- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
SİVİLCELERE DOĞAL ÇÖZÜM ???
50 Cevap36191 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

423 Mesaj
8 Temmuz 2008; 0:16:56 

merhaba arkadaşlar

uzun zamandır sivilcelerimle başım dertte. ilaç falan kullandım biraz eksiliyor sonra yine oluşuyor.neyse yazıyı fazla uzatmadan direkt konuya dalıyım

sivilceler için doğal olarak çözüm yolu varmı sizin bildiğiniz ?? ve yemeklerde ilgili bi tavsiye mesala çekirdek yeme gibi

BENİM BİLDİĞİM LİMON VAR.LİMONU YÜZÜME SÜRÜYORUM YAKIYOR İŞE YARIYOR.Bİ YERDEN DUYMUŞTUM BUNU..

ilaç eğer çoook etkili bildiğiniz bi ilaç varsa belki düşünebilirim fakat fiyatı çok uçaksa söylemeyin bile

ŞİMDİDEN TŞK EDERİM!!

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

558 Mesaj
8 Temmuz 2008; 0:18:32 

bunla ilgili az önce arkadaş konu açtı niye böyle gereksiz konu açıyosun ki..açıkçası bunu yaptığın için yazıcak olsam da yazmam

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_2873466/mpage_1/key_/tm.htm]
ESKİŞEHİR D.H.Tüm Eskişehir'lilerin Buluşma Noktası

423 Mesaj
8 Temmuz 2008; 0:30:22 

quote:

Orjinalden alıntı: .ImpossibleIsNothing

bunla ilgili az önce arkadaş konu açtı niye böyle gereksiz konu açıyosun ki..açıkçası bunu yaptığın için yazıcak olsam da yazmam

SABAHTAN BERİ KONUDIŞINDAYIM AMA GÖZÜMDEN KAÇMIŞ OLABİLİR. UZUN ZAMANDIR AKLIMDAYDI TESADÜF GELMİŞTİR BELKİ. NEDEN BU KADAR TEPKİ GÖSTERİYORSUN Kİ !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral_murat -- 8 Temmuz 2008; 0:29:59 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Temmuz 2008; 0:45:26 

Bu akşamki 2. sivilce konusu , ne dertli millet

1. Limon doğal bir beyazlatıcıdır ve sivilce izlerinin, deri kusurlarının solmasını bu sayede daha az görünür olmasını sağlar ayrıca faaliyetteki sivilceyi kurutur.

2.Kuşburnu yağı da sivilceleri azaltmada bir diğer doğal çözüm yoludur.Birçok kozmetik ürünlerinde kullanılır ve sivilce izlerine,Yüz lekelere,cerrahi müdahale sonucu oluşan izlere,güneş yanıklarına iyi gelir.Bu yağ günde iki kez yüze masaj yapılarak yedirilmeli

3.Aloe Vera jelinin taze yaralara uygulanması kalıcı izlerin oluşmasını engeller

4.Sivilce izleri için bir diğer yöntem, üzerlerinde 10-15 dakka buz küpü bekletmek

5.E vitamini parlayan sağlıklı bir cilt için şarttır.Sivilcelere E Vitamini yağı veya kapsülü uygulaması sivilceleri bir kaç hafta içinde uçuracak

6.Sivilce izleri için en etkili yol günde bir kaç kez yüze "bal uygulamasıdır".Bal cildinize doğal bir parıltı bahşedecek ve sizi sivilce izlerinizden tamamen kurtaracak

Alıntıdır, self-translated

332 Mesaj
8 Temmuz 2008; 0:52:28 

hazir maskeler var sivilce icin yazmiyor ama icinde kil ve isirgan otu olan maskeler cok faydali geliyor cok ucuz toz seklinde maskelerdi marketde satiliyordu

