Şimdi Ara

camii de kurs gören talebeler için pc topluyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Sakarya
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben Öner, yaklaşık 3 ay önce süresiz uzaklaştırıldım. Bir daha girmiyorum artık bu foruma.
    Ancak bu kez farklı bir sebepden dolayı arkadaşımın kullanıcı adını ödünç aldım.
    Beni eskiler az çok bilir.

Sakarya'nın Kuzuluk beldesinde oturuyorum.
    Bir pc dükkanım var, (3.5 ay falan oldu açalı.)
    http://www.akyazihaber.com/haber_detay.php?haber_id=1428

Köyümüzde bulunan Mevlana Camii için bir bilgisayar toplamam gerekiyor.
    Camii de kurs gören talebeler için kullanılacak.
    Onlara dinimiz hakkında bilgiler veren filmler izletilecek, Kur-an cd leri yardımı ile Kur-an öğretilecek.
    Görsel olarak abdest-namaz öğretilecek.vs. vs.
    bu tarz işler için kullanılacak.
    Köyümüzden biri bir projeksiyon cihazı bağışladı. ben de pc yi toplamayı üstlendim.
    kargo paralarını falan ben ödeyeceğim, hem Allah yolunda bir yardım olur diye düşündüm.
    3 aylık bir aradan sonra foruma tekrar geldim, bakalım 3 ayda forumda bir değişiklik olmuş mu?
    Okul için bedava parça gönderenler olmuştu, bakalım Camii için aynı hassasiyeti bulabilecek miyim?
    Bedava olmasa bile en azından satış fiyatının altında bir fiyat isterseniz buna da razıyım.

en kötü bir p4 2.0 (478 soket) sistem toplamayı planlıyorum. bütün özellikler onboard olsa da olur.

Şimdiden teşekkürler.

Bu arada bir de açıklama ekleyeyim. sadece kurs süresince kullanılmayacak. Kurs bittikten sonra da burda her akşam ders veriliyor
    Yani sadece kurs ile bağdaştırmayın. Kurs açılmadan önce de ders vardı, kurs bittikten sonra da.
    pc yi (eğer toplamayı başarırsak) ben kuracağım ve gerekirse resimleri, videoları falan çekip burda yayınlarım tekrar.

Bu hesap arkadaşımın olduğu için her zaman giremeyeceğim. Doolayısıyla aşağıdaki adrese mail atabilir veya vereceğim tel numarasından ulaşabilirsiniz.

Öner Kurukuz
    onerkurukuz@gmail.com
    0 533 5525546.
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Umarım ilgilenen olur
  • Anlamadığm iki şey var:
    1)Neden forumdan uzaklaştırıldın?
    2)Madem bilgisayar dükkanın var neden kendin bir bilgisayar toplayıp Allah rızası için yardım etmiyorsun? Bu arada okulda eğitim için bilgisayar parçası gönderenlerle neden bu durumu bir tutuyorsun? Yani iş okula yardım ediyorsanız kuran kursuna da yardım edine mi geliyor? Burada açık açık dini hassasiyetleri kullanıyorsun arkadaşım. Eğer yardım etmek istiyorsan ve dükkanın varsa sen kendin çıkarır bir bilgisayar toplarsın. Madem gönüllü oldun, bunu neden buradan halletmeye çalışıyorsun? Zaten bakalım aynı hassasiyeti bulabilecek miyim diyerek yardım etmeyen dini hassasiyeti yokturu ortaya koymuşsun.
    quote:

Okul için bedava parça gönderenler olmuştu, bakalım Camii için aynı hassasiyeti bulabilecek miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taklamakan01 -- 7 Temmuz 2008; 16:07:53 >
  • Bu tür yardımların. -Okul İçin Olanlar Dahil- bu şekilde toplanmasına hep karşı olmuşumdur.
    Ayrıca kullanıcı hesabını bir başkasına vermek forum kurallarına göre de yasak.
    Bilginize...
  • yanlı anlamayın ama "taklamakan01" arkadaşımızın söylediklerinde haklı yanlar var
    yaptığınız yorumlar insanların yanlış düşünmesine yol açabilir.
    birde başka bir olayla bu olayı karşılaştırma yaparak duyarlı insanlarımızın yardım etmesine de mani oluyorsunuz
    size önerim yaptığınız yorumları düzeltmeniz ve
    istirhamınızı kısa ve öz cümlelerle ifade etmeniz!!!

