Şimdi Ara

## Scythe Yeni İşlemci Soğutucusu Ninja 2'yi Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Scythe Yeni İşlemci Soğutucusu Ninja 2'yi Duyurdu ##

Yüksek performanslı soğutucu çözümleriyle tanıdığımız Japonya merkezli Scythe firması yeni işlemci soğutucusu Ninja 2'yi resmen duyurdu. Ninja işlemci soğutucusu ile ciddi başarı kazanan firma Ninja 2 ile çok daha iddialı. Firmadan gelen bilgilere göre Ninja 2 yerini aldığı Ninja işlemci soğutucusuna göre pasif modda %5, aktif yani fanlı kullanımda ise %15 daha fazla soğutma performansı sunabiliyor. 116 x 116 x 152mm boyutlarında ve 705gram (+115g fan) ağırlığında olan yeni soğutucu 6 adet Bakır tabanlı ısı aktarım borusu ile desteklenirken, dönüş hızı 1000rpm olan 120mm'lik fan (52.9CFM'lik hava üfleme performansı) ile donatılmış durumda. Yüksek soğutma performansını sessiz bir şekilde sunabilmek adına tasarlandığı ifade edilen soğutucu Alüminyum tabanlı çok sayıda yaprağa da sahip. Intel'in LGA775, AMD'nin ise soket754 939, 940 ve AM2(+) formundaki işlemcileriyle uyumlu olarak kullanılabilen Scythe'nin yeni işlemci soğutucusu Ninja 2 yurt dışında 54$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulmuş durumda.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• %5-15 bence çok da etkileyici değil.
  • üstatlar bu soğutma işinde en iyi marka hangisi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: freemen41

üstatlar bu soğutma işinde en iyi marka hangisi?

En iyi hava soğutma Thermalright Ultra 120 Extreme'dir.
  • bundan aldım bende var kullanıyorum gerçekten çok memnunum 3,6 ghz 1,475 v veriyorum e4600 e bana mısın demiyor en önemliside ses diye bir şey yok ilk aldığımda fan bozumu çalışmıyormu diye elimle kontrol ediyordum sürekli o derece sessizliğin ve performansın aynı anda bulunduğu nadir ürünlerden biri!!

ayrıca içinden artic silver 5 çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K0rkunc -- 7 Temmuz 2008; 22:22:51 >
  • Fiyat tr fiyatı olsa vandetta 2 ve nirvana ya meydan okurdu...en iyi hava soğutma bende titan amanda ve zalman cnps 9700 .....
  • 55 ytl aldım ben
  • ocz vendetta 2 alırım daha iiiiiiiiiiii
  • kimse almıyorsa bunuda alan çıkar
  • alüminyum yapraklara giden bakır boru sayısı oldukça fazla bu gerçekten iyi bir soğutma yapması için çok büyük bir artı.. fanlı olarak kullanıldığında gerçekten çok iyi iş çıkarır bu.. japonların malzemeden çalmadığı başka bir ürün...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cgnday

%5-15 bence çok da etkileyici değil.

70 derecedeki islemciyi 66 ile 58 derece arasina dusuruyo demek.
    Bence etkileyici..
  • pahalı gibi
  • quote:

bence son derece etkleyici ninja nın soutma başarısını düşünürsek
  • quote:

Orjinalden alıntı: CavaLieR-G

Fiyat tr fiyatı olsa vandetta 2 ve nirvana ya meydan okurdu...en iyi hava soğutma bende titan amanda ve zalman cnps 9700 .....

Titan Amanda hava sogutma değildir. Tech (Peltierli) soğutmadır.
    Zalman ise fiyatının hakkını veremeyen bir sogutucudur.

Benim nacizane önerim şu sogutucular;

1- Termalright Ultra 120
    2- Noctua UP12
    3- Thermaltake Sonic tower
    4- Cooler Master Gemini...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fettah34 -- 8 Temmuz 2008; 0:39:58 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ToffieBoi

quote:

Bence etkileyici..

"Firmadan gelen bilgilere göre Ninja 2 yerini aldığı Ninja işlemci soğutucusuna göre pasif modda %5, aktif yani fanlı kullanımda ise %15 daha fazla soğutma performansı sunabiliyor."

Ninja 'ya göre %5-15 arası başarım söz konusu
  • pek fark yok aynısı nı revize etmişler
  • abi tavsiyesi (benden cücük olanlara) klipsli fan almayın. bir iki tak çıkarda elinizde kalır. oturmaz, klips arar durursunuz. her fan değişiminde o klips sistemini icad eden intel mühendisini sevgi ve saygıyla anarsınız şahsen ben öyle yaptım , klipsli soğutma katiyyen kullanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanart

quote:

Orjinalden alıntı: ToffieBoi

quote:

Bence etkileyici..

"Firmadan gelen bilgilere göre Ninja 2 yerini aldığı Ninja işlemci soğutucusuna göre pasif modda %5, aktif yani fanlı kullanımda ise %15 daha fazla soğutma performansı sunabiliyor."

Ninja 'ya göre %5-15 arası başarım söz konusu

Evet
    Ninyanin pasif olarak 70de tuttugu islemciyi bu 66-58 arasinda tutabiliyo.
    Ne oldu da vurguladin

• iyiya revize edilmiş bir soğutucuya benziyor ve bence satarda
  • ninja var bende sadece değişiklik ısı borusu sayısı gözüküyor normalleri 2tarflı gelen 5+5ısı borusu bundan farklı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.