423 Mesaj
8 Temmuz 2008; 16:22:43 

balı deneyeceğim

206 Mesaj
8 Temmuz 2008; 16:41:21 

bol su iç güzelleşirsin

423 Mesaj
8 Temmuz 2008; 16:49:56 

quote:

Orjinalden alıntı: oguz_25

bol su iç güzelleşirsin

5524 Mesaj
8 Temmuz 2008; 17:30:28 

quote:

Orjinalden alıntı: kral_murat

SAMSUN_ATAKUM
(: uozqɐɹʇ ɹǝʎ ɹǝɥ züp sɹǝʇ ǝzıq

423 Mesaj
9 Temmuz 2008; 9:52:22 

up yapmak gibi olmasın ama

başka tavsiyesi olan varmı?

741 Mesaj
9 Temmuz 2008; 9:55:59 

pudrada azaltıyo diye biliyorum bende cleosin 30 ml tropical solüsyon diye bi ilaç var günde iki kere sürülüyo işe yaradı baya ama bence en güzeli güneşlenmek acayip işe yarıyo kardeşim

269 Mesaj
9 Temmuz 2008; 10:05:00 

quote:

Orjinalden alıntı: .ImpossibleIsNothing

abiiiii yalvarırırm yazzz

VETROPOL VETERİNER KLİNİĞİ ÇAYYOLU/ANKARA

423 Mesaj
9 Temmuz 2008; 10:27:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Plenus

pudrada azaltıyo diye biliyorum bende cleosin 30 ml tropical solüsyon diye bi ilaç var günde iki kere sürülüyo işe yaradı baya ama bence en güzeli güneşlenmek acayip işe yarıyo kardeşim

bunu bi soruyum bakalım. bu ilacın fiyatı ne alemde

741 Mesaj
9 Temmuz 2008; 13:59:50 

quote:

bunu bi soruyum bakalım. bu ilacın fiyatı ne alemde

dostum bilmiyorum ilac fiyatını halamın oğlu eczacı o getiriyo bana ama fazla bişe olucağını zannetmem işe yarıyo tavsiye ederim ama sen yinede sor araştır

1429 Mesaj
9 Temmuz 2008; 14:05:49 

Ben yüzümü sodayla yıkardım.Çok faydasını gördüm.Birde sebamed in sabunlarından alıp sodanın arkasından onu kullanırsan gözle görülür bi fark oluşacağını düşünüyorum.

1737 Mesaj
9 Temmuz 2008; 14:07:59 

Rouccatine yi al kesin çözüm.Tabi ilk doktora bir görün.

676 Mesaj
9 Temmuz 2008; 14:21:46 

Photoshop

Galatasaray & Arsenal

594 Mesaj
9 Temmuz 2008; 14:25:34 

şu limon sürdükten sonra kaç dk bekleteyim ve yüzümü durularken dove sabun kullanılırmı?

1538 Mesaj
9 Temmuz 2008; 14:33:02 

ciltin yaglı bir cilt ise kurutucu sabunlar kullanabilirsin
ayrıca diş macunuda sürüyorum bazen ben biraz etksini gördüm

Karadeniz Teknik Üniversitesi

423 Mesaj
9 Temmuz 2008; 16:11:15 

quote:

Orjinalden alıntı: SanSaR Salvo

ciltin yaglı bir cilt ise kurutucu sabunlar kullanabilirsin
ayrıca diş macunuda sürüyorum bazen ben biraz etksini gördüm

evet cildim yağlı zaten bunun için oluyor sivilci. kurutucu derken nasıl bir sabun yani ??

bi isim ver korkma bişey olmaz yardım amaçlı

264 Mesaj
9 Temmuz 2008; 16:25:29 

İlk önce mutlaka dermatologa git,orda yüzünle ilgili gerekli testleri yaparlar ona göre KESİN çözüm olacak ilaçları verirler kısa bir süre sonra da bu illetten kurtulursun..

DH ÜNİDER
Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye..!

