Şimdi Ara

Hangi amfi? Onkyo TX-DS575, TX-DS484 vs. Pioneer VSX-D711, VSX-D514

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yatak odasinda kullanmak icin bir amfi ve hoparlor alicam. %50 muzik, %50 sinemaya yonelik. Ses kaynagi PC olacak. Yalniz butcem 800-900YTL ile sinirli. Amfi icin arastirmalarim sonucu uygun fiyata bu secenekleri buldum:

Onkyo TX-DS575 (2. el) - 500 YTL
    Onkyo TX-DS484 (2. el) - 450 YTL
    Pioneer VSX-D711 (2. el) - 400 YTL
    Pioneer VSX-D514 (yeni) - 400 YTL

sizce hangisi en iyisi, ve genel olarak bunlarin kalitesi nasil?
    2. el urunler dukkandan alinacak, sizce 2. el urun almanin bir sakincasi var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHArcadia -- 9 Temmuz 2008; 13:31:53 >

• Kimsenin bir fikri yok mu bu urunler hakkinda?
  • Bilgisayarda kullanacaksan en ideali hiç ıvır zıvır ve ikinci elle uğraşmadan gidip sıfır Logitech Z5500 almanı tavsiye ederim.
  • Kesinlike!.Zaten sn.Teknika belirtmis en dogru secim 5500 olucaktir.o fiyat yelpazesi altinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zart -- 9 Temmuz 2008; 20:26:00 >
  • Tavsiye icin tesekkurler ama Logitech Z5500 veya benzeri bir paket almayi dusunmuyorum. Benim kisitli da olsa deneyimim bu tip sistemlerde uydularin oldukca kalitesiz olmasi ve subwooferin basinin hoslanmadigim derece acilip on plana cikarilmasiyla bunun ortulmesi. Tabii herkesin zevki ayridir, ama ben soyle soyliim "boombox" tarzi ses sevmiyorum. Film izlemeyi de onemsiyorum ama muzik daha onemli, bu nedenle aradigim sadece etkileyici patlama efektleri degil.

Alacagim hoparlorler zaten belli (merak edene, 4 tane Behringer 2030P studio monitor, sonrasinda 1 sub ve center). Ben kanal basina 100W cikisi olan (en az 80W) 5.1 kanal, iyi bir receiver ariyorum. Goruntu isleme ozellikleri ile de ilgilenmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHArcadia -- 9 Temmuz 2008; 20:42:00 >
  • eski modellere göre yüksek fiyatlar,sıfır onkyo ve yamaha giriş seviyesi amfiler alınabilir bu paralarla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: snoopdogg

eski modellere göre yüksek fiyatlar,sıfır onkyo ve yamaha giriş seviyesi amfiler alınabilir bu paralarla.

Ben arastirmalarimda bu fiyata bulamadim, nereden hangi modelleri bulabilirim?
  • yamaha ve onkyo nun distrubitor lerini arayip guncel fiyatlari bulabilirsiniz internetten yamaha ve onkyo yu arastirarakda bulabilirsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: zart

yamaha ve onkyo nun distrubitor lerini arayip guncel fiyatlari bulabilirsiniz internetten yamaha ve onkyo yu arastirarakda bulabilirsiniz

bunlari yaptim 400YTL'ye sifir bir receiver bulamadim. 700-1200YTL arasi genelde?
  • buyrun ben sizin yerinize arastirdimhttp://www.sarpelektronik.com/product/yamaha-rx-v361-71-kanal-ev-sinema-alicisi
    bu daha internetten sole bir goz gezdirmeden cikan sonuc sirkeci,dogubanka bir ayak uzatsak daha ucuzada cikacagina eminim.

buda benden olsun bari http://www.dogubank.com.tr/index.php?p=show&pid=18713&k_id=322&kn=322

selametle kalin.

• quote:

buyrun ben sizin yerinize arastirdimhttp://www.sarpelektronik.com/product/yamaha-rx-v361-71-kanal-ev-sinema-alicisi
    bu daha internetten sole bir goz gezdirmeden cikan sonuc sirkeci,dogubanka bir ayak uzatsak daha ucuzada cikacagina eminim.
    buda benden olsun bari http://www.dogubank.com.tr/index.php?p=show&pid=18713&k_id=322&kn=322
    selametle kalin.

ben geçen hafta sordum DB'a 250€ ya bırakıyolar..

