Şimdi Ara

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
956
Cevap
13
Favori
206.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Honda Civic aracımda orjinal Xenon ve otomatik far yükseklik ayarı var. Ilk bakımda farların çok alçak olduğunu söyledim ve biraz yükselttiler ama yine de gece yolculuklarında sık sık uzun far açma ihtiyacım oluyor. Biraz daha yükselttirmek istiyorum ama yine kendisi otomatik olarak düşürür mü acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servislerde yapılan ayar mekanik bir ayar. Otomatik far yükseklik motoru normal pozisyon olarak yapılan ayarı algılaması ve normal yol şartlarında bunu düşürmemesi gerekiyor. Karşıdaki sürücülerin gözünü almayacak şekilde yükseltebilirsiniz. Mercekli dahi olsa fazla yükseltildiğinde karşıdaki sürücülerin gözüne çok fazla alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Honda Civic aracımda orjinal Xenon ve otomatik far yükseklik ayarı var. Ilk bakımda farların çok alçak olduğunu söyledim ve biraz yükselttiler ama yine de gece yolculuklarında sık sık uzun far açma ihtiyacım oluyor. Biraz daha yükselttirmek istiyorum ama yine kendisi otomatik olarak düşürür mü acaba?

far ayarı dediğimiz zaten kişisel tercihe göre yapılan bir ayar değildir. olması gereken sabit tek bir ayar vardır.
    Servisin farları alçak bulup yüksek hale getirmeside yanlış bir hareket zaten.
    Sanırım aracınız önceki kasa civic. bu civiclerde xenonlu far ama mercek maalesef yok. mercek olmadığı için ileriyi aydınlatması zaten mümkün değil. o sebeple yükseklik ayarı bir değişiklik sağlamayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz

Fardaki otomatik yükseklik ayarı konusunda esnek davranıldığını duydum. Zaten bunu tespit etmek için belli bir vakit ayırmakta gerekiyor.

Yalnız mercek yoksa ve xenon farsa direkt ağır kusur.

otomatik yükseklik ayarı bulunan farlar kapandığı zaman farı aşağı çevirir. bu sebeple farlar yandığı anda yukarı aşağı hızlıca bir hareket yaparak doğru ayara gelir.
    muayenede yapılan kontrolde sadece farları kapatıp açmaktır ve hep bu şekilde kontrol edilir. kaldıki bunların hiçbirine gerek yoktur. eğer far anahtarı yanında farın yükseklik ayar butonu varsa zaten o far otomatik yükseklik ayarlı değil demektir kontrol yapmaya bile gerek kalmadan ağır kusur alır muayeneden geçemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xenon Mercek

quote:

Honda Civic aracımda orjinal Xenon ve otomatik far yükseklik ayarı var. Ilk bakımda farların çok alçak olduğunu söyledim ve biraz yükselttiler ama yine de gece yolculuklarında sık sık uzun far açma ihtiyacım oluyor. Biraz daha yükselttirmek istiyorum ama yine kendisi otomatik olarak düşürür mü acaba?

far ayarı dediğimiz zaten kişisel tercihe göre yapılan bir ayar değildir. olması gereken sabit tek bir ayar vardır.
    Sanırım aracınız önceki kasa civic. bu civiclerde xenonlu far ama mercek maalesef yok. mercek olmadığı için ileriyi aydınlatması zaten mümkün değil. o sebeple yükseklik ayarı bir değişiklik sağlamayacaktır.

Ayarı ilk yükselişte çok iyi olmuştu yani baya uzağı aydınlatıyordu ama milletin gözünü aldığı için geri düşürttüm . Far ayarı yyapılırken farların önüne konan cihaz o aAN kısa farın kaç metre aydınlattığını gösterir mi? Normalde 25 metre olması gerekiyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncay altuntoprak -- 16 Temmuz 2013; 17:56:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ayarı ilk yükselişte çok iyi olmuştu yani baya uzağı aydınlatıyordu ama milletin gözünü aldığı için geri düşürttüm . Far ayarı yyapılırken farların önüne konan cihaz o aAN kısa farın kaç metre aydınlattığını gösterir mi? Normalde 25 metre olması gerekiyormuş.

direk metre cinsinden vermez ancak orada doğru ayar yapıldığında zaten aydınlatması gereken mesafeye ulaşacaktır. dediğiniz gibi daha yukarısı biraz daha ileri gider ancak göz almaya başlar o sebeple o ayar daha iyi aydınlatıyor olsa bile bozuk olarak nitelendirilir.
    en güzeli benim sitemdeki far yükseklik anlatım bölümüne bakıp ona göre kontrol etmenizdir. yıllardır bütün ayarları bu şekilde yaparım. cihzların ayarladığı bile bazen muaneyeden geçemezken bu yöntemin bir kere bile işe yaramadığını görmedim.