247 Mesaj
9 Temmuz 2008; 16:27:32 

bi ara cildiyeye git doktordan krem alırsn

Tek Dostum Yalnızlığım

Uzaklaştırılmış
9 Temmuz 2008; 16:57:15 

yok bunun çözümü omuzumda sırtımda bile çıktı artık

her gün yüzünü yıka temiz tut falan diyolar hiç denemedim

89 Mesaj
9 Temmuz 2008; 16:59:42 

ben sebamed sabun kullanıyorum

423 Mesaj
9 Temmuz 2008; 17:22:31 

quote:

Orjinalden alıntı: dambara

ben sebamed sabun kullanıyorum

hacı fiyatı ne alemde bunun öğrenciyiz nede olsa

1538 Mesaj
9 Temmuz 2008; 19:11:26 

quote:

evet cildim yağlı zaten bunun için oluyor sivilci. kurutucu derken nasıl bir sabun yani ??

bi isim ver korkma bişey olmaz yardım amaçlı

dove salatalık özlü sabun

Karadeniz Teknik Üniversitesi

52 Mesaj
9 Temmuz 2008; 19:20:16 

Maden suyunu ve limon suyunu karıştırıp buz kalıplarına döküyosun.Her gün bir buzu sivilce olan yerlere sürüyosun.Limon sivilceleri yok ederken maden suyuda gözenekleri açıp sivilce oluşumunu engelliyor.Ben denedim işe yarıyo.

89 Mesaj
9 Temmuz 2008; 19:29:37 

quote:

hacı fiyatı ne alemde bunun öğrenciyiz nede olsa

fiyatı 8-9 milyon birşey.

baya ilginç çözümler önermiş arkadaşlar bir kaçını deniyeceğim

Uzaklaştırılmış
9 Temmuz 2008; 19:35:58 

sivilc ile oynadı isen iz kalmaması için elma sür ben cok oynarım sonrada elma sürerim iz kalmazdı

423 Mesaj
9 Temmuz 2008; 20:13:47 

quote:

Orjinalden alıntı: _H@Z@R_

sivilc ile oynadı isen iz kalmaması için elma sür ben cok oynarım sonrada elma sürerim iz kalmazdı

elma ha ilginç??

peki elmayı nasıl sürecem ??

24 Mesaj
9 Temmuz 2008; 20:16:44 

durmadan osur geçer

116 Mesaj
9 Temmuz 2008; 20:23:39 

elma sirkesi de süper işe yarıyor.. yüzünüze sürün içmeyin haa.

423 Mesaj
11 Temmuz 2008; 14:18:13 

quote:

Orjinalden alıntı: Tijani Babangida

elma sirkesi de süper işe yarıyor.. yüzünüze sürün içmeyin haa.

hacı emin misin bak bunu deneyecem ama bişey olursa bu formu kaynak göstererek dava açarım

sirke falan ama işi yarıyor diyorsan yapacam walla

339 Mesaj
11 Temmuz 2008; 14:19:46 

kesin çözüm roaccutane

423 Mesaj
11 Temmuz 2008; 14:30:12 

quote:

Orjinalden alıntı: seckin01

kesin çözüm roaccutane

reçetesiz satılıyor mu o

bide fiyatından haber versene hacı

339 Mesaj
11 Temmuz 2008; 14:33:18 

quote:

reçetesiz satılıyor mu o

Reçetesiz satılmaz. 20 mg fiyatı 48 ytl
Eğer baban bir kamu kuruluşunda filan ise devlet ödüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seckin01 -- 11 Temmuz 2008; 14:33:00 >

3693 Mesaj
11 Temmuz 2008; 14:33:36 

quote:

reçetesiz satılıyor mu o

reçetesiz ve tahlilsiz satılmaz o ilaç doktor iki kutu falan yazar
ikiside en az 100 YTL civarı tutar

bu ilacı kullanman için dermatoloğa gözükmen gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eswod -- 11 Temmuz 2008; 14:33:31 >

3077 Mesaj
11 Temmuz 2008; 14:55:54 

Yaklaşık 4 senedir sivilce problemi ile uğraşıyordum.İlaç sanayinde kullanmadığım ilaç kalmadı.Benzamicyn , Sivex vs. bütün ilaçları kullandım.Ama hepsinin etkisi dönemlik oldu.Kısaca hiçbiri faydalı olmadı.

