Şimdi Ara

► AURIS FAN CLUB ◄ (589. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.401
Cevap
104
Favori
1.222.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://turkiye.toyota.com.tr/Kilavuz/Default.asp

Kullanma kılavuzu olmayan arkadaşlar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

Eski arkadaşlarıo görmek ne güzel.. hala mmt alanlar olduğunu görmekte beni hayretler içinde bırakıyor o da ayrı tabii..

Merhabalar, sizin mmt ile ilgili bir sorun yaşadığınızı biliyorum, geçmiş olsun.

Ancak rica ediyorum zırt pırt gelipte burda mmt'ye ve toyota'ya sallamayın. Zira sizin başınıza gelmesi herkesin başına geleceğini göstermiyor. Ve yıl olmuş 2012 düzeltilmemesi veya hata olursa yardımcı olmamaları " sıkar biraz ".

Sonuç olarak herkesin arabası kendine güzel, herkesin hevesi var, ve arabasına toz kondurmak istemez kimse...

Dediklerimi lütfen yanlış anlamayın, bunları olay çıkmaması için söylüyorum. Yarın biri gelir ( bu ben olurum başkası olur ) , sinirli günüdür sizin bu mesajlarınızı ve arabayı kötülediğinizi görünce size çatar çirkin olaylar çıkar.

Takdir edersiniz ki burası Auris Fan klübü ve auris severlerin yeri. Sizin bu arabayla ilişiğiniz kesilmiş artık, üstelemek niye ? Belki insanlara yardım ettiğinizi düşünüyorsunuz ama , konunuz var zaten durup durup aynı şeyleri söylemenin anlamı yok. Kaldıki 1.5 aydır kullanıyorum aracı her koşulda denedim, uzun yolada çıktım aşırı memnunum.

Neyse sözü fazla uzatmayayım, umarım yazdıklarımda art niyet aramazsınız ve anlayışla karşılarsınız. İyi akşamlar dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinli_m

quote:

Orijinalden alıntı: dr_mstf

quote:

Arkadaslar bu arada Dizel Auris otomatik almaya calisiyorum.

Auris Dizel Multi Mode Comfort Extra icin 48500 TL
    Auris Dizel Multi Mode Comfort Plus icin 50.000 TL gibi rakamlar aldim.

Sizce daha ucuza alabilecegim bir bayi var midir? Istanbul Avrupa yakasinda onerebileceginiz bayi varsa yazabilir misiniz?

samsuna sordum ben de comfort plus 49000 tl..

Samsun'da Comfort Plus Multimode vitesliye mi 49 dediler? Eger oyleyse simdiye kadar duydugum en iyi rakam!

Katılıyorum. Dizel mmt comfort extra modelleri şu sıralar 50 lerde. Bu özelliklerdeki comfort plus 52 civarında dolanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_mstf

quote:

Arkadaslar bu arada Dizel Auris otomatik almaya calisiyorum.

Auris Dizel Multi Mode Comfort Extra icin 48500 TL
    Auris Dizel Multi Mode Comfort Plus icin 50.000 TL gibi rakamlar aldim.

Sizce daha ucuza alabilecegim bir bayi var midir? Istanbul Avrupa yakasinda onerebileceginiz bayi varsa yazabilir misiniz?

samsuna sordum ben de comfort plus 49000 tl..

yanlış bilgi vermek istemem.. bu manuel fiyatıydı galiba..
    ancak fiyat listesi almıştım.. şimdi baktım da orda manuel comfort plus için 50000, mmt için 52000 yazıo.. biraz indirim yapıolar.. zorlarsanız 50500 e alabileceğinizi düşünüyorum..

• Arkadaşımız için araştırılan en güncel fiyatlar.

