Şimdi Ara

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
956
Cevap
13
Favori
206.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bizhy

Benim aracımın xenonu orijinal (öncelikle bunu belirteyim ki vicdanperest tiplerin tacizine maruz kalmayayım)

Arac Chrysler 300c

Titreme sorunum basladi, bunu nerede yaptırabilirim

İstanbul Avrupa yakasındayim

(öncelikle bunu belirteyim ki vicdanperest tiplerin tacizine maruz kalmayayım)

hocam bu cümleye koptum ya :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz

quote:

Benim aracımın xenonu orijinal (öncelikle bunu belirteyim ki vicdanperest tiplerin tacizine maruz kalmayayım)

Arac Chrysler 300c

Öncelikle geçmiş olsun. Chrysler.de bile böyle bir sorun varsa ben daha şikayet etmiyorum gerçekten. :)

İşin şakası bir tarafa orijinal araçlarda bu durum normal kabul ediliyor. Herhangi bir müdahale sanırım söz konusu değil.

Hocam eski aracım da Chryslerdi, aynı sorun onda da vardı. Kronik olsa gerek :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rene54

quote:

Arac Chrysler 300c

(öncelikle bunu belirteyim ki vicdanperest tiplerin tacizine maruz kalmayayım)

hocam bu cümleye koptum ya :)

:D

• Punto evo ya hangi marka mercek önerirsiniz kazadan önce ki hellalarımdan pek memnun değildim reflektörü kararmıştı gerçi merceklerin ancak istediğim tek şey varsa oda hızlı sellektör
  • TITREME SORUNU YAŞAYAN ARKADASLAR ;

arkadaslar aracımın orijinal xenonlarinda titreme sorunu vardı , en cokta çukurlarda yapıyordu
    Kime gittiysem beyin dediler .. Hatta Ciftkurtlar bile beyini değiştirmek istedi (tanesi 400dolar)

Bakımlar icin özel servise bırakmıştım xenon olayını da not aldım, belki çözer diye

Aksam aradı servis tüm sorunlar çözüldü dedim, tabi ilk xenonu sordum :D. O da tamam dedi

Sorun ampullerdenmis.
    Servisin bi uyarısı oldu; eger xenonlarin her ikisi de titriyor ve yanıp sönüyor ise beyinden olma ihtimali %30 dur. Çünkü beyin kolay bozulacak bir sey degil, bozulsa bile ikisi aynı anda bozulmaz, cok büyük ihtimal ampulden olur yada soketlerde oksit falan olmuştur dedi

1 aydan fazla kullanıyorum titreme ve sönme sorunu kalmadı

bilginiz olsun derim

• ACİL CEVAP ARKADAŞLAR. ARACIMDA SONRADAN TAKILMA XENON KİT VAR. MUAYENEYE GİRECEĞİM. SADECE AMPULLERİ DEĞİŞTİRMEM YETERLİ Mİ NORMAL AMPUL İLE? YOKSA KOMPLE SİSTEMİ Mİ SÖKTÜRMEM GEREK? BAZI KİŞİLER NORMAL AMPUL TAKARSAN BEYİN YANAR ARABANIN DİYORLAR. ACİL CEVAP LAZIM ARKADAŞLAR TEŞEKKÜRLER.
  • zaten ampül çıkartmak beyin çıkartmakdan daha zor ben muayeneye gitmeden beyin ve ampülleri çıkarttım şöyle diyim beyni çıkartmam 2 dakka sürsü ampülü söküp yenisini takmam 20 dakikamı aldı :) ..

ben ne olur ne olmaz sıkıntı çıkmasın diye beyinleride sökdüm işimi garantiye aldım.. kalsada bir şey olucağını sanmıyorum ama hani olurda biri birşey der falan diye zaten sökmeye girişmişim iki dakka beyinleride sökdüm..
  • merhaba sayın Ahmet KASAPOĞLU;

2012 model toyota corolla aracıma bi-xenon mercek montajı yapmayı istiyorum. aracımın ampulleri h3b ve h4b sanırım.acaba teknik olarak (merceğin fara sığmaması vb.) hehangi bir sakınca var mıdır?

saygılarımla :)
  • Arkdaşlar merhabalar,
    Yeni i30 için Xenon düşünüyorum. Araca uygun hangi kiti önerirsiniz ?
  • Xenon Mercek 2001model e46 aracım var mercek taktırmak ışıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz nasıltakdırırım veya uyumlu mazemeyı nasıl temin edebilirim
    ,
  • arkadaşlar 55watt xenon almayı düşnüyorum yurt dışından sizce gerçeklik payı varmıdır ama bir çok sitede satılıyor 55 wat hatta bir forumda deneyip takmışlar sonuç olumlu imiş
     Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda
     Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda

• 55 watt denilen xenonların çoğu uydurmadır.. sadece kağıt üstünde 55 watt yazar.. 55 watt xenon olması için balastın özel 55 watt tasarlanması lazım ayrıca ampülünde 55 watt olması lazım yani balast ve ampülün 55 watt olması lazım.. orjinal bixenonlar bile 35 watt..
  • Merhaba arkadaşlar,
    Aracımın sol bi-xenon fari önce mor renkte yanmaya başlamıştı. Yaklaşık 1-2 ay bu şekilde bindim. Daha sonra geçen ay sol far yanıp sönmeye başladı. Sonrasında da sadece ilk çalıştırmalarda çok az, göz kırpması gibi yanıp sönüyordu. Artık o da yok ve sol far hiç yanmıyor.
    Ampulü kontrol ettim. Osram 66147 D1S olarak geçiyor.
    Sizce sorunum ampulden mı kaynaklanıyor?
    Eğer yeni ampul almam gerekiyorsa ve sol ampülü değiştirirsem yeni aldığım ampul ile sağ ampul arasında renk farkı olur mu?
    Bir de ampülü kendim değiştirebilir miyim?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Teşekkürler.

@Xenon Mercek hocam bu arada siteniz üzerindeki mail adresinden size mail de attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meceng -- 28 Şubat 2014; 15:56:41 >
  • Konuyu uzunca süre takip edemedim. Gerekli cevapları yazamadım. Çok fazla birikim olduğu için şu an herbirini cevaplayamıyorum maalesef. Güncel mesajları tekrar yazabilirsiniz. Elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.
  • hoşgeldin xenon mercek.

Yeni i30 aracım var. orjinal ampüller osram ın standar ampülleriydi .performansı iyi olmadığı için osram coolblue intense 4300k aldım. Eskisine göre performasta renkte güzel oldu ancak xenon daha bi başka oluyor. orjinal merceklerin kalitesi hakkında bir bilginiz var mı bide photon xenon ların kalitesi nasıldır philipis le bağantısı nedir. yıllar öncede bu konuyu takip etmiştim 3x diye bir markadan bahsetmiştiniz galiba . Hangi kiti almalıyım . Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzzselimm

hoşgeldin xenon mercek.

Yeni i30 aracım var. orjinal ampüller osram ın standar ampülleriydi .performansı iyi olmadığı için osram coolblue intense 4300k aldım. Eskisine göre performasta renkte güzel oldu ancak xenon daha bi başka oluyor. orjinal merceklerin kalitesi hakkında bir bilginiz var mı bide photon xenon ların kalitesi nasıldır philipis le bağantısı nedir. yıllar öncede bu konuyu takip etmiştim 3x diye bir markadan bahsetmiştiniz galiba . Hangi kiti almalıyım . Teşekkürler

Merhabalar
    farlarınız zaten mercekli olduğu için direk kit montajı mercekli xenonlu aydınlatmaya geçiş için yeterlidir. orjinalden mercekli nadir araçlardan birine sahipsiniz bu bir şans. i30 mercekleri çok iyi değildir. ancak merceksiz bir fardan tabiki daha iyidir. marka konusunda ancak özelden sorarsanız yazabilirim. konuya markalar ile ilgili yorum yapamıyorum.

• darkmoon34 kullanıcısına yanıt
    ürün yurtdışından geliyor ve ballastlarda 55watt 56 dolarlık bir ürün f5 marka uyduruk gibi görünmüyor
  • Arkadaşlar aracım 2006 astra h. Sislerde xenon takılı. Sağ sis bazen ilk çalıştırmada yanmıyor. Aç kapa yapınca ikincisinde sorunsuz yanıyor. Sıkıntı ne olabilir acaba. Daha dün taktırdım fakat bulunduğum ilçe merkeze uzak olduğundan taktırdığım yere götüremedim. En kısa zamanda götüreceğim fakat bir de buraya yazayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: serco_ecz

ürün yurtdışından geliyor ve ballastlarda 55watt 56 dolarlık bir ürün f5 marka uyduruk gibi görünmüyor

55watt balast ve 55watt ampul diye xenon ürünleri yoktur. tamamı aldatmaca ürünler.
    gelen 55w balasta 35 ampul takın. veya 55 olan ampulu 35 olan balasta takın sorunsuz şekilde çalıştırdıklarını görürsünüz çünkü hepsi zaten 35 tir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Arkadaşlar aracım 2006 astra h. Sislerde xenon takılı. Sağ sis bazen ilk çalıştırmada yanmıyor. Aç kapa yapınca ikincisinde sorunsuz yanıyor. Sıkıntı ne olabilir acaba. Daha dün taktırdım fakat bulunduğum ilçe merkeze uzak olduğundan taktırdığım yere götüremedim. En kısa zamanda götüreceğim fakat bir de buraya yazayım dedim.

küçük ihtimalle ampulunuz, çok büyük ihtimalle balastınızda problem mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.