyası olarak getirildi. DHL/TNT/UPS kuryeleri ile getirilen siparişlerde bu kadar çok sorun çıkartan ve fiktif ithalat kadar işlem yapan gümrüğün havalimanında hiçbir kontrol yapmaması sanırım ülkemize has bir uygulama. Bu eşya kaçak sayılmaz, ülkeye resmi yoldan giriyor. Getiren kişi beyana davet edilmediğinden bu ürünleri beyan etmesi de gerekmiyor.

Hatta kutuyu kafile başkanından losing şahsen teslim aldı, benimkini de kargoyla yolladı. Bir sorun çıkmadı. Emin ol ki de katı kurallar biraz yumuşatılsa ülkemize ve ülkemizden çok fazla mal girişi çıkışı olacak ama sebepsiz bir şekilde yasaklama işte bu tür çözümlere neden oluyor.

özellikle Çin den gelen ürünlere karşı acayip hassaslar hele birleşik cihaz gördüler mi kimse kurtaramaz :D
bu arada montaj işini çok abartmayın biz turkwell kardeşimle 10 dakikada söküp takıyoruz yaw
olacağı 4 vida birkaç fiş
sadece gps kablosunu gizlemek ile TV anteni el tutuyor onları da tuning işi yapan bir yer ya da servis yapsa daha iyi olur
fişleri zaten istesen de yanlış takamazsın
umarım sende can bus uyumsuzluğu olmaz o zaman tadı kaçıyor

18966 Mesaj
13 Mayıs 2009; 22:42:24 

quote:

Orjinalden alıntı: hayalbert
özellikle Çin den gelen ürünlere karşı acayip hassaslar hele birleşik cihaz gördüler mi kimse kurtaramaz :D bu arada montaj işini çok abartmayın biz turkwell kardeşimle 10 dakikada söküp takıyoruz yaw olacağı 4 vida birkaç fiş sadece gps kablosunu gizlemek ile TV anteni el tutuyor onları da tuning işi yapan bir yer ya da servis yapsa daha iyi olur fişleri zaten istesen de yanlış takamazsın umarım sende can bus uyumsuzluğu olmaz o zaman tadı kaçıyor

Evet, DHL ile getirirsem Telekomünikasyon Kurumundan "onay" almam gerekiyormuş. Çin'li üretici zaten CE belgesi almış ama demek ki bu da yeterli olmuyor. Gümrük Müşavirimle yaptığım telefon görüşmesini buraya aktarsam ağlarsınız çünkü o resmi kurum adı ve işlem sayıyor, ben takip edemiyorum. Bir de Navigasyon da gümrük mevzuatında "İstikamet Bulucular" olarak geçiyor.

Alman www.Motor-Talk.de forumunda "Ich hab's gemacht, habe ein China Navi gekauft" ("ben yaptım, Çin malı navigasyon aldım") forumunda 2005-2006-2007 model olduğu kadar 2008 ve 2009 model Passat'lara da takanlar var. Almanya'da 550-700 Euro'ya satılıyor (eBay). Çin'den üreticisinden alırsan da doğrudan geliyor. Şu ana kadar forumda CAN-BUS uyumsuzluğu hakkında şikayet eden olmadı. Herşeyi ile aynı/benzer bir ürün olduğundan Almanlar da çok memnun. Amerikalılar da alıyor, özellikle de JETTA'sına takanlar sayıca çok.

Sökme ve takma konusunda ben de ustalaşınca 10 dakikaya sığdırmayı hedefliyorum ama o zamana kadar daha tornavida değmemiş Passat'ıma şefkat ve nezaketle yaklaşmak istiyorum. Kim bilir, 2-3 yıl sonra benim makina Space Shuttle gibi olur mu acaba. LED'ler, Xenon'lar, LCD Ekranlar, bir iPod da alırız bu arada...

Selam ve sevgiler,

Taner Göde

5576 Mesaj
13 Mayıs 2009; 22:57:46 

Forum Bugunlerde çok hızlı bir şekilde ilerliyor.Hızına yetişemiyorum.Gece kapatıp sabah işe gidiyorum akşam gelip açıyorum 1 sayfa dolmuş 2.sayfa yı yarılamışız.Çok güzel paylaşımlar oluyor.Öncelikle Taner Abim ve Losing Yeni cihazlarınız Hayırlı uğurlu olsun.Taner abi çok güzel çok kaliteli bir ürün gibi görünüyor.Tüm izlenimlerini forum sakinleri olarak senden ve Losing ten bekliyoruz.Ayrıntılı şekilde açıklama ve kullanımı hakkında bilgi verirsen sevinirim.Şu anda değil ama 2009 un sonlarına doğru bende alabilirim.Biliyosun bende böyle bir cihaz arıyordum.

0

Kazasız Belasız Keyifli sürüşler...

2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ
2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HİGHLİNE DERİN SİYAH

Samsung Galaxy Note 3

464 Mesaj
13 Mayıs 2009; 23:43:37 

taner ve losing ;alet harika görünüyor bizim de iştahımızı kabarttınız vaallahi:)hayırlı olsun inşallah...

PASSAT TSİ 122HP --MOCCA ANTRASİT-COMFORTLİNE
*2008- karapanter*

HONDA-JAZ- JOY-CVT--2012--*beyaz güvercin*

6720 Mesaj
14 Mayıs 2009; 0:14:39