EDİT:bak kardeş ben sizi tanımıyorum tanımakta mecburiyetinde değilim.
    niyetiniz çok samimi ve içten olabilir fakat bu söylemleriniz insanları kırdı o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menem -- 7 Temmuz 2008; 16:51:09 >
  • Ya bak yardım ıcın elımde kullanılmayan parcaları yollayacaktım bı de emrı vakı yapmıssınız p4 dıye ne yapacaksınız p4u madem sadece multımedıa olarak kullanacaksın p3 bile yeter.Makineleri camide bos zamanlarda counter strike icin de mi kullanacaksiniz?Burada alay olarak sormuyorum dikkatinize sadece neden minimum p4 oldugu beni ilgilendiriyor
  • sevgili taklamakan kardeş arkadaş gönlünüzden koparsa eğer bir yardım istemiş ister yaparsın ister yapmassın ama ortalığı bulandırmanıza gerek yok yorum yapmim diyorum ama dayanamıyorum kimse kimseyi zorla yardım yaptırmıyor arkadaşın dini hassayitetimizi falan da kullandığı yok ne boş yorum bu ya ayıp yaa
    quote:

Orjinalden alıntı: taklamakan01

Anlamadığm iki şey var:
    1)Neden forumdan uzaklaştırıldın?
    2)Madem bilgisayar dükkanın var neden kendin bir bilgisayar toplayıp Allah rızası için yardım etmiyorsun? Bu arada okulda eğitim için bilgisayar parçası gönderenlerle neden bu durumu bir tutuyorsun? Yani iş okula yardım ediyorsanız kuran kursuna da yardım edine mi geliyor? Burada açık açık dini hassasiyetleri kullanıyorsun arkadaşım. Eğer yardım etmek istiyorsan ve dükkanın varsa sen kendin çıkarır bir bilgisayar toplarsın. Madem gönüllü oldun, bunu neden buradan halletmeye çalışıyorsun? Zaten bakalım aynı hassasiyeti bulabilecek miyim diyerek yardım etmeyen dini hassasiyeti yokturu ortaya koymuşsun.
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4yıldız -- 7 Temmuz 2008; 16:33:06 >

• cevap vereyim.
    1. forumdan uzaklaştırılma sebebim
    http://forum.donanimhaber.com/m_22949161/mpage_1/key_//tm.htm#22949161
    http://forum.donanimhaber.com/m_22949590/mpage_1/key_//tm.htm#22949590

2. ben zaten alacağım malzemelerin kargo parasını cebimden ödeyeceğim.

3. toplayacağım pc en fazla 200-250 ytl gibi bir rakam tutacak. hepsi benim için biraz fazla. (dükkanı yeni açtım zaten)

4. ayrıca okul ve camii yi kıyaslamıyorum. benim zamanımda insanların böyle bir TALEBE YARDIMI na sıcak baktığını söyledim.

5. fake üyelik almadım, çünkü artık bu foruma girmek istemiyorum. Sadece bu iş için arkadaşımdan ödünç aldığımı da yazdım.

başka sorunuz varsa yanıtlarım. mail atarsanız bu hesabı fazla meşgul etmemiş olurum.

ekleme:
    ben size bedava gönderin demedim.
    normal satış fiyatından biraz daha uucuza da verseniz olur , razıyım dedim.