özetle farınız üzerinde bir eğim açısı bulunur kasa üzerinde yazar. motor kaputunu açınca görebilirsiniz. örneğin %1.2 yazıyor. bu 10 metrede 12cm demektir. aracın 10 metre ilerisinde ışığın 12cm aşağıda olması demektir.
    sayfayı detaylı inceleyin.

http://www.xenonmercek.com/faryukseklik.html
  • Iyi forumlar VW Amarok alicam allah nasip ederse fakat fabrikasyon olarak xenon yok xenon taktirmak istiyorum hangi marka kiti tavsiye edersiniz ? Farlarin mavi falan olmasini istemiyorum guclu beyaz isik almak istiyorum orjinal bmw mercedes farlari gibi. W211 kasa mercedesime gecenlerde taktirdim mercekli olmasina ragmen farlari yolu cok kotu aydinlatiyor.Yardimci olabilirseniz sevinirim.Birde Xenon Kit taktirirken hangi markalari tavsiye edersiniz ? 150 liraya takan yerde var 500 liraya takan yerde var cunku.Son olarak Amaroklarda merceksiz far kullaniliyor mercek uygulamasi ortalama ne kadar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanyilmaz1 -- 17 Temmuz 2013; 2:05:36 >
  • Aracımda orjinal mercek var ancak benden önceki sahibi xenon kit taktırmış. Bende araç mercekli olduğu için karşıdakini çok rahatsız etmem diye düşündüğümden çıkattırmadım.

Sorum şu; farlardaki mercekler halojen ya da xenon için farklılık gösterir mi? Yani bu araçtaki mercek halojen için şu araçtaki mercek xenon için diye bir ayrım var mıdır?
  • Arkadaşlar merhaba Honda Civic aracıma H7r ampul aldım (xenon) balast olarakda Connectimde hem normal far sıralarında hemde sislerin yanında benden önceki sahibinden miras balast gördüm sanırım H4 balastı! Acaba yeniden balast almadan işi kurtarabilirmiyim yani uyar mı birbirlerine???
  • quote:

Orijinalden alıntı: tetete37

Arkadaşlar merhaba Honda Civic aracıma H7r ampul aldım (xenon) balast olarakda Connectimde hem normal far sıralarında hemde sislerin yanında benden önceki sahibinden miras balast gördüm sanırım H4 balastı! Acaba yeniden balast almadan işi kurtarabilirmiyim yani uyar mı birbirlerine???

gerçekten ilgi ve alakanıza teşekkürler; zaten bir forumda böyle olmalı anında cevap vermeli insanları konu NEDEN açılır ki zaten
    NEYSE lazım olur birine Connectten H4 balastı (beyin) çıktı, Civic'in H7'lere bağladık sorunsuz çalışıyor
    Hadi eyvallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: escala

Aracımda orjinal mercek var ancak benden önceki sahibi xenon kit taktırmış. Bende araç mercekli olduğu için karşıdakini çok rahatsız etmem diye düşündüğümden çıkattırmadım.

Sorum şu; farlardaki mercekler halojen ya da xenon için farklılık gösterir mi? Yani bu araçtaki mercek halojen için şu araçtaki mercek xenon için diye bir ayrım var mıdır?

bu ayrım ampul tipi olarak bakılırsa var ancak xenon kit takılı olduktan sonra arada bir fark yoktur. halk arasında d2s merceği daha iyi aydınlatır çünkü xenon merceğidir diye bir söylenti var ancak bu tamamen gerçek dışıdır.
    örneğin hella veya bosch marka h7 ve d2s mercekleri yanyana koyun. ampul takılan kısımları elinizle kapatın, hangi merceğin halojen yani h7 hangisinin d2s olduğunu anlayamazsınız çünkü mercekler en ufak noktasına kadar birbirinin aynısıdır. o sebeple h7 merceğe h7 kit takmak ile d2s merceğe d2s kit takmak arasında hiçbir fark yoktur.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba Honda Civic aracıma H7r ampul aldım (xenon) balast olarakda Connectimde hem normal far sıralarında hemde sislerin yanında benden önceki sahibinden miras balast gördüm sanırım H4 balastı! Acaba yeniden balast almadan işi kurtarabilirmiyim yani uyar mı birbirlerine???

gerçekten ilgi ve alakanıza teşekkürler; zaten bir forumda böyle olmalı anında cevap vermeli insanları konu NEDEN açılır ki zaten
    NEYSE lazım olur birine Connectten H4 balastı (beyin) çıktı, Civic'in H7'lere bağladık sorunsuz çalışıyor
    Hadi eyvallah...

evet işte sizin gibi sabırsız insanlar yüzünden defalarca bu konuda cevap yazmayı bıraktım. bir süre geçince tekrar başladım. Şimdi gene bana deniyorki resmen ne işin varki burda mesaj yazıp insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsun.