• Saolun Yamaha RX-V361'daki bu fiyat iyi ama benim ust sinirimda (600YTL). Gerci 500YTL'ye olabiliyosa cekici bir fiyat.
    Benim listemdeki Pioneer VSX-D514'e kiyaslayabilir misiniz bunu? (400YTL)
  • giris seviyesinde bir amfi araniyor ve sinemada basari bekleniyorsa kim ne derse desin Yamaha
  • quote:

giris seviyesinde bir amfi araniyor ve sinemada basari bekleniyorsa kim ne derse desin Yamaha

hadee.
  • Ben Yıllardır Müzik Konusunda Hertürlü Studyo Monitörleri vs. kullandım. Sonuç: "Behringer'se çöpe at" Ayrıca Monitörler müzik dinlemek ve film izlemek için değildir. Aranjörler için Çıkarılmıştır. Sesi En Flat Şekilde Duymak İçin.

Bunları senin için söylüyorum sonra alıcaksın oturup üzüleceksin sonuç yok diye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ReCoRdd

Ben Yıllardır Müzik Konusunda Hertürlü Studyo Monitörleri vs. kullandım. Sonuç: "Behringer'se çöpe at" Ayrıca Monitörler müzik dinlemek ve film izlemek için değildir. Aranjörler için Çıkarılmıştır. Sesi En Flat Şekilde Duymak İçin.

Bunları senin için söylüyorum sonra alıcaksın oturup üzüleceksin sonuç yok diye.

Evet monitor kullanmanin alisilmadik oldugunu biliyorum ama ben "flat" ve "accurate" ses seviyorum zaten. 2030P'leri kullandin mi cunku audioholics forumunda acayip tavsiye eden bir moderator var..
  • Ozaman Yamaha HS50m yada biraz daha bütce eklersen Yamaha HS80m yi tercih ederim. Behinger alma adını duyunca bile ağlamam geliyor. ozaman mükemmel bir flatlık yasarsın! ayrıca flat ses stereoda daha kaliteli olur. Odanda akustik düznlemen varsa başka tabi ozaman tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReCoRdd -- 11 Temmuz 2008; 14:44:59 >
  • HS50m'ye goz attim yanniz bu aktif bir monitor ben ise receivera takmayi dusunuyordum.

Odada akustik duzenleme ile neyi kast ettin? bende herhangi bir duzenleme yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHArcadia -- 11 Temmuz 2008; 15:17:44 >
  • DHArcadia
    ikinci el yazdığınız fiyatlar aşırı pahalı.vakt-i zamnında zaten fiyatları o kadardı neredeyse. misal pioneer vsx-d711.
    bence acele etmeyip aramaya devam. bulursanız technics sa-da9 alıver.bu kadar.
    tx-ds575 kayda değer bu arada.fakat ikinci el onkyo almaya hep tırsarım şahsen.

600ytl yamaha rx-v361 için çok. o amfinin ederi en fazla çatlasa 400ytl. akabinde alternatifi çok rahatlıkla sunayım hatta burun farkıyla azcık önde. pioneer vsx-514. yada ikinci rx-v361 vs...

ikinci el yazdığınız amfileri ben kendime düşünmem. bir de ses beğeninizi okudum. şu halikarda adı geçen amfilerle kolonlarından iyi ses almanız mumkun. center la sunroof bilmiyorum ama.

butçe 900ytl. ikinci el sony str-db1200Es çok daha iyi. sıfır 361 alacağıma. üstelik bu serinin bir önce ki seleflerinden farkları bağlantı yetenekleri artrılıyor.alacaksak rx-v363 alırız. buna rağmen 1200Es ve temiz ise ikinci el almakta sorun yok.adam gibi kullanılırsa sorun çıkartmazlar. yalnız satıcı ne kadar iyi niyetli, güvenli olsa da ikinci el cihazları alırken dikkatli olmak lazım.satıcı bile anlamıyor.
    @Zart nazımız geçiyor sadece.

• cantan, secenekler arttikca zorlasiyor bu is yahu. simdi sen de diger arkadaslar da ilk aldigim fiyatlari begenmemis. ben mi yanlis yerlere bakiyorum, siz daha ucuza nerde buluyorsunuz bu urunleri?
    bu arada yazdigim urunlerin fiyatlarini maltepedehttp://www.hifiturk.com/ dukkanindan aldim..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.