Şimdi Ara

## MSI'ın Radeon HD 4870 OC Modeli Listelere Girmeye Başladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI'ın Radeon HD 4870 OC Modeli Listelere Girmeye Başladı ##

AMD-ATi cephesinde gözler Radeon HD 4800 serisinin kullanıma sunulacak özelleştirilmiş modellerine çevrilmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Radeon HD 4870 modeline yönelik olarak MSI'ın hazırladığı Radeon HD 4870 OC modelinin detaylarını sizler ile paylaşmıştık. MSI'ın 780MHz gpu ve 4000MHz bellek saat hızlarına sahip olan yeni modeli Avrupa fiyat listelerine de girmeye başladı. Gpu hızı 30MHz, bellek hızı ise 400MHz arttırılarak fabrika çıkışı hız aşırtılmış olarak gelen kart Avrupa listelerine 212 Avro seviyesinden giriş yapmaya başladı. Tabi MSI'ın modeli standart soğutucuyu kullanmaya devam ediyor. Hem soğutucusu özelleştirilen hemde saat hızları çok daha agresif bir şekilde arttırılan modellerin yavaş yavaş duyurulmaya başlanması beklenirken fiyatları da muhtemelen daha yüksek olacak gibi görünüyor.

İlgili fiyat linki;
    http://www.geizhals.eu/a349273.html
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 4870 iceq den sonra çok tavsiye edilecegini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beostar -- 7 Temmuz 2008; 20:16:49 >
  • hızaşırma seviyesinin düşük tutulması bana bu ekran kartlarının hızaşırma kapasitesinde bir sorun olabilir mi diye düşündürüyor.
    Ya da bu msi sırf OC isminde kart olsun, müşterinin gözü boyansın diye çıkartıyor bunu.
  • diamondun hızaşırtılmış versiyonunu tercih ederim bellek hızı 4400mhz msı ise 4000mhz de kalmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: Murjuk

hızaşırma seviyesinin düşük tutulması bana bu ekran kartlarının hızaşırma kapasitesinde bir sorun olabilir mi diye düşündürüyor.
    Ya da bu msi sırf OC isminde kart olsun, müşterinin gözü boyansın diye çıkartıyor bunu.

msin 8800gt oc side az oclanmıştı.
  • quote:

hızaşırma seviyesinin düşük tutulması bana bu ekran kartlarının hızaşırma kapasitesinde bir sorun olabilir mi diye düşündürüyor.

Bence referans tasarım sınırlı olduğundan abarmadılar...
  • msi iyi hoş da şu son zamanlarda kullandiklari "Lordi" grubu benzeri orc'lar hiç hoş güzel değil, o ne arkadaş garip garip canavarlar, bak palit'e hiç olmazsa kurbağa koy değil mi :D
  • Felaket OC yapmışlar, yanmasın kart
  • Hakkaten ha zaten cayırdıyor..
  • 4 ghz bellek hızı yuh dememek mümkün değil bu kart oyunları yer

ama şuda var default u 90-100 derece deniyor bu 200 derece vardır heralde:D full yük halinde hal değiştiricek plazma falan olucak pff çok fantezi yaptım
  • Bune la 100 derece fln olur bu kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

4 ghz bellek hızı yuh dememek mümkün değil bu kart oyunları yer

Yanlış, en azından yanlış anlamalara yol açabilecek bir bakış açısı.

Böyle bir grafik işlemcinin 256 bit belleği herhâlde daha düşük hızlarda olamazdı. Kaldı ki, gecikmeleri de yüksek olabilir, GDDR5'in tazeliği nedeniyle. Gecikmeleri yüksekse, saat hızının fazlalığına daha çok ihtiyaç duyulacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 7 Temmuz 2008; 23:03:45 >
  • Eskinden kız resimleri koyarlardı, onlar daha güzeldi.
  • MSI'ın oc'den anladıgı yok referans tasarımda o değerlere 3 yaşındaki yigenim oc yapar!!
  • Ya msi ı anlamak güç....yine zotac gibi az hız aşırtılmıi bi model ....yapıcaksan oc yi his gibi yapıcaksın....msi bi gıdım oc yapıyor fiyatını çok arttırıyor
  • quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_24577433/tm.htm
    sanırım fx57 nin bu haberindeki 4870 in gpu hızına bakarsak (1100 mhz) sanırım hız aşırtma kapasitesi hakkında biraz yardımcı olabilir.tabiki doğru ise

• adamlardan süper o.c beklememek lazım. hisin de yapacagı en fazla 850 ye 4400 dür... vmodla ya da başka yöntemle daha gidebilecegini hepimiz biliyoruz. önemli olan kendi evimizdeki yaptıgımız o.c :) güzel fanla iyi ram takılmış asus bekliyorum...
  • core 1100 memory 4600 mhz yı bulmaktadır normal soğutucuyla bir 4870.. bu oc mi yane...
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

core 1100 memory 4600 mhz yı bulmaktadır normal soğutucuyla bir 4870.. bu oc mi yane...

deil tabiki pazarlama taktiği
  • 4000 MHz ne demek abiya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeryasn -- 7 Temmuz 2008; 23:19:56 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.