3 ay önce Roaccutane a başladım.Başlamadan önce teraddüt ettim acaba bana zarar verir mi diye.Ama sonra kullanma vaktimin geldiğini , roaccutane dan başka bir çağremin olmadığını anladım.İlacın kullanım süresi 5-7 ay arası.Ancak henüz 3.ayımı doldurmama rağmen yüzümde hiçbirşey kalmadı.Sadece kollarımda ve sırtımda biraz kaldı.

Sabah akşam yatıp kalkıp bu ilacı icat edene dua ediyorum...

Ama doğal yöntem istiyorsan sana tavsiyelerim var.

Bol bol elma yemeni tavsiye ederim.Bir de yaz mevsimini değerlendir ve bol bol su iç.Su vücuttaki toksinleri arındırır.

Bir de çerez , cips , çikolata vs. ıvır zıvır fazla tüketme..

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

89 Mesaj
11 Temmuz 2008; 15:30:47 

3 senedir benzamycin kullanıyorum ama belli bir yere kadar azaltabiliyor ve ara verince yine azıyor sivilceler..
o kuruntu acayip bir baş ağrısı yapıyor bende birka saatten sonra artık . bırakmayı düşünüyorum. bir takım kremler de denedim cleosin denen şeyden de sürdüm ama hepsi bir yere kadar

697 Mesaj
11 Temmuz 2008; 15:32:35 

arkadaşlar 5 gül kremi diye bişey var alın kullanın kullandırın

Normal İmza

423 Mesaj
11 Temmuz 2008; 17:19:24 

quote:

Orjinalden alıntı: Eswod

reçetesiz ve tahlilsiz satılmaz o ilaç doktor iki kutu falan yazar
ikiside en az 100 YTL civarı tutar

bu ilacı kullanman için dermatoloğa gözükmen gerekir

hacı biz ssk'lıyız daha ucuza olmaz mı ya ? 100 ytl ise hayal zaten öğrenciyiz şurda

995 Mesaj
11 Temmuz 2008; 19:27:06 

quote:

merhaba arkadaşlar

uzun zamandır sivilcelerimle başım dertte. ilaç falan kullandım biraz eksiliyor sonra yine oluşuyor.neyse yazıyı fazla uzatmadan direkt konuya dalıyım

sivilceler için doğal olarak çözüm yolu varmı sizin bildiğiniz ?? ve yemeklerde ilgili bi tavsiye mesala çekirdek yeme gibi

BENİM BİLDİĞİM LİMON VAR.LİMONU YÜZÜME SÜRÜYORUM YAKIYOR İŞE YARIYOR.Bİ YERDEN DUYMUŞTUM BUNU..

ilaç eğer çoook etkili bildiğiniz bi ilaç varsa belki düşünebilirim fakat fiyatı çok uçaksa söylemeyin bile

ŞİMDİDEN TŞK EDERİM!!

Yağlı hıcbırsey yeme gerekırse süt bile içme bu gecınceye kadar.Tamamen sebze ve et turu ye ama yağlı olmasın.Yağ ve şekerden uzak dur denendi...Uygunlandı...Sonuç %100 hemen olmaz fakat hıc yoktan ıyıdır 2-3 ay sonra 0 sivilce..Ve yuzundekılerle oynayıp ız bırakma ...Krem sur bepanten sur...

Sσмєтιмєѕ уσυ ¢αη ƒιη∂ ∂αуℓιgнт ιη тнє ∂αякηєѕѕ...

