Şimdi Ara

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
955
Cevap
13
Favori
206.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • normal merceksiz h7 kullanan ampul tipi yerine mercekli bi-xenon olur mu arkadaşlar, kia rio ya??

pardon ya ampul tipi nedir bu arabada bilmiyorum ki, h4 galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 18 Mart 2010; 16:57:16 >
  • 2008 Seat Ibıza aracım var xenon uygulaması yaptırmak istiyorum orjinalinde mercek yok mercek+xe kiti fiyatı ne kadar olur
  • @seksandört ve @son_samuray;

Araçlarınıza mercek taktırmanız gerekir. Orjinal ampul h4 ise zaten mecburen bi-xenon takılması gerekir. Ayrıca sellektör de düşünülerek 5.jenerasyon balast takılması gerekir.

Eliniz yaktınsa, biraz işin tekniğini öğrenip, araştırıp kendiniz de mercek montajı yapabilirsiniz. Uğraşamam, beceremem derseniz bu işi yapan arkadaşlar var. Herşey dahil sanırım 600-700tl civarına yapıyorlar. Ama bu fiyata d2s veya d1s kit+mercek montajı dahil.

Kendiniz yaparsanız da ortalama bir d2s kiti 200 liraya alır, mercekler ve kapaklara 50-100 lira civarında para verir, biraz da sarf malzemesi kullanarak bu işi halledersiniz.
  • i30 gölgelenme sorunu çözümü..??????
    yardım???
  • En temizi uzman arkadaşlara güvenin,onlara yaptırın... Bu konuda hakikaten çok güzel ilerleme kaydetmiş durumdalar, içiniz rahat olsun. Sonuçdan kesinlikle memnun kalırsınız, hiç şüpheniz olmasın...

Şimdiye kadar neden yaptırmamışım diyeceksiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz

Arkadaşım için hepsiburada.com'dan H7 4300K space marka xenon set sipariş ettik. Bir defa bırakın farda sarılığı beyaz renk bile yok. Mavimsi beyaz yanıyor. Kutu içinde xenon ampulleri koydukları plastik koruyucuda ilk rakamı silinmiş 000k ibaresi vardı. Benim bundan anladığım bu ampuller ya 6000k ya da 8000k. Bence uzak durun.

hiçbir uzakdoğu üretimi markada 4300K h7 ampul yok zaten. resmen yüksek K ampulleri 4300 diye satmışlar.
  • @seksandört ve @son_samuray;

montaj için özelden ulaşabilirsiniz. bixenon sistemde ücret 200tl + xenon kit ücretidir. xenon kitte 220 tl civarında yani toplamda 420 tl olur herşey dahil. angel vs. uygulamalar eklenebilir. özelden ulaşabilirsiniz.
    bu ay içinde yaptığım montajlardan resim ekledim.

Hyundai Accent
     Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda

Hyundai Getz

Mitsubishi L200

• Philips xenon HID kit aldım 4200K. bunun montajını kendim yapamam. Montajını yaptırabileceğim iyi bir yer var mı bildiğiniz?
  • Arkadaşıma hepsiburada.com'dan aldığımız xenon kit tam bir fiyasko çıktı. 4300k yazmasına rağmen resmen 8000k renk veriyordu. ebay.'dan kendi hesabımla bir çift 4300k xenon ampül aldım. Tam 1 haftada geldi. Rengi gerçekten 4300k.
  • aracım 98 corolla ben xenon far taktırmak istiyorum.Ama mercekli olacak şekildeki karsıdan gelenin gözünü almasın.bir kaç yerden fiyat aldım.180-270 arası bu xenonlarda mercek varmı.Yoksa mercekli fiyatı nedir araca uygulanabilirmi far camı parabolic
  • quote:

Orijinalden alıntı: since 1905

aracım 98 corolla ben xenon far taktırmak istiyorum.Ama mercekli olacak şekildeki karsıdan gelenin gözünü almasın.bir kaç yerden fiyat aldım.180-270 arası bu xenonlarda mercek varmı.Yoksa mercekli fiyatı nedir araca uygulanabilirmi far camı parabolic

Parabolic cama uygulanmaz. Aracın piyasada freeform farı varsa onu alıp uygulayabilirsiniz. Parabolic haliyle xenon kit takarsanız hem sizin için, özellikle de karşıdan gelen için tam bir facia olur.