önce okuduğunuzu anlayın. Anlaşıldı ki sizin yardım etmeye niyetiniz yok.
    forum değişmemiş hiç, işte bu yüzden girmiyorum foruma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bashful.Man -- 7 Temmuz 2008; 18:37:12 >

• @erdemm;
    Zaten sen aklınca rumuza yaptğın tafrifatla ironi yaptığını sanıyorsun ama bu senin ancak gudik kapasiteni gösteriyor ve olmayan seviyeni gösteriyor. Evet, kimse zorla yardım yapmak zorunda değil!!!! Bunu anlıyor musun? Ama birisinin eğitim yardımı ile üstlendiği bir camii bağışını aynı kefeye koyup sonra aynı hassasiyeti göstermeyen dinsize getirmesi elbetteki beni rahatsız eder. Bak bakalım çok seviyesiz ve saygısız arkadaşım üstteki yorumlara. Demek ki herkes bu arkadaştan rahatsız olmuş. Ama bana göre en büyük ironi adın ve senin karakterinde gizli tabii bunu anlayamaman da kötü bir garabet
  • arkadaşın yardım telebi benimde dikkatimi çekti ve bir tuhaflık olduğu belli. sonuçta yardım istiyorsan sebep belirtmeksizinde yardım isteyebilirsin. p4 istemeside enteresan. taklamakan01 arkadışımın tam olmasada düşüncelerinde haklılık payı olduğunu düşünüyorum. dayanamadım fikirlerimi belirtmek istedim. herkese iyi zaman gçeirmesi dileğiyle....
  • yazdıkların hiç inandırıcı degil..
    2: 150 ytl ye bir pc toplayamıyorsan o dükkanı kapaaaaa...
    3. din ile devlet işlerini birbirine karıstırmayın..(solcu degilim)
    4.okul için böle de cami için nasıl kelimesi igrenccc olmusss.....elhamdülillah müslümanız ... müslümanlıgımızı camiye pc parcası vererek kanıtlamak ne alaka.. ister okula veririm ister camiyeee .....
    acarsın bi ilan cami için pc hayrına diyee bu kadar yeterli..neyse sinir katsayım sıcradı... sayın forum yöneticileri bu mesajlara hassasiyete davet ediyorum sizleriii....
  • bakara suresi 271. ayet

Eğer sadakaları açıktan verirseniz ne âlâ! Eğer onu fakirlere gizlice verirseniz, işte bu sizin için daha hayırlıdır. Allah da bu sebeple sizin günahlarınızı örter. Allah, yapmakta olduklarınızı bilir.

ayrıca dinimizde bir elin verdigini diger elin görmemesi prensiptir.

forumu kirleten kirletir iyilikte bulunanlar zaten özel me sajlayada mail tel ile ulaşacaktır.

forumu kirletmeyiniz.
  • bugün p3 bilgisayarlara xp kurduğunuzda kağnı gibi çalışıyor arkadaşlar.
    ayrıca bir sorun yaşadığımızda da parça bulmak ölümden beter.
    o nedenle 478 soket içinde bulabileceğimiz en düşüklerden birini istedim

Ayrıca kimseyi de istismar edip dinsiz yakıştırması yapmıyorm. laf çevirmeyin.

• arkadaşım kusura bakma yanlışlıkla kısa yazmışım düzelttim dediğin gibi bir niyetim yoktu güzelce uyarabilirdin ama şahsıma hakaret ettin seni adminlere şikayet ettim sizi adminlere şikayet ettim tekrar özür dilerim
    quote:

Orjinalden alıntı: taklamakan01

@erdemm;
    Zaten sen aklınca rumuza yaptğın tafrifatla ironi yaptığını sanıyorsun ama bu senin ancak gudik kapasiteni gösteriyor ve olmayan seviyeni gösteriyor. Evet, kimse zorla yardım yapmak zorunda değil!!!! Bunu anlıyor musun? Ama birisinin eğitim yardımı ile üstlendiği bir camii bağışını aynı kefeye koyup sonra aynı hassasiyeti göstermeyen dinsize getirmesi elbetteki beni rahatsız eder. Bak bakalım çok seviyesiz ve saygısız arkadaşım üstteki yorumlara. Demek ki herkes bu arkadaştan rahatsız olmuş. Ama bana göre en büyük ironi adın ve senin karakterinde gizli tabii bunu anlayamaman da kötü bir garabet

• bakara suresi 271. ayet

Eğer sadakaları açıktan verirseniz ne âlâ! Eğer onu fakirlere gizlice verirseniz, işte bu sizin için daha hayırlıdır. Allah da bu sebeple sizin günahlarınızı örter. Allah, yapmakta olduklarınızı bilir.

ayrıca dinimizde bir elin verdigini diger elin görmemesi prensiptir.
    arkadas son noktayı koymus bize susmak düşer...
  • Bashful.Man adı altındaki öner kardeşim niyetin ne olursa olsun herkezi kendin gibi bilme şimdi sen belki başka şeyler için bu imaları yaptın ama bu yaptıgın o insanlarca nasıl anlaşılır o önemli , yani kendi elinle zaten mana arayan insanlara koz veriyorsun konuyu ne kadarda dogru anlatmaya çalışsan onlar bu kozları çok iyi kullanır ve sen hiçde istemedigin durumlara düşersin , demem odurki akıllı davran
  • Forumdan neden uzaklaştırıldığını bilmiyorum ama yazı tarzından bence yalan söylüyorsun.Bilgisayar dükkanın var o kadar parça gördüm bu işe girdiysen sende bağış yapacaksın gelen bağışları kurmakla olmaz.Güven vermiyorsun ve bana görede yalan söylüyorsun
  • Altlarındaki üstlerindeki dükkanlar, düğün salonları ve toplanan yardım paraları ile iyice ticarethaneye dönen camiler demek şimdi de atari salonuna dönecek... Eminim iki gün sonra orda Kuran kursuna gelen veletler bilgisayarın sadece abdest-namaz cdlerini izlemek için kullanılmadığını keşfedip Counterstrike atmaya başlarlar... Çocuklara kızmam ama... Camiyi ticarethaneye çeviren zihniyet dururken çocukların ne günahı var...

Neymiş efendim, görsel materyal ile çocuklara namaz kılmasını abdest almasını öğreteceklermiş, Kuran öğreteceklermiş... Namaz abdest dediği bilmem ne hocanın, hacının öğretileridir... Kuran öğretiyoruz diye de çocuklara kuranın sadece seslendirilmesini öğretir ve o çocukları dinden iyice uzaklaştırırlar (çocukken kuran kursuna severek giden bi tane çocuk gösterin bana, lafımı geri alacam. Bisürü insan, hiç anlamadıkları bir dilin sadece okunuşunu öğrenmek zorunda kaldıkları için dinden soğudu ve gerçek İslamı öğrenemedi)...

Çok açık söylüyorum, bu türden bir camiye (çocuklara Kuranı türkçe okumayı değil, sadece seslendirmesini, mezheplerin din diye uydurdukları saçmalıkları öğreten bir camiye) yardım yapmak İslama yardım değil, bilakis gerçek İslama ihanettir... Çocuklara türkçe Kuranı ve İslamı öğreten bir tane cami ya da dernek, kurs vs görmedim...

Aşağıdaki ayetler yeterlidir sanırım:

* Hepiniz Allah’ın ipine sımsıkı sarılınız. Fırkalara bölünmeyiniz. (Al-i İmran 103)
    * Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur. (Tevbe 18)
    * O DİNİ YALANLAYANI GÖRDÜNMÜ? İŞTE YETİMİ İTEN O DUR. YOKSULU DOYURMAK İÇİN KAYIRMAZ. FAKAT O NAMAZ KILANLARIN VAY HALİNE! ONLAR NAMAZLARINDAN GAFİLDİRLER. ONLAR GÖSTERİŞ YAPARLAR VE EN UFAK YARDIMA ZEKATA DAHİ MANİ OLURLAR. (Maun Suresi)

Sözüm bu ilanı açan arkadaşa değil. Belli ki o iyi niyetlerle bu ilanı verdi ama ilana konu yardımların ben İslama hizmet edeceğine inanmıyorum...

• okula verildi bakalım camii ye verilecekmi ne demektir ya !
    ikisini bir mi tutuyorsun !
    yada şimdi bu konuda yardımcı olamayanlar dinsiz mi olacak ?
    kullanınlan kelimelere biraz daha dikkat lütfen..
  • camide değilde okulda kusr gören öğrenciler olursa ben yardıma hazırım.Bu memlekette yeteri kadar imam var.Zaten fazlasınıda devlet memuru yapmaya başladılar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.