Şimdi Ara

ince lastik (bis lastiği) nereden alabiliriz?, kaça??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
1
Favori
34.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracıma LPG taktırdıktan sonra bagajımda duran stepne'den kurtulmak istiyorum, BİS lastiği kullanılabileceği konusunda bir bilgi aldım hem az yer kaplar hemde sorunumu çözer diye düşünüyorum, bu lastiği nereden nasıl ve kaça alırız??? veya siz nasıl bir çözüm önerirsiniz...

Sayg.

• quote:

Orjinalden alıntı: volkan_efe

Aracıma LPG taktırdıktan sonra bagajımda duran stepne'den kurtulmak istiyorum, BİS lastiği kullanılabileceği konusunda bir bilgi aldım hem az yer kaplar hemde sorunumu çözer diye düşünüyorum, bu lastiği nereden nasıl ve kaça alırız??? veya siz nasıl bir çözüm önerirsiniz...

Sayg.

hocam bis lastigi degilde ince lastikler satiliyor. inanilir gibi degil ama fiyati 320 ytl. sordum bu incelige gore cok dayankli falan dediler, bnce lpgye olan ilginin kaymagini yeme derdindeler..

sunuda soyleyim fiat bis in jantiyla sizin araciniz nasil uyumn saglar bilemiyorum??
  • bende taktırdığım yerde konusu geçince sormuştum, ince lastik veya bis lastiği alabilirsin dediler, hatta fiyatını 60-80 lira civarı dediler..

bu ne böyle

quote:

Orjinalden alıntı: emtue

quote:

Aracıma LPG taktırdıktan sonra bagajımda duran stepne'den kurtulmak istiyorum, BİS lastiği kullanılabileceği konusunda bir bilgi aldım hem az yer kaplar hemde sorunumu çözer diye düşünüyorum, bu lastiği nereden nasıl ve kaça alırız??? veya siz nasıl bir çözüm önerirsiniz...

Sayg.

hocam bis lastigi degilde ince lastikler satiliyor. inanilir gibi degil ama fiyati 320 ytl. sordum bu incelige gore cok dayankli falan dediler, bnce lpgye olan ilginin kaymagini yeme derdindeler..

sunuda soyleyim fiat bis in jantiyla sizin araciniz nasil uyumn saglar bilemiyorum??

• 6-7 ay önce aracına LPG taktıran akrabam almıştı 170 YTL.ye ince stepne.
  • Lastiğiniz 5 bijonlu mu 4 bijonlu mu? Bu önemli çünkü çıkmacılardakilerin çoğu 4 bijonlu. Bana 5 bijonlu için ince lastiğe 200ytl istediler. Mecburen verecez.
  • Bis'in üstündekiler bildiğiniz 12 ve 13 jant, sizin lastikler daha büyükse nasıl takacaksınız ki?
  • Bende de aynı sorun var. Ben oto aksesuarcılarından lastik tamir kiti aldım. Köpük vari birşey. Denemek amacıyla da bir şişeyi feda ettim. Tavsiye ederim. Kısa bir süre işe yarıyor.
  • sadece bijon sayısı bile yetmiyor...
    ben 2 tane 5 bijonlu buldum göbekleri uymadı bu seferde....

orjinali de kit halinde 350 euro istedi kosifler....bende hı hı dedim
  • Aracınızın tipini modelini belirtirseniz yardımcı olabilirim Fiyatı 100 tl (İtalyadan tırcılara getirtiyorum)
  • Faruk bey ilginize teşekkür ederim ama 100 YTL vermek istemem, Lastik tamir kiti bana daha mantıklı geldi, zaten şehir dışı çok kullanmıyorum, yukarıdaki arkadaşın belirttiği bana mantıklı geldi hatta araştırdım, picanto, kalos, spark gibi başka firmaların ufak konseptte olan modellerinin stepnesi yok, bagajında köpüklü macunlu v.s. lastik tamir kiti var (orjinalinde böyleymiş)

bana lastik almaktansa tamir kiti almak daha mantıklı geldi...

bu arada aracım Albea 4 bijonlu, 50 YTL 'ye kadar olsaydı düşünürdüm.

quote:

Orjinalden alıntı: faruksevgili

Aracınızın tipini modelini belirtirseniz yardımcı olabilirim Fiyatı 100 tl (İtalyadan tırcılara getirtiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 8 Temmuz 2008; 15:18:24 >
  • tamir kiti zararlıymış diyolar. Lastik tamir edilemiyormuş. Doğrumudur bilmem? Bilen varsa açıklama yaparsa seviniriz
  • quote:

Faruk bey ilginize teşekkür ederim ama 100 YTL vermek istemem, Lastik tamir kiti bana daha mantıklı geldi, zaten şehir dışı çok kullanmıyorum, yukarıdaki arkadaşın belirttiği bana mantıklı geldi hatta araştırdım, picanto, kalos, spark gibi başka firmaların ufak konseptte olan modellerinin stepnesi yok, bagajında köpüklü macunlu v.s. lastik tamir kiti var (orjinalinde böyleymiş)

bana lastik almaktansa tamir kiti almak daha mantıklı geldi...

bu arada aracım Albea 4 bijonlu, 50 YTL 'ye kadar olsaydı düşünürdüm.

quote:

Aracınızın tipini modelini belirtirseniz yardımcı olabilirim Fiyatı 100 tl (İtalyadan tırcılara getirtiyorum)

Walla adam izmit sanayide lastikçilere veriyo 100 tl ye - lastikçiler 150 den satıyo :(
    Ben toptan aldım 90 a- satıom 100 e

• quote:

Orjinalden alıntı: hakkinenk

tamir kiti zararlıymış diyolar. Lastik tamir edilemiyormuş. Doğrumudur bilmem? Bilen varsa açıklama yaparsa seviniriz

Bu konuda SONAX firması ile görüştüm
    Tamir kitleri lastik onarma ve şişirme işlemini yaptıktan sonra 10 km boyunca 50 km/h aşmamak gerekiyormuş (Sıvı lastiği hamojen olarak sarsın diye)
    Aksi takdirde ''Balans'' sorunuda yaşarsınız

Daha sonra istediğiniz hıza ulaşabilirsiniz diyorlar.
    Üstelik tek kullanımlıkta değilmiş, Bir kez uyguladıktan sonra lastiğin içindeki kimyasal bir kaç kez daha onarmaya devam ediyormuş.
    Bizim komşumuz lastikçi olması sebebiyle bu konuda onunda fikrini aldım, (Aynı sigorta şirketleri gibi bahane lazım firmalara) Eğer böyle bir kimyasal kullanıpta sonra garantiden lastik değiştirmek isteyenlerin lastiği değişmiyormuş !!!!
    Hatta gittiğiniz tamirhanede es kazaa yağ yada benzin üzerine park etmişseniz bile lastik garantiden çıkıyormuş

Benim bilgim bu kadar. Ona rağmen işyerimde 400 mg. olan bu ürünlerden bulunduruyorum ve Müşterilerime cüzi bir kârla satıyorum. Dikkat edin 400 mg. altında olanlar işe yaramıyor, günümüz jantları 14-15 inch ten aşağı diil maşşallah

• Benim araç, 2004 vectra elegance, 5 bijonlu. Göbeği olur mu bilmem. Olacağına garanti edip gönderebilecek misin? Benim araca uygun elinde var mı?
  • @hakkinenk

ölçüleri bildirirseniz yardımcı olabilirim. Lastik ve jant konularında yeterli bilgiye sahip değilim :'(

XXX jant, XXXbijon, XXXgöbek çapı gibi yada aracınızın tam bilgileri gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruksevgili -- 8 Temmuz 2008; 21:35:26 >
  • Araç 16 jant, sadece bunu biliyorum. 2004 Opel Vectra elegance 1.6. Siz sanayide değil misiniz? Hiç mi etrafta vectra C yok. Ancak deneyerek öğrenebilirsiniz bence veya lastikçi komşunuza danışmanız lazım.

quote:

@hakkinenk

ölçüleri bildirirseniz yardımcı olabilirim. Lastik ve jant konularında yeterli bilgiye sahip değilim :'(

• quote:

Araç 16 jant, sadece bunu biliyorum. 2004 Opel Vectra elegance 1.6. Siz sanayide değil misiniz? Hiç mi etrafta vectra C yok. Ancak deneyerek öğrenebilirsiniz bence veya lastikçi komşunuza danışmanız lazım.

quote:

@hakkinenk

Sanayide değilim :(
    Aracınızı bilmem yeterli, bi bakıcam yarın muhtemelen yanıtınızı veriririm .
  • arkadaslar çok dikkat edin ölçümler yanıltıyor...

ben kumpasla ölçtüm göbeği kesin sonuç yani...
    sonra e46 dan çıkma bir tane buldum işte onu da ölçtüm aynı görünüyor ancakk genede göbek girmedi çok az bir fark var....
  • faruk bey tamir kitinin 400 mg olanı ne kadardır?
    İstanbulda nerelerde bulabilirim, yardımlarınız için şimdiden tşk.

quote:

Benim bilgim bu kadar. Ona rağmen işyerimde 400 mg. olan bu ürünlerden bulunduruyorum ve Müşterilerime cüzi bir kârla satıyorum. Dikkat edin 400 mg. altında olanlar işe yaramıyor, günümüz jantları 14-15 inch ten aşağı diil maşşallah
  • quote:

Benim araç, 2004 vectra elegance, 5 bijonlu. Göbeği olur mu bilmem. Olacağına garanti edip gönderebilecek misin? Benim araca uygun elinde var mı?

5 bijon şu an kalmadı, 15 gün sonra gelecek inşallah o zaman görüşürüz :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.