Aldığınız fiyatlar sadece kit fiyatıdır. Merceği düzgün monte edebilecek zaten sayılı adam var. O fiyata kitle birlikte yapmazlar.

quote:

Orijinalden alıntı: Xenon Mercek

montaj için özelden ulaşabilirsiniz. bixenon sistemde ücret 200tl + xenon kit ücretidir. xenon kitte 220 tl civarında yani toplamda 420 tl olur herşey dahil. angel vs. uygulamalar eklenebilir. özelden ulaşabilirsiniz.

Ahmet hocamı tebrik ederim.

Fiyatı gerçekten çok uygun tutmuş. Bi-xenon merceğin zaten piyasada 100 TL civarına satıldığını, kapak için de ayrıca para istendiğini, kullanılacak silikon, fırın, yapıştırıcıyı da hesaba katarsak neredeyse daha ucuza maletmek imkansız olmuş.

Kendimiz uğraşıp silikondu, fırındı, yapıştırıcıydı, ayardı diye uğraşmanın anlamı kalmamış.

Bence kampanya düzeyinde bir fiyat olmuş. "Çakma xenon'a hayır. 200 TL'ye bi-xenon mercek montajı" diye forumda kampanya başlatın bence. Sonuna kadar desteklerim.

• Aklıma garip bişey takıldı Şimdi Bi-xenon farda tek ampulden hem uzun hemde kısa yapılıyor buraya kadar sorun yok ancak H4 ampulden de uzun ve kısa yapılıyor yanlış bilmiyorsam

Peki şimdi sorum şu;

h1 h3 h7 h11 yerine H4 takılsa bu şekilde daha az kırma-yıkma-parçalama-delme işlemi yaparak uzun kısa yapılmazmı? Bide bazı araçların farları uzun ve kısası ayrı oluyor uzunada güçlü bi ampul bağlansa uzunlar yanınca hem H4'deki uzun hemde gerçek uzun yansa daha kaliteli bi aydınlatma olmazmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: KRHTH

Aklıma garip bişey takıldı Şimdi Bi-xenon farda tek ampulden hem uzun hemde kısa yapılıyor buraya kadar sorun yok ancak H4 ampulden de uzun ve kısa yapılıyor yanlış bilmiyorsam

Peki şimdi sorum şu;

h1 h3 h7 h11 yerine H4 takılsa bu şekilde daha az kırma-yıkma-parçalama-delme işlemi yaparak uzun kısa yapılmazmı? Bide bazı araçların farları uzun ve kısası ayrı oluyor uzunada güçlü bi ampul bağlansa uzunlar yanınca hem H4'deki uzun hemde gerçek uzun yansa daha kaliteli bi aydınlatma olmazmı?

Öncelikle sorunu biraz daha açman lazım. Bu şekilde birşey anlaşılmıyor.

Bir kere H kodlu tüm ampuller halojen. Xenonla alakası yok. Ona göre soruyu tekrar sorarsan iyi olur.

Mercek montajı yapılacaksa zaten artık ister h4 olsun isterse h7, genelde bi-xenon tercih ediliyor. Mantıklısı da bu zaten. Bu şekilde kısada xenon yanarken uzunda xenon+uzun halojen yanıyor.

• Benim aracım uzun ve kısası ayrı ayrı ve Kısalar H1 uzunlar ise H7

Kısalara H4 olan xenon kesip biçerek bi şekilde takılsa uzunlarla birlikde yansa Bi-xenon gibi olurYoksa olmazmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRHTH -- 19 Nisan 2010; 20:11:22 >
  • quote:

Benim aracım uzun ve kısası ayrı ayrı ve Kısalar H1 uzunlar ise H7

Kısalara H4 olan xenon kesip biçerek bi şekilde takılsa uzunlarla birlikde yansa Bi-xenon gibi olurYoksa olmazmı?

Aracında kısalar h7, uzunlar h1 dir. uzun h7 kısa h1 olmaz. Karıştırmışsın galiba.