Hiçbir şekilde bir mecburiyetim olmadığı halde burada mesaj yazanlara elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum. Ama siz cevap vaktinde gelmedi diye sanki yardımcı olmak zorundaymışız gibi böyle mesajlar atıyosunuz.

ben genede sorunuzu cevaplıyım. H4 balastı diye bir balast olmaz. tüm xenon ampullerinin balastı aynıdır.

Ayrıca H7R diye bir ampul tipi yoktur. Bu tamamen çinlilerin uydurduğu çakma bir ampuldur. D2R ampulu taklit eder gibi H7 ampullerin yan taraflarını boyayıp H7R diye bir ampul icat etmişler ve bu ampul göz almıyormuş diyede uydurma özelliğini ortaya atmışlar.
    Eğer basit bir şekilde h7 ampule bu kaplama yapılıpta göz almayacak düzgün çalışacak hale gelebilseydi zaten milyon dolarlarca yatırım yapıtılıpta tüm dünyada milyon araçta kullanılan d2s d2r sistemi icat edilmezdi. Şu an kullandığınız far şeklide tamamen yasadışıdır, karşıdan gelenlerin gözünü alır, muayeneden geçemez, allah korusun karanlık kötü bir yolda karşıdan gelen sürücü sizin yüzünüzden yolu göremezse kaza bile yapabilir. Halen merceksiz şekilde xenon farınızı bu hali ile kullanmaya devam etmek istiyorsanız hadi size eyvallah..

Bu mesajda bu konudaki kilometre taşlarından biri olsunki bundan sonra
    MERCEKSİZ ŞEKİLDE FAR KULLANIPTA XENON KİT MONTAJI YAPAN YANİ HALK ARASINDA ÇAKMA XENON ADI ALTINDA BİLİNEN SİSTEMİ KULLANANLAR İLE İLGİLİ MESAJLARA CEVAP VERİLMEYECEKTİR!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanyilmaz1

Iyi forumlar VW Amarok alicam allah nasip ederse fakat fabrikasyon olarak xenon yok xenon taktirmak istiyorum hangi marka kiti tavsiye edersiniz ? Farlarin mavi falan olmasini istemiyorum guclu beyaz isik almak istiyorum orjinal bmw mercedes farlari gibi. W211 kasa mercedesime gecenlerde taktirdim mercekli olmasina ragmen farlari yolu cok kotu aydinlatiyor.Yardimci olabilirseniz sevinirim.Birde Xenon Kit taktirirken hangi markalari tavsiye edersiniz ? 150 liraya takan yerde var 500 liraya takan yerde var cunku.Son olarak Amaroklarda merceksiz far kullaniliyor mercek uygulamasi ortalama ne kadar ?

Öncelikle aracınız şimdiden hayırlı olsun.
    Mercekli olmasına rağmen yolu kötü aydınlatıyor demişiniz. Öncelikle takılan far veya mercek nedir? Piyasada çin malı mercekleri mercek modifiyesi yapıyorum diye uygulayanlar mevcut. Ayrıca kullanılan xenon kitte önemlidir.
    Mercek uygulamasını artık yapmıyorum. sadece malzeme satışı yapıyorum o sebeple montaj fiyatı veremiyorum ancak bixenon merceklerin takımı 120tl dir. Mercek montajı yapılmadan zaten xenon kit tavsiyesi anlamsız olacaktır.
  • Xenon Mercek kullanıcısına yanıt
    Aracima soradan mercek takilmadi kendisinden mercekli, buyuk ihtimalle kitten dolayi... zaten yarin satiyorum araci merak ettigim amarokta xenon yok ve kesinlikle kaliteli orjinal ayarinda bi xenon taktirmak istiyorum ve mercekte yok, hangi mercek uyumlu hangi kit kullanilmali bunla ilgili yardimci olabilirseniz sevinirim birde mercek uygulamasini kaliteli bi sekilde yapan biryer tavsiye edebilir misiniz istanbul icerisinde ?
  • Orijinalden alıntı: Xenon Mercek

Xenon sistemleri, xenon mercekler. Xenon kitlerin takılı olduğu karşıdan geleni rahatsız eden araçlara mercek modifiyesi ve xenon hakkında aklınıza takılan bütün soruları bu konuda sorabilirsiniz. Elimden geldiğince bütün sorularınıza cevap vermeye çalışıcam. Web sayfamdaki bilgilendirici yazılarıda parça parça bu konuya taşıyorum.
    Herkese aydınlık geceler.