O km Dizel Auris için;
    0km dizel otomatik mmt comfort extra auris : 50.000 tl (Standart hediyelerle birlikte)
    0km dizel otomatik mmt comfort plus auris : 52.000 tl (Standart hediyelerle birlikte)
    0km dizel düz vites comfort extra auris : 48.000 tl (Standart hediyelerle birlikte)
    0km dizel düz vites comfort plus auris : 50.000 tl (Standart hediyelerle birlikte)

Temiz, hasarsız kullanılmış uygun km'lerdeki ikinci el Dizel Auris için;
    2012 model ikinci el dizel otomatik mmt comfort extra auris : 45.000 tl
    2012 model ikinci el dizel otomatik mmt comfort plus auris : 46.000 tl
    2011 model ikinci el dizel otomatik mmt comfort extra auris : 43.000 tl
    2011 model ikinci el dizel otomatik mmt comfort plus auris : 44.000 tl
    2012 model ikinci el dizel comfort extra düz vites auris : 43.000 tl
    2012 model ikinci el dizel comfort plus düz vites auris : 44.000 tl
    2011 model ikinci el dizel comfort extra düz vites auris : 41.000 tl
    2011 model ikinci el dizel comfort plus düz vites auris : 42.000 tl

2 haftadır araştırdığımız bu fiyatlar renk, aksesuar vs.. gibi faktörlerden dolayı + veya - olarak 1000-1500 tl fark gösterebiliyor.Ancak ortalamalar bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz39 -- 19 Kasım 2012; 11:21:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: limited140

quote:

Orijinalden alıntı: Historian_

quote:

Kaza yapan tum arkadaslarima cok gecmis olsun. Allah beterinden korusun. Bozo Luluk Yaris'li olan sizsiniz sanirim, cok gecmis olsun gercekten ucuz atlatmissiniz.

Istanbul trafiginde arac kullanip kaza yapmadan eve ulasilan her gunu bir mucize olarak nitelendirsek abartmis olmayiz sanirim.

Ondeki aracin arka tamponuna sifir takip eden araclarimi ararsiniz. Sinyal vs vermeden araciniza sifir onunuze arac kiranlarimi. Sinyal verdi diye zart diye olup olmadik yerde onunuze direksiyon kiranimi. Nasil bir millet olduk ya bazen hic aklim almiyor. Kendimi baska bir gezegenden falan hissetmeye basladim.

Yeminle nefret ettim su sehirde arac kullanmaktan. Kufurbaz oldum ciktim. Allahtan hergun arac kullanmam gerekmiyor.

Size kesinlikle katılıyorum. Ben aktif olarak 1 aydır trafikte araba sürüyorum. Benim ilk günlerde yapmayacağım onlarca acemiliği trafiğe her çıktığımda görüyorum. Biraz ayıp olacak ama insanlar " öküz" olmuş kardeşim. Kimse kimseyi düşünmüyor. Senin canın değersizse git at kendini köprüden , benim canıma kastın nedir yani... İşte bir toplumda hoşgörü ve iyi niyet yavaş yavaş yok olunca bu trafiğe yansıdığı gibi herşeye yansıyor.

Biraz daha dikkatli olmak gerek. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

inanılmaz bir başı boşluk var çünkü trafik uygulamaları çok yetersiz. bir yıldır İstanbulda araç kullanıyorum sadece bir kez trafik uygulamasına denk geldim, kırmızı ışıkta geçen geçene, dikkat ederseniz trafikte en çok tehlike saçanlar hafif ticari araçlar ve diğer şirket araçları, kafayı uzatıp bunları kullanan tipleri görünce mesele anlaşılıyor zaten. Tez zamanda tayin olup giderim umarım

Büyük şehirlerdeki sosyokültürel yapı bozuluyor; trafikteki saygısızlık, bilgisizlik bunun ilk göstergesi... Her konuda yıllardır süre gelen yanlış devlet politikaları maalesef... :(

• Merhabalar, sıfır 2012 Auris 1.33 comfort almak üzereyim fakat araçta ESP olmaması beni çok düşündüyor. Kullanan arkadaşlardan beni yönlendirmelerini rica ederim (1.6 araç almak istemiorum yakıt ekonomisinden dolayı)
    Satış temsilcisi aracın yol tutuşunun iyi olduğu için bu özelliğin koyulmadığını söyledi.
    Sizce bu araçta ESP olmadığı için almaktan vazgeçmelimiyim, kullananlar ESP nin eksikliğini hissediyorlarmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEUC

Merhabalar, sıfır 2012 Auris 1.33 comfort almak üzereyim fakat araçta ESP olmaması beni çok düşündüyor. Kullanan arkadaşlardan beni yönlendirmelerini rica ederim (1.6 araç almak istemiorum yakıt ekonomisinden dolayı)
    Satış temsilcisi aracın yol tutuşunun iyi olduğu için bu özelliğin koyulmadığını söyledi.
    Sizce bu araçta ESP olmadığı için almaktan vazgeçmelimiyim, kullananlar ESP nin eksikliğini hissediyorlarmı ?

bu konuda daha önce görüşlerimi yazmıştım görüşlerim aşağıdaki gibi

comfort ekstra sahibiyim önceden espli aracımda vardı ama auriste eksikliğini duymadım viraj denge çubukları ile viraj denge kontrolü hakkında araştırma yapmıştım. Olsa avantajdır ama olmasa avantaj değildir diyemem, çünkü aracın viraj kontrolü comfort extra değil en baz modellerde bile gayet yeterli ki zaten aynı. O olsun bu olsun derken fiyat şişiyor buna takılıyosanız çok takılmanıza gerek yok. Şöyle düşünün araçta 8 hava yastığı var 1500 lira daha verin 15 hava yastığı olsun, olursa iyi olur sonuçta konu güvenlik ama 8 hava yastığı zaten yeterli, veya bazı araçlarda olan şerit takip asistanı gereklimi evet ama kriter değil. Kısaca vsc, esp olmayan tüm araçların ve benim kullandığım vsc siz aurisin viraj kontrolü gayet başarılı, vsc esp olmayan araçlarda en az esp vsc olan araçlar kadar güvenli üretiliyor buna emin olun gayet stabil manevraya sahip araç virajlarda veya dönüşlerde çok iyi topluyor, olsa olur ama olmayınca olmaz bir donanım kesinlikle değil her iki aracıda test ettim gördüm gerek duymadım.Bu sizin tercihiniz. Zaten çok çok elzem bir durum olsa kimse comfort extra yada daha düşük donanım almazdı.Bence ikisinide test edip kullanın görün gereklimi değilmi siz karar verin.

• quote:

Merhabalar, sıfır 2012 Auris 1.33 comfort almak üzereyim fakat araçta ESP olmaması beni çok düşündüyor. Kullanan arkadaşlardan beni yönlendirmelerini rica ederim (1.6 araç almak istemiorum yakıt ekonomisinden dolayı)

Hiçbir güvenlik donanımı gereksiz değildir. Ne zaman ihtiyacımız olacağını bilemeyiz. Siz ne kadar dikkat etsenizde takozun biri yüzünden istenmeyen durumlar yaşanabilir. Benim önerim kesinlikle alınmalıdır. Ayrıca 1,6 lik versiyon LPG avantajını bünyesinde tutmaktadır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toyota yeni Aurislerin üretileceği Toyota İngiltere sitesinde Auris fiyat ve modellerine baktım.Multimod vitese ait bir ibare görmedim.Acaba MM vitesi en azından Yeni Aurislerde bıraktı mi Toyota?İstanbuldaki Atoshovdaki Aurislerde MM vites varmıydı veya bahsedildi mi?Ben de yeni aurisi bekliyordum ama forumdaki arkadaşlar iç dizayn ve kokpiti beğenmedikleri ve Toyota UK sitesinde MM auris (Dizellerde CVT de yok)göremeyince önceliğim otomatik veya mm vites olduğu için auristen vazgeçip Golf dsgye döndüm.
  • Almanyada espsiz araç satışı yasak diye biliyorum.Üstelk toyota yeni auristeki iyileştirmeleri sayarken yüksekliği azaltarak ve aracı hafifletip ağırlık merkezini aşağı alarak yol tutuşunu iyileştirdiğini söylediğine göre bence eski aurislerde VSC(ESPnin karşılığı sanıyorum)olması mutlaka daha avantajlıdır sanıyorum.
  • aşağıdaki videoları izlemenizi öneririm. ESP sistemi önemli bir güvenlik unsurudur.

• quote:

Orijinalden alıntı: salvadordali03

Almanyada espsiz araç satışı yasak diye biliyorum.Üstelk toyota yeni auristeki iyileştirmeleri sayarken yüksekliği azaltarak ve aracı hafifletip ağırlık merkezini aşağı alarak yol tutuşunu iyileştirdiğini söylediğine göre bence eski aurislerde VSC(ESPnin karşılığı sanıyorum)olması mutlaka daha avantajlıdır sanıyorum.

her yeni ürün bir öncekinden illaki iyi olmak daha ileride olmak zorunda zaten.Bu otomobil olur telefon olur yada bisiklet olur farketmez.Tüm şirketlerin bir arge'si vardır ve daha iyi en iyiyi yapmak için çalışırlar. Ama bu bir önceki kötüydü de iyisini yaptık anlamına kesinlikle gelmez. Şimdi yeni kasa auris çıktı 5 sene sonra daha iyisi çıkacak ama o zamanda yeni çıkan kasa zaten kötüydü bu ondan daha iyi demek ne kadar doğru olur ? esp yada vsc evet güvenlik donanımıdır, olsa olurmu olur, ama olmassa olmazmıdır kesinlikle hayır. Şu anda yollarda görünen aurislerin belki max. yüzde 40 ında vsc var olmayanları yol kenarından yaprak gibi savrulmuş çekici toplarken hiç görmedim. Aurislerin gerek süspansiyonları gerekse viraj dengesi espsiz yada vscsiz bile olsa zaten sürücü odaklı ve piyasadaki kendi sınıfındaki araçların içinde bence en iyisi. vsc faydalıdır ama vsc yada esp olamayan araçların tümü en az vsc yada esp sistemi kadar güvenli üretiliyor,kimse güvensiz bir aracı piyasaya süremez müşterilerde almaz zaten ki bahsedilen marka Toyota. ama sen vsc var diye 150 ile giderken 30 derecelik viraja giriyorsan vsc değil vscplus++ olsun kurtulamassın.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz39

quote:

Orijinalden alıntı: salvadordali03

Almanyada espsiz araç satışı yasak diye biliyorum.Üstelk toyota yeni auristeki iyileştirmeleri sayarken yüksekliği azaltarak ve aracı hafifletip ağırlık merkezini aşağı alarak yol tutuşunu iyileştirdiğini söylediğine göre bence eski aurislerde VSC(ESPnin karşılığı sanıyorum)olması mutlaka daha avantajlıdır sanıyorum.

her yeni ürün bir öncekinden illaki iyi olmak daha ileride olmak zorunda zaten.Bu otomobil olur telefon olur yada bisiklet olur farketmez.Tüm şirketlerin bir arge'si vardır ve daha iyi en iyiyi yapmak için çalışırlar. Ama bu bir önceki kötüydü de iyisini yaptık anlamına kesinlikle gelmez. Şimdi yeni kasa auris çıktı 5 sene sonra daha iyisi çıkacak ama o zamanda yeni çıkan kasa zaten kötüydü bu ondan daha iyi demek ne kadar doğru olur ? esp yada vsc evet güvenlik donanımıdır, olsa olurmu olur, ama olmassa olmazmıdır kesinlikle hayır. Şu anda yollarda görünen aurislerin belki max. yüzde 40 ında vsc var olmayanları yol kenarından yaprak gibi savrulmuş çekici toplarken hiç görmedim. Aurislerin gerek süspansiyonları gerekse viraj dengesi espsiz yada vscsiz bile olsa zaten sürücü odaklı ve piyasadaki kendi sınıfındaki araçların içinde bence en iyisi. vsc faydalıdır ama vsc yada esp olamayan araçların tümü en az vsc yada esp sistemi kadar güvenli üretiliyor,kimse güvensiz bir aracı piyasaya süremez müşterilerde almaz zaten ki bahsedilen marka Toyota. ama sen vsc var diye 150 ile giderken 30 derecelik viraja giriyorsan vsc değil vscplus++ olsun kurtulamassın.

Mercedes a serisi geyik testinde takla atınca binlerce aracını geri çağırıp esp eklemesi yaptı. Zaten geri çağırma rekortmeni Toyota 2 sene sonra sürüşleri geri çağırıp esp eklerse şaşırmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Videolardaki sürücüler profesyonel sürücülerdir diye düşünüyorum çünkü yaptıkları direksiyon hareketlerini o an için normal sürücüler yapamayabilir.
    Benim için arabanın dış dizaynından ziyade güvenliği önemlidir. Eğer sevdiklerinizin, kendinizin, diğer insanların sağlığını düşünüyorsanız; yeni otomobil alırken bu tip güvenlik donanımlarını standart olarak almanızda veya paket olarak ekletmenizde büyük fayda vardır.
  • Yorumlarınız için çok teşekkürler, şu an için iki araç arasında karar aşamasındayım, yeni clio nun full paketi ve 1.33 auris için aldığım fiyat aynı, clio nun esp, yokuş kalkış desteği vs vs vs ne kadar teknoloji varsa uygulamışlar ama gel gelelim diğeride TOYOTA işte kimi sorsam oo toyota çok sağlamdır servis yüzü görmezsin gibi yorumlar alıyorum, çok kararsızım bu sebeple.
  • quote:

Yorumlarınız için çok teşekkürler, şu an için iki araç arasında karar aşamasındayım, yeni clio nun full paketi ve 1.33 auris için aldığım fiyat aynı, clio nun esp, yokuş kalkış desteği vs vs vs ne kadar teknoloji varsa uygulamışlar ama gel gelelim diğeride TOYOTA işte kimi sorsam oo toyota çok sağlamdır servis yüzü görmezsin gibi yorumlar alıyorum, çok kararsızım bu sebeple.

bu arada kalma durumunda yapacağınız en iyi şey 15 senelik bir toyota ile 15 senelik bir renualt aracı yan yana koyup içine, dışına bakmanız ve test etmeniz olucaktır. Ha belki vw ile aynı formda kalır ama renualt toyota ile kıyaslanabilecek bir sınıfta araba değil.
  • quote:

Yorumlarınız için çok teşekkürler, şu an için iki araç arasında karar aşamasındayım, yeni clio nun full paketi ve 1.33 auris için aldığım fiyat aynı, clio nun esp, yokuş kalkış desteği vs vs vs ne kadar teknoloji varsa uygulamışlar ama gel gelelim diğeride TOYOTA işte kimi sorsam oo toyota çok sağlamdır servis yüzü görmezsin gibi yorumlar alıyorum, çok kararsızım bu sebeple.

ne fiat aldınız araçlar için
  • quote:

1.33 comfort kullanıcısıyım, aracın stabil bir sürüşü var, 180 km hızla dahi bir tereddüt yaşamadım , direksiyon tepkilerine çabuk cevap veriyor özetle güven veren bir kontrolü var, elbette ESP faydalı bir sistem ve olsa tabi ki kendinizi daha güvende hissedersiniz, ancak bu araçtan sırf ESP yok diye vazgeçilmez bana göre, deniz39 un yoruma katılıyorum bir arabanın kalitesini anlamak için 10-15 yıl önceki modeli ne durumda diye bakmak kesinlikle yol gösterici. ancak bilginiz olsun bu araçtan otoban canavarı olmasını beklemeyin, motoru itibariyle tabi,

• 1.4 diesel kullanıcısıyım uzun yolda opel astra, ford focus, yeni kia ceed de dahil bir çok sıfır araç fark atmaya çalıştı ama 180 km. hızla hep enselerindeydim çoğu zaman beni takip ettiler adamlara çok yakıt harcattığıma eminim... normalde sakin sürücüyüm ama gerektiğinde aurisle hızda yaparım .
  • 
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.