Sen sanırım mercek falan değil de h4 tipi çakma xenon takmayı soruyorsun. Çakma xenona hayır diyoruz. Reflektör yapına xenon ampul uygun değil. Kaldı ki aracının reflektör yuvasına h4 tipi çakma xenon ampulü de uymaz. Sadece h7 tipi çakma xenon ampulü uyar. h4'ü uyduracak kadar işlem yaptıktan sonra mercek tak daha iyi.

Yapacağın şey aracının kısa reflektörüne bi-xenon d2s mercek taktırıp d2s orjinal xenon kiti almaktır. H harfini hiçbir şekliyle kullanmamalısın.

• Mercek var..

Bak bu h4 cinsi değilmi? uzun-kısa yapıyor işte bi-xenon yapmak yerine bunu bi şekilde taksak uzun yaptığında hem bu hemde normal uzunlar yansa diyorum olmazmıBildiğin Bi-xenon olur işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRHTH -- 19 Nisan 2010; 21:39:25 >
  • quote:

Mercek var..

Bak bu h4 cinsi değilmi? uzun-kısa yapıyor işte bi-xenon yapmak yerine bunu bi şekilde uzun yaptığında hem bu hemde normal uzunlar yansa diyorum olmazmı

Aracında h7 mercek var sanırım.

H7 merceğe bu motorlu h4 ampulü hadi soketini bir şekilde uydurarak oturttun diyelim. Ki soketi uydurmak da epey yoracaktır seni. Bi-xenon mercek h4 ampul gibi ileri geri yaparak uzun kısa yapmıyor. Perdesi var, inip kalkıyor. Yani merceğe bu h4 gibi ileri geri oynayan bir ampul takarsan sadece görüntü bir bozulur bir gelir... Uzun kısa olmaz.

Bi-xenon mercek şu şekilde çalışır;

Soldaki konumda siğer kapalı iken kısa.
    Sağdaki konumda siper açık iken kısa+uzun.

Siperi bir selenoid kontrol ediyor.

Yani düşündüğün şey olmaz.

• Diretmekde istemiyorum hocam ama tatmin olamıyorum bi türlüLinkdeki xenon kit uzun kısa yapıyor tek ampulden bunu taksak bildiğin bi-xenon farın yandan çarklısı oluyor

http://urun.gittigidiyor.com/XENON-KIT-H4-UZUN-KISA-TEK-AMPULDEN-XENON-8-000K_W0QQidZZ26403888

• Hocam anlatamıyorum.

H4 ampul için üretilen reflektörde farklı ışık hüzmeleri için farklı açılar vardır. Yani ampulün gerideyken farklı bir alana çarpıp uzun yaparken ampul ileri gidince reflektörün farklı bir alanına çarpıp kısa yapar. Bu reflektörün özelliği. Ampulün değil. Hani lisede fizik dersinde optik görmüşsündür. Mesafe değişince odak değişir falan. Aynı mantık.

Ama mercekte böyle birşey yok. Ampul hep sabit durur. Ampulü ileri geri oynatırsan görüntü bozulur, odak bozulur o kadar. Uzun kısa yapmaz. Merceğin uzun yapması için siperin kalkması gerekir. Siper yerinde durduğu sürece ampul isterse merceğin içinde tur atsın, yine de uzun yapamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

Hocam anlatamıyorum.

H4 ampul için üretilen reflektörde farklı ışık hüzmeleri için farklı açılar vardır. Yani ampulün gerideyken farklı bir alana çarpıp uzun yaparken ampul ileri gidince reflektörün farklı bir alanına çarpıp kısa yapar. Bu reflektörün özelliği. Ampulün değil. Hani lisede fizik dersinde optik görmüşsündür. Mesafe değişince odak değişir falan. Aynı mantık.

Ama mercekte böyle birşey yok. Ampul hep sabit durur. Ampulü ileri geri oynatırsan görüntü bozulur, odak bozulur o kadar. Uzun kısa yapmaz. Merceğin uzun yapması için siperin kalkması gerekir. Siper yerinde durduğu sürece ampul isterse merceğin içinde tur atsın, yine de uzun yapamaz.

Böle bişey bekliyordum şimdi tatmin oldum gibiTeşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.