Burada demişsiniz ya elimden geldiğince yardımcı olunacaktır diye! O zaman yazmayacaksın güzel kardeşim; sadece konu hakkında ki bilgiler değil bu söylemler bile yanlış yönlendirilmiş olabiliyor insanlar! Ayrıca H7R konusunda çok basit bir sözcük sarfetmişsiniz, bu da bilginizi gerçekten yerler altına almış durumda... Amacımız karşıdakinin gözünü almak olsaydı direk ampulleri takar geçerdik ki bu ampulleri getirttik ve sizin dediğiniz mercek sisteminin yanında far yıkama ve otomatik far yükseklik ayarı sensörü taktırmadığımız her halukarda yasal olmadığını biliyoruz.
    İnsanlar çok değişiyor gerçekten....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tetete37 -- 19 Temmuz 2013; 10:08:49 >
  • Orijinalden alıntı: tetete37

Xenon sistemleri, xenon mercekler. Xenon kitlerin takılı olduğu karşıdan geleni rahatsız eden araçlara mercek modifiyesi ve xenon hakkında aklınıza takılan bütün soruları bu konuda sorabilirsiniz. Elimden geldiğince bütün sorularınıza cevap vermeye çalışıcam. Web sayfamdaki bilgilendirici yazılarıda parça parça bu konuya taşıyorum.
    Herkese aydınlık geceler.

Burada demişsiniz ya elimden geldiğince yardımcı olunacaktır diye! O zaman yazmayacaksın güzel kardeşim; sadece konu hakkında ki bilgiler değil bu söylemler bile yanlış yönlendirilmiş olabiliyor insanlar! Ayrıca H7R konusunda çok basit bir sözcük sarfetmişsiniz, bu da bilginizi gerçekten yerler altına almış durumda... Amacımız karşıdakinin gözünü almak olsaydı direk ampulleri takar geçerdik ki bu ampulleri getirttik ve sizin dediğiniz mercek sisteminin yanında far yıkama ve otomatik far yükseklik ayarı sensörü taktırmadığımız her halukarda yasal olmadığını biliyoruz.
    İnsanlar çok değişiyor gerçekten....

Kimin ne bilgide seviyeye sahip olduğunu bu konuya bakan herkes biliyor.
    Daha fazla tartışmaya gerek yok. Ben başka bir cevap yazmayacağım bu konuya sizinle ilgili.
    Ben size neden merceksiz ile ilgili soru soruyorsunuz demedimki. Sadece azcık sabırlı olun yazdığınız mesaja cevap verilmesini bekleyin. mesaj yazdıktan 10 saat sonra vay konu açılmışta kimse bakmamışta nasıl konu takip etmekmişte diye şikayet etmeyin.
    Ampulleri getirttiğinizde ne oldu şimdi kimsenin gözünü almıyormu yani o farlar?
    H7R nin nesini savunuyorsunuz anlamadım ben bu ampul ile ilgili ne demişimde yerler altında bir bilgiymiş bu?
    Far yıkama ve otomatik yükseklik ayarınız olsa H7R dediğiniz uydurma bir ampul tipi ile yasal hale gelmiş olurmu sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanyilmaz1

Aracima soradan mercek takilmadi kendisinden mercekli, buyuk ihtimalle kitten dolayi... zaten yarin satiyorum araci merak ettigim amarokta xenon yok ve kesinlikle kaliteli orjinal ayarinda bi xenon taktirmak istiyorum ve mercekte yok, hangi mercek uyumlu hangi kit kullanilmali bunla ilgili yardimci olabilirseniz sevinirim birde mercek uygulamasini kaliteli bi sekilde yapan biryer tavsiye edebilir misiniz istanbul icerisinde ?

Kendisinden mercekli ise o zaman H7 hella halojen mercekli farınız var demektir. Bu durumda tek problem takılan xenon kit ile alakalıdır. Çünkü Hella H7 mercek ile Hella D2S mercek birebir aynı merceklerdir. Orjinalden xenonlu aracın aydınlatmasının aynısı olması gerekir eğer xenon kitiniz düzgünse.

Mercek montaj işlemlerini artık yapmıyorum. Özelden tekrar yazıyım size mercekle ilgili.
  • Mercek uygulamasi yapan bir yer buldum ilgilenenler icin link:http://www.merceklifar.com/bi-xenon-mercek.html
  • Taktırmak istediğiniz merceğin markasını sormayı unutmayın, tabi varsa :)
  • quote:

Taktırmak istediğiniz merceğin markasını sormayı unutmayın, tabi varsa :)

merhabalar corsa d aracıma xenon mercek taktırmak istiyorum.ben gerekli olan malzemeleri alıp babamın tanıdığı yerde taktırmayı planlıyorum.benim hangi malzemeleri almam gerekiyor acaba?me
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.