Şimdi Ara

## HIS'den AGP Tabanlı Yeni Ekran Kartı: HD 3650 iCooler II ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## HIS'den AGP Tabanlı Yeni Ekran Kartı: HD 3650 iCooler II ##

## HIS'den AGP Tabanlı Yeni Ekran Kartı: HD 3650 iCooler II ##

Kullanıcıların merakla HD 4800 serisinin ICEQ modellerini beklediği HIS bir yandan yüksek performans segmentine konumlandıracağı yeni ekran kartları üzerinde çalışmalarına devam ededursun öte taraftan alterantif kartlar hazırlamaya da devam ediyor. AGP kullanıcılarına yönelik olarak uzunca bir süreden sonra yeni bir model HIS'den geldi. Firma AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV635 gpu'sunu esas alan yeni ekran kartı Radeon HD 3650 iCooler II'yi duyurdu. 128-bit bellek veri yolunu destekleyen ve 120 adet paralel işlem birimiyle gelen ekran kartı 512MB GDDR2 bellek ile donatılmış durumda. HIS'in iCooler II adını verdiği soğutma teknolojisini esas alan ekran kartı 24dbA gürültü oranına sahip olduğu kompak boyutlu bir fan ile serinletiiliyor. Tek slot tasarıma sahip olan DirectX 10.1 destekli kart UVD teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. 725MHz gpu ve 800MHz bellek saat hızlarına sahip olan HIS Radeon HD 3650 iCooler II, Altın kaplı konnektörleriyle de dikkat çekiyor. Kutu içeriğine HDMI adaptörünün de ilave edildiği kartın fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• HDMİ adaptörün paket içeriğinde olması güzel gerçekten. HDMİ girişe sahip monitörlerde bile paket içinden çıkmıyor.
  • cok uygun bir fiyatı olmadığı sürece artik agp sistemleri guclendirmenin anlami yok.

Agp sistemlerin coğu tek çekirdekli, max 3gb ram takilabilen sata sayisi az anakartlara sahip. zaten ileriye donuk hali kalmamis. Cok nadir iyi anakart + islemciye sahip kisiler bu ürünü almayi düsünür. Bilgisayari internet için kullananlara x550ler bile hale idare edecektir. O yüzden asiri uygun olursa UVDsi için alinacak bir ürün. yoksa ne gerek var agp ye yatirima su saatten sonra...
  • agp olayı bitti artık bence 2 3 tane kart satcaklar diye ıkınmasınlar artık
  • agp neydi yaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyanusum

agp neydi yaa

advanced graphic port gibi bişeylerdi sanırım
  • neden öyle söylüyorsunuz hala daha agp arabirimini kullanan anakart kullanıcılarının sayısı bir hayli yüksek.. hem hangi firma satmayacağını düşündüğünü bir ürünü üretir ki!!! benim diğer bilgisayarımda agp var mesela...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

neden öyle söylüyorsunuz hala daha agp arabirimini kullanan anakart kullanıcılarının sayısı bir hayli yüksek.. hem hangi firma satmayacağını düşündüğünü bir ürünü üretir ki!!! benim diğer bilgisayarımda agp var mesela...

bncede benim diğer biligsayarımda var ve hala çoğu oyunu oynuyorum anakartın sağlam olursa(abit ıc7 max3) rahatlıkla götürür
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

neden öyle söylüyorsunuz hala daha agp arabirimini kullanan anakart kullanıcılarının sayısı bir hayli yüksek.. hem hangi firma satmayacağını düşündüğünü bir ürünü üretir ki!!! benim diğer bilgisayarımda agp var mesela...

tamam agp kart kullananlar vardırda bu kartı alırlarmı mesele bu çünk bunun fiyatı exp se göre daha pahalı ve verimi düşük olur
  • AGP ölmeye yüz tuttu, ancak bir gerçek var ki ati hala agp ürünler çıkarıyor(du) ve bu sayede nvidia'nın bulunmadığı bir alanda kâr ediyor!!!

Ayrıca günümüzde agp kullanan kullanıcı sayısı oldukça yüksek!!! (Benim arkadaşların birçoğu henüz pci-e'e geçemedi!!!)

Ve merak ettiğim pci-e'den sonra acaba nasıl bir arayüz geliştirecekler acaba??? Günümüzde oldukça yeterli görünse de 3 yıla kalmaz teklemeye başlar pci-e de!!!

Bilgisi olan var mı bu konuda???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 9 Temmuz 2008; 0:46:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mamad

AGP ölmeye yüz tuttu, ancak bir gerçek var ki ati hala agp ürünler çıkarıyor(du) ve bu sayede nvidia'nın bulunmadığı bir alanda kâr ediyor!!!

Ayrıca günümüzde agp kullanan kullanıcı sayısı oldukça yüksek!!! (Benim arkadaşların birçoğu henüz pci-e'e geçemedi!!!)

Ve merak ettiğim pci-e'den sonra acaba nasıl bir arayüz geliştirecekler acaba??? Günümüzde oldukça yeterli görünse de 3 yıla kalmaz teklemeye başlar pci-e de!!!

bilse bilse fx57 bilir bunu

• his bu işi biliyoo
  • bir yaşıma daha girdim hehehe his deyişik işlere imza atıyor valla
  • fx57 hocam varsa bi bilgin bu konuda, şuraya yazıver de sevindir şu kardeşini!!!
  • His bir de 4870 IceQ'sunu çıkarsa...
  • quote:

fx57 hocam varsa bi bilgin bu konuda, şuraya yazıver de sevindir şu kardeşini!!!

fx57 haberi verip anında kaçıyo ne yorum yapmışlar falan pek umrunda değil (şaka yapıyorum ha şimdi forumdan uzaklaştırır falan). e yoğun adam tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DcD-Semih -- 9 Temmuz 2008; 1:20:15 >

• çok çirkin ve gereksiz bir kart agp ölmedi diye yırtmasın kimse kendini
  • bu bazı anakartlar vardı.çift çekirdek desteği veriyo.ddr2 ama AGP.böyle bir anakartı olanlar düşünebilir.
    mesela biri için biostarP4M800PRO-M7 anakart almış ,üzerine e2220 pentD takmıştım.ramde 2 GB.ddr2 667mhz dı.böyle bir sistemi olan düşünebilir.
  • Hala AGP kullanıcıları olduğunu hatırlatmak isterim aksi halde 1650-1950 ekran kartlarından satış oranımız bu kadar yüksek olmazdı...
    Bilaks Bilgisayar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Guardianum

quote:

AGP ölmeye yüz tuttu, ancak bir gerçek var ki ati hala agp ürünler çıkarıyor(du) ve bu sayede nvidia'nın bulunmadığı bir alanda kâr ediyor!!!

bilse bilse fx57 bilir bunu

heralde sanırsam : PCI-X var sırada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 9 Temmuz 2008; 10:25:16 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.