557 Mesaj
11 Temmuz 2008; 19:56:51 

en guzeli sogan suyu kesinlikle işe yarıyor

429 Mesaj
11 Temmuz 2008; 20:02:04 

Sığır boku Geç altına bakalım kalıyomu yüzünde bir şey

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

423 Mesaj
11 Temmuz 2008; 23:53:10 

quote:

Orjinalden alıntı: St0n3C01d

Sığır boku Geç altına bakalım kalıyomu yüzünde bir şey

3208 Mesaj
11 Temmuz 2008; 23:56:31 

Arkadaşım hiç doğal çözümle falan uğraşma boş iş çünkü bunlar ben de zamanında az denememiştim en etkili ilaç Roaccutane kullan geçsin tabi doktora git çünkü bu ilaç herkese uygun olmayabilir

423 Mesaj
12 Temmuz 2008; 15:59:02 

quote:

Orjinalden alıntı: Jolly_RogeR

Arkadaşım hiç doğal çözümle falan uğraşma boş iş çünkü bunlar ben de zamanında az denememiştim en etkili ilaç Roaccutane kullan geçsin tabi doktora git çünkü bu ilaç herkese uygun olmayabilir

usta bunu ssk sağlık karnesine yazarlar mı??

3077 Mesaj
13 Temmuz 2008; 4:23:05 

Roaccutane kan tahlili sonucunda , kan değerlerinin normal olması koşulu ile yazılır...

Ayrıca 100 ytl lerden falan bahsedilmiş.SSK da dahil bütün sağlık sigortaları karşılıyor bu ilacı..Çünkü bu ilaç sadece akne tedavisinde değil , bazı hormonal rahatsızlıklarda da kullanıyor.Dolayısıyla SSK bu ilacı ''lüks'' olarak görmüyor....

Roaccutane ile ilgili sorusu olan varsa sorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VGroove -- 13 Temmuz 2008; 4:22:46 >

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2008; 10:00:13 

bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine roaccutane ilacına başladım. dozu az olanından günde 1 tane alıyorum.
henüz birkaç hafta oldu.
derdim sivilceler değil. benim ailemde sivilce hemen hiç görülmez ve yaşımda geçti zaten.

ama cildim çok yağlı. genetik olarak böyleyiz. babamda çok yaşlanmasına rağmen cildi hala yağlı
ve yüzü nerdeyse hiç kırışmadı.

bu durum yani yüzümün sürekli yağlanması beni rahatsız ediyor. yıkayınca daha da hızlı yağlanıyor.
üstelik dediğim gibi bu bende genetik bir kader yani hormonlarla ilgili geçici bir sorun değil.

bu gibi bir soruna roaccutane çare olurmu? bu ilaç hakkında birşey bilmiyorum.

637 Mesaj
14 Temmuz 2008; 10:31:20 

quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

Roaccutane kan tahlili sonucunda , kan değerlerinin normal olması koşulu ile yazılır...

Ayrıca 100 ytl lerden falan bahsedilmiş.SSK da dahil bütün sağlık sigortaları karşılıyor bu ilacı..Çünkü bu ilaç sadece akne tedavisinde değil , bazı hormonal rahatsızlıklarda da kullanıyor.Dolayısıyla SSK bu ilacı ''lüks'' olarak görmüyor....

Roaccutane ile ilgili sorusu olan varsa sorsun.

Üstteki yazını okudum..bende kullanıyorum bazı ilaçlar ama aşırı derece bir etkisi yok..ilaçlar bittiği zaman doktora yeniden gideceğim,acaba desem böyle böyle kullanan kişiler var acaba banada verebilirmisiniz felan desem acaba verirmi ...

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2008; 13:06:56 

bende de biraz var ama şu roaccutane ilgimi çekti biraz araştırıyım şunu ben
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » SİVİLCELERE DOĞAL ÇÖZÜM ???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.564