Şimdi Ara

Ağızdaki Yaranın Tedavisi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
38.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ağzımda 3-4 yerinde yara oluştu.Bu durumdan cok nefret ediyorum.10 güne yakında geçmiyor doğru dürüt bile konuşamıyorum.Eczaneden reçete olmadan ağız yarası için ilaç alınıyormu?

• kısacası bu duruma tıpta ORAL AFT denir
    çözümü çok basit reçetesiz de alınabilecek
    KENAKORT-A POMAT ilacı almak 4-5 ytl civarında bir ücreti olması lazım
    krem şeklindeki bu ilacı yara olan yere sür ve kesinlikle bir şey yeme ve içme

özellikle gece yatmadan önce uygula ve kesinlikle yutma
    tükürüğünü tutabilirsin bir sorun olmaz
    en geç 2-3 gün içinde iyileşir

aksi taktirde ilaç kullanmaz isen 2 haftada zor iyileşir

geçmiş olsun...
  • Merhem eridikçe bazen tükürükle beraber yutuluyor yan etki fln olur mu?
  • Ağızda oluşan yaralar çeşitli hastalık belirtisi olmakla beraber,böbrek,hazımsızlık,kalp,mide ve sindirim sistemlerinde meydana gelen aksaklıklarda görülebilen bir vaka olmakla beraber çoğu zaman da yenilen gıdanın kişiye yan etki yapması bünyede alarjik bir durum da oluşturabilmektedir,dil de oluşan yaralarda kan testi yaptırmakta fayda görülmekle beraber ağız ve çeperinde oluşan yaralanmalar ekseriyetle zararsız görülmektedir.
    Basitçe reçetesiz kullanılan ilaçlardan genelde ağız içi olanlar ağız ve dile sürülerek kullanılan,PİRALDYNE 10ml. (oral sülüsyon) kullanılabilir acil şifalar dilerim.
  • Kenakord A süper bir ilaçtır. Kesinlikle tavsiye ederim. Ben bu tür durumlara karşılık evde mutlaka bir tane bulunduruyorum. Ağız yarasına bire bir.
  • behçet olabilir...
  • kenakort a bende işe yaramıyor maalesef bazı insanlarda çok fazla çıkıyor ve işe yaramıyor.
    İStersen üzerine tuz bas. Hem iyiyleşmesini hızlandırıyor hem de uyşturuyo hissetmiyırsun yarayı.
    Mesela yemeklerden önce yaprasan iyi olur çünkü o yaralarla yemek yemek gerçekten işkence olabiliyor. Tuz sür bekle biraz acıyacak ama olsun rahat yemek yersin.
  • Ben gargara yapıyorum 2 günde birşeyim kalmıyor..
  • Eczaneden ağız yarası için merhem istedim kenakort verdi bencede bu ilaç muhteşem.Yalnız merhemin yarısı havaydı sıktıkca boş geliyordu.2 gün sürdüm bu gecede sürersem tamamen geçmiş olacak.Herkeze teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 9 Temmuz 2008; 15:11:45 >
  • Hocam benimde ağızımda cok sık yara oluyor kenakort a kullandım ama işe yaramadı

eğer geçmesse tantum verde

alabilirsin hem spray şeklinde hemde gargarası var ben bunu kullanıyorum

geçmiş olsun
  • Mükemmel bir krem anında geçiriyor,gece yatarken sürersen daha iyi sonuç alırsın.Reçete falan istemez
    quote:

Orjinalden alıntı: optiboy

Kenakord A süper bir ilaçtır. Kesinlikle tavsiye ederim. Ben bu tür durumlara karşılık evde mutlaka bir tane bulunduruyorum. Ağız yarasına bire bir.
  • kenacort-a orabase fiyatı da 2,88 ytl. sürekli bulundururum.

bu arada boğazımda bademciğin oralarda bembeyaz şeyler çıkmaya başladı sakız gibi. bademcik taşı deniliyormuş nette araştırdım. doktora gidiyorum 10 tane iğne yazıp gönderiyor puşt. ağrı vs yapmıyor ama sürekli bişi batıyormuş hissi veriyor boğaza. doktor her gidişimde iğne veriyor. hiç bi faydası da olmuyor. :) nedir bu yahu
  • Karbonatlı suyla gargara yap
  • quote:

Orjinalden alıntı: GodNarnia

Karbonatlı suyla gargara yap

benim için söylediysen,pek faydası olmuyor,tuzlu suyla yapıyorum ama.
  • bende ayda1 kesin çıkıyor

kenakort işe yaramıyor çünkü yaranın üstüne sürmeye çalışsamda olmuyor kayıyor süremiyorum
  • bendede tam sekiz tane var sana önerebileyeceyim ilaç iyileştirme amaçlı olarak kenecort-a ama yemek yerken filan çok acır bilirim bu vereceğim ilaç uygulanan bölgeyi 20-30 dk uyuşturuyo bu sayede rahat bi yemek yersin adı XYLOCAİN ama devlet tarafından ödenmiyo 17 ytl
  • Sık sık oluşuyorsa mutlaka bi sebebi vardır, tedavi olman gerek. Dişlerinde çürük olması sebeplerden biri olabilir mesela.
  • bendede 2 gündür alt diş etimin altında aft çıkmış. Bugün profösör değerli diş hekimi hocama gittim. Bana kenacort-a pomad verdi. Bunu elimle sürdüm. Orası uyuştu. Bu kremi kullanan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar ağzımda 3-4 yerinde yara oluştu.Bu durumdan cok nefret ediyorum.10 güne yakında geçmiyor doğru dürüt bile konuşamıyorum.Eczaneden reçete olmadan ağız yarası için ilaç alınıyormu?

Çok inandırıcı olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizza

quote:

Orjinalden alıntı: GodNarnia

Karbonatlı suyla gargara yap

benim için söylediysen,pek faydası olmuyor,tuzlu suyla yapıyorum ama.

Bence tuzlu ve karbonatlı su daha da etkili
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.