Şimdi Ara

## MSI'ın Puma Tabanlı 12' Boyutundaki Dizüstü Bilgisayarı Listelere Girmeye Başladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## MSI'ın Puma Tabanlı 12' Boyutundaki Dizüstü Bilgisayarı Listelere Girmeye Başladı ##

Donanım dünyasının önde gelen oyuncularından biri olan MSI, anakart ve ekran kartlarının yanı sıra dizüstü bilgisayarlarıyla da popüler olan bir üretici. Firmanın AMD'nin Puma kod adlı yeni nesil mobil platformunu esas alan 12" boyutundaki yeni dizüstü bilgisayarı fiyat listelerine girmeye başladı. PR211-Z8025VHP kod adına sahip olan dizüstü bilgisayar, AMD'nin yeni mobil işlemcilerinden biri olan ve 2.0GHz'de görev yapan Turion X2 Ultra ZM-80'den gücünü alıyor. Sistemin grafik yükünü ATi'nin Radeon Xpress 2300 IGP'si karşılarken depolamadan ise 250GB'lık sabit disk sorumlu. 2GB belleğe ve DVD yazıcıya da sahip olan ürünün ağırlığı 1.98Kg, boyutu ise 303 x 231,5 x 16-29,5 mm. MSI'ın yeni dizüstü bilgisayarı Avrupa fiyat listelerine 724 Avro'dan girmeye başlamış durumda.

İlgili link;
    http://abtron.internal-adm.de/shop/catalog/product_info.php?products_id=17037

• 1000+kdv den gelir türkiyeye. kücük laptop arayanlara iyi bir cözüm.. saygılar
  • amd iyiden iye dizüstü piyasasına girdi
  • laptoplarda iyi gelişmeler var ama piyasada ihtiyaç da var herhade
  • AMD bu işi yine beceremeyecek. 750 Avro pahalı.

AMD 'nin hedef kitlesi 1.000$ altı olmalı. Ve nvidia 'ya karşı nasıl agresif fiyat politikası uyguladı ise aynı şekilde devam etmeli. 750 $ ve altı seviyesinde adam gibi onboard vga 'lı hiç bir ürün yok. Tümü 3100 intel veya daha kötüsü. AMD bu alanı intele dar edebilir ama fiyatları yukarıda tutarsa ben başta sadece tepki olarak dahi AMD almam.
  • amd nin neyine platform çıkarmak önce kaliteli işlemci üretmeyi becersinde bi ::))
  • quote:

Orjinalden alıntı: artiery

amd nin neyine platform çıkarmak önce kaliteli işlemci üretmeyi becersinde bi ::))

Nesi kaLitesizmiş
  • Bu fiyata pahalı
  • bu amd işlemcilerden korkuyorum acaba hala bir ısınma sorunları var mı bunların?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenya64

quote:

Orjinalden alıntı: mahho88

bu amd işlemcilerden korkuyorum acaba hala bir ısınma sorunları var mı bunların?

şaka yapıyor olmalısın

neden şaka olsun ki? eskiden amd ler bu ısınma yüzünden çok ünlüydü.misal benim arkadaşta amd li fujitsu laptop var ve cayır cayır yanıyor...şimdiki yeni amd lerde durum nedir ben de bilmiyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

quote:

Orjinalden alıntı: kenya64

quote:

Orjinalden alıntı: mahho88

bu amd işlemcilerden korkuyorum acaba hala bir ısınma sorunları var mı bunların?

şaka yapıyor olmalısın

neden şaka olsun ki? eskiden amd ler bu ısınma yüzünden çok ünlüydü.misal benim arkadaşta amd li fujitsu laptop var ve cayır cayır yanıyor...şimdiki yeni amd lerde durum nedir ben de bilmiyorum...

amd ler eskisi kadar ısınmıyor daha önce forumdada test sonuçlarını verdim..şu dolaşan asılsız iddaları boşverin artık.gidin vatana yada teknosaya saatlerce açık kalan laptoplar var orda görün sıcaklıklarını

• linki buraya da koysan iyi olurdu.profil kapalı olduğundan bulmak güç olur şimdi...dediğin gibi showroomlardan görmek mantıklı..
  • Evet AMD laptoplar hala intellere göre daha fazla ısınıyor ama o eski abartılı sıcaklıklar artık yok. Özellikle masaüstü modellerde amd eskiye nazaran çok çok serin.
  • AMD de ısınma meselesi İntel ile aynı ,

Amd daha İntel farkı sudur,

intel 4 yılda yamuluor ,
    Amd daha uzun omurlu.,
  • AMD lerin artık ısınma gibi bir durumları yok. İçiniz rahat olsun o konuda. Ben şunu merak ediyorum. Bu yeni puna serisinde kullandığu x2 ler k8 mimarisini mi kullanıyor yoksa k10 mu?
  • Mobil işlemcilerde AMD intelden biraz fazla ısınıyor,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.