Şimdi Ara

## Intel İrlanda Fabrikalarında Yeni Nesil Teknolojilere Geçiş İçin Yatırım Planlıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel İrlanda Fabrikalarında Yeni Nesil Teknolojilere Geçiş İçin Yatırım Planlıyor ##

AMD'nin işlemci üretimini TSMC'ye kaydırıp kaydırmayacağı tartışıladursun İsrail'deki yeni fabrikasının kapılarını açan ve üretim için "yeşil ışık" yakan Intel, tesis yatırımlarına devam edecek gibi görünüyor. Gelen yeni bilgilere göre firma İrlanda'nın başkenti Dublin'e 14 mil uzaklıktaki Leixlip kentindeki kampüsünde yer alan iki üretim tesisinden (Fab 10 ve Fab 14) birini büyük bir yatırım ile en yeni üretim teknolojileriyle modernize etmeyi planladığı söyleniyor. Henüz detayları netleşmeyen bu yatırım planı ile firmanın yeni nesil üretim teknolojilerine yönelik olarak üretim kapasitesini arttırmayı hedeflemesi kuvvetle muhtemel.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• başka yer kalmadı ortadoğunun ortasına fabrika açıyor. israil !! lanet olsun sana!!
  • yakın gelecekte intelin pastadan aldığı pay %90+ ya gelirse hiç saşırmam.
    amd hiç yatırım yapmıyor.
    işlemcide intel tekeline doğru hızlı bir kayış var
  • İnteL genişleme çabası içerisinde. Devam inteL
  • herzaman diyorum, üzerinde ISRAEL yazan herşeyden İ-Ğ-R-E-N-İ-Y-O-RUUUUUUUUUUMMM.
    uzak duralım arkadaşlar. bu lanet millete para kazandırmayalım.

quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

başka yer kalmadı ortadoğunun ortasına fabrika açıyor. israil !! lanet olsun sana!!
  • Şaka gibi konuşmayın allah aşkına.Elin gavura diye küçümsedikleriniz malesefki senden daha fazla çalışıyor.Bu kadar kendimizi büyük görmeyelim.Irkçılığın lüzumu yok.

Intel AR-GE çalışmalarında gerçekten benzersiz çalışıyor.Ancak AMD nin fab36 sındaki gibi bir fabrika düşünceleri varsa ki öyle tahmin ediyorum gayet güzel modeller bizleri bekliyor demektir.AMD nin hızlı adımlarla 45nm ye geçmesi halihazırdaki modellerinin üzerine yeni modeller üretmemesi gerekir.Zaten rekabet edecek bir kozu kalmadı Intel her alanda işlemcileriyle hem performans hemde fiyat segmentinde lider ilerliyor.AMD nin bunu kırması için yeni arayışlara ihtiyacı var.özellikle 45nm ye geçip saat hızlarında artışa gitmeli sadece cache arttırmayla yürümüyor işler.

• AMD işlemci alanındaki başarısını kaybetmek üzere.
  • Ya bırakın bu israil ayaklarını adamlar çalışıyor ve satıyor malını sende yap sende sat. Dünya ekonomisi bizlerle dönmüyor. Adamlar çalışıyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: YALNIZ EFE

herzaman diyorum, üzerinde ISRAEL yazan herşeyden İ-Ğ-R-E-N-İ-Y-O-RUUUUUUUUUUMMM.

quote:

başka yer kalmadı ortadoğunun ortasına fabrika açıyor. israil !! lanet olsun sana!!

Niyedir ki bu irkcilik? Insani birey olarak yargilayin.. sonra Avrupa'da Turkleri hic sevmiyorlar diye yakiniyoruz.

Ben gecen sene Hollanda'dayken bir Fransiz aile fotograflarini cekmemi istedi turistik bir parkta. Muhabbet ettik gayet guzeldi sonra bana sordular

"Are you English?"

ben Turk oldugumu soyleyince arkalarini donup gittiler.

Bravo devam bu zihniyete...

• insanları birey olarak yargıladığımızda sonuca bakarsak insanların %90 iyi ama geri kalan %10 yönetimde olunca tüm dünya kötü oluyo işte....
  • işlemcinin kralını da yapsa intel almam
  • quote:

Orjinalden alıntı: taner11

işlemcinin kralını da yapsa intel almam

işlemcinin karalını yapıyo zaten ve birçok insanda alıyo. şahsen ben alırım. şu anda amd kullanıcısıyım ama param olsa alırım. intel KESSİNLİKLE zengin işlemcisi
  • Keşke dış yatırımcılara köstek yerine gerçekten destek olan yöneticilerimiz olsa da şu büyüklükteki yarı iletken fabrikalarını ülkemizde görebilsek.
  • Bak şimdi Intel'e darıldım haa... İsrail'e, İrlanda'ya fabrika açıyor da Türkiye'ye niye açmıyor?
    Derhal Türkiye'ye 45nm işlemci üretecek bir fabrika açmasını istiyorum. Yetkililere burdan sesleniyorum.
  • Hayırlısı ah keske bi gün Türkiyede de böyle fabrika acılsa da biz görsek ah ahhhhhhhhhhhh
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssarigollu

quote:

Orjinalden alıntı: YALNIZ EFE

herzaman diyorum, üzerinde ISRAEL yazan herşeyden İ-Ğ-R-E-N-İ-Y-O-RUUUUUUUUUUMMM.

quote:

Niyedir ki bu irkcilik? Insani birey olarak yargilayin.. sonra Avrupa'da Turkleri hic sevmiyorlar diye yakiniyoruz.

Ben gecen sene Hollanda'dayken bir Fransiz aile fotograflarini cekmemi istedi turistik bir parkta. Muhabbet ettik gayet guzeldi sonra bana sordular

"Are you English?"

ben Turk oldugumu soyleyince arkalarini donup gittiler.

Bravo devam bu zihniyete...

burada ırkçılık yok durum israille alakalı arkadaşların yorumları çok doğru israillilerin çoğu bence insan bile değil filistinde yaptıklarını görüyoruz o fransızlar size türkler kaba diye arkalarını dönmemişlerdir onlar bize geri barbar olarak bakıyo ırkçılığı onlar yapıyor bizden kaynaklanan bir şey değil onlarla alakalı bir durum zaten fransızlar bizi sevmez ne diyim bende onları sevmem

• herhalde intel birkaç aya iran ile vuruşacak olan israile milyar dolarlık fabrika açmaz demek ki israil ile iran birbirine girmeyecek olan petrol faturasından dolayı birilerine mi olacak?
  • israil bu işi tek başına yapamaz başkalarıyla yaparsada israile hiç birşey olmayacağına emin ol
  • Hangisi en iyiysini yaparsa onu alırım ama Türk malı işlemçi cıksın o zaman Türk işlemçisini alırım yani şunu anlamak gerekir intel çok kötü de amd babanın şirketi ve Türklere çalışıyor veya